Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2015 o 16:10, Abi_Dalzim napisał:

A czasami jest tak, że strona główna gramu sama wywala takie tematy i nieuważny user
się dopisze, bo myśli, że to jakis aktualny news...


Może nie tyle co główna co w newsach pojawiają się odniesienia do innych artykułów. Mi na przykład pokazuje cały czas artykuł odnośnie tego, że e-sport to nie sport. Jak na złość z resztą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego za takie "aspiracje do tytułu złotej łopaty" nie ma kar =) [no chyba, ze się zjawi jakiś oszołom co wykopuje specjalnie temat za tematem, ale takich tu praktycznie nie ma ^^]
Jest najwyżej tylko przypomnienie, żeby zwracać uwagę na daty postów i tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z aktualizacją Regulaminu, w dniu jutrzejszym zaktualizuje przypiętego posta, bowiem pojawił się podział Moderatorów i w przypiętym poście będzie kto należy do jakiej grupy oraz zadania danej grupy :)

Jeśli ktoś jeszcze nie zapoznał się z odświeżonym regulaminem to proszę to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 22:34, Isildur napisał:

Jeśli ktoś jeszcze nie zapoznał się z odświeżonym regulaminem to proszę to zrobić :)


Skoro nowy regulamin, to nie powinien każdy zarejestrowany użytkownik zostać o tym powiadomiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 22:35, SiDi napisał:

Skoro nowy regulamin, to nie powinien każdy zarejestrowany użytkownik zostać o tym powiadomiony?


A tego to nie wiem jak to zostało zrobione, pewnie będzie news o tym, ja się dzisiaj dowiedziałem o aktualizacji regulaminu. Poza tym po sprawach pogrzebowych powracam już do pełnej moderki, więc będę na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 22:35, SiDi napisał:

Skoro nowy regulamin, to nie powinien każdy zarejestrowany użytkownik zostać o tym powiadomiony?


Zapewne w najbliższym czasie zostaną rozesłane maile na ten temat, ale w tej sprawie dopytam się już jutro. Mamy prawie jedenastą w nocy to ciężko takie sprawy załatwiać o tej porze ;)

Najważniejsze jest to, że wreszcie się pojawił i z tego się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 22:43, Muradin_07 napisał:

>/.../
Najważniejsze jest to, że wreszcie się pojawił i z tego się cieszę :)

Pozwolę sobie zacytować fragment:
Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl. Można podyskutować o tym na forum
No cóż, pewne kwestie nie podlegają dyskusji, ale dyskutować o nich na forum można? Nie bardzo to rozumiem.
Druga sprawa, to regulaminowy podział moderatorów na dwie grupy: juniorów i seniorów. Jakoś tego podziału realnie nie widzę, chyba, żebym uznał Ciebie za jedynego Seniora, ale przecież formalnie figurujesz jako "Opiekun Moderatorów z ramienia gram.pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 23:04, KrzysztofMarek napisał:

Druga sprawa, to regulaminowy podział moderatorów na dwie grupy: juniorów i seniorów.
Jakoś tego podziału realnie nie widzę, chyba, żebym uznał Ciebie za jedynego Seniora,
ale przecież formalnie figurujesz jako "Opiekun Moderatorów z ramienia gram.pl"


Co do tego, to w dniu jutrzejszym będzie info oraz uaktualniony przypięty post w tym temacie.
Statusów nowych nie ma, ale będzie dwóch moderatorów Seniorów a reszta to Juniorzy ;)

Kto jest Seniorem a kto Juniorem dowiecie się w dniu jutrzejszym :)
Co do zadań również będzie informacja w dniu jutrzejszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to zastanawiam się czy czasem chochlik nie wkradł się jakiś w skład całości. Możliwe, że także jakaś część po prostu się zawieruszyła z całości, którą podesłałem. Niestety nie zajmuję się składaniem tego wszystkiego na stronie.

Natomiast co do drugiego: ogólnie działa to mniej więcej w ten sposób, że będzie najprawdopodobniej układ taki:

Opiekun -> 2 seniorów -> moderatorzy juniorzy

Chodzi głównie o to, aby był znany swego rodzaju "chain of command", wiadomo było kto nad kim sprawuje opiekę, a także wiadomo było do kogo zwracać się z problemem.

Dla przykładu - jeśli jest jakiś problem z moderatorem juniorem jak niesłuszny degrad lub jakieś kontrowersyjne zachowanie to wtedy warto zwrócić się do seniora, który pomoże rozwiązać ten problem. Można pisać także do mnie, mail jest w przypiętym poście nie bez powodu, ale jeśli na przykład w tym momencie będę zajęty lub niedostępny to sprawę mogę poprosić o pomoc któregoś ze "starszych".

A co do mojej roli to sprawuję opiekę nad całością i staram się działać na linii moderatorzy - ekipa, ewentualnie załatwiać sprawy o których się dowiaduję nie tylko od użytkowników. Ogólnie współpraca układa się całkiem dobrze i wydaje mi się, że nowy regulamin jest tego dobrym przykładem. Fakt - trzeba było na niego trochę czekać, ale to niestety już nie od nas to zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 23:20, Isildur napisał:

Kto jest Seniorem a kto Juniorem dowiecie się w dniu jutrzejszym :)

Już wiemy, chyba że będzie jakaś niespodzianka. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to bardziej retoryczne pytanie było. Póki nie pojawi się informacja, że aby dalej korzystać z forum muszę zaakceptować nowy regulamin to obowiązuje mnie stary de facto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest jasne i oczywiste ? Zaprawdę brak guzika "zaakceptuj nowy regulamin" zmienia wszystko, sprawia, że mózg nie jest w stanie sam pojąć istoty sprawy... Serio xD ?

P.S.
Co do powiadomki o zmianach w regulaminie - oczywiście tu się zgadzamy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 12:03, Zekzt napisał:

Bo to nie jest jasne i oczywiste ? Zaprawdę brak guzika "zaakceptuj nowy regulamin" zmienia
wszystko, sprawia, że mózg nie jest w stanie sam pojąć istoty sprawy... Serio xD ?


Przyznasz chyba, że z punktu samej formalności, jest to wymóg niezbędny, ponieważ użytkownik nieświadomy może się łatwo z tego wybronić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 12:38, Tuchaczevsky napisał:

Przyznasz chyba, że z punktu samej formalności, jest to wymóg niezbędny, ponieważ użytkownik
nieświadomy może się łatwo z tego wybronić ;)


Nie niezbędny, choć z drugiej strony można powiedzieć, że większość maili wysyłanych w tej sprawie to tylko i wyłącznie informacja o zmianach.

Poza tym - ogólnie zmiany regulaminowe, które teraz wprowadziliśmy nie wywracają sytuacji do góry nogami na forum lub też nie wprowadzają rewolucji. Są to głównie kosmetyczne poprawki i kilka informacji odnośnie funkcjonowania forum i moderacji, które imho są na korzyść użytkownika (wraz ze słynnym "takie mają prawo!", które zostało wyautowane). Gdybyśmy zmieniali ogólne zasady użytkowania serwisu, wprowadzali nie wiem... wymyślam już - system abonamentowy, jakieś premiumy itp. to wtedy tak. Natomiast w tym przypadku nie jest to niezbędne do dalszego funkcjonowania społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mimo wszystko zasługuje na wzmiankę. Nawet można przecież sporządzić pasek pokroju akceptacji Cookies. Wtedy zamiast buttona akceptacji, można by zrobić odsyłacz do poprawionego (bo nie nowego) regulaminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zawsze zrobić też wzmiankę na forum, przypiąć posta do tematu moderatorskiego i forumowego...

Zresztą - prowadzenie tego paska znowu byłoby problematyczne. Nie szukajmy naprawdę problemu na siłę, tym bardziej że tak jak wspomniałem nie są to zmiany zmieniające kompletnie funkcjonowanie forum. Z kolei jeśli rozpoczną się prace nad nowymi elementami serwisu (gramsajty, forum, serwis sam w sobie) to wtedy pojawią się pewnie nowe zasady funkcjonowania gram.pl i wtedy także będzie trzeba tego typu informację rozesłać mailowo i zrobić specjalne ogłoszenie. W tej sytuacji - jest to po prostu zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 12:56, Muradin_07 napisał:

Można zawsze zrobić też wzmiankę na forum, przypiąć posta do tematu moderatorskiego i
forumowego...


W żadnym razie nie upieram się o sposób i jego wykonanie, żeby nie było niejasności :) Ogólne powiadomienie w temacie moderatorskim lub ogólnoforumowym temacie w zupełności może wystarczyć. Może warto stworzyć taki wątek, przypięty na samej górze z automatu. Służyłby do ogłoszeń związanych z działaniem forum i zmian, które będą przeprowadzane lub już są wdrożone w społeczności. Temat o Modach nie bardzo się chyba do tego nadaje, bo post i tak zniknie, a do przypiętego na górze, po jednorazowym przeczytaniu, rzadko kto wraca. Luźna sugestia. Jak zbędna, to do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takowych będzie więcej - z pewnością. Teraz myślę, że jeśli zrobiłoby się zamknięty temat z postem odnośnie zmian do regulaminu to by zupełnie wystarczyło. Postaram się dziś jeszcze takiego utworzyć czysto informacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się