Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Rozumiem o co ci chodzi, spoko =)
Jak mnie pamięć nie myli to takie prostowanie dyskusji z off-topu wychodzi w 8/10 przypadków od was - tj uczestników danego tematu.
My sobie sami po forum rozrywki wbrew obiegowej opinii nie szukamy, najczęściej coś się prostuje po zgłoszeniach, o ile oczywiście dany moderator uzna takie zgłoszenie faktycznie za zasadne.
Inna sprawa, że takich uwag naprawdę jest niewiele ostatnimi czasy. Spam pojęcie szerokie i czasem nad interpretowane, ale tego się nie da czasem uniknąć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 18:44, Muradin_07 napisał:

Następnym razem pomyślę nad jakimiś nie wiem... Odznakami dram forumowych. Będą wypadały
karty, będzie się klikało i będą acziwki wraz z Gram Sale


Widać jaka posucha ostatnio na forum. Dwie osoby przekomarzają przez niecałą stronę, a tu propozycje achiwków się pojawiają. Kto pamięta te czasy shitstormów, w których brało udział po kilkadziesiąt osób i produkowały setki postów dziennie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest trolling wyższych lotów i niższych lotów. Ten pierwszy niestety już umiera w internetach. Ten drugi - zapewne wróci jak forum przejdzie [kiedyś] modernizację. Wiadomo - nowe forum, nowe trolle, nowe gównoburze do ogarnięcia =)

Jest też inna ewentualność - być może społeczeństwo dojrzewa i wyrosło z takich zabaw [nasze roczniki - jak widać na poprzednich stronach - z tego nie wyrosły =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 21:43, rob006 napisał:

Widać jaka posucha ostatnio na forum. Dwie osoby przekomarzają przez niecałą stronę,
a tu propozycje achiwków się pojawiają. Kto pamięta te czasy shitstormów, w których brało
udział po kilkadziesiąt osób i produkowały setki postów dziennie? :D

Posucha ? pha... mówisz, że to forum niedługo zdechnie ? One już zdechło.... przypomina człowieka w stanie wegetatywnym, który aż się prosi o eutanazję. Przypomina człowieka w stanie śpiączki, która ma miejsce co najmniej 10 lat.. To forum odwiedzają sami staży wyjadacze. WTowcy, Sekretarze i jakiś procent przewodniczących. Większość przeważnie zamknięta w swoich ulubionych tematach nie wychodząc poza granice. [Czasem zdarzą się "reinkarnowani" czyli ci co nie mogą przeboleć że dostali ciężki ban] Nawet dinozaur KrzysztofMarek prawdopodobnie dał gram.pl prywatnego bana po tym jak wyłapał -1... na błędach chyba się nie uczy...

Teraz pokolenie siedzi na CDA czy innych forach. Wspominasz o shitstormach .... Nigdy nie zapomnę "afery avatarowej"
<----- dobrze pamiętam. Ona wygrała internet dosłownie. Była to największa bzdura jakich mało. Śmiech wręcz na cały świat... Piałem przy niej ze śmiechu do monitora jak opętany aż matka pytała się czy ze mną wszystko porządku. Ogólnie to forum dostarczyło mi tyle śmiechu przez całą kadencję tutaj, że to mała bania. Ile popcornu się zjadało będąc wielkim nieobecnym danego tematu czytając te wszystkie "pooooooblemy" jakie tu miały miejsca.... i ludzi w nie wręcz zaangażowanych. Przy tych wszystkich "problemach" a w szczególności afery avatarowej śledząc to wszystko w głowie miałem jedną myśl.... one simple idea....:

Cholera. Problemy w Somali oraz głód na świecie to przy tym co tutaj się wyprawia mały pikuś. <---- nie żartuję ani nie ironizuję.....

Bo jak się czytało co niektóre posty przypominające ścianę to człowiek nie wierzył oczom jak można wyskrobać tyle na temat który jest bzdurą. Nie dość że była to bzdura i jej nic nie przebije [tak znów używam tego określenia] to jeszcze nie miała miejsca w życiu z żadnej osoby.... Nierealna, wirtualna. W wirtualnym nieistniejącym świecie zwanym "społecznością" po drugiej stronie zafajdanego monitora... a ludzie walczyli jakby byli na prawdziwej wojnie.... Widać prawdziwe życie ich nie dopadło. Albo ich życie było/jest [nie wiem] nudne i mdłe... a może to ja mam zrysowany mózg :D :D :D.
Tak czy owak bo już od dawna zadaję sobie to pytanie "Ile gramu w gramie??"

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie według mnie wygląda to tak, że tak jak mówisz - 10 lat temu były zupełnie inne czasy, inaczej wyglądały społeczności, inaczej budowane było to wszystko. Inne były także realia samego gramu. Nie wiem czy jest sens po raz któryśtamdziesiąty mówić o tym samym...

Tak czy inaczej co do samego "ile gramu jest w gramie" to mogę odpowiedzieć, że z tego core''owego, który znamy sprzed wielu lat być może niewiele. Nawet mógłbym powiedzieć, że forum w tej formie, gramsajty i kilka innych elementów to ostatnie rzeczy, które takowy pamiętają. Poza tym nadal wojny się toczą tylko w zupełnie innych miejscach niż forum jako twór - facebooki, twittery i inne social media -> tam teraz to wszystko się dzieje i tak ja to widzę. Natomiast forum takie jak to trzeba powiedzieć wprost: to rzecz dla tych "hardcorowych" użytkowników danego serwisu, którzy tego potrzebują, choć dziś też może to być z powodzeniem zastąpione grupą na facebooku (spokojnie, nikt tego w gramie w planach nie ma ;])

Z mojej strony wygląda to także tak, że staram się już nie żyć w stu procentach tym, jak było na początku gramu, bo nie ma co się oszukiwać - powrót do tego stanu jest wręcz niemożliwy i być może złym były próby wrócenia do tego wszystkiego za wszelką cenę. Dlatego też trzeba zacząć stawiać na nowości, rozwój, zmienić nieco podejście do samego gramowego community. Kiedy inne rzeczy się pojawią? Już pierwsze zapowiedzi odnośnie forum się pojawiły... na gramowym facebooku czy twitterze, więc kwestią czasu jest to, aby inne elementy także zostały poddane #zmianom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 09:30, exMayoneS napisał:

Podsumowując - forum wymarło przez Zekzta


I wszystko jasne, przed nim Wojman też przyczynił się do tego. Wcześniej inni, wszystko wina Moderatorów. :D

Konkluzja? Zlikwidować ich wszystkich, wtedy będzie lepiej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 10:45, Kakarotto napisał:

> (...) "Ile gramu w gramie??"

Ani grama. :P

:D..... myślenie pozytywne, myślenie pozytywne :P.

Dnia 11.09.2015 o 10:45, Kakarotto napisał:

Konkluzja? Zlikwidować ich wszystkich, wtedy będzie lepiej. :P

Konkluzja ??.... Pozwolić tutaj działać chaosowi i patrzyć jak to forum pięknie płonie ]:-> ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 10:55, Braveheart napisał:

> > (...) "Ile gramu w gramie??"
>
> Ani grama. :P
:D..... myślenie pozytywne, myślenie pozytywne :P.


Bardziej pozytywnie się nie da. :D

Dnia 11.09.2015 o 10:55, Braveheart napisał:

> Konkluzja? Zlikwidować ich wszystkich, wtedy będzie lepiej. :P
Konkluzja ??.... Pozwolić tutaj działać chaosowi i patrzyć jak to forum pięknie płonie
]:-> ]:->


Przynajmniej będzie się coś działo, ożywienie forum murowane. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojenki, te takie najniższych lotów masz teraz na YT =)
W sekcji komentarzy jest w 9/10 przypadków zero moderacji, mało który właściciel swojego kanału dba o to co się pod jego filmem wyprawia. Efekt jest taki - jak stare, dobre trollollo z for lat 2005-2008.
Ściany tekstu, bluzgi, miejscami wyrafinowany sarkazm się trafi, gdzieniegdzie jakieś bardziej inteligentne docinki, ale rdzeń to typowa, intelektualnie zubożona, chamówa po najmniejszej linii oporu.

Na grupach FB czy TW masz jeszcze jednak pewien stopień moderacji, ba niektóre grupy są lepiej cenzurowane niż obecnie komentarze o fali imigrantów na polskich portalach informacyjnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 10:57, Kakarotto napisał:

Przynajmniej będzie się coś działo, ożywienie forum murowane. :P

Chcesz aby się coś zadziało ??? ;] Ja Ci powiem jak by to pięknie wyglądało....

Ej Wy.... Niebiescy... do Was wszystkich to mówię.... Weźcie Wy się wszyscy jawnie w świecie zbuntujcie :D [Serio.... ciekawe by to było z pewnego punktu widzenia :P]

Oraz niech ogólnie wszyscy się zbuntują. Chodzi mi tu że gdyby to miało miejsce to nikt nowy na stanowisko moderatora by nie chciał wskoczyć :D. Olejcie swoje obowiązki, nie sprawdzajcie skrzynek, nie banujcie, nie degradujcie. Nikt wam przecież nie płaci a może i by sama góra gdyby się dowiedziała co tu ma miejsce zaczęła by doceniać waszą pracę bo wydaje mi się, że jesteście marionetkami... [do czego by to porównać... o mam] Jak byście byli "Nazgulami".... upiorami Pierścienia... macie pewną "moc" i "władzę" ale tak naprawdę wykonujecie polecenia od górne Redkacja - Sauron. a Czarnoksiężnikiem z Angmaru czyli największym z dziewięciu jest właśnie Muradin.. Ja wiem, że macie swoje własne Minas Morgul.... spotykacie się za zamkniętymi drzwiami po cichu przed resztą świata "niebieskie kółka adoracyjne" <---- nie wmówicie mi że nie. Tam się "naradzacie" / "debatujecie" itp itd.... Muradin mimo iż jest konsulem to też mi się wydaje że na nim też są niewidzialne sznurki i nie za wiele ma do powiedzenia. Bo jak idzie "dyrektywa" z samej góry to nie ma zmiłuj trza wykonać...
Tak jeszcze na szybko mój miły skarbie coś "wepcham" bo mnie to ciekawi....
Miałem zapisany w notatniku link url do posta Isildura gdzie wydał wyrok -1 za wygwiazdkowany wulgaryzm mówiąc, że wygwiazdkowany wulgaryzm jest dalej wulagryzmem..... a więc kara ;]
Będę brutalnie szczery....
Stary regulamin czytałem może ze dwa razy w życiu i nic z niego nie pamiętam....[Po prostu wiem jak się zachować i znam panujące tu zasady] O nowym tylko słyszałem z tego wątku albo podobnego ale nie przypominam sobie abym któregoś dnia wchodząc na to forum musiał dawać akceptację nowego regulaminu.
Różnic między starym a nowym nie znajdę bo musiałbym mieć zapisaną kopię starego... :D
Robicie jak coś tam ciche "updatey" ? bluzgi typu wyrazy na K czy S rozumiem ale ciąg znaków: "K*&^#" / "S*&^%$#)#&" / "S)_*&^@#&)" <--- za to też.
Kto to wydał ? i kiedy to wyszło ?. Macie jaja się przyznać czy też to jakaś zachcianka samej góry ? na zasadzie "Bo tak ma być"

Gdy gram.pl się ukorzył przed Cenegą i przystał na to że czas karać za przekręcanie nazwy ich firmy. [A ta jest znana wszystkim więc przykładu podawać nie trzeba] a przy okazji przekręcanie nazwy reszty firm np: "Bli$$ard" to jako modzi daliście stosowne info właśnie w podpiętym tutaj poście. Skoro od jakiegoś czasu nawet nie można sobie wyznakować wyrazu to może byście dali też na to info. Co wam szkodzi ?
Za "urwał mać" też niedługo będziecie karać na zasadzie bo jest wyraz "mać" ?...

[Chyba że to wszystko było już w nowym regulaminie :D] ale wydaje mi się że pisząc go na nowo nie byliście aż tacy przesadni w tym wszystkim... Kiedyś sam kilkukrotnie nawet więcej niż kilkukrotnie znakowałem wyraz na K i "nagrody" nie uświadczyłem nawet za czasów panowania bezwzględnego Wojmana Więc wydaje mi się, że to musiało wejść jakiś czas temu od samego Saurona a Nazgule po prostu wykonują polecenia bez największego ale i mrugnięcia....... ]:->

A więc tak....
Buntujmy się....
Dołączcie ze mną do Ciemnej strony Mocy.
Po przejściu na nią zagramy wpierw w "Co to za zapach?" :3 :3         Później pozostawimy wszystko chaosowi... Będziemy patrzyć co tu się wyrabia jednocześnie pasąc oczy jak nigdy. Gwarantuje wam piękną rozrywkę.!!! Zafajdany Babilon....
O jezzzuuu Mój skarbie.... ale by się tutaj działo gdyby to miało miejsce. Gwarantuje wam, że wtedy by upadły wszystkie kurtyny ze wszystkich możliwych :D

:3 :# ]:-> ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 13:18, Braveheart napisał:

Jak byście byli "Nazgulami".... upiorami Pierścienia... macie pewną "moc" i "władzę" ale
tak naprawdę wykonujecie polecenia od górne Redkacja - Sauron.


Haha, trafne porównanie. :D

Dnia 11.09.2015 o 13:18, Braveheart napisał:

Robicie jak coś tam ciche "updatey" ? bluzgi typu wyrazy na K czy S rozumiem ale ciąg
znaków: "K*&^#" / "S*&^%$#)#&" / "S)_*&^@#&)" <--- za to też.
Kto to wydał ? i kiedy to wyszło ?.


Z tego co pamiętam moderatorzy między sobą ustalili co jest uznawane za wulgaryzm, a co nie (takie ustalenia sa potrzebne, żeby nie było dwóch rozumień regulaminu przez dwóch modów). Wyszło, że wygwiazdkowany wulgaryzm jest również wulgaryzmem (w przypadku jeśli gwiazdkujesz dwie albo trzy litery), ale dopuszczalna formą było pierwsza litera i gwiazdki. Później moderatorzy się zmieniali i nikt nie miał obiekcji, żeby to zmienić. ;P

Dnia 11.09.2015 o 13:18, Braveheart napisał:

> Skoro od jakiegoś czasu nawet nie można sobie wyznakować wyrazu
to może byście dali też na to info. Co wam szkodzi ?


Od całkiem długiego czasu. Z tego co pamiętam dyskutowali o tym moderatorzy za czasów Wodzastego.

Dnia 11.09.2015 o 13:18, Braveheart napisał:

Za "urwał mać" też niedługo będziecie karać na zasadzie bo jest wyraz "mać" ?...

Mać oznacz "matka", więc ciężko będzie. :P

Dnia 11.09.2015 o 13:18, Braveheart napisał:

Więc wydaje mi się, że to musiało wejść jakiś czas temu od samego Saurona a Nazgule po prostu wykonują
polecenia bez największego ale i mrugnięcia....... ]:->


Nie, kwestia gwiazdkowań jest stara. Bardzo stara. :P

Dnia 11.09.2015 o 13:18, Braveheart napisał:

Dołączcie ze mną do Ciemnej strony Mocy.

A w jakiej niby jesteśmy? My nazgule służymy światłu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 15:03, Prince_Miki napisał:

> Różnic między starym a nowym nie znajdę bo musiałbym mieć zapisaną kopię starego...
:D
http://web.archive.org/web/20141026142251/http://www.gram.pl/regulamin.asp

Chyba nie myślisz, że ominie Cię teraz dogłębna analiza? ;-)

Boże.... Miki się pojawił :D

Reakcja na web.archive.org..... #Zdziwiony!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 10:57, Kakarotto napisał:

Przynajmniej będzie się coś działo, ożywienie forum murowane. :P

I to jakie!

20150911154343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 15:43, Kadaj napisał:

> Przynajmniej będzie się coś działo, ożywienie forum murowane. :P
I to jakie!

Dziw bierze, że nagle taki wysyp tematów powstał po tym jak temat o Modkach znów wskoczył na główną!! [ożył] :D
Bo nie ma co się oszukiwać. Od ostatniego razu tutaj było cicho jakiś czas... :P

Spoiler

aż za cicho....



#TeoriaSpiskowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 16:37, Braveheart napisał:

Bo nie ma co się oszukiwać. Od ostatniego razu tutaj było cicho jakiś czas... :P

Spoiler


za cicho....



Luz luz, za niedługo nowe forum, to będziesz miał dramę przez pół roku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się