Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Można małą dygresyjkę? Bo ja tu czegoś nie ogarniam...

Pojawia się gostek A, wali temat o pracy magisterskiej ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=101603&u=18) i wszystko jest ok. Tematu nikt nie zamyka, nawet udzielają się w nim moderatorzy.

Pojawia się gostek B, wali temat o pracy dyplomowej ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102426&u=1) i wątek natychmiast zostaje zamknięty bez słowa.

Kochani, ja naprawdę rozumiem, że każdy moderator jest inny, że wszyscy mają prawo do własnego zdania, ale, do jasnej Anielki, to jest już chyba lekkie przegięcie, nie sądzicie? Weźcie ustalcie może jednolite reguły dla wszystkich, a nie jedziecie według własnego widzimisię. Takie sytuacje zdarzały się już w przeszłości i do dziś nie ma jasnych wytycznych w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Isildur wyjaśnił to w drugim temacie. Gość zaczął spamować swoimi tematami, więc Isildur zamknął oba. Jeśli użytkownik zgłosi się do nas, powie co i jak, dostanie pozwolenie. Jak każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 17:08, Rick napisał:

Isildur wyjaśnił to w drugim temacie.


Ok, dzięki. "Na każdy temat" mam odfiltrowane, dlatego nie widziałem drugiego wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pozwól że odpowiem tylko na swoją część:

Co do "niewidzialnych sznurków" to wiesz - nad nami wszystkimi czuwa redaktor naczelny, więc no jakby nie patrzeć to on sprawuję pieczę nad całością. Ciężko by było więc nie mieć na sobie "niewidzialnych sznurków", bo nikt mi prawa do dyrektorowania i ustalania wszystkiego po swojemu nie dał i raczej na to się nie zanosi w najbliższej... i zapewne dalszej przyszłości też. Chodzi mi oczywiście o rządzenie całym gramem ;)

Tak czy inaczej często jest tak, że obgadujemy wszystkie rzeczy w różnych konfiguracjach i nie ma jednej określonej. Natomiast co do tego czy mogę czy też nie o czymś powiedzieć nie zależy już ode mnie, a od góry. Czyli jeśli coś mogę/możemy ogłosić to po prostu to robimy. Jeśli nie to nie ma sensu sztucznie pompować balonika hype''u. Tak czy inaczej jeśli chcesz to proszę bardzo - obgadam z "niebieskimi" sprawę anarchii i możemy ją wprowadzić. Sęk w tym, że dopiero będzie tutaj... bajzel. A przecież tutaj na razie w planach jest wybudowanie "San Francisko" na tym ściernisku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 18:12, maniekk napisał:

Czy ktoś ustalił już jak będzie się traktowało rozmowy o emulacji itp.?

Nie...... Podczas gdy była rozmowa z jednym z "nazguli" a tu wpadł jak filip z konopi inny... Wyglądało to trochę nie fajnie przyznam..

Niezła scenka:

Zekzt rozmawia.....
innemu się to nie do końca podoba stwierdzając "trza to ukrócić"
Podchodzi Rick i mówi : "Weź się już człowieku nie cackaj z nim/nimi. Patrz jak to się robi"
Po czym wali post http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=27900 i po sprawie <--- chyba że mamy tu ironie pełną gębą :P

@Muradin
Dziękuję za kolejną odpowiedź. Co do posta http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=27908
Coreowy gram.pl o którym wspomniałeś nie wróci już nigdy... Tylko szkoda trochę bo to naprawdę fajne forum wbrew pozorom. A ludzi też jest tu sporo ciekawych =) Tylko dziwi mnie dlaczego jest tak że staży zaginęli. [Olali forum/skończyli z nim/ powodów masa]. Moc gramu po prostu zdechła.... wyparowała jak woda. Wiele starych ciężkich tematów w których są tony postów podupadły na popularności, że się tak wyrażę <--- i to widać i to ostro. Niektórzy odchodzą a nowych brak albo jest ich jak na lekarstwo... sam nie wiem.... Bez kotła, siedzą na innych forach ?? CDA dominuje wszystko ?. A no i jeszcze ten facebook :P tak czy owak wciąż w Was pokładam lekką nadzieję. Może kiedyś się doczekamy tego nowego forum. Wzorujmy się na Blizzardowskim powiedzeniu "Soon" ;-)

Dnia 11.09.2015 o 18:12, maniekk napisał:

inaczej jeśli chcesz to proszę bardzo - obgadam z "niebieskimi" sprawę anarchii i możemy ją wprowadzić. Sęk > w tym, że dopiero będzie tutaj... bajzel. A przecież tutaj na razie w planach jest wybudowanie "San Francisko" > na tym ściernisku ;]

Hmmm ciekawie by było... patrzeć na to wszystko słuchając Johna Williamsa - Battle of the Heroes
https://www.youtube.com/watch?v=dRgXGigPKuc
Choć jeśli chodzi o wybudowanie San Francisko na tym ściernisku. hmmmm Kiedyś słyszałem taki wers. "Czasem, trzeba burzyć. By zacząć od nowa." lepiej się może wstrzymajmy :P

PS: Pierwsza zasada projektu Chaos. Żadnych pytań!! ;-)

Spoiler

Nie mogłem się powstrzymać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 18:45, Braveheart napisał:

> Czy ktoś ustalił już jak będzie się traktowało rozmowy o emulacji itp.?
Nie...... Podczas gdy była rozmowa z jednym z "nazguli" a tu wpadł jak filip z konopi
inny... Wyglądało to trochę nie fajnie przyznam..


Wybacz, przyznam, że nie zrozumiałem o co chodzi? Że ja czy Rob? :D

Dnia 11.09.2015 o 18:45, Braveheart napisał:

PS: Pierwsza zasada projektu Chaos. Żadnych pytań!! ;-)

Spoiler

Nie mogłem się powstrzymać :P



20150911185357

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2015 o 18:54, maniekk napisał:

Wybacz, przyznam, że nie zrozumiałem o co chodzi? Że ja czy Rob? :D


Ja też nie bardzo...
Bo myśmy z robem faktycznie skończyli nasz mały "kabaret złośliwości".

Natomiast kwestia rozmowy o emulacji i tego czy powinna wrócić dyskusja do zmian regulaminu, tak jak np zmiany jakie poczyniliśmy w tematach o mandze i anime, jak dla mnie zawsze jest otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masa tematów wymarła śmiercią naturalną. Bo np ja nie widzę sensu w pisaniu po raz enty tego samego o swoim poglądzie na kwestię aborcji, więc po prostu - nie piszę.
Temat polityki ma podobnie, ile razy można przepychać sie np o Korwina. Wszyscy starzy userzy dali sobie przysłowiowo siana bo znamy swoje opinie nawzajem i przepisywanie ich od nowa, tylko po to, żeby wygenerować post, to zwykła głupota.

Inna bajka to silnik i forma tego forum - odstające o lata świetlne od obecnych "standardów". Aczkolwiek to akurat może się niedługo zmieni [miejmy nadzieje, na lepsze]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2015 o 18:45, Braveheart napisał:

Podchodzi Rick i mówi : "Weź się już człowieku nie cackaj z nim/nimi. Patrz
jak to się robi"


Ten post miał zupełnie inny wydźwięk. :P Tamtą dyskusję należało skończyć i osiągnąłem zamierzony efekt. Bez karania kogokolwiek, bez PMek, bez niepotrzebnej rozmowy. :P

Co do nowego forum, to już się zbliża. Gramowy fanpage na facebooku i twitterze dał swego czasu zdjęcie nowej strony głównej forum. :P Więc jest już pewnie bliżej niż dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 18:45, Braveheart napisał:

Coreowy gram.pl o którym wspomniałeś nie wróci już nigdy... Tylko szkoda trochę bo to
naprawdę fajne forum wbrew pozorom. A ludzi też jest tu sporo ciekawych =) Tylko dziwi
mnie dlaczego jest tak że staży zaginęli. [Olali forum/skończyli z nim/ powodów masa].
Moc gramu po prostu zdechła.... wyparowała jak woda. Wiele starych ciężkich tematów w
których są tony postów podupadły na popularności, że się tak wyrażę <--- i to widać
i to ostro. Niektórzy odchodzą a nowych brak albo jest ich jak na lekarstwo... sam nie
wiem.... Bez kotła, siedzą na innych forach ?? CDA dominuje wszystko ?. A no i jeszcze
ten facebook :P tak czy owak wciąż w Was pokładam lekką nadzieję. Może kiedyś się doczekamy
tego nowego forum. Wzorujmy się na Blizzardowskim powiedzeniu "Soon" ;-)

Albo po prostu stajemy się starsi. Prawda jest taka, że jeszcze jakieś pięć lat temu udzielałem się w większej ilości miejsc i zostało ino tylko to gramowe. Dlaczego? Po części z sentymentu, po części - bo tutaj pracuję ;)

Wielu starszych stażem odpadło stąd już dobrych kilka lat temu po pierwszych, poważniejszych zmianach na gramie i pamiętam jak w ubiegłbym roku po utworzeniu tematu wspominkowego wielu na chwilę wróciło. Good times, good times... Miło się wspomina, ale trzeba ruszyć do przodu. Co do samego Forum 3.0, bo tak to już nawet ktoś nazwał - ja bym to nazwał bardziej "soon" w terminologii Blizzarda w kontekście Heroes of the Storm i polityki wystawiania bohaterów: niedawno zmieniła się jedynka, teraz czas na kolejny element układanki. A o tym będziemy trąbić z pewnością, zresztą już nieśmiało pierwsze takty były zagrane ;)

Dnia 11.09.2015 o 18:45, Braveheart napisał:

Hmmm ciekawie by było... patrzeć na to wszystko słuchając Johna Williamsa - Battle of
the Heroes
https://www.youtube.com/watch?v=dRgXGigPKuc
Choć jeśli chodzi o wybudowanie San Francisko na tym ściernisku. hmmmm Kiedyś słyszałem
taki wers. "Czasem, trzeba burzyć. By zacząć od nowa." lepiej się może wstrzymajmy
:P
> PS: Pierwsza zasada projektu Chaos. Żadnych pytań!! ;-)

Spoiler

Nie mogłem się powstrzymać :P


Raczej nikt nie będzie burzył całości, bo fundament zostanie ten sam. Bardziej chodzi o przemodelowanie, poprzekładanie niektórych klocków. Potem tylko zostanie pomalować i sprowadzić nowych osadników :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 19:07, Rick napisał:

Ten post miał zupełnie inny wydźwięk. :P Tamtą dyskusję należało skończyć i osiągnąłem
zamierzony efekt.


Łeeee... A już myślałem że wy (modzi) naprawdę w kuluarach sobie rozmawialiście o tej "dyskusji". Czuję się niedoceniony... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2015 o 19:09, Muradin_07 napisał:

Raczej nikt nie będzie burzył całości, bo fundament zostanie ten sam. Bardziej chodzi
o przemodelowanie, poprzekładanie niektórych klocków. Potem tylko zostanie pomalować
i sprowadzić nowych osadników :>


"Przed wyruszeniem w drogę musisz zebrać drużynę".

Wybacz musiałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 19:09, Muradin_07 napisał:

Raczej nikt nie będzie burzył całości, bo fundament zostanie ten sam. Bardziej chodzi
o przemodelowanie, poprzekładanie niektórych klocków. Potem tylko zostanie pomalować
i sprowadzić nowych osadników :>

Tylko nie powtarzajcie tych idiotycznych rang z obecnego forum. Jeżeli już mają być jakieś powtarzane, to raczej te z poprzedniego forum.
Były daleko bardziej klimatyczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 09:22, A-cis napisał:

Tylko nie powtarzajcie tych idiotycznych rang z obecnego forum. Jeżeli już mają być jakieś
powtarzane, to raczej te z poprzedniego forum.
Były daleko bardziej klimatyczne :-)


Myślę, że coś da się wymyślić, choć sam uważam, że najlepsze byłyby rangi neutralne coś jak poziomy. Po prostu jakoś przez te wszystkie lata najbardziej mi one pasują i mogą być "nabijane" w nieskończoność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko takie zwykle poziomy to dosyć płytkie i nudne wyjście ;-)
Liczę jednak, że przyjmie się coś z tego typu rang, o których dyskutowaliśmy u siebie jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, choć można zadać pytanie czy faktycznie są potrzebne jakieś "unikalne". Out: to byłoby akurat spoko np. zdobywasz własny tytuł, ale dokręcasz prestiżowe... :D

BTW: "dyskutowaliśmy u siebie jakiś czas temu" ;>

20150913102523

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I się wydało... Cały misterny plan psu na budę :-P
Idę w ramach pokuty biczować się parówkami. Co do rekompensaty - obiecuję, że dodatkowo wysmagam się porem po pośladkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Regulaminu serwisu gram.pl.
Niedawno dowiedziałem się, że były jakieś zmiany, więc dziś zajrzałem i znalazłem coś takiego
"(...) Forum nie jest tablicą ogłoszeń! Do tego służy specjalny temat, w którym użytkownicy mogą umieszczać ogłoszenia związane z kupnem/sprzedażą: [link do tematu]. "
Czy w miejscu [link do tematu] jest jakiś link, a tylko mi się nie wyświetla, czy ktoś zapomniał wstawić? A może owego tematu już nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się