Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Jak dla mnie Tyhe miała racje. Akurat papierosowy nałóg to jeden z częściej wymienianych na forum, a więc można spokojnie prowadzić dyskusje w temacie ogólnym o nałogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 23:35, Mistic napisał:

Jak dla mnie Tyhe miała racje. Akurat papierosowy nałóg to jeden z częściej wymienianych na
forum, a więc można spokojnie prowadzić dyskusje w temacie ogólnym o nałogach.


Ale wiesz, to miał być temat, w którym można by się było wypowiedzieć o markach itp. Nie tylko o nałogu.
To tak jak by wysłać ludzi z tematu o piwie do tamtego tematu. Zrobił by się chaos i burdel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum przebywają osoby nieletnie i rozmowa "które fajki lepiej smakują" jest tu wybitnie nie na miejscu. Zwłaszcza w osobnym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Na tym forum przebywają osoby nieletnie i rozmowa "które fajki lepiej smakują" jest tu wybitnie
nie na miejscu. Zwłaszcza w osobnym temacie.


Więc dlaczego temat o piwie ma tu racje bytu? I to i to można kupować dopiero od lat 18stu, więc niby ma takie samo prawo bycia jak ten przeze mnie wymieniony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo piwo to zdecydowanie "mniejsze zło" niż fajki. Przynajmniej ma pozytywne cechy, dobrze na nerki wpływa. A papierosy? Odpowiedź jest oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Na tym forum przebywają osoby nieletnie i rozmowa "które fajki lepiej smakują" jest tu wybitnie
nie na miejscu. Zwłaszcza w osobnym temacie.


Tak, za to piwo to każdy może pić. Ale ty dajesz argumenty. Zarówno piwo jak i fajki są od 18 lat więc i tematu o piwie nie powinno być skoro o fajkach być nie może.
Swoją drogą mam 18 lat i dane jest mi pić pyszne zimne piwko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty nawet argumentu nie dałeś. I jak już zaznaczyłem, piwo jest mniej szkodliwe, dodatkowo rodzice częściej przemykają oko na piwo niż na fajki. Dlatego też temat o piwie ma prawo być, zwłaszcza, że piwo samo w sobie nie jest nałogiem. Nałogowcy piją wódę. A fajki? Nie znam osoby, która pali od przypadku do przypadku, wszyscy palą nałogowo. Widzisz różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 23:59, Arclight napisał:

Ty nawet argumentu nie dałeś. I jak już zaznaczyłem, piwo jest mniej szkodliwe, dodatkowo rodzice
częściej przemykają oko na piwo niż na fajki. Dlatego też temat o piwie ma prawo być, zwłaszcza,
że piwo samo w sobie nie jest nałogiem. Nałogowcy piją wódę. A fajki? Nie znam osoby, która
pali od przypadku do przypadku, wszyscy palą nałogowo. Widzisz różnicę?


Prawnie jest to takie samo zło.
Mamy się na na forum rodzicami kierować? :P Troche to śmieszne. Przepraszam, nie troche ale bardzo.
Nie mam znajomych, którzy chleją non stop wódke. Za to mam paru którzy muszą co dziennie pare piw wypić.
Twierdząc, że wszyscy palą nałogowo kłamiesz. Wyssałeś sobie to z palca. Znam wiele osób które palą do browarka, albo z nerwów, lub od czasu do czasu.

Co z tego, że piwo przeczyszcza nerki? Jak wypijesza dużo to robisz z sibie idiote.
Może fajki mają gorsze skutki zdrowotne, ale za to jakie zalety socjalne. :)

1. Palenie papierosów integruje. Co by nie mówić nie ma to jak wyskoczyć sobie w przerwie między zajęciami do ubikacji na szluga i porozmawiać o filmie, książce czy meczu.

2. Druga zaleta jest związana z punktem "1.". Wychodząc na tak zwaną "fajkę" ze znajomymi wzbogacasz sie poprzez konstruktywną dyskusję.

3. Osoby nie palące nigdy nie zrozumieją przesłania takich filmów jak "pulp fiction" czy "człowiek, którego nie było" albo "porachunki" duzo by jeszcze wymieniać.

4. Dzięki paleniu papierosów nasz piesek jest zawsze wyprowadzany na spacerki i nie załatwia potrzeb na dywan.

5. Zapal sobie papieroska po seksie ... to zrozumiesz :)

6. Piwo bez papierosa ? są i tacy ... Jarmusch powinien nakrecic europejską wersję "kawy i papierosów" ...

7. Zawsze masz powód żeby wyjść z żoną (dziewczyną) na spacer.

8. Zawsze możesz zaimponować dziewczynie rzucając dla niej palenie (prawda, że to łatwe? Palimy bo lubimy).

9. Nie przeszkadza Ci jak ktoś pali koło ciebie wręcz przeciwnie zawsze możesz sie przylączyc i nawiązac nową znajomość.

10. Poza tym wszystkim osoby palące mają większe IQ od niepalących :-)) That''s True !!


Ale dobrze by było już ten off-top skończyć bo się skończy źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przenieście się do wątku o nałogach ;]
Tam jak ktoś ma ochotę to może popisać o zaletach fajek, oczywiście szanujemy takich ludzi... <sic>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 00:13, Budo napisał:

/.../


Widząc Twój obecny awek, przypominają mi się czasy, gdy pod nickiem miałeś napis "Przewodniczący"... Z "moderator" już tak ładnie ta główka nie wygląda ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 15:53, Bumber napisał:

> /.../

Widząc Twój obecny awek, przypominają mi się czasy, gdy pod nickiem miałeś napis "Przewodniczący"...
Z "moderator" już tak ładnie ta główka nie wygląda ;P


A ja tam nie pamiętam takich zamierzchłych czasów.

Ciekawi mnie to jak wygląda praca moderatora. Znaczy jaki jest jego rozkład dnia, bo chyba cały czas nie siedzi na forum. I w ogóle co on oprócz wyłapywania spamerów robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 16:03, CR7 napisał:

Ciekawi mnie to jak wygląda praca moderatora. Znaczy jaki jest jego rozkład dnia, bo chyba
cały czas nie siedzi na forum. I w ogóle co on oprócz wyłapywania spamerów robi?


Hmm, głównie zamykanie tematów, upominanie userów, odpowiadanie na maile, przypinanie postów, przenoszenie kategorii tematów ;]
Kokretnego rozkładu, czy grafiku na forum nie mamy, każdy moderuje jak ma czas, z zasady moderator powinien spędzać dużo czasu na forum, niestety wielu obecnych tego warunku nie spełnia, dlatego pracy jest więcej niż może to wynikać z liczby modów ;]
Dochodzi jeszcze sprawdzanie sajtów i moderowanie irca

Bumber----> no to dawne czasy były /cały miesiąc temu lol/
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 16:13, Budo napisał:

Bumber----> no to dawne czasy były /cały miesiąc temu lol/
:P


Miesiąc? Mi się zdawało, że troszkę dłużej...No właśnie! Nie oszukuj, bo sprawdziłem i jesteś już ponad półtora.
Czy to ładnie, żeby moderator oszukiwał? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 16:13, Budo napisał:

/.../ Bumber----> no to dawne czasy były /cały miesiąc temu lol/
:P

Miesiąc temu to i Przewodniczącego miałeś, racja. Ale ten awatar pamiętam gdzieś tak z sierpnia/września. A więc spory kawałek czasu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 16:13, Budo napisał:

/ciach/ każdy moderuje jak ma czas, z zasady moderator
powinien spędzać dużo czasu na forum, niestety wielu obecnych tego warunku nie spełnia, dlatego
pracy jest więcej niż może to wynikać z liczby modów ;]
Dochodzi jeszcze sprawdzanie sajtów i moderowanie irca

>
Nie no tak źle to chyba nie jest, ja jestem na forum codziennie, podobnie Ty, Cinus`, Walgierz, Tyhe, resztę owszem radziej widuje, ale może akurat nie mają czasu, nie wiem. Wiadomo czas egzaminów i/lub wyjazdów więc nie każdy na forum może zaglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

1. Palenie papierosów integruje. Co by nie mówić nie ma to jak wyskoczyć sobie w przerwie między
zajęciami do ubikacji na szluga i porozmawiać o filmie, książce czy meczu.

^^ Trochę to nie warte odpowiedzi... :P

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

2. Druga zaleta jest związana z punktem "1.". Wychodząc na tak zwaną "fajkę" ze znajomymi wzbogacasz
sie poprzez konstruktywną dyskusję.

A przepraszam, a na piwo nie?

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

3. Osoby nie palące nigdy nie zrozumieją przesłania takich filmów jak "pulp fiction" czy "człowiek,
którego nie było" albo "porachunki" duzo by jeszcze wymieniać.

A dlaczego?

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

4. Dzięki paleniu papierosów nasz piesek jest zawsze wyprowadzany na spacerki i nie załatwia
potrzeb na dywan.

Ale można na spacer wziąźć butelkę

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

5. Zapal sobie papieroska po seksie ... to zrozumiesz :)

Jak rozumiem TY możesz się tym pochwalić?

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

6. Piwo bez papierosa ? są i tacy ... Jarmusch powinien nakrecic europejską wersję "kawy i
papierosów" ...

^^ Tym mnie już dobiłeś...

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

7. Zawsze masz powód żeby wyjść z żoną (dziewczyną) na spacer.

Tylko że większość kobiet tego nie akceptuje...

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

8. Zawsze możesz zaimponować dziewczynie rzucając dla niej palenie (prawda, że to łatwe? Palimy
bo lubimy).

Ale najpierw będą łzy i krzyki :|

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

9. Nie przeszkadza Ci jak ktoś pali koło ciebie wręcz przeciwnie zawsze możesz sie przylączyc
i nawiązac nową znajomość.

Widziałeś reklamę Helpa?

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:

10. Poza tym wszystkim osoby palące mają większe IQ od niepalących :-)) That''s True !!

^-^ Tylko że dym nikotynowy szkodzi komórkom ^^

Dnia 12.02.2007 o 00:09, xRaphaelx napisał:


Ale dobrze by było już ten off-top skończyć bo się skończy źle.

Racja. Bardzo, ale to BARDZO przepraszam za offtopa.

boogie85 ----------------> tak samo mam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisujesz się wiedząc, że to off-top i spam, a Budo sugerował przejście z tą dyskusją do tematu o nałogach.

Dostajesz ostrzeżenie.

Biorąc pod uwage twoją liste wykroczeń to łagodna kara. Sugeruje lekture regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dostałem głupi argument o przeczyszczaniu nerek przez browara, który miał niby argumentować czemu temat o piwie ma tu racje bytu a o fajkach już nie. Więc na szybko skopiowałem pierwszą lepszą wypowiedź wyszukaną na googlach. To nie miały być argumenty czemu fajki są lepsze od piwa, tylko podałem to pokazując, że też mają swoje zalety. Widocznie nie zrozumiałeś w ogóle kontekstu, lub nie prześledziłeś rozmowy i dlaczego ten dialog miał miejsce. Mógł bym teraz ci poodpowiadać na twoje dygresje, ale po pierwsze nie mam teraz czasu prowadzić z tobą debate a po drugie to nie jest dobre miejsce na to.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 11:24, xRaphaelx napisał:

Mógł bym teraz ci poodpowiadać na twoje dygresje, ale po pierwsze nie mam teraz czasu prowadzić z tobą debate a po drugie to nie jest dobre miejsce na to. Pozdrawiam.

Ano właśnie.
Ale mimo to postanowiłeś się opisać pomimo, że moderatorzy dwukrotnie upominali, żeby nie offtopować.
Ostrzeżenie za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się