Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2008 o 19:34, walgierz napisał:

Ale z powyższą pseudo analizą przegiąłeś. Moderator, to też użytkownik. A za obrażanie
użytkownika jest degrad.
-1 do statusu.

Przyznam, że sytuacja dość dziwna, jednak z tego co widzę to nie tylko Mattafix powinien otrzymać karę stosowną do wykroczenia. Kilka postów niżej znowu poruszony jest identyczny temat z podobnymi, lecz mniej bezpośrednimi słowami... Chyba powinieneś wiedzieć o kim mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:52, Earthshaker napisał:

Przyznam, że sytuacja dość dziwna, jednak z tego co widzę to nie tylko Mattafix powinien
otrzymać karę stosowną do wykroczenia. Kilka postów niżej znowu poruszony jest identyczny
temat z podobnymi, lecz mniej bezpośrednimi słowami... Chyba powinieneś wiedzieć o kim
mówię.

Nie slyszales, ze takie sprawy zalatwia sie formularzem? ;f Sorry Winetou, ale ja nikogo osobiscie nie wyzwalem, jedynie dosadnie wyrazilem swoja opinie. :F

Fail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:56, gothicsheep napisał:

Nie slyszales, ze takie sprawy zalatwia sie formularzem? ;f Sorry Winetou, ale ja nikogo
osobiscie nie wyzwalem, jedynie dosadnie wyrazilem swoja opinie. :F

Tak samo można powiedzieć o Mattafixie wiesz?
Skoro mamy "demokrację", "Wolność słowa i wygłaszania opinii" to również tamto powinno zostać inaczej potraktowane. Zresztą formularze mogą zostać niezauważone i odrzucone.

Dnia 16.10.2008 o 19:56, gothicsheep napisał:

Fail.

Naprawdę człowiecze Twój poziom kultury mnie poraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 20:00, Earthshaker napisał:

Tak samo można powiedzieć o Mattafixie wiesz?
Skoro mamy "demokrację", "Wolność słowa i wygłaszania opinii" to również tamto powinno
zostać inaczej potraktowane. Zresztą formularze mogą zostać niezauważone i odrzucone.

Wskaz mi gdzie napisalem, ze Wojman jest niedojrzaly psychicznie, nie ma dziewczyny i ma problemy z wlasna osobowoscia, a wtedy pogadamy.

Dnia 16.10.2008 o 20:00, Earthshaker napisał:

Naprawdę człowiecze Twój poziom kultury mnie poraża.

Fakt, tym razem byl to epic fail, czlowiecze.

eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Jeśli mnie pamięć nie myli to nie masz aplikacji adwokackiej a jako adwokat występujesz.
Czy on nie ma jaj żeby samemu odpowiedzieć? To tylko potwierdza moją opinię którą wyraziłem parę postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 20:33, Mattafixx napisał:

Jeśli mnie pamięć nie myli to nie masz aplikacji adwokackiej a jako adwokat występujesz.

Ja tu pilnuję porządku. Ty zaś nie masz dyplomu psychologa, a bawisz się w psychoanalizę.
Koniec offtopu, bo będzie dalszy ciąg karania i dorabiaj sobie do tego ideologię jaką chcesz. Mnie tam rybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 22:00, dawidos170 napisał:

Nie będę mówił kto tu jest śmieszny - pewnie i tak się nie poczuje. Więcej GW polecam.


Ostrzeżenie za spam.
(post dodany ponad godzinę po moim apelu o zaprzestanie offtopa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:33, rob006 napisał:

Hmm, no może i tak... W każdym razie prawo jest dziwne, więc kto wie czy oskarżenie
o zniesławienie nie byłoby takie bezsensowne. ;)


Byłoby bezsensowne, bo użytkownik został zbanowany nie za samo piractwo, ale za złamanie punktu regulaminu nazwanego "Piractwo", który zabrania również propagowania. A jego słowa, że sobie ściągnie jak najbardziej pod to podpadają.

Dnia 16.10.2008 o 19:33, rob006 napisał:

Poza tym sprawdziłbym czy regulamin,
który daje boską władzę moderatorom, przyznając im zawsze rację (a właściwie uznający
ich zdanie za rację), oraz odbierający prawo do publicznego wyjaśnienia sprawy i odparcia
oskarżeń (które przecież zostały jak najbardziej publicznie wyrażone), nie łamie prawa
do czegoś-tam... ;)


Do czego niby? To jest darmowy, prywatny portal prywatnej firmy i ta firma może odmówić prawa wypowiadania się na nim komukolwiek zechce. Prawo do swobodnego wyrażania swoich poglądów dotyczy przestrzeni publicznej, ale w miejscu prywatnym właściciel zawsze może poprosić głosiciela o wyjście. Jeśli ktoś przyjdzie do Twojego domu i zacznie mówić coś, czego nie akceptujesz, np. obrażać Twoją rodzinę, to masz pełne prawo powiedzieć mu "zamilknij, albo wynoś się".
Jest tylko jeden element, w którym ban może ewentualnie działać na szkodę użytkownika, ale ponieważ nigdy nie byłem zbanowany, nie mam pojęcia czy jest tak jak myślę. Otóż jeśli ban działa tylko na forum, to wszystko jest ok. Ale jeśli na całe konto, to użytkownik traci dostęp do swoich zarejestrowanych gier, a więc np. do wieczystej gwarancji. Z regulaminu wynika, że raczej jest to pierwsze rozwiązanie, ale któryś z moderatorów musiałby to potwierdzić.

Żeby zaś utrzymać się w temacie, z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że w przypadku konfliktów winę ponoszą raczej użytkownicy. Owszem, do moderatorów można mieć pewne zastrzeżenia, ale ja miałbym je raczej do ich organizacji pracy i polityki serwisu, niż do konkretnych ludzi. Jednak najczęściej gdy wynika tu jakaś awantura i patrzę o co poszło, stwierdzam, że gdybym był moderatorem, moja decyzja byłaby podobna. nie rozumiem, czemu niektórzy użytkownicy mają tendencję do bronienia innych, mimo że tamci ewidentnie sami sobie na karę zasłużyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 12:14, pkapis napisał:

Otóż
jeśli ban działa tylko na forum, to wszystko jest ok. Ale jeśli na całe konto, to użytkownik
traci dostęp do swoich zarejestrowanych gier, a więc np. do wieczystej gwarancji. Z regulaminu
wynika, że raczej jest to pierwsze rozwiązanie, ale któryś z moderatorów musiałby to
potwierdzić.


BAN dziala na forum, gramsajty i IRCa. Uzytkownik natomiast nie traci wPLN, ani prawa do wieczystej gwarancji swoich zarejestrowanych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 12:14, pkapis napisał:

Byłoby bezsensowne, bo użytkownik został zbanowany nie za samo piractwo, ale za złamanie
punktu regulaminu nazwanego "Piractwo", który zabrania również propagowania. A jego słowa,
że sobie ściągnie jak najbardziej pod to podpadają.

No właśnie też na to wpadłem. :P Ale to zależy jakimi słowami ban został przyznany jeśli "ban za piractwo", to jednak jest oskarżony o piractwo, choć tylko je propaguje (to chyba nie to samo :P), jeśli "ban za propagowanie piractwa", to wszystko w porządku i w zasadzie nie ma o co się sądzić. W sumie nawet nie widziałem tego bana, tak sobie tylko luźno fantazjuję nad możliwością tego procesu, może się go faktycznie doczekamy. :D

Dnia 17.10.2008 o 12:14, pkapis napisał:

Do czego niby? To jest darmowy, prywatny portal prywatnej firmy i ta firma może odmówić
prawa wypowiadania się na nim komukolwiek zechce. /.../

Wiesz, to jest nawet logiczne - mój portal, mogę robić z użytkownikami co chcę. Z drugiej strony logiczne jest też to, że mogę moim pracownikom płacić ile chcę, i kazać im pracować ile chcę, na zasadzie "Nie podoba się - won! Mam setkę innych czekających na twoje miejsce". Nielogiczne jest że ktoś oskarża mnie o łamanie praw pracownika i mobbing, bo to przecież moja firma, mogę robić co chcę i nikogo do pracy nie zmuszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 12:52, rob006 napisał:

Wiesz, to jest nawet logiczne - mój portal, mogę robić z użytkownikami co chcę.


Jak będę miała fanaberię założyć sobie forum tylko dla blondynek i banować wszelkich facetów oraz nie blondynki, to wiesz co mi możesz w świetle polskiego prawa zrobić? To, co klient panu majstrowi w skeczu o Jasiu, bo to będzie moje prywatne forum i moja prywatna sprawa.

Dnia 17.10.2008 o 12:52, rob006 napisał:

Z drugiej
strony logiczne jest też to, że mogę moim pracownikom płacić ile chcę, i kazać im pracować
ile chcę, na zasadzie "Nie podoba się - won! Mam setkę innych czekających na twoje miejsce".


A przepraszam, siedzenie na forum to jest praca? Płaci Ci ktoś za to? Masz z tego tytułu ubezpieczenie i składki emerytalne? Czy może jest to rozrywka, której zasady sam zaakceptowałeś? Bo plucie się o to, że nie wolno łamać zaakceptowanego regulaminu jest w tym momencie porównywalne z pretensjami, że w piłce nożnej nie ma koszy...

Dnia 17.10.2008 o 12:52, rob006 napisał:

Nielogiczne jest że ktoś oskarża mnie o łamanie praw pracownika i mobbing, bo to przecież
moja firma, mogę robić co chcę i nikogo do pracy nie zmuszam ;)


Nielogiczne to są Twoje wywody, w których zrównujesz dobrowolną rozrywkę, której jedyną ewentualną korzyścią jest właśnie sama rozrywka, do pracy, która jest konieczna aby się utrzymać, mieć dom i co jeść... Wnioskuję stąd, że chyba nigdy nie pracowałeś, skoro takie bzdury wypisujesz...

Edit: jak zwykle w nerwach przecinki pozjadałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 12:52, rob006 napisał:

W sumie nawet nie widziałem tego bana, tak sobie tylko luźno
fantazjuję nad możliwością tego procesu, może się go faktycznie doczekamy. :D


Jeszcze sie troche naczekacie na proces przeciwko mnie, bo w najblizszej przewidywalnej przyszlosci na to sie nie zapowiada. Ostatni, ktory mi chcial go wytoczyc przyznal, ze rozmawial z prawnikiem i mimo iz by bardzo chcial, aby sprawa zakonczyla sie w sadzie to nie ma na to podstaw prawnych. Szkoda w sumie, ze procesu nie bedzie, bo nie trafie do wiezienia i koledzy nie beda mi przesylac paczek z grami. :,(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 13:16, Wojman napisał:

Szkoda w sumie, ze procesu nie bedzie, bo nie trafie
do wiezienia i koledzy nie beda mi przesylac paczek z grami. :,(


Proponuję byś w ramach protestu za brak podstaw prawnych zamknął się w jakiejś "klatce" (może być np. luksusowy apartament) i żądał zmiany stanu rzeczy. W ramach solidarności mógłbyś zawołać od społeczności gram.pl paczek z grami. Przecież być siedział. A co! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 13:16, Wojman napisał:

Jeszcze sie troche naczekacie na proces przeciwko mnie, bo w najblizszej przewidywalnej
przyszlosci na to sie nie zapowiada. Ostatni, ktory mi chcial go wytoczyc przyznal, ze
rozmawial z prawnikiem i mimo iz by bardzo chcial, aby sprawa zakonczyla sie w sadzie
to nie ma na to podstaw prawnych. Szkoda w sumie, ze procesu nie bedzie, bo nie trafie
do wiezienia i koledzy nie beda mi przesylac paczek z grami. :,(


No to działaj chłopie, rób coś, bo prawdę mówisz, że paczki z grami jeno do więzienia wyślemy. Nie inaczej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 13:15, Fumiko napisał:

Bo plucie się o to, że nie wolno łamać zaakceptowanego regulaminu jest w tym momencie
porównywalne z pretensjami, że w piłce nożnej nie ma koszy...

Pomijając fakt że do "plucia się" bliżej jest tobie, bo chyba zbyt gwałtownie reagujesz na posty ciebie nie dotyczące, to wcale nie mam pretensji do tego że regulaminu nie można łamać, ale do tego, jak on wygląda, a właściwie do tego jak jest ostatnio wykorzystywany.

Dnia 17.10.2008 o 13:15, Fumiko napisał:

Nielogiczne to są Twoje wywody, w których zrównujesz dobrowolną rozrywkę, której jedyną
ewentualną korzyścią jest właśnie sama rozrywka, do pracy, która jest konieczna aby się
utrzymać, mieć dom i co jeść... Wnioskuję stąd, że chyba nigdy nie pracowałeś, skoro
takie bzdury wypisujesz...

Nikt nie ma obowiązku pracować w firmie XYZ, są setki innych, podobnie też nikt nie ma obowiązku wypowiadać się na tym forum - są setki innych, można się w ogóle nie wypowiadać, podobnie jak można w ogóle nie pracować. Na tej podstawie podałem ten przykład. A co do twoich wniosków - błędne.

@Wojman
Akurat trafić do więzienia nie jest chyba trudno, więc nic straconego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 13:30, GeoT napisał:

No to działaj chłopie, rób coś, bo prawdę mówisz, że paczki z grami jeno do więzienia
wyślemy. Nie inaczej ;D


To teraz takie będą promocje? :D Ale gry to raczej takie .... uspokajające powinny być ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 13:34, Paladynka napisał:

To teraz takie będą promocje? :D Ale gry to raczej takie .... uspokajające powinny być
;P


Mialem nadzieje, ze zdarza mnie wsadzic przed premiera StarCraft II, bo bym sie nie obrazil jakby GeoT przyslal mi te gre do paki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się