Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2008 o 22:41, Rozrobiony napisał:

Chociaż to naprawdę był pogromca wszystkiego co się ruszą i większość osób która deklaruje się za jego powrotem imho niezbyt wie co mówi.


... rzekł obeznany w temacie weteran forum.
;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:41, Rozrobiony napisał:

Zwłaszcza w dyskusjach z Yarrem i KrzysztofemMarkiem. Chociaż to naprawdę był pogromca
wszystkiego co się ruszą i większość osób która deklaruje się za jego powrotem imho niezbyt
wie co mówi.

Miałem okazje przeczytać wiele jego postów ... Z jednej strony polew miałem niesamowity, a z drugiej, myślałem
sobie, co w jego głowie siedzi, ze potrafi tak pojechać.

No ale cóż... mimo, iż nie miałem z nim do czynienia osobiście, chciałbym aby w dalszym ciągu moderował.
Nawet gdybym dostał garstkę degradów czy bana .
Ale przecież bez powodów niczego by mi nie zrobił ;] (chyba ^^)

Przekleństwo - degrad - 2
Piracenie - Ban
...
Zostać zjechanym przez knot''a - bezcenne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:47, DJ Szlafrok napisał:

... rzekł obeznany w temacie weteran forum.
;- )

Nawet nie masz pojęcia ile się naczytałem postów kNOTa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:49, Rozrobiony napisał:

Nawet nie masz pojęcia ile się naczytałem postów kNOTa ;-)


No ba, zawsze przyjemnie jest czytać pokaz kaźni i potępienia innych forumowiczów. ;- )
Może jednak lepiej zakończmy ten temat... by żyło się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:48, Tokix napisał:

Zostać zjechanym przez knot''a - bezcenne ;]


Jakby tylko ktorys Moderator Cie zjechal to zaraz by byly narzekania, ze naduzywa swoich uprawnien, ze chamski jest w stosunku do uzytkownikow i zaraz byscie twierdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 13:08, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > ... rzekł obeznany w temacie weteran forum.
> ;- )
>
Ooooo! Przepraszam, ja w tej materii jeszcze nic nie rzekłem ;-D


No no nie spamuj :P Nikt Cię nie wołał :P


A co do tematu. kNOTa nie będzie ale może plebiscyt na kogoś podobnego ? Znaczy,żeby ktoś z charakterem kNOTa został nowym modem ( taki kurator co to porządki zrobi :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 13:11, dawidos170 napisał:

> > >/.../ > ... rzekł obeznany w temacie weteran forum.
No no nie spamuj :P Nikt Cię nie wołał :P

Jak to, nikt mnie nie wołał!? Znasz innego weterana!?

Dnia 18.10.2008 o 13:11, dawidos170 napisał:


A co do tematu. kNOTa nie będzie ale może plebiscyt na kogoś podobnego ? Znaczy,żeby
ktoś z charakterem kNOTa został nowym modem ( taki kurator co to porządki zrobi :P )

Widzisz, kNOT po prostu się, jak by to powiedzieć, zużył. Pamiętam Go jako dobrego moderatora, ale pod koniec kariery forumowicze tak dali mu się we znaki, że stracił nerwy i walił już równo, albo prawie równo, po wszystkim. A wtedy skargi na niego, które były od dawna, zaczęły mieć podstawy i kNOT przestał być moderatorem. Tak, ja również toczyłem z Nim wojny podjazdowe, ale to było pod koniec pobytu kNOTa na forum, przy czym ani ja się na Niego nie skarżyłem, ani od Niego nawet warna nie dostałem. Przynajmniej, o ile wiem.
Gdyby trafił się moderator taki jak kNOT, zanim stracił nerwy, wcale nie byłoby źle. Bo później, jak mi się wydaje, to skłócił się nawet z resztą moderatorów - ale może mi się tylko wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 13:34, KrzysztofMarek napisał:

> > > >/.../ > ... rzekł obeznany w temacie weteran forum.
> No no nie spamuj :P Nikt Cię nie wołał :P
Jak to, nikt mnie nie wołał!? Znasz innego weterana!?


Zbyt dosłownie to bierzesz :P

Dnia 18.10.2008 o 13:34, KrzysztofMarek napisał:

>/.../



Ja nie miałem okazji go poznać. Tyle,że za jego urzędowania to forum było inne. Teraz szerzy się tu trollowanie,prowokowanie i ogólnorozwojowy debilizm. Coraz mniej wątków powstaje gdzie można pogadać na jakieś normalne tematy z normalnymi ludźmi natomiast coraz więcej zaczyna się wątków czysto trollerskich. No i trolli przybywa a zbanowanych się ułaskawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 13:38, dawidos170 napisał:

> /.../ No i trolli przybywa a zbanowanych
się ułaskawia...

>
A czegoż Ty chcesz? Takie są tendencje w UE... Kary śmierci już nie ma, skazany/a na dożywocie wychodzi po 7 latach (i nie udawaj, ze nie wiesz, w Niemczech po tylu z Czerwonej Armii wyszli) więc co się dziwić, ze ban trwa miesiąc a ban dożywotni maksimum pół roku? Toż nawet Prezio ułaskawiał morderców a Ty o takim głupstwie jak ban piszesz... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 13:38, dawidos170 napisał:

Ja nie miałem okazji go poznać. Tyle,że za jego urzędowania to forum było inne.

Może i kNOT miał jakiś wpływ na to jak wygląda(ło) to forum ale to właśnie userzy je tworzą. A jak było a jak jest teraz każdy zainteresowany wie.
>Teraz

Dnia 18.10.2008 o 13:38, dawidos170 napisał:

szerzy się tu trollowanie,prowokowanie i ogólnorozwojowy debilizm. Coraz mniej wątków
powstaje gdzie można pogadać na jakieś normalne tematy z normalnymi ludźmi natomiast
coraz więcej zaczyna się wątków czysto trollerskich.

Muszę się z tym zgodzić. Niestety :/.
>No i trolli przybywa a zbanowanych

Dnia 18.10.2008 o 13:38, dawidos170 napisał:

się ułaskawia...

Trolle zawsze były i będą. Zbanowani niech sobie nawet wracają tyle że jak po zbanowaniu jeszcze kilka razy daje się im szanse to jest to nieco ... dziwne prawda ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 13:50, KŁEJK napisał:

> /.../> Może i kNOT miał jakiś wpływ na to jak wygląda(ło) to forum ale to właśnie userzy je
tworzą. A jak było a jak jest teraz każdy zainteresowany wie. /.../

Owszem, każdy wie. Ale już nie każdy wie, że kształt forum jest pochodną przyjętych założeń: albo forum ma być elitarne ( i do diabła z 90% użytkowników. Zbanować ich i bedzie spokój) albo masowe ze wszystkimi konsekwencjami masowości, a szczególnie ogólnym obniżeniem poziomu. Jak sądzisz, które założenie przyjęto i dlaczego? Ja wręcz dziwię się, że przy takiej masówce moderatorzy jeszcze jakoś utrzymują pewien poziom. Bo łatwe to nie jest a i ci, którzy mają się za elitę, nie ułatwiaja im zadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak sądzisz, które założenie przyjęto i dlaczego?

Krzysztofie bo więcej userów to szansa na większe pieniądze - każdy to wie :) Jeśli przyjdzie na forum to zakładać możemy,że może zacznie korzystać z naszego sklepu. Jeszcze jak poczuje się tutaj dobrze ( czyli pozwólmy na trolowanie ) to szansa wzrośnie.

>Ja wręcz dziwię się, że przy

Dnia 18.10.2008 o 14:03, KrzysztofMarek napisał:

takiej masówce moderatorzy jeszcze jakoś utrzymują pewien poziom. Bo łatwe to nie jest
a i ci, którzy mają się za elitę, nie ułatwiaja im zadania...


Bo elita znudzona stwierdziła,że zacznie przyjmować podobne postawy - niekoniecznie trolować i spamować ale prowokować i być kontrowersyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 14:03, KrzysztofMarek napisał:

Owszem, każdy wie. Ale już nie każdy wie, że kształt forum jest pochodną przyjętych założeń:
albo forum ma być elitarne ( i do diabła z 90% użytkowników. Zbanować ich i bedzie spokój)
albo masowe ze wszystkimi konsekwencjami masowości, a szczególnie ogólnym obniżeniem
poziomu.

To wszystko prawda i ja to naprawdę rozumiem :). Z obniżeniem poziomu oczywiście trzeba się liczyć ale "co za dużo to niezdrowo". Jakiś porządek i ład musi przecież obowiązywać.
>Jak sądzisz, które założenie przyjęto i dlaczego?
Oczywiście że to drugie.
>Ja wręcz dziwię się, że przy

Dnia 18.10.2008 o 14:03, KrzysztofMarek napisał:

takiej masówce moderatorzy jeszcze jakoś utrzymują pewien poziom.

Owszem, poziom jest ale nie da się ukryć że mogłoby być lepiej a i grono moderskie przydałoby się wzmocnić, ale to już chyba temat do innego wątku.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>( i do diabła z 90% użytkowników. Zbanować ich i bedzie spokój)

W teorii brzmi to ladnie, ale zapominasz o jednej rzeczy. Jak mozna kogos zbanowac? Rozumiem, ze mozna wcisnac przycisk ''Banuj'', ale tak to tylko wyglada na papierze. W praktyce nie jest tak rozowo, bo jak identyfikowac użytkowników? Kiedys mozna bylo po IP, ale obecnie 90% dostawcow internetu uzywa dynamicznie przydzielanego IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 14:17, KrzysztofMarek napisał:

I ->dawidos170
A zatem, elito gramowa, do sklepu! Kupować!
Bo jak nie, to co z Was za elita? ;-P


Bo elita wie,że jej się w większości nie opłaca na gramie robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 14:23, Xantus napisał:

/.../ W praktyce
nie jest tak rozowo, bo jak identyfikowac użytkowników? Kiedys mozna bylo po IP, ale
obecnie 90% dostawcow internetu uzywa dynamicznie przydzielanego IP.

Istotnie. Jak zmienisz kartę sieciową i masz zmienny IP to już nikt Cię nie namierzy. Bo karta sieciowa (a w wiekszości przypadków zintegrowana z płyta główną) ma unikalny numer. Je nie potrafię, ale są specjaliści, którzy potrafią odczytać ten numer. Ekipa CDP ma dobrych informatyków i nie polegałbym na przekonaniu, ze internet jest anonimowy. Zresztą, mój firewal pozwala na śledzenie, z którego miejsca nastąpił atak. I, wyobraź sobie, dzięki defektowim pakietów mój firewal wziął kontakt z CDP za atak i pokazał mi, ze serwery CDP są w Dallas, w USA i podał adres sieci. Dobre, nie?
Jeśli coś takiego dostępne jest dla takiego ignoranta informatycznego, jak ja, co co mogą informatycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrzystofMarek
> Jeśli coś takiego dostępne jest dla takiego ignoranta informatycznego, jak ja, co co mogą informatycy?
- Akurat nikt z CDP nie ukrywal, ze maja serwery w USA ;) Ale masz racje, ze majac odpowiednia wiedze i narzedzia mozna duzo wiecej, zreszta przeciez dynamicznie przydzielane ip, nie jest przydzielane za kazdym razem z puli kilkunastu milionow adresow :) [mowa o pojedynczym uzytkowniku].
Z drugiej strony, nie kazdy laczy sie z internetem bezposrednio za pomoca swojego komputera/lacza :)

Wojman
> Ciekawe, ze najwiecej na nas naskakuja ci, ktorzy na swoim koncie mieli nie jednego degrada. :)
Ja tez moge ponarzekac jesli chcesz. Bo przedstawiajac sprawe tak jak Ty, to niedlugo osobom po warnie/degradzie nie bedzie przyslugiwalo prawo do wyrazania opinii/ich opinia bedzie nieistotna.
Nie pomyslales, ze wynika to byc moze z tego, ze osoby dotad nieukarane, nie maja na co narzekac w swojej sprawie, a "Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem" ? Myslalem, ze moderatorzy znaja regulamin i wynikajace z niego konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 13:08, KrzysztofMarek napisał:

Ooooo! Przepraszam, ja w tej materii jeszcze nic nie rzekłem ;-D


Wybiegam myślą w przyszłość, a co się miało stać, się stało. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się