Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2008 o 19:30, walgierz napisał:

A przecież wyraźnie tam napisane jest, że decyzje moderatorów nie mogą być przedmiotem dyskusji na forum.

Taki zapis jest mylny, gdyż stawia moderatora na pozycji osoby nieomylnej. Poza tym, czym jest forum. Miejscem dyskusji na temat interesujący więcej niż jedną osobę. Jeżeli decyzja moderatora wzbudza kontrowersje i niejasności, to jestem całkiem przeciwny wyjaśniania jej kanałem służbowym (często nieskutecznym). Warto rozwiązać publicznie tę sprawę, by reszta wiedziała co można, a czego nie; gdzie zaczyna się regulamin forum, a zaczyna się swobodna interpretacja moderatora. Jesteś za tym, by udawać że nie ma problemu, zasłaniając się niedoskonałym regulaminem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:34, walgierz napisał:

Pewnie, że lepiej łamać regulamin, bo łatwiej.


Dokładnie, równie łatwo jak olać użytkownika i stwierdzić że tydzień na odpowiedź, którą pisze się minutę (oczywiście przy założeniu że wie się co napisać, a nie dopiero wymyśla wyjaśnienia), to wcale nie tak dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walgierz, prosze Cie...

Moj ostatni post: "Od kilku stron drazymy temat avka, ta blaha sprawa rozeszla sie nawet po dwoch topicach, a my nadal nie znamy odpowiedzi, o co tak naprawde chodzilo. o_O" Mowa tu oczywiscie o kaciku zdegradowanych, w ktorym pierwszy, podpiety post glosi, iz "Ten temat nie został stworzony do pomstowania na moderatorów ani do wylewania w nim łez .Powinny być tylko posty w których jest rzeczowa dyskusja na temat degradów, co najwyżej jeśli ktoś nie wie za co- może o to spytać moderatora."

Mamy wiec prawo wiedziec jaki byl powod domniemanego przewinienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:01, gothicsheep napisał:

co najwyżej jeśli ktoś nie wie za co- może o to spytać moderatora."

Nie masz co się kłócić - zaraz dostaniesz tekst, że niejasne sprawy to przez formularz i takie tam :D

Dnia 25.11.2008 o 20:01, gothicsheep napisał:

Mamy wiec prawo wiedziec jaki byl powod domniemanego przewinienia.

Może nie tyle my, ale sam poszkodowany. Bo nie ukrywam, że skoro są na forum awatary z pistoletami (Wojman) czy inne z papierosami (KŁEJK pisał o nich) to usuwanie tego jednego nie ma sensu. Tym bardziej, że papierosy nielegalne nie są. W każdym sklepie można dostać. A broń? Jakoś nie wydaje mi się, by na mieście ludzie z pistoletami chodzili... Uważam, że jeśli poszkodowany nie ma nic przeciwko to powinno się takie niejasne sprawy na forum rozwiązywać. Co innego jakby napisał: "ej sory, nie chcę debaty narodowej z mojego degrada". No ale regulamin promujący nieomylność Moderatorów to regulamin promujący nieomylność Moderatorów. Trza przeboleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:30, walgierz napisał:

/.../A przecież wyraźnie tam
napisane jest, że decyzje moderatorów nie mogą być przedmiotem dyskusji na forum. /.../

To nie znajomość szlachetnej sztuki czytania ze zrozumieniem zanika w narodzie. To raczej objaw myślenia. No bo jak można dyskutować o moderatorach inaczej, jak przez pryzmat Ich decyzji na forum? Mamy pytać, czy moderator lubi kryminały, czy zabawę w remizie strażackiej? Przecież mnie, na przykład, nie interesuje zupełnie, czy niejaki Walgierz nosi topór czy aż dwa topory. Mnie interesuje to, jaki z topora(ów) czyni użytek! (a Walgierz piszę z dużej litery, bo w końcu to imię własne!) ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:12, mała16 napisał:

Może nie tyle my, ale sam poszkodowany. Bo nie ukrywam, że skoro są na forum awatary
z pistoletami (Wojman) czy inne z papierosami (KŁEJK pisał o nich) to usuwanie tego jednego
nie ma sensu.

No nie ma, chyba że jest jakiś powód. A ja go jakoś nie znalazłem. ;P Odwoływać się nie zamierzam bo jak już pisałem sensowności w tym nie ma, szczególnie znając Wojmana. Ja oberwałem, domyślam się dlaczego on tak postąpił ale wylewać tego tutaj nie zamierzam.
>Tym bardziej, że papierosy nielegalne nie są. W każdym sklepie można dostać.

Dnia 25.11.2008 o 20:12, mała16 napisał:

A broń? Jakoś nie wydaje mi się, by na mieście ludzie z pistoletami chodzili... Uważam,
że jeśli poszkodowany nie ma nic przeciwko

Nie mam, jeśli Wam się chce to se piszcie ale wiedzcie co to offtop ;p. I że są formularze ;D.
>to powinno się takie niejasne sprawy na forum

Dnia 25.11.2008 o 20:12, mała16 napisał:

rozwiązywać.

Miło by było ale to tylko marzenia. Chyba ...
>Co innego jakby napisał: "ej sory, nie chcę debaty narodowej z mojego degrada".
Sprawa jest aktualna, sprawa jest co najmniej kuriozalna. Rozmawiajmy! ^_^

Dnia 25.11.2008 o 20:12, mała16 napisał:

No ale regulamin promujący nieomylność Moderatorów to regulamin promujący nieomylność
Moderatorów. Trza przeboleć.

Nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:39, paweusz napisał:

Jesteś za tym, by udawać że nie ma problemu, zasłaniając się niedoskonałym regulaminem ?


Jestem za przestrzeganiem regulaminu.
A ten zapis jest w mojej opinii bardzo słuszny. Forum to nie miejsce na sądy nad moderatorem, bo robi się tylko bajzel i polowanie na czarownice. Od wyjaśnień jest mail. Taka moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:01, gothicsheep napisał:

Mamy wiec prawo wiedziec jaki byl powod domniemanego przewinienia.


Użyj formularza (lub maila) Luke...

Że tak posłużę się parafrazą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:13, KrzysztofMarek napisał:

To nie znajomość szlachetnej sztuki czytania ze zrozumieniem zanika w narodzie. To raczej objaw myślenia.

Dla mnie objaw lekceważenia regulaminu w myśl zasady - jest zły, więc zrobię jak uważam za słuszne.

Dnia 25.11.2008 o 20:13, KrzysztofMarek napisał:

No bo jak można dyskutować o moderatorach inaczej, jak przez pryzmat Ich decyzji na forum? Mamy pytać, czy moderator lubi kryminały, czy zabawę w remizie strażackiej? Przecież mnie, na przykład, nie interesuje zupełnie, czy niejaki Walgierz nosi topór czy aż dwa topory. Mnie interesuje to, jaki z topora(ów) czyni użytek! (a Walgierz piszę z dużej litery, bo w końcu to imię własne!) ;-P

Nigdy nie ukrywałem, że ja ten temat postrzegam właśnie jako miejsce do takich pytań. Jeśli kogoś odpowiedzi interesują. Bo o decyzjach nigdy tu nie rozmawiałem. Może dlatego, że moderatorowi nie wypada łamać regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:38, walgierz napisał:

> To nie znajomość szlachetnej sztuki czytania ze zrozumieniem zanika w narodzie.
To raczej objaw myślenia.
Dla mnie objaw lekceważenia regulaminu w myśl zasady - jest zły, więc zrobię jak uważam
za słuszne.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Zauważ, że ja nie dyskutuję o decyzjach moderatorów - w tym względzie podporządkowuję się regulaminowi. Ale... ale nie uważam tego postanowienia regulaminu ani za słuszne, ani za niepodważalne. Bo w końcu o tym, jacy są moderatorzy nie decyduje to co napiszą o sobie. Liczy się to, co robia. Wszak Pismo Swięte mówi: "po owocach ich poznacie". I właśnie skutek sie liczy do oceny.

Dnia 25.11.2008 o 20:38, walgierz napisał:

> /.../ Bo o decyzjach nigdy tu nie rozmawiałem. Może dlatego,
że moderatorowi nie wypada łamać regulaminu.

>
Ja też nie. Bo nie wypada jawnie łamać regulaminu - co innego, gdyby dało sie go zgrabnie obejść. Ale to nie znaczy, ze nie można wypowiadać się krytycznie o regulaminie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:34, walgierz napisał:

Jestem za przestrzeganiem regulaminu.
Że tak posłużę się parafrazą.

To po co jest ten tekst w przypiętym poście tematu o którym kolega pisał? Żeby nam pisać: "napisz na formularz"? Skoro nie wolno nam pisać o decyzjach Moderatorów to trzeba to wyraźnie zaznaczyć w tym poście. A nie, człowiek widzi stwierdzenie, że: "Powinny być tylko posty w których jest rzeczowa dyskusja na temat degradów, co najwyżej jeśli ktoś nie wie za co- może o to spytać moderatora." to co ma myśleć? Co, my tu rzeczowo nie rozmawiamy? No może nie tu, ale w tamtym temacie. "Regulaminu" wątku więc nie łamią osoby piszące o degradach/decyzjach KULTURALNIE. Czyż nie? Wg mnie należy to wszystko uściślić a nie, że są takie niejasności. Moderator się może wywinąć zawsze tekstem: "od takich pytań jest formularz". Skąd nasze "bunty"? Ano stąd, że cytat powyżej temu przeczy. I później dziwota, że userzy piszą, że Moderatorzy się wymigują. Choć wg mnie tak jest tak czy siak.

Uściślijmy regulamin jak i przypięty post "Kącika zdegradowanych" a nie wykłócajmy się bo to jest bez sensu. Ty nam zaraz powlepiasz ostrzeżenia, degrady, my będziemy źli, bo działamy w słusznej sprawie - chcemy by tu pisało się po prostu fajniej. Skoro "Kącik zdegradowanych" to nie temat na zadawanie pytań o degrady - zaznaczcie to w przypiętym poście. Jak na razie jego treść przeczy temu co piszesz. I regulaminowi całego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Sol nadal ma slabosc do Pitta i nie moze ogladac go z fajka ;) Przyszlo jakies polecenie "z gory" i Wojman zadzialal ;]
Poza tym, wiadomo, ze Bond nie lubi konkurencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:35, walgierz napisał:

> Mamy wiec prawo wiedziec jaki byl powod domniemanego przewinienia.

Użyj formularza (lub maila)


Ehe tylko po to by stracić trochę czasu i nie dostać odpowiedzi - wy napiszecie,że mają pisać na formularz i macie spokój a jak coś na forum piszą to znowu odsyłamy do formularza niech sobie naiwniaki piszą - może na jeden z dziesięciu odpiszemy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:22, dawidos170 napisał:

> > Mamy wiec prawo wiedziec jaki byl powod domniemanego przewinienia.
>
> Użyj formularza (lub maila)

Ehe tylko po to by stracić trochę czasu i nie dostać odpowiedzi - wy napiszecie,że mają
pisać na formularz i macie spokój a jak coś na forum piszą to znowu odsyłamy do formularza
niech sobie naiwniaki piszą - może na jeden z dziesięciu odpiszemy co ?

wszelkie moje prośby i pytania, zgłaszane do moderatorów były rozpatrywane dość szybko. Z drugiej strony jeśli taki moderator otrzymuje 1000 głupich pytań ... niekoniecznie powinien na nie odpowiadać - w myśl przekonania że głupotę trzeba tępić - co twój post potwierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:35, walgierz napisał:

> Mamy wiec prawo wiedziec jaki byl powod domniemanego przewinienia.

Użyj formularza (lub maila) Luke...

Że tak posłużę się parafrazą.

Tylko jak sie to ma do mojego posta, Luke? ;]

Nie badz wojman. :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiliście się w ogóle o co się rozchodzi ? O ex-awatar KŁEJKa... Sam KŁEJK już dawno dał za wygraną i nie zamierza się dochodzić więc czemu Wy to robicie za niego? Ja nic z tego nie rozumiem, sytuacja jest niecodzienna, ale przecież wszyscy wiemy, że nikt nic nie wskóra. Awatar "łamał regulamin" został zmieniony i jak widać nikt nie zamierza się z tego tłumaczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:29, czaja24 napisał:

wszelkie moje prośby i pytania, zgłaszane do moderatorów były rozpatrywane dość szybko.
Z drugiej strony jeśli taki moderator otrzymuje 1000 głupich pytań ... niekoniecznie
powinien na nie odpowiadać - w myśl przekonania że głupotę trzeba tępić - co twój post
potwierdza


Ehh tylko dlatego,że uważam się za człowieka opanowanego postaram się odpisać bez większych emocji.

Po pierwsze - tęp siebie samego
Po drugie - nie szczekaj jak nie wiesz w jakich rytmach śpiewają inni
Po trzecie - jutro minie 10 dni od napisania maila i odzewu zero, a pytanie dotyczy nie tylko mojej osoby a pokazałoby kierunek ekipy moderatorskiej - nvm i tak wiesz lepiej o co pytałem
Po czwarte - widać twoje pytania był tak banalne,że nie trzeba się było trudzić z odpowiedzią, a kiedy trudno znaleźć właściwą bez narażania wizerunku moderatorów ( i przyznania się niejako,że nie wszystko jest takie kolorowe jak to cała ekipa moderatorów by chciała widzieć ) jest albo opóźnione maksymalnie w czasie, albo pozostawione bez odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to jest opanowana wypowiedź.
po pierwsze wynurzenia na twoim poziomie to miałem owszem lat temu 15, po drugie przebywanie na jakimkolwiek forum wiąże się z akceptacją regulaminu i polityki moderatorów, co do braku odpowiedzi patrz mój poprzedni post. Pozujesz na moralną ikonę, a wychodzi tandetna pocztówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 22:47, czaja24 napisał:

akceptacją regulaminu i polityki moderatorów,


15 lat temu ? A nie umiesz napisać zdania,które by się logicznie nie wykluczało. Jeśli akceptuję regulamin to polityka moderatorów może odbywać się w ramach regulaminu. A w owym regulaminie, nigdzie nie ma jak konkretnie powinien wyglądać awatar i co jest zabronione. Więc widzi-misie moderatora nie jest zgodne z regulaminem,który należałoby zmienić aby moderator mógł usunąć taki awatar. Polityk nie może sobie ustalać przepisów niezgodnych z konstytucją albo ograniczających prawa nadane w konstytucji. Musi zmienić konstytucję. Wniosek ? Potrzebna jest zmiana regulaminu.

A co do wysłania wiadomości - wiadomość była konkretna i logiczna. Pytanie też należało z gatunku tych ważnych, a nie z cyklu "kiedy awansuję?". Ale jak napisałem wyżej - nieważne ty wiesz lepiej jakie było zawarte w nim pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się