Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2009 o 12:12, HeyBabyGirl napisał:

Ludzie , olewajcie takie posty jak ten ... ( Bo się po sypią nie potrzebne bany itp.
)


Właśnie zrobiłeś offtopa. Ale masz rację, tylko że cholernie kusi odpisanie takiej osobie, ale trzeba się będzie powstrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi i nie chce wiedziec. Mam jednak dosc ciaglych prowokacji w wykonaniu dwoch stron czyli xD_ominik i jego przeciwnikow. Jesli sie nie uspokoicie to dam wam szanse sie zjednoczyc przeciwko wspolnemu wrogowi. Bo obie strony beda narzekac na BANy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 12:31, Wojman napisał:

Nie wiem o co chodzi i nie chce wiedziec. Mam jednak dosc ciaglych prowokacji w wykonaniu
dwoch stron czyli xD_ominik i jego przeciwnikow. Jesli sie nie uspokoicie to dam
wam szanse sie zjednoczyc przeciwko wspolnemu wrogowi. Bo obie strony beda narzekac na
BANy. :)


Zjednoczenie się aby pokonać wspólnego wroga, była by chyba najgorszą karą dla obu stron. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 11:49, xD_ominik napisał:

. Sledzicie mój każdy post


Ta, bo nie mają nic do roboty tylko się wczytywać w Twój nieustający bełkot.

Minister Zdrowia ostrzega, że śledzenie postów tego użytkownika wywołuje drgawki i uciążliwy świąd między łopatkami.

Co do Salomonowego posta Wojmana, to dowcip mi się przypomniał.

PAMIĘTNIK PARTYZANTA
poniedziałek - Wygoniliśmy Niemców z lasu.
wtorek - Niemcy przegonili nas z lasu.
środa - Wygoniliśmy Niemców z lasu.
czwartek - Niemcy przepędzili nas z lasu.
piątek - Przyszedł gajowy i wszystkich wygonił z lasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 12:54, TYHE napisał:

Minister Zdrowia ostrzega, że śledzenie postów tego użytkownika wywołuje drgawki i
uciążliwy świąd między łopatkami.


Zapomniałaś napisac o prostowaniu się zwojów mózgowych i masowym obumieraniu neuronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 13:56, Fumiko napisał:

Zapomniałaś napisac o prostowaniu się zwojów mózgowych i masowym obumieraniu neuronów.


Nawet przeciwnie, można zacząć jakiegoś głębszego sensu szukać w jego wypowiedziach to nowe połączenia między neuronami zaczną się tworzyć, a jak się nie doszuka to śmiech to też zdrowie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 19:45, Olamagato napisał:

Moderatorzy
nie są pracownikami gram.pl, lecz pełnoletnimi forumowiczami, którzy współpracują z ekipą
gram.pl w części dotyczącej efektywnego i przyjemnego korzystania z forum (oraz w niewielkim
zakresie gramsajtów).


Zawsze zastanawiałem się czy moderatorzy forum mają jakieś prawo "wziąć się" i za Gramsajty, teraz mam już jakąś odpowiedź, ale czy organizowanie takich akcji jak ta "antydominikowa", wygłaszanie haseł typu "Zjednoczmy się, a zwyciężymy wroga", "chwyćcie za swój oręż i ruszajcie z nami na krucjatę" "Takich ludzi trzeba tępić, zabijać, gnębić [...]", nie powinno być odebrane jako wzywanie do nienawiści? Są to cytaty z gramsajta organizatora całego szumu. Nie znam regulaminu na wyrywki ale jest tam coś o propagowaniu nienawiści i przemocy. A skoro moderatorzy mogą coś zrobić w niewielkim zakresie z gramsajtami, to czy to nie jest już jakaś podstawa do działania? Nie lubię bawić się w takie kapowanie, ale oglądanie tych przekreślonych avatarów stało się naprawdę irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 16:07, Joorg napisał:

Zawsze zastanawiałem się czy moderatorzy forum mają jakieś prawo "wziąć się" i za Gramsajty,
teraz mam już jakąś odpowiedź,

No moim zdaniem jest tu coś nie tak, już kiedyś było chyba mówienie nie raz i nie dwa, że gramsajty są najbardziej "wolną" i liberalną przestrzenią usera ale jakaś kultura i ogólny poziom tam panować powinien. Z tego co pamiętam można było widzieć moderatorów w akcji na sajtach - choćby walgierza na sajcie HiSina czy Wojmana na sajcie KannXa [*]. ;-D Więc nie wiem dlaczego Olo pisze "oraz w niewielkim zakresie gramsajtów". Czyżby coś się zmieniło?
>ale czy organizowanie takich akcji jak ta "antydominikowa",

Dnia 29.07.2009 o 16:07, Joorg napisał:

wygłaszanie haseł typu "Zjednoczmy się, a zwyciężymy wroga", "chwyćcie za swój oręż i
ruszajcie z nami na krucjatę" "Takich ludzi trzeba tępić, zabijać, gnębić [...]", nie
powinno być odebrane jako wzywanie do nienawiści? Są to cytaty z gramsajta organizatora
całego szumu.

Ano są ... pytanie tylko czy ktoś się w tym momencie przejmie, skoro "wszyscy wiedzą że tylko xD ominik jest zuy". ;-P
>Nie znam regulaminu na wyrywki ale jest tam coś o propagowaniu nienawiści

Dnia 29.07.2009 o 16:07, Joorg napisał:

i przemocy.

http://www.gram.pl/regulamin.asp :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 16:18, Tyler_D napisał:

Więc nie wiem dlaczego Olo pisze "oraz w niewielkim zakresie gramsajtów". Czyżby coś się zmieniło?

Dlatego, że na swoim GS każdy użytkownik jest swoim webmasterem i moderatorem. Jeżeli o mnie chodzi, to w ogóle nie moderuję GS za wyjątkiem przypadków gdy łamane jest polskie prawo.

Klasyczny przykład. Użytkownik A napisał, na swoim GS, że użytkownik B jest głupi. Użytkownik B może:
1. W ogóle o tym się nie dowiedzieć bo GS jest kilka tysięcy, a na żaden nie ma obowiązku wchodzenia
2. Olać to jako mądrzejszy
3. Napisać na swoim GS, że A nie jest w porządku
4. Napisać na swoim GS, że to A jest głupi.

W dwóch ostatnich przypadkach każdy z nich może napisać do nas żal, że ktoś go nie lubi.
Najczęściej występuje jednak sytuacja 4-4.
I teraz zostaje wybór. Albo wycinamy obie wypowiedzi, czyli ingerujemy w GS w takim samym stopniu jak na forum, albo sprawdzamy czy nie łamią prawa i olewamy jeżeli nie.

Sam wybierz, która reakcja bardziej wam odpowiada. Ale musi to być spójne dla wszystkich czyli jak ingerujemy, to wszędzie, u każdego, a zapis w regulaminie o większej swobodzie GS ląduje w koszu, albo nie ingerujemy prawie nigdzie, a użytkownicy nie boją się, że im zresetujemy czy zbanujemy GSa za byle głupstwo jakie tam popełnią.

PS. A coś jeszcze sobie przypomniałem. Cały ten kilkuosobowy płacz nad przypadkiem xD_ominika jest trochę żałosny. A już zupełnie odwoływanie się do uporczywego pozbawiania przyjemności do korzystania z forum. A to dlatego, że co by nie mówić, to taki xD_ominik może dokładnie to samo napisać o was - biednych żuczkach tak bardzo pokrzywdzonych, że kilka głupich żartów tego pierwszego tak strasznie odbiera wam przyjemność...
Czy nie widzicie, że to trochę żałosne?
Grupa oburzonych zmawia się razem, żeby bawić się w szczucie innego użytkownika i następnie to robi. To komu w takim wypadku jest odbierana możliwość normalnego korzystania z forum...?
Natomiast od nienormalnego korzystania forum jesteśmy my, a nie grupa użytkowników "bawiąca się" w nowszą, internetową wersję rokosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 17:35, Olamagato napisał:

[... - proszę ciąć niepotrzebne cytaty - szczególnie jeżeli odpowiada się pod tym samym postem]


Ale nie każdy się tak zachowuje :) Szczególnie jeśli dotyczy to jego samego :) ( tj. moderatora )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:19, dawidos160 napisał:

Ale nie każdy się tak zachowuje :) Szczególnie jeśli dotyczy to jego samego :) ( tj. moderatora )

To jest już nasz wewnętrzny problem, żeby ustalić wspólną linię postępowania. Tak czy inaczej wybór jest taki jaki napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 16:34, Budo napisał:

Wyślij formularz z linkami, od tego on jest.


Wysyłać to on sobie może. Ja wysłałem dwa i reakcja była żadna, a w zasadzie bezczelna.
Ty jesteś za legalizacją miękkich dragów, a Wojman już zalegalizował na forum miękkie wyzwiska.
Ciekawe co jeszcze można stosować? Można napisać:
jesteś burakiem
jesteś ćwokiem
jesteś pipą
jesteś palantem?
Widocznie można, skoro można napisać: "jesteś kmiotem" i moderatorzy nie widzą w tym nic zdrożnego.
Ot, niska szkodliwość społeczna czynu... A może w ogóle żadna.
Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro kogoś razi nazwanie "kmiotem" i uważa to za obraźliwe (obecnie nie ma już takiego wydźwięku jak kiedyś, a co najwyżej może rozśmieszyć kogoś, a nie obrazić), to czy mam określać taką osobę "prostakiem" w następstwie jej wypowiedzi?
Bo nie wiem co jest bardziej karalne na tym forume?

Wydaje mi się iż osobę rzucającą na prawo i lewo "czerwonymi mordami", "czerwonym robactwem", "wieśniakami" mam prawo ocenić, że niezbyt ją wychowano raczej...

;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:52, nurbi napisał:

Na razie odpiszę ja :-)
Co do mojego spamu to się zgadzam ale tylko w niekturych mjejscach bo tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45926&u=225
tylko odpowiadałem na posty innych oni też powinni dostać degrady za spam i nie pisałem
postu pod postem.

Dobrze ci tak trollu za tego degrada, spamujesz, trollujesz i jakies chore tematy zakladasz (o jakis dwoch userach napisales, ze to ta sama osoba czy cos) ... tylko czekac na ban
PS BRAWO WOJMAN! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 20:20, Wilkv napisał:

Właśnie kiedyś określenie kogoś kmiotem nie było obraźliwe,
obecnie jest (vide wiedza własna oraz http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2471694 )


Nie zgodzę się. ;]
Kiedyś szlachta używała tego określenia wobec chłopów, szczególnie tych krnąbrnych i leniwych.
Wtedy za nazwanie kmiotem czy kiepem drugiego szlachcica można było stracić głowę...
Jednakże dzisiaj, na dobra sprawę mało kto w ogóle zna takie słowo, jak kmiot i jedynie śmiech nim wzbudzić można.
To znaczy tak sądzę, ale zdecydowanie wolałbym, gdyby ktoś mnie kmiotem nazwał, a nie prostakiem i chamem. ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2009 o 20:32, meryphillia napisał:

Jednakże dzisiaj, na dobra sprawę mało kto w ogóle zna takie słowo, jak kmiot i jedynie
śmiech nim wzbudzić można.


mało kto, czyli nikt spośród twoich znajomych? zaiste, prymitywne nam wyrasta pokolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się