Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2009 o 00:17, Wojman napisał:

>.........


A co ty odstawiłeś? Grożenie banem na całkowicie odrębnym forum? I to jest profesjonalne zachowanie?
Litości.....


I pomyśl o szybkim odblokowaniu tematu z ogłoszeniami bo sytuacja z tymi spamerskimi wypowiedziami może miec miejsce w każdym innym temacie a ów temat był bardzo przydatny i często odwiedzany przez użytkowników. CHyba, że nie myślisz o jego przywróceniu to trzeba będzie założyć nowy temat na bardziej określonych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wam coś powiem, nie obchodzi mnie, że zjedziecie mnie.
Wojmana nie obchodziło, że SadraX zażartował na temat Lifara w innym temacie - to nie nolife, siedzący we wszytkich wątkach jednocześnie. Mógł zażartować sobie w tamtym temacie, myślę,że Wojman by się do nikogo nie spruł, bo przecież jasno widać, że to żart nie?
POZA TYM debilnie zachowaliście się, dając mu "pseudoostrzeżenia", a potem zaśmiecając temat swoimi durnymi ostrzeżeniami - takie coś to mogliście sobie na Ircu zrobić, na tym ucierpiało kilku gramowiczów(jak Albii, nie mogący się doprosić o informacje od kogoś, kto ma dodatek do najnowszych settlersów)
Co prawda jedna osoba bodaj dostała całego degrada za głupi post "ile dasz?" dotyczący posta SadraXa. Jeśli już miała ostrzeżenie - wszystko OK. Jeśli nie - trochę to dziwne moim zdaniem.

Wszystko jasne? To dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie takiej sytuacji jaka miala miejsce dzisis. Czyli "nabrudzimy na gram.pl i przejdziemy sobie do CDP, tam nam nic nie grozi". Forum CDP i forum gram.pl obsluguje ta sama ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:29, Wojman napisał:

Nie bedzie takiej sytuacji jaka miala miejsce dzisis. Czyli "nabrudzimy na gram.pl i
przejdziemy sobie do CDP, tam nam nic nie grozi". Forum CDP i forum gram.pl obsluguje
ta sama ekipa.



A co to ma do rzeczy? Ktoś już wspomniał o tym, że nie masz prawa wypowiadać się w ten sposób. Ktoś tu przytoczył wypowiedź jakiegoś ,,zielonego" więc pohamuj rumaka.

Ponawiam pytanie odnośnie odblokowania tematu z ogłoszeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:31, Citkowsky napisał:

A co to ma do rzeczy? Ktoś już wspomniał o tym, że nie masz prawa wypowiadać się w ten
sposób. Ktoś tu przytoczył wypowiedź jakiegoś ,,zielonego" więc pohamuj rumaka.


Zaden z zielonych nie rozmawial ze mna na ten temat. Ze ktos na forum tak powiedzial to wcale nie oznacza, ze tak jest. Po za tym ze swoich decyzji bede sie spowiadal przed "zielonymi", a oni sa o sprawie juz poinformowani. Z ekipa jest o tyle fajnie, ze zamiast atakowac zachowuja sie jak ludzie dorosli - to znaczy, ze potrafia dyskutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domak: nie mam zamiaru sie przenosić, a forum CDP i gramu to dwie odzielne sprawy, na CDP jedynym modem ma zostać ww3pl, i tylko on, nie bedzie tam brudów jako że jest to forum dystrybutora, które go reprezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:37, Wojman napisał:

> A co to ma do rzeczy? Ktoś już wspomniał o tym, że nie masz prawa wypowiadać się
w ten
> sposób. Ktoś tu przytoczył wypowiedź jakiegoś ,,zielonego" więc pohamuj rumaka.


Zaden z zielonych nie rozmawial ze mna na ten temat. Ze ktos na forum tak powiedzial
to wcale nie oznacza, ze tak jest. Po za tym ze swoich decyzji bede sie spowiadal przed
"zielonymi", a oni sa o sprawie juz poinformowani. Z ekipa jest o tyle fajnie, ze zamiast
atakowac zachowuja sie jak ludzie dorosli - to znaczy, ze potrafia dyskutowac.



Ok, to dalej nie drążę tematu chociaż w nie jednym temacie ostrzegano mnie aby trzymać się z daleka od tematów w których ty przesiadujesz więc opinię masz mocno nadszarpniętą ale mniejsza z tym.

Co z odblokowaniem tematu o który pytałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:21, Wojman napisał:

Przypomne tylko, ze prosby nie skutkowaly. Ostrzegalem, ze kazdy post nie na temat nagrodze
degradem, a pozniej banem? Ostrzegalem.


Za "post nie na temat" uważasz przedstawienie w temacie z ogłoszeniami omawianie zamieszczonego ogłoszenia (patrz: Pawlo09)...?

Dnia 13.08.2009 o 00:21, Wojman napisał:

A, ze niektorzy swiadomie prowokowali to dostali
"nagrody".


Degrady i bany tylko za pytanie, dlaczego Sam został na "liście skazańców" umieszczony dwukrotnie (trudno to pytanie uznać za prowokację, rzeczywiście na liście został dwukrotnie wymieniony), były już po prostu śmieszne i jedynie osłabiły twój "autorytet" jako moderatora... Nie wiem, czy taki był cel twoich działań.

Dnia 13.08.2009 o 00:21, Wojman napisał:

Ale fajnie jest widziec u kogos zdblo w oku, a w swoim nie dostrzegac belki.


Nie bronię tu ani naszego zachowania, którego nie można uznać za wygłup na najwyższym poziomie i nie twierdzę, że wszystkie degrady były nieusprawiedliwione (choć bany w większości pochopne...). Nie dorabiam też do całej tej sytuacji ideologii - byłoby miło, gdybyś ty też przestał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:39, Citkowsky napisał:

Ok, to dalej nie drążę tematu chociaż w nie jednym temacie ostrzegano mnie aby trzymać
się z daleka od tematów w których ty przesiadujesz więc opinię masz mocno nadszarpniętą
ale mniejsza z tym.


Jak sie nie ma argumentow to wiadomo, ze wtedy najlepiej nie rozmawiac. A ja w dyskusji chocby z tego co sie w ciagu ostatnich godzin dzialo na forum mam sporo. Rzecz w tym, ze mozna sie ze mna dogadac, wystarczy skorzystac z drogi, ktora przewiduje regulamin. Zamiast tego niektorzy wola dzialac na zasadzie "chce odpowiedzi, tu, teraz i na forum, a maila nie wysle".

Dnia 13.08.2009 o 00:39, Citkowsky napisał:

Co z odblokowaniem tematu o który pytałem?


Watek jest zablokowany tymczasowo. Mysle, ze za jakis czas bedzie go mozna ponownie otworzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:39, Citkowsky napisał:

Co z odblokowaniem tematu o który pytałem?


Przecież masz odpowiedź w tamtym temacie: "Wątek zamykam do odwolania."
Jak się wszyscy uspokoją to się może otworzy, ale moim zdaniem wtedy za każdy taki post jaki się ostatnio pojawił od razu powinien być ban, a posty usuwane. Bo to co tam się działo to moim zdaniem wyraźna prowokacja mająca na celu zamknięcie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:48, Daimon_Frey napisał:

> Co z odblokowaniem tematu o który pytałem?

Przecież masz odpowiedź w tamtym temacie: "Wątek zamykam do odwolania."
Jak się wszyscy uspokoją to się może otworzy, ale moim zdaniem wtedy za każdy taki post
jaki się ostatnio pojawił od razu powinien być ban, a posty usuwane. Bo to co tam się
działo to moim zdaniem wyraźna prowokacja mająca na celu zamknięcie tematu.



Szkoda, że akurat ten temat upodobali sobie do przeprowadzenia prowokacji bo własnie robię nowe aukcje na allegro i chcialem zamieścić linki do nich. Niesttety nie zdąrzyłem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman, pytanie, czemu wszystkich po cichu banujesz? Boisz się że padnie argument którego nie odeprzesz? Ciekawe dlaczego Domaku dostał bana za samą dyskusję w obronie Pawlo. To mnie intryguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 01:02, Domaak napisał:

Wojman, pytanie, czemu wszystkich po cichu banujesz? Boisz się że padnie argument którego
nie odeprzesz? Ciekawe dlaczego Domaku dostał bana za samą dyskusję w obronie Pawlo.
To mnie intryguje.

Hmmm... Od tego są chyba formularze, bądź e-maile, aczkolwiek przyznaję, że Wojman popełnił błąd i powinien go naprawić.

Spoiler

Btw; Domaak, czy Ty nie jesteś przypadkiem Domaku''em ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:44, Wojman napisał:

wystarczy skorzystac z drogi, ktora przewiduje regulamin.
Zamiast tego niektorzy wola dzialac na zasadzie "chce odpowiedzi, tu, teraz i na forum,
a maila nie wysle".


zrobiłem jak prosiłeś, bo to nie miejsce na dyskusję. Zaglądam tu a tu... dalej dyskusja. Ale maila nie dostałem - czyżby coś nie doszło? Odsyłasz mnie na pocztę a sam wpędzasz się w dyskusję tutaj.

Mnie tam osobiście wszystko jedno czy się zagalopowałeś z tym grożeniem bo wiesz, że trzymałem Twoją stronę - sam skrytykowałem towarzystwo. I za to mi się oberwało ale nie do końca sprawiedliwie.
To w końcu jak mam to załatwiać? Nabijając dalej sobie posty na tym forum?

Niefajna atmosfera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Jak wszyscy mówią że gram schodzi na psy. A kto się ku temu przyczynia? Oczywiście moderatorzy. To oni spamują, zakładają masowo drugie konta, obrażają innych, zaniżają poziom dyskusji. Zastanówcie się czasem kogo oskarżacie. Ludzie tacy jak Wojman, oprócz tego że są użytkownikami forum, mają dbać o porządek. To jest ich zadanie i obowiązek. A Wy oprócz tego że im ubliżacie, przeszkadzacie to jeszcze macie pretensje.
Piszecie, że Wojman popełnił błąd i powinien go naprawić. Może faktycznie popełnił błąd, nie wiem, nie mnie to oceniać, szkoda tylko że winni nie potrafią się przyznać i przeprosić publicznie. Przeciwnie wymagają tego od moderatora, który spełniał swój obowiązek.
Swoim szczeniackim zachowaniem wykrzykiwania publicznie oskarżeń, zamiast zgodnie z regulaminem wysłać maila nic nie zdziałacie, więc po co to oburzenie. Będąc na miejscu moderatorów nie chciałbym żeby mnie ktoś obrażał przy innych użytkownikach. Można wysłać wiadomość, poczekać i ewentualnie potem napisać na forum do opinii publicznej.
Ktoś tutaj pisał, że Wojman zna SadraXa i LifaRa i powinien zrozumieć że to nie był obrażający żart. Ale co z tego że są kumplami. Dobrze zrobił, zaraz by się zrobiła afera że jedni mogą drudzy nie, że po koleżeńsku. A jak zgodnie z prawem to też źle.
Pewnie zaraz usłyszę komentarze że, za przeproszeniem, liżę dupę Wojmanowi licząc na awans. Nie. Wcale nie chciałem się tu wypowiadać, ale nie mogę patrzeć jak ludzie dojrzali robią z siebie dzieciarnię. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Prześpijcie się, Wojman nie działa sam, jeśli faktycznie coś było niesprawiedliwego inni modzi pomogą w uczynieniu sprawiedliwości. Z drugiej strony szkoda że forum się rozpada przez tego typu zagrywki ludzi którym wyraźnie się nudzi. Cóż, szkoda. Pozdrawiam i dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się zapytać jak to jest z przymowaniem na moderatorów?
Gdyż miesiąc temu wysłąłem maila z pytaniem i nie dostałem nawet krótkiego "nie". Przez ten miesiąc pamiętałem o tym, że: "moderatorzy to też są ludzie". Wystarczyłoby krótkie nie i już byłoby lepiej, bez ignorowania kogokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o matko święta... co tu się ostatnio nie dzieje!
od jakiegoś czasu przestałem regularnie zaglądać na forum, bo jak to wieść gminna niesie, schodzi na psy. coś w tym jest, ale głównie to tylko wymówka, żeby popsioczyć to tu to tam, z nudów. tak więc prawdą jest, że przestałem potrzebować zaglądać często na forum. ograniczyłem też ilość tematów do których zaglądam, a jeszcze bardziej ograniczyłem ilość tematów, w których się wypowiadam [teraz już tylko za wyraźną potrzebą pomocy, tudzież aby tej pomocy komuś udzielić].
tym bardziej rzadko zaglądałem tutaj, bo jasne dla mnie było, że jeśli wątek MODERATORZY: jacy są naprawdę? wisi wysoko, to musi być coś nie tak i bajzel jest. i tak ostatnio, problem z ff miałem więc zajrzeć na forum niejako "musiałem". zajrzałem drugi raz właśnie teraz, coby sprawdzić czy jakaś odpowiedź skierowana do mnie się nie pojawiła. a że noc młoda i czasu dużo, to zajrzałem do tegoż wątku i całej sprawie baczniej się przyjrzałem...
wnioski z lektury płyną takie: niewiele się ostatnio na forum zmieniło i wieść gminna [patrz wyżej] nadal sporo prawdy w sobie ma; czyt. jest flame na Wojmana, w 90% bez powodu. czyt. 90% forumowiczów, którym ten flame się udziela nie ma racji. bowiem żarty żartami, ale czasem przekracza się te cienką granicę, gdzie dla mnie jeszcze coś jest śmieszne, a dla reszty społeczeństwa jest chamstwem.
te 10% co do Wojmana zostawiam dlatemu, że [po dość dokładnym przyjrzeniu się] imo też "nagroda" dla Pawlo jest niesłuszna, a co do Bart''a... sprawa jest co najmniej kontrowersyjna. raz, że skłonny jestem mu uwierzyć, dwa, że edycja posta wg. forum nastąpiła wtedy, gdy Wojman przydzielił "nagrodę". tak więc jeśli się spierać, to o +/- 50 sek...
te 10% co do forumowiczów zostawiam dlatemu, że właśnie mniej więcej tyle z wypowiadających się próbuje chłodno sprawę ogarnąć i z należytym rozsądkiem ją skomentować. chwała im za to, że jeszcze jacyś są.
z kolejnej już strony, szkoda mi, oraz nie jestem w stanie zrozumieć, czemu akurat te osoby, które to zrobiły... właśnie czemu one posunęły się do takich głupich zagrywek.
i z ostatniej już strony, chyba teraz najbardziej odnosząc się co do właściwego tematu wątku... nie wiem czy chwalić Wojmana czy bronić, bo nie wiem w sumie czy jest za co i czy jest po co. ale napisać muszę, że [oprócz degrada dla Pawlo] zachował się raczej odpowiednio. zastanawiam się tylko, jakby sprawa się rozwinęła, gdyby był to np. [jeszcze za swojej kadencji] Walgierz. myślę, że degrady i bany rozdałby podobnie, a flame''u takiego by na niego nie było.
więc... zastanówcie się wszyscy Ci [poza ukaranymi, którzy zasłużyli], co oskarżacie Wojmana o błędy i nadużywanie władzy, czy wasze oskarżenia mają sens. czy sposób, w jaki później wymagacie wyjaśnień jest sposobem, który można przyjąć i widząc taki z chęcią wyjaśnienia złożyć [pomijam fakt regulaminowego zapisu wysyłania formularzy, a nie załatwiania spraw na forum].
i postem tym nie wymagam ani nie chcę wywołać w nikim musu wejścia ze mną w polemikę. są to jedynie moje przemyślenia, głębsze i mniejsze na temat ostatnich wydarzeń. może ktoś to w całości przeczyta i mi przytaknie. a jeśli najdzie kogoś ochota na dyskusje, niech kieruje się przez GS''a na inną drogę, niż forum z powodu bardzo jasnego - zaglądam tu dość rzadko.
pozdrawiam zarówno Wojmana jak i Buda i wszystkich tych, którym chce się jeszcze tutaj siedzieć i toczyć swoje własne wojny o lepszy świat.
have a nice day

P.S.
nie zapominajcie, że są wakacje i warto wyjść na powietrze/wziąć urlop i wyjechać, odpocząć.

edit:
przepraszam za zbytnio rozległego posta i zbytnie odchodzenie od meritum. inaczej tego ująć nie potrafiłem. mea culpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 00:29, Wojman napisał:

Nie bedzie takiej sytuacji jaka miala miejsce dzisis. Czyli "nabrudzimy na gram.pl i
przejdziemy sobie do CDP, tam nam nic nie grozi". Forum CDP i forum gram.pl obsluguje
ta sama ekipa.

Czyli fora są połączone ? Czy poprostu jest to twoja własna decyzja "bo tak". O ile mnie pamięć nie myli to gram.pl to gram.pl a cdp to cdp, więc i fora są oddzielne. To że baza userów jest przeniesiona w całości nie oznacza że ludzie mogą dostać bana na obu forach za numer na jednym bo to już lekka przesada i ewentualne nadurzycie władzy jaką daje ci status moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się