Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Pomyśl trochę i zastanów się czemu dla innych(przynajmniej mnie) Twój post jest głupi. ;) Pomyśl ile osób by pisało np: o SE k750i, a ile o Gears of War. No i pomyśl co by było jakby wszystkie gry akcji, czy jakieś inne zamknęło by się w jednym temacie. Co do tych zespołów, anime, filmów, seriali, to zazwyczaj jest główny temat, na każdy temat, a tylko czasami przy takich bardziej znanych, bądź wymagających oddzielnej strefy do wypowiedzi rzeczach, jest oddzielny temat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 17:15, Albii napisał:

/.../


Ja to rozumiem doskonale :) Możliwe, że bardzo dużo ludzi pisałoby w tym temacie, a może i nie. Tego nie wiesz ani Ty, ani ja. Sam założyłem temat o grach on-line, w których ilość wypowiedzi równa się 2 lub 3 albo i zero, a są to gry popularne w wielu kręgach :) Definicja spamu w tym przypadku jest więc nieuzasadniona ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, np: o jakiś telefonach poszczególnych to mniej osób się wypowiem razem niż w jednym głównym, bo np; posiadacz innego telefonu może wiedzieć coś na temat innego, bo jak ktoś się zna na swoim telefonie, to pewnie zna się też ogólnie. Z gierkami byłoby trudniej, bo o nich jest więcej do powiedzenia, i po prostu wypowiedzi na temat różnych gier, by przeszkadzały innym. Ogólnie, tutaj jest przyjęte, że jak jest ogólny temat to "pojedyńczych" się nie zakłada. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 17:08, Grzech napisał:

> /.../

Hmmm. Czyli każdy oddzielny temat o nowym zespole muzycznym, nowym anime, nowym filmie,
nowym serialu, trzy tematy do każdej z bardziej znanych gier etc., nie są spamem?


Ja Ci powiem trochę inaczej.
To jest portal gram.pl, poświęcony głównie grom. Z tego też powodu i forum głównie dotyczy gier i każda gra niezależnie od popularności zasługuje na osobny temat. Słuzą przy okazji jako osobne archiwa pomocy dla danej gry.

Co do innych rzeczy mamy w większości tematy ogólne (Manga i Anime, Filmy, Książki itp.) Jeśli jakaś z tych pozycji jest wyjątkowo popularna to nie ma powodu by nie miała osobnego tematu, skoro wypowiada się na dany temat regularnie sporo osób (chociażby Bleach). Również po to by np. w takim temacie jak Manga i Anime nie trzeba było się doszukiwać postów ogólnych lub postów na temat Bleach. Osobne tematy powinny moim zdaniem dotyczyć też rzeczy o których można rozmawiać długi czas (jak w przypadku Bleach, odcinki czy komiksy ukazują się non stop)
Z powyższych powodów nie sądzę, aby istnienie tematu poświęconego jednemu modelowi telefonu było uzasadnione. Raz, że w samym temacie mogłyby się pojawiać porównania do innych modeli telefonów, w wyniku czego i ten temat mógłby zamienić się w drugi ogólny. Poza tym ile można rozmawiać o jednym telefonie? Poza powtarzaniem jego wad i zalet w nieskończoność?

To co jeszcze powinno być moim zdaniem dobrą praktyką przy zakładaniu osobnych tematów filmom, serialom, książkom itp. to sama sytuacja w ogólnym wątku. Jeśli postów na jeden temat przybywa w dużym tempie, że trudno doszukać się postów ogólnych, to wtedy można założyć osobny wątek dla jednej rzeczy. W innym wypadku ja takiego powodu nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 15:07, Daimon_Frey napisał:

> > /.../ > Z powyższych powodów nie sądzę, aby istnienie tematu poświęconego jednemu modelowi telefonu było uzasadnione. /.../ W innym wypadku ja takiego powodu nie widzę.

Masz absolutną rację, podobnie zresztą, jak to napisał wcześniej Hellmut. A jeszcze wcześniej Wojman.
Jeśli jakiś telefon zasługiwałby na oddzielny wątek, byłaby to Nokia N97. Uzasadnienia chyba nie trzeba, ale gdyby ktoś się uparł na uzasadnienie, to ja mam taki telefon i uważam go za najlepszy. No, niech będzie, może jeszcze iPhone (Wojman ma taki)... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hellmut, with all due respect, przesadziłeś kłódkując ten temat o Lockerze. Była tam całkiem kulturalna dyskusja, bez spamu i bez wpychania swoich reklam (poza jednym idiotą, którego można było spokojnie wykasować i obdarować ostrzeżeniem). Ja wiem że temat jest kontrowersyjny, dla niektórych wręcz po prostu głupi (jakoś niespecjalnie wierzę w akcje, które póbują udawać że niemal za darmo porozdawają nam bogactwa tego świata), niemniej jest to dość już szerokie zjawisko w Necie. I jako takie chyba na jakąś dyskusję - rzeczową, a taka tam mniej więcej była - zasługuje.

A Ty, za przeproszeniem, jak pies Pawłowa - hasło Lockerz -> od razu kłódka + warn dla założyciela, który po prostu chciał powymieniać opinie. Bravo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecalismy nagrody za zakladanie tematow o Lockerz i slowa dotrzymujemy. Nie wiem co jest niezrozumialego w tej czesci regulaminu, ktora wspomina cos o reklamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 23:07, Wojman napisał:

Obiecalismy nagrody za zakladanie tematow o Lockerz i slowa dotrzymujemy. Nie wiem co
jest niezrozumialego w tej czesci regulaminu, ktora wspomina cos o reklamach.


więc dlaczego tematy o Allegro i Lotto wciąż są otwarte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O bogowie... przecież to nie była reklama, tylko temat do "dyskusji o".

W ten sposób nie tylko topici o Allegro, jak już Daelor wyżej napisał, ale praktycznie rzecz biorąc 90% tych poświęconym nie-grom należałoby posłać do piachu. Czy pisanie o Kompanii Graczy nie jest więc jej reklamą? Kurczę, tam nawet też mają system punktowy! Czy opisywanie świeżych promocji w sĘmpikach i Sklepach dla Idiotów nie jest reklamą tychże sieci? Czy tematy poświęcone seriom wydawniczym nie są perwersyjną wręcz formą kryptoreklamy? Czy tematy o pismach komputerowych nie są skrytą próbą zareklamowania tych produktów. Hell, imć Smuggler nawet co miesąc wkleja swoje pościki zachęcające do kupna nowego numeru.

Wyjaśnij mi więc proszę, czym różnią się powyższe sytuacje od tej? Bo Twój argument sprowadza się do tego, że kiedyś ustawiliśmy pewną zasadę, to teraz basta!, będziemy się jej kurczowo trzymać. W takim razie tylko dlaczego nas system prawny nie jest wciąż oparty na kodeksie Hammurabiego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 23:19, Dexter_McAaron napisał:

Smuggler nawet co miesąc wkleja swoje pościki zachęcające do
kupna nowego numeru.


Smuggler przynajmniej zapytal sie czy mozna raz na miesiac umieszczac zapowiedz kolejnego CDA... Widac jemu sie chcialo przeczytac regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, czyli typek miał ganiać za mordkami i pytać, czy może łaskawie temat założyć, aye?

Ale na przykład opcja taka, żeby to jego złapać i wyjaśnić sobie parę rzeczy, albo wejść na ów feralny topic i ustalić na nim reguły gry według własnych zasad (co już było m.in. przeze mnie proponowane w tym wątku parokrotnie), nie wchodzi już w rachubę? Nie przychodzi Ci do głowy? Lepiej, ot tak, po prostu wejść z hukiem i potraktować sprawę z buta.

Keyi, jak to mawiają Chińczycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 22:46, Dexter_McAaron napisał:

Była tam całkiem kulturalna dyskusja, bez spamu i bez wpychania swoich reklam

Tak, oczywiście. Cała dyskusja polegała na tym, jakich to hiper-uber gadżetów podobno można tam nie dostać + 1 post z jakże kochanymi przez nas zaproszeniami. Nie miałem zamiaru czekać aż będą pojawiać się kolejne.

Dnia 11.12.2009 o 22:46, Dexter_McAaron napisał:

(poza jednym idiotą, którego można było spokojnie wykasować i obdarować ostrzeżeniem).

I byłoby wielkie zdziwienie: "Jak to? To już nie można rzeczowej dyskusji prowadzić? Przesadziłeś."

Dnia 11.12.2009 o 22:46, Dexter_McAaron napisał:

Ja wiem że temat jest kontrowersyjny, dla niektórych wręcz po prostu głupi (jakoś niespecjalnie
wierzę w akcje, które póbują udawać że niemal za darmo porozdawają nam bogactwa tego
świata), niemniej jest to dość już szerokie zjawisko w Necie.

Strony pirackie też są bardzo szerokim zjawiskiem w niecie. I jakoś tutaj da się zrozumieć, że łamią regulamin. To, czy temat zostanie puszczony, czy zamknięty, nie jest ustalane przez popularność zjawiska.

Dnia 11.12.2009 o 22:46, Dexter_McAaron napisał:

I jako takie chyba na jakąś
dyskusję - rzeczową, a taka tam mniej więcej była - zasługuje.

O tym, czym była ta "dyskusja rzeczowa" już wspomniałem.

Dnia 11.12.2009 o 22:46, Dexter_McAaron napisał:

A Ty, za przeproszeniem, jak pies Pawłowa - hasło Lockerz -> od razu kłódka + warn
dla założyciela, który po prostu chciał powymieniać opinie. Bravo.

Szkoda mi tego usera. Ale niestety, nagrody za powielanie wciąż tego tematu były obiecane.

I proszę się nie zasłaniać Allegro i spółką. Tematy o Allegro nie zawierają słów "zbieraj punkty, wygrywaj nagrody" i podobnych historii. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ten serwis, mówiąc kolokwialnie, jedzie po krawędzi regulaminu. Nie będziemy wręczać ostrzeżenia za co drugi post w temacie zawierający zaproszenie. Innymi słowy - formuła tego serwisu nie jest do zawarcia w regulaminowym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>....Ja wiem że temat jest kontrowersyjny, dla niektórych wręcz po prostu głupi (jakoś niespecjalnie

Dnia 11.12.2009 o 22:46, Dexter_McAaron napisał:

wierzę w akcje, które póbują udawać że niemal za darmo porozdawają nam bogactwa tego
świata).


Tu już nic nie ma do wierzenia. Nagrody rzeczywiście są wysyłane i dochodzą (czego jestem najlepszym przykładem). Wystarczy wejść chociazby na polskie forum o lockerzie gdzie są tysiące użytkowników:)

Nie można tutaj gadać o lockerzie? ok, mówi się trudno. Dobrze, że ktoś wpadł przynajmniej na pomysł i założył takie właśnie polskie forum o lockerzie;) Tam przynajmniej można pisać o lockerzie ile wlezie a liczba użytkowników zarejestrowanych jest potężna i rośnie jakieś 10x szybciej niż tu na gramie;) Linków dawać nie będę bo podobno nie można.

Ale co do kasowania tematów o lockerzie to skończy się to niebawem bo i lockerz zmienia swoją formułę i wreszcie powinni pozwolić i na gramie o tym pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... mam wrażenie, że - celowo lub nie - omijasz meritum, sens mojej wypowiedzi, skupiając się na duperelkach. Na dobitkę w sposób, który łatwo można obalić. Przykład:

>I byłoby wielkie zdziwienie: "Jak to? To już nie można rzeczowej dyskusji prowadzić? Przesadziłeś."

Nie bardzo rozumiem w jakis sposób to ma być rzeczowy argument. Masa tematów funkcjonuje według pewnych pilnie przestrzeganych zasad oraz reguł (Kwasy, Nocne marki, Ogłoszenia) i jakoś to się sprawdza. Nie rozumiem dlaczego w TYM przypadku miałoby być inaczej.

Dnia 12.12.2009 o 14:03, Hellmut napisał:

Strony pirackie też są bardzo szerokim zjawiskiem w niecie. I jakoś tutaj da się zrozumieć,
że łamią regulamin. To, czy temat zostanie puszczony, czy zamknięty, nie jest ustalane
przez popularność zjawiska.


Kula w płot. Torrenciarskie strony są wbrew prawu właściwie wszystkich państw na świecie. Za to Lockerz - na ile się orientuję - w żaden sposób tegoż prawa nie narusza. Ergo... co to ma do rzeczy?

...i tak dalej...

Generalnie, albo nadajemy na zupełnie innych falach, albo po prostu - jak już napisałem to w pewnym poście wczoraj - kurczowo trzymasz się sztywnych zapisów i naciągniętych paragrafów. Zamiast oswoić zjawisko, patrząc krótkowzrocznie potraficie tylko je ad hoc tępić.

Summa summarum, zacytowałbym to pewne ludowe powiedzonko o rogaciźnie oraz zmianie opinii, ale... bollocks, who cares...?


Furr --->

Zawsze mi się wydawało że mordki są dla ludu, nie odwrotnie. Poza tym, naprawdę uważasz, że ten gościu cokolwiek by wskórał, gdy na forum ostało się dwóch Ostatnich Mohikaninów? Poza tym na bis: nawet jeśli tego nie zrobił, tak czy siak nie jest odpowiedzią na wniosek, dlaczego by nie najpierw się zapytać, a dopiero potem strzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dexter, jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tutejszych "standardów" i działań moderatorskich? ;-) Przecież wiadomo że łatwiej jest za przeproszeniem "zamknąć komuś mordę" niż z nim rzeczowo walczyć. I szybciej i skuteczniej a w tym momencie i nie ma miejsca na jakiekolwiek dyskusje bo "regulamin to, regulamin tamto, czerwoni mają racje ble ble ble". Można tak do usr... śmierci a i tak nic nie zdziałasz - co w niektórych hmm ... przypadkach jest nieco kuriozalne ale to temat na inną rozmowę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest dla ciebie niezrozumiałego w poscie Daelora nr [19942] i jak to się ma do twojej odpowiedzi [ lub na dobrą sprawę jej braku ale to jakoś niespecjalnie mnie dziwi ... ]. Jest takie coś jak "subtelna różnica" oraz "dyskusja" i "reklama" jednak jak widać wszystko tu zależy od interpretującego ... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 23:11, Daelor napisał:

więc dlaczego tematy o Allegro i Lotto wciąż są otwarte?

Bo to nie to samo!!!111 Poza tym trzeba gdzieś nabijać posty co nie? A co do twojego pytania z posta nr [19947] obawiam się że tobie już nic nie pomoże. Ani gg, ani formularz. Chyba tylko spotkanie en face rozwiążałoby sprawę bo Wojman z tego co zauważyłem ma dziwny nawyk (?) olewania pewnych ludzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się