Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Mass Effect 3 - streszczenie wydarzeń z poprzednich odsłon serii

56 postów w tym temacie

gram.pl

Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta - chcemy czy nie, doczekaliśmy się tygodnia z Mass Effectem 3! Z tej okazji, że wszyscy mamy się dobrze i wciąż jesteśmy pełni energii, rozpoczynamy odpowiednio długim tekstem streszczającym to, co do tej pory działo się w serii.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Mass Effect 3 - streszczenie wydarzeń z poprzednich odsłon serii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ludzi którzy będą narzekać że daliście troche spoilerów.
A tak serio to nie ma jakiegoś polskiego odpowiednika słowa "spoiler" bo te mi się ino ze skrzydłami przy samochodach kojażą, a słowo obrzydliwe jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie, że daliście ten artykuł :D. Wczoraj akurat postanowiłem skończyć Mass Effect 2, bo zacząłem ale jakoś tak wyszło, że nie pograłem za dużo, a w jedynkę rypałem jak głupi :). No i szukałem wczoraj na różnych stronach streszczeń fabuły i w ogóle żeby sobie wsjo odświeżyć :).
Nie ma problemu żebym sobie fragment przeczytał, do miejsca gdzie doszedłem w dwójce? :D Czy jest jakoś tak pisane z przeskokami, więc lepiej żebym się nie zabierał nawet za część artykułu? :D Powiedzcie bo to poważna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy za kilka godzin zaczynają tydzień z ME w znaczeniu dosłownym. :P Przejrzałem pobieżnie, ciekawie napisane, polecam chcącym sobie odświeżyć wydarzenia. Plus za art z Mirandą autorstwa Olejniczaka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, z chęcią ogarnę ten tekst, tylko... trochę później ;) Bo aktualnie sam serwuję sobie odświeżanie serii ME w praktyce - zbliżam się już do końca dwójki, żeby trójkę odpalić "z marszu" - zagłębiony w tym świecie, zamiast przypominać sobie co chwilę w trakcie gry co, kto, komu i dlaczego. No i oczywiście trzeba było jeszcze raz przemyśleć wszystkie decyzje, żeby przygotować pod "trójkę" dopieszczony zapis ;) Największy dylemat będę miał chyba z decyzją o

Spoiler

przekazaniu technologii z ludzkiego żniwiarza Cerberusowi

. No, ale to jeszcze przede mną, więc wracam kończyć dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd logiczny: nie można uratować Kaidana Alenko LUB Ashley Williams.
Powinno być Kaidana ALBO Ashley.

No i genofagium zostało stworzone przez wprawdzie przez Salariański zespół, ale wykorzystali go Turianie przeciwko Kroganom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 12:45, Yanquez napisał:

No i genofagium zostało stworzone przez wprawdzie przez Salariański zespół, ale wykorzystali
go Turianie przeciwko Kroganom.

Z tego co pamiętam, Salarianie wspomagali Turian przy "aplikacji" genofagium, ale faktycznie, to sami Turianie odwalili większość roboty po jego wynalezieniu. Ogromne dzięki.

... Boże, czuję się tak nerdozowato. Mamo, jeśli widzisz te komentarze, błagam - ja wiem, że wstyd, ale nie przestawaj robić mi jedzenia, kiedy jestem w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Przyszła pora na Theros w systemie Thesus,'' -> FEROS

''Suweren, mimo niewielkich szans w starciu z flotą'' -> on by ich zjadł na śniadanie...

''Zależnie od tego jak bardzo staraliśmy się pozyskać lojalność naszej ekipy, pewna jej część może nie dotrzeć do celu, ginąc po drodze ze względu na opór stawiany przez statki wroga broniące obiektu.'' -> akurat w tym miejscu znaczenie mają ulepszenia statku, a nie lojalność ekipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 12:55, NeroNarmeril napisał:

''Przyszła pora na Theros w systemie Thesus,'' -> FEROS

Dziękować.

Dnia 05.03.2012 o 12:55, NeroNarmeril napisał:

''Suweren, mimo niewielkich szans w starciu z flotą'' -> on by ich zjadł na śniadanie...

Jakoś sobie z nimi nie poradził. A nawet jeśli było to dlatego, że grzecznie czekał na przekazanie kontroli przez Sarena - z jakiegoś powodu Cytadela musiała zostać zamknięta - gdyby było inaczej, po prostu zmiótłby całą flotę w pył i miał problem z głowy.

Dnia 05.03.2012 o 12:55, NeroNarmeril napisał:

''Zależnie od tego jak bardzo staraliśmy się pozyskać lojalność naszej ekipy, pewna jej
część może nie dotrzeć do celu, ginąc po drodze ze względu na opór stawiany przez statki
wroga broniące obiektu.'' -> akurat w tym miejscu znaczenie mają ulepszenia statku,
a nie lojalność ekipy

Jeśli dobrze pamiętam, nawet z ulepszeniami statku w przypadku, gdy część ekipy nie jest lojalna, ktoś może zginąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 13:03, ww3pl napisał:

Jakoś sobie z nimi nie poradził. A nawet jeśli było to dlatego, że grzecznie czekał na
przekazanie kontroli przez Sarena - z jakiegoś powodu Cytadela musiała zostać zamknięta
- gdyby było inaczej, po prostu zmiótłby całą flotę w pył i miał problem z głowy.


Suweren właził we flotę Cytadeli jak w masło. On przeleciał przez turiańskie okręty i nic sobie z tego nie robił. Ponadto miał flotę gethów do pomocy.

Dnia 05.03.2012 o 13:03, ww3pl napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, nawet z ulepszeniami statku w przypadku, gdy część ekipy nie jest
lojalna, ktoś może zginąć.


Nieprawda. Na tym etapie lojalność nie ma nic do rzeczy - tylko ulepszenia. Dopiero w bazie Zbieraczy lojalność wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst, fajnie sie go czytalo. Planowalem przejsc ME i ME2 trzeci raz aby przypomniec sobie tlo fabularne przed ME3, ale cholernie mi sie nie chcialo. Teraz juz nie musze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 13:23, kesik93 napisał:

Szczerze to tekst nie jest wysokich lotów. Same ogólniki, żadnych szczegółów.

Panie, toż to ma być streszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować