Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Analitycy: SW: TOR z szansami na milionową bazę subskrybentów

23 postów w tym temacie

Kupiłem, grałem miesiąc i przestałem, dlaczego? Ponieważ jak mam wydać 100zł na abonament to wolę dodać trochę i kupić chcociażby nowego ME3 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Heroes of the New Earth
Przepraszam... że co? Chodzi o "Heroes of Newerth", czy jakąś grę, o której nawet google nic nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To 1.7 mil. to jakieś nowe dane ? Nie gram, więc ciężko mi stwierdzić ilu ludzi nadal bawi się w TOR''a, ale biorąc pod uwagę to, jak duży jest z tej gry odpływ graczy (kumpel który niedawno zrezygnował wspominał że jego gildia przy starcie miała 140+ osób, kiedy quitował - jakieś trzy tygodnie temu - zostało 30--40), mam wątpliwości czy gra ma tak dużą ilość subskrybentów. W końcu sprzedali nieco ponad 2 miliony, a przynajniej taką liczbą się ostatnio chwalili. Nie chcę tu hate''ować TOR''a (bo to już w sumie chyba nikogo nie bawi, nawet żartów o TORtanicu nie chce się już ludziom powtarzać), ale cotygodniowe spadki obciążenia serwerów - wg. torstatus - przeczą tezie o aż tak dobrym stanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BioWare niech się cieszy, że ma chociaż 1,7 miliona graczy. Bo z miesiąca na miesiąc ta liczba będzie spadać. Oczywiście nie drastycznie, ale w przeciągu roku czy dwóch nie będzie tam grało dużo ludzi. Zbyt duży abonament i nudna gra nie zapewni im nowych graczy. Coś mi się zdaję, że Star Wars szybko przejdzie na model f2p. Płatne mmo już dawno przeszło do lamusa i ewidentnie pokazuje, że gry oparte na tej zasadzie szybko umierają a gry z opcją f2p rośną w siłę. Kiedyś było nie do pomyślenia mmo za darmo ? :) Nawet Aion się ugiął i proszę, gra tam tylu ludzi, że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no coz gra jest spoko naprawde bardzo przyjemna .. tyle ze:
-TYLKO w pve i to na krotko( contentu jest przerazliwie malo.. zwlaszcza ze poziom trudnosci jest tak niski ze jakiekolwiek wyzwanie gra stawia nam dopiero przy poziomie nightmare..a to i tak tylko za sprawa wiekszej ilosci hp i takim samym enrage timerom co na normalu...
- outdoor pvp -totalnie neigrywalne z powodu drastycznego spadku fpsow...
- warzony - brak im polotu...jakies takie nijakie
- karygodny tech support - zeby odzyskac zbugowany token znajomy czekal 3 TYGODNIE
-nieudolne patche...maly przyklad ...bylo trzeba 4 paczy zeby fixnac nie zaliczanie wygranych do pvp daily questow.. (w tym 2 pacze byly dedykowane tylko temu problemowi)
- Brak darmowych dni gdy erver jest niedostepny (nie mowie tu o maintance) oraz oczywiscie te same godziny maintance dla usa i europy... jest to o tyle uciazliwe ze potrafia wylaczac serwery w weekendy popoludniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w tytule jest mowa o osobach które oplaciły abonament po 20 stycznia.. a nie o obecnej ilosci graczy.
Ile to EA mowiło że sprzedało kopi gry ? 2,7mln ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza bajka jaką słyszałem ostatnimi czasy!. Artykuł brzmi trochę jak sponsorowany przez Bioware albo EA. Wystarczy poczytać na forach jak ludzię przeklinają teraz SW... fabuła jest dobra , na lvlu 50 tak naprawde nie ma co robić , poważne bugi uniemożliwiają czasami rozgrywkę , brak JAKIEGOKOLWIEK supportu! i często wypuszczają "fixy" które naprawiają poprzednie "fixy" lol. Po miesiącu grania nie miałem co tam robić, rajdy zbugowane że hej , o pvp nie wspomnę. i Tak jak napisałem na wstępie baza graczy się zmniejsza a nie zwiększa czyli bujda na resorach aby tylko gra nie spadła na dno za szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zrobiłem sobie przerwę, ale znam osoby, które wcale nie grając hardcorowo osiągnęli w grze praktycznie wszystko, co możliwe - poczynając na datacronach a kończąc na maksymalnej randze PvP a kończąc na wszystkich questach, instancjach, zdobyciu najlepszego sprzętu... i to wszystko w 2 miesiące! Obecnie nie mają, co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura o spadającej liczbie graczy przez "nie mam nic do roboty w end game" - w WoW''ie też nie ma co robić od dawna w end game (najnowszy content z listopada, 8/8 hc w styczniu zrobione)(14940 achi punktów po półtora roku gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valium mówisz o grze, która jest na rynku 7 lat? A jak było po premierze? Zdobycie maksymalnego levelu zajmowało przeciętnemu graczowi ponad pół roku. Zwiedzenie wszystkich instancji i zdobycie najlepszego sprzętu na rajdach kolejne pół roku (a w tym czasie przy każdym patchu praktycznie pojawiało się coś nowego). Zdobycie maksymalnej rangi PvP to ponad 3 miechy hardcorowego grania od 10:00 rano do 3:00 w nocy (wiem coś na ten temat, bo zrobiłem High Warlorda, miałem 8 miejsce w Europie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden argument. OT DAWNA słyszymy że mają 1.7 mln graczy ale jakoś nie widzę by BW odtrąbiło 2mln. A trend jak ktoś mówił jest właśnie odwrotny. Serwery pustoszeją.
W sobotę po południu 2 graczy zrobiło mały eksperyment. Mieli postacie na 2 serwerach (przenieśli się z jednego wiecznie pełnego przy premierze) więc z 2 serwerów po południu w sobotę podliczyli wszystkich grających graczy.

No prawie wszystkich. Obskoczyli flotę i wszystkie planety po stronie republiki i imperium. Oba serwery miały powyżej 100 graczy ale żaden nie miał 200.

Porobili nawet screeny. Poszukam. Jak znajdę to podam linka.

Bioware tak skupiło się na historii że cała reszta po prostu leży i kwiczy. A najgorsze było to że i historia wcale taka ciekawa nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Został mi miech gry, ale próbuję na coś zamienić. Gra jest dobra na miesiąc czy dwa. Jeżeli dodadzą kontent to będzie dobra i później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te informacje są po opłaceniu pierwszego miesiąca subskrypcji, gdzie wiele ludzi w tym jakieś 70% mojej gildii miało to z góry przedłużano poniewaz Bioware życzyło sobie potwierdzenia subskrypcji przy wpisywaniu cd keya już 20 grudnia = darmowa kasa. Wszyscy Ci ludzie czyli jakieś 38 osób z 40, bo może ze 2 jeszcze grają zrezygnowali z gry jeszcze w styczniu natomiast subskrypcje pokończyły im się dopiero 18 lutego. Ciekawe czemu Bioware nie chwali się ilością subskrybentów po dwóch miesiącach? A jeszcze w marcu odpadną Ci którzy potwierdzali subskrypcje z góry time cardem na 2 miesiące, a więc duża większość graczy z wschodniej części europy którzy nie tak popularnie używają kart kredytowych w sieci.

Kiedy ostatni raz logowałem się na dwóch serwerach na których miałem postacie ( Basilisk Droid i Bloodworthy) w stosunku do tego co było na starcie, a więc pod koniec grudnia to było jakieś 3-4 razy mniej graczy w godzinach szczytu.( Nie było to nawet 1k graczy na serwer licząc obydwie frakcje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.mmo-junkies.net/statistics/

Dobry żart.....

Przykład pierwszy z brzegu - dziś w południe robiłem sobie przebieżkę, we flocie 46 osób, na poszczególnych planetach średnio 10-30 [z wyjątkiem ilum gdzie aż dziw bierze było 52 graczy.
Doliczmy z górką 100 w różnorakich instancjach, to i tak daje niemiłosierną biedę, generalnie pustką wieje jak jasny gwint....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 18:38, Numenpl napisał:

Czemu odnośnie tego newsa mam wrażenie że to będzie powtórka z rozrywki w stylu War''a
!!??


zupelnie inne sytuacje. Wara zabila wydajnosc w duuzym rvr i brak balansu ilosciowego pomiedzy serwerami. A swtor nie ma nic do zaoferowania po miesiacu... ot cholernie droga singlowka, dopracowana singlowka trzeba dodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować