Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Mass Effect 3 - najważniejsze postacie ze świata Mass Effect

41 postów w tym temacie

''Sojusz'' -> jaki Sojusz? Przymierze.
''Jego plan kończy się fiaskiem, ponieważ zostaje powstrzymany przez Andersona jednym, skutecznym uderzeniem w twarz.'' -> nie do końca, bo można wybrać, czy Anderson ma dać Udinie w ryj, czy ma się włamać do systemu obronnego Cytadeli

Lol przy Jacobie.

No i rzeczywiście za mało osób. Brakuje chociażby Suwerena, Wrexa, Liary czy Tali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 11:20, NeroNarmeril napisał:

''Sojusz'' -> jaki Sojusz? Przymierze.


Alliance to sojusz, covenant to przymierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 11:42, Demagol napisał:

> ''Sojusz'' -> jaki Sojusz? Przymierze.

Alliance to sojusz, covenant to przymierze.


Ale w grze mamy Przymierze, a nie Sojusz (który pojawił się w kijowym tłumaczeniu jednej z książek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba w polskiej wersji, bo w angielskiej jest Alliance ;). To samo jest z WarCraftem. Zawsze był Sojusz Ludzi, ale pewna grupka zaczęła wciskać kit, że to Przymierze i tyle, bo tak CDP przetłumaczyło. A nawet w jakiejś mapie w TFT znalazłem tłumaczenie Sojusz Ludzi :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garrrus, Suweren, Wrex, Matka Benezja ogoni Ci co SA od części pierwszej i znaleźli się w 2 powinni być na tej liście. Kazda osoba coś wnosi.
Bardzo słabo wyszło, chyba ktoś robił artykuł kto nie jest fanem serii, wyrwane z kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opis Harbingera jest dosc slaby.

Spoiler

Jaki generał zbieraczy? O co chodzi? Wyjasnione jest w samej grze, ze zbieracze to proteanie po wieloletnich genetycznych modyfikacjach. A Harbinger to po prostu jedne z Reaperów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 11:58, Keiran napisał:

Opis Harbingera jest dosc slaby.

Spoiler

Jaki generał zbieraczy? O co chodzi? Wyjasnione jest w samej grze, ze zbieracze to
proteanie po wieloletnich genetycznych modyfikacjach. A Harbinger to po prostu jedne
z Reaperów.



Spoiler

Chodzi chyba o to, że Generał Zbieraczy nie posiadał własnej osobowości i służył jedynie za megafon Harbringera. De facto Zwiastun był Generałem, bo bez jego wpływu wspomniany był tylko jednym z Collectorów. Autor namieszał.



Btw. takie mieszanie czasów przeszłego i teraźniejszego, jak we fragmentach o Harbringerze, Sarenie i Shadow Brokerze jest dość koślawe stylistycznie. Zmieńcie kurektę, bo ta was oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ty chyba nie grałeś dokładnie. Na końcu widzimy właśnie generała Zbieraczy, który pozwala przejmować Harbingerowi kontrolę nad pojedynczymi jednostkami poprzez niego. Nie wprowadzaj zamętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 11:24, piiciek napisał:

przy ostatniej stronie, trochę rasizmem powiało :)


Rasista. Ta postac jest wnerwiajaca i to, ze jest czarny nie ma nic do tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam jakichś większych zastrzeżeń do postaci Jacoba. Powiem więcej. Wolę go od Liary, którą to z nieznanych mi powodów wszyscy tak bardzo lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 12:55, Sandro napisał:

Ja tam nie mam jakichś większych zastrzeżeń do postaci Jacoba. Powiem więcej. Wolę go
od Liary, którą to z nieznanych mi powodów wszyscy tak bardzo lubią.


Zagraj kobietą, miej z nim romans w ME2 i zobacz co wywinie w ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Razi mnie używanie przetłumaczonych na polski nazw w tekście, więc sobie czytanie darowałem.

Ale dlaczego akurat Wrex jako jedyny z byłych towarzyszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacob odwalił kawał dobrej roboty w ME Galaxy :P Uratował radę przed zamachem ze strony Batarian - a to już coś o czym warto by było wspomnieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 13:20, Kadaj napisał:

Razi mnie używanie przetłumaczonych na polski nazw w tekście, więc sobie czytanie darowałem.

Uwierz mi, miałem podobny kłopot - sam ogrywałem jedynie angielską wersję gry.

Dnia 06.03.2012 o 13:20, Kadaj napisał:

Ale dlaczego akurat Wrex jako jedyny z byłych towarzyszy?

Bo rzeczywiście ma niemały wpływ na uniwersum, a konkretnie - na właściwie całą rasę Krogan. Stąd brak chociażby Mordina, Garrusa "najfajniejszej postaci na świecie" Vakariana, czy też Tali.

@Atanael
Co nie zmienia faktu, że nikt go nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 13:28, ww3pl napisał:

> Ale dlaczego akurat Wrex jako jedyny z byłych towarzyszy?
Bo rzeczywiście ma niemały wpływ na uniwersum, a konkretnie - na właściwie całą rasę
Krogan. Stąd brak chociażby Mordina, Garrusa "najfajniejszej postaci na świecie" Vakariana,
czy też Tali.


Mordin też ma niemały wpływ na rasę krogan. Tak samo Tali dla quarian i Legion dla gethów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować