Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect poważnym kandydatem do tytułu Gry Roku - przegląd ocen

107 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2012 o 16:33, olo-koksik napisał:

Moim zdaniem gra idealna to nie jest 100/100 to za dużo 90/100 jak najbardziej do uargumentowania.


Grałeś ? :P Pożyjemy zobaczymy. Dragon Age II też otrzymywał dość wysokie noty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 16:36, dariuszp napisał:

Grałeś ? :P Pożyjemy zobaczymy. Dragon Age II też otrzymywał dość wysokie noty.

Jak EA posmarowało, to i wysokie noty były... Tylko te publikacje nie powinny być nazywane recenzjami, tylko artykułami sponsorowanymi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to teraz dla rownowagi dla tych kupionych ocen:
http://www.metacritic.com/game/pc/mass-effect-3

pogralem jakies 2 godziny i moge gre wstepnie ocenic na jakies naciagane 7/10 albo i mniej. gdyby nie to, ze jest to kontynuacja serii i chce zobaczyc zakonczenie, juz pewnie bym odpuscil gre

duze minusy za brak obslugi pada, wrazenia wizualne (animacja, tekstury - totalne dno), bardzo uproszczone lokacje, bardzo ograniczona interakcja z npc, duza ilosc momentow, gdzie facepalm nie wystarcza. przesadzili z iloscia wstawek filmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I haven''t played the game. I am voting a zero out of protest. This could finally be the tipping point of the absurdity that has become of the video game industry, and I want my 0/10 to be a part of the destruction of Bioware and EA.


I większość baranów z metacritic co zagłosowała 0/10 zrobiła to z tego powodu co troll z cytatu.
Moje EK czeka na odbiór, polecę po nie jednak dopiero jutro bo dziś nie zdążę do pkt odbioru [wróciłem dopiero do domu, jeden dzień w tą czy w ta nie robi mi różnicy], zagram, ocenię.

Nie mniej shitstormem i ocenami jakimikolwiek [czy to 10/10 czy 0/10] kompletnie się nie sugeruje, nie od dziś wiadomo, że BW dorobiło się całego tabunu fanbojów i hejterów robiących w necie jedynie chlew [kilku już i tu zawitało], dlatego nie ma co sobie głowy zawracać opiniami kretynów.


P.S.

Pepsi jak zwykle - bez źródła newsa i z dosyć marnym poziomem tłumaczenia, ale to standard. Poza na "ubber fajnego newsmana" co to sam wszystko skleja musi być. Keep it up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie recenzje nie mają dla mnie większego znaczenia, bo sam najlepiej ocenię tą grę. Szczególnie, że oceny graczy to albo 0/1 albo 10. Nie wierzę, żeby ta gra zasługiwała na 0/1 albo na 10. Ode mnie pierwsza część to 10/10 by dostała, druga już była słabsza, a trójka, po tym co zobaczyłem w demie maksymalnie 8/10. Chyba, że pełna wersja mnie mile zaskoczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komu tu wierzyć?
Użytkownikom MC sypiącymi niskimi ocenami i wątpiącymi w stan branży czy recenzentom sypiącymi 9 i 10 na lewo i prawo?

Jedno jest pewne - to co się dzieje obecnie w branży gier to jakieś szaleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 17:16, Furusu napisał:

Komu wierzyć, zawiedzionym fanom czy recenzentom którym do kieszeni wpadło trochę kasy.


A może to "zawiedzeni fani" są opłacani przez konkurencję? :D jak kogoś oskarżasz to przedstaw dowody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metacritic nie jest żadnym wyznacznikiem. Przecież ocena Portala 2 od fanów w pierwszych dniach osiągnęła średnią 4/10, bo urządzono grupowy trolling... Z drugiej strony - grę recenzują wszędzie zapewne fani serii, zazwyczaj tak jest. Poza tym z ME3 sytuacja będzie wyglądać tak, że znajome postacie, znajomy świat, który już tak polubiliśmy w ME1 i ME2 i to wszystko, historia, dialogi - przyćmią ewentualne błędy w mechanice na przykład. Tak to jest ze "zwieńczeniami trylogii" ;p Na tytuł GOTY na pewno nie zasługuje - to jest po prostu lepsze ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem spokojny o Mass Effect 3. Nawet, jeśli nie zobaczę tam "cudów", będę zadowolony. A jeśli chodzi o nieprzychylne opinie graczy, to wcale mnie to nie dziwi - mody na bycie koneserem gier i patrzenie na wszystko i wszystkich z góry ciąg dalszy. Dzisiaj niektórzy z westchnieniem wspominają gry sprzed 10 lat i twierdzą, że takich gier już się nie robi. Daję jednak głowę, że za kolejnych 10 lat, z perspektywy czasu, trylogia Mass Effect będzie wspominana jako jedna z najlepiej opowiedzianych historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2012 o 16:59, Pietro87 napisał:

I większość baranów z metacritic co zagłosowała 0/10 zrobiła to z tego powodu co troll
z cytatu.

specjalnie sprawdziłem, pierwszych kilka:
As someone who really enjoyed the other games in the series, this is a huge let down. From the dumbed down story, terrible animation and graphic issues, and the gaping plot holes this game is just BAD. Truly disappointing.

kolejna
So many things are wrong and just terribad, femshep''s running, the EPIC FTW Chobot cameo, Tali commiting suicide if you don''t destroy the geth, Mordin having a different VA, the jersey shore guy, the Rachni surviving even if you killed the queen in ME1, Ashley looking like a troll, not to mentiom (itd)

i kolejna
Mass Effect began as a deep, player-choice-oriented franchise. Now, it''s been gutted by BioWare & EA to appeal to a brainless shooter crowd. No matter what you did in ME1 & 2, all the endings in 3 are pretty similar. They did make some welcome improvements to combat, but pointlessly removed other features--for example, why on Earth would you remove the ability to holster your weapon? (...)

i jeszcze kolejna
This game is so horrible that I''m almost speechless. I literally made an account on this site just to find somewhere to vent about this. The writing is awful, the character designs are even worse, and the fact that none of your choices even matter in the end is the final slap in the face. Stay far away from this game if you can, don''t show Bio **** that its okay to serve a steaming pile in front of you.

potem faktycznie może ze dwie-trzy podpadające pod trolling jeśli idzie o argumentację, ale dalej znowu zaczyna się narzekanie na fabułę, wybory które nic nie dają, problemy techniczne.. ok, dawanie 0 i 1 to pewno faktycznie przesada bo ocenę taką powinien mieć crap robiący problemy już przy instalacji (choć z drugiej gra jest na origin..), ale umówmy się, kto pierwszy zaczął w tej branży zaczął rzucać ocenami oderwanymi od rzeczywistości - gracze czy recenzenci? wstawianie skrajnie przeciwnych to tylko metoda odreagowania na taką sytuację, a dalej jest już tylko błędne samonapędzające się koło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie metacritic reprezentuje gusta bardziej hardkorowych, ''wyrobionych'' i wymagajacych graczy. stad np. DA2 ma srednia ocen 4 a ME3 czy MW3 na poziomie 2.
te zanizone oceny to taki rozpaczliwy wyraz buntu do stopniowego upraszczania i oglupiania gier w ostatnich latach.

przynajmniej ja to tak odbieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować