Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Peter Molyneux opuszcza Lionhead i Microsoft!

19 postów w tym temacie

Literówka w nagłówku: "... z Linhead Studios i Microsoft Game Studios". ;)

Mam nadzieję że szykuję się nam ciekawy projekt na miarę Fable''a oraz B&W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że Piotruś zamieni się w Indyka? To by ciekawe, zobaczyć jak on pracuje nie mając niemal nieograniczonego budżetu od MS ;)
Peter i indie games... Naaa.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spójrzcie na listę jego projektów zanim zaczniecie po nim jeździć (najczęściej podejrzewam z datami urodzenia po 90)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_Molyneux

jasne, może obiecywał zawsze więcej niż mu się udawało wprowadzić w życie, ale prawie każdy projekt od początku jego kariery do połowy lionhead były conajmniej bardzo dobre (żeby nie powiedzieć genialne).

mam nadzieje że spuszczony ze smyczy m$ wróci do formy z bullfroga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia zatacza koło. Z Bullfroga (już pod egidą EA), też odszedł... i założył Lionhead :) Złotousty Piotruś jak złośliwie się go nazywa, to wizjoner - takim przeważnie jest za ciasno w korporacyjnych butach ;-)

Ciekawe jak sobie poradzi na rynku bez wielkiej kasy Microsoftu ;-) Chociaż Molyneux to wciąż solidna marka, nie powinien mieć problemu ze znalezieniem kogoś, kto sypnie groszem na jego wizje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotruś Pan chyba już przestanie być na przysłowiowym celowniku graczy. Odchodząc z Lionhead i MS zakończył w sumie swoją popularność jak i karierę. Robiąc gry niezależne na pewno nie będzie popularny zwłaszcza, że wszyscy wiedza kim jest i co robił. Ale w sumie tak się musiało stać. Chłopak już nie miał pomysłów co do Fable i było to widać w każdej nowej części. Klapa. Ale życzę mu dużo sukcesów w nowej ekipie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy kiedy jego nowy projekt pojawi się na Kickstarter. Jak będzie multiplatformowy (X360 albo iOS) to się zastanowię nad inwestycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i ostro ściemnia i fantazjuje przy zapowiadaniu swoich gier, ale tworzy na tyle ciekawe i oryginalne produkcje, że jestem w stanie mu to wybaczyć i darzyć szacunkiem (pierwszy Fable jest dla mnie grą prześwietną, acz z odrobinę niewykorzystanym potencjałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 15:12, Lordpilot napisał:

Złotousty Piotruś jak złośliwie się go nazywa, to wizjoner - takim przeważnie jest
za ciasno w korporacyjnych butach ;-) Ciekawe jak sobie poradzi na rynku bez
wielkiej kasy Microsoftu ;-)


Też tak uważam. IMO nie musi robić gier wysokobudżetowych - ważne by były to projekty oryginalne, by realizował wszystkie nawet najgłupsze, zdaniem krawaciarzy, pomysły - o zbyt nie musi się martwić. Indyki na Steamie dają sobie radę. Ale jeśli nie będzie chciał się zdegradować budżetowo, to musi się liczyć z tym, że ktoś będzie go zawsze naciskał mniej lub bardziej. Takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie szykuje się coś interesującego. Mam nadzieję, że nowa ekipa i nowe studio oznacza jedynie nowe, innowacyjne pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 15:32, vegost napisał:

Piotruś Pan chyba już przestanie być na przysłowiowym celowniku graczy. Odchodząc z Lionhead
i MS zakończył w sumie swoją popularność jak i karierę. Robiąc gry niezależne na pewno
nie będzie popularny zwłaszcza, że wszyscy wiedza kim jest i co robił. Ale w sumie tak
się musiało stać. Chłopak już nie miał pomysłów co do Fable i było to widać w każdej
nowej części. Klapa. Ale życzę mu dużo sukcesów w nowej ekipie.


Może właśnie teraz wróci do formy i pokaże coś nowego. Nie będzie się musiał przejmować słupkami sprzedaży i pitoleniem krawaciarzy z marketingu. Czekam i mam nadzieją, że Peter pokaże nam coś nowego gdy uwolni swoją kreatywność z korporacyjnych okowów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie celował w target casualowy, w którym łatwiej zaistnieć to już będzie sukces :). Niestety może tak się okazać, chociaż jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że Peterowi się uda i wróci już niedługo ze świetną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak w Fable nie doczekamy sie zapowiadanego od pierwszej części, jednego z najbardziej wizjonerskich i czołowych pomysłów Petera - sadzenia nasionka z którego wyrośnie drzewo ? Szkoda... Myślałem, że za czwartym razem spełni obietnicę :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować