Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Medal of Honor: Warfighter

143 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2012 o 00:38, Janek_Izdebski napisał:

> Niestety, jesteśmy skazani na polski dubbing.
>
> Ani w opcjach gry, ani z poziomu Origina nie dopatrzyłem się możliwości zmiany języka.

A z płytek nie można zainstalować wersji oryginalnej? Czy na płytkach jest wersja ENG
(dubbing + napisy)? Ewentualnie, czy taką zamianę można zrobić w plikach konfiguracyjnych
gry? Ktoś wie może? Dzięki z góry za info. :)


Również jestem zainteresowany zmianą głosów na te z wersji angielskiej...

Ale pomijając niektóre głosy naszych kompanów, to gra jest świetna - jestem po pierwszych 30 minutach :)
Ktoś chętny do rozgrywki, bo na pewno musi się świetnie grać w parach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 00:43, Ballonik napisał:

Również jestem zainteresowany zmianą głosów na te z wersji angielskiej...

Ale pomijając niektóre głosy naszych kompanów, to gra jest świetna - jestem po pierwszych
30 minutach :)
Ktoś chętny do rozgrywki, bo na pewno musi się świetnie grać w parach? :)

Ja najszybciej w weekend będę mógł pograć. Wpierw będę musiał zrobić aktualizację itd. :) A ile zrobiło mi się zaległości przez nadmiar obowiązków służbowych... :( Kiedy ja w to wszystko zagram? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2012 o 00:49, Janek_Izdebski napisał:

Ja najszybciej w weekend będę mógł pograć. Wpierw będę musiał zrobić aktualizację itd.
:) A ile zrobiło mi się zaległości przez nadmiar obowiązków służbowych... :( Kiedy ja
w to wszystko zagram? ;D


Niestety rozumiem doskonale... :( Właśnie z tych powodów Medal Of Honor: Warfighter to moja jedyna pozycja na jesień :) I coś czuję, że się nie zawiodę, bo te kilkanaście minut wyglądało świetnie. Podaj to coś (Origin ID?), żebym mógł Ciebie dodać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 00:58, Ballonik napisał:

Niestety rozumiem doskonale... :( Właśnie z tych powodów Medal Of Honor: Warfighter
to moja jedyna pozycja na jesień :) I coś czuję, że się nie zawiodę, bo te kilkanaście minut
wyglądało świetnie. Podaj to coś (Origin ID?), żebym mógł Ciebie dodać. :)

Widzę, że rzadko tutaj ostatnio bywasz. Wiedziałbyś, że mój nick na forum (tak samo pisany) to mój Origin ID. Mój Steam ID to: ijanek/Janek_Izdebski. Pozdrawiam. :)

P.S. A jak wygląda ta rozgrywka w parach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 01:02, Janek_Izdebski napisał:

Widzę, że rzadko tutaj ostatnio bywasz. Wiedziałbyś, że mój nick na forum (tak samo pisany)
to mój Origin ID. Mój Steam ID to: ijanek/Janek_Izdebski. Pozdrawiam. :)

P.S. A jak wygląda ta rozgrywka w parach? :)


Oj nawet nie wiem, czy słowo "rzadko" nie jest zbyt łaskawe dla mnie... :)
Dzięki, poszło.

Jeżeli grasz z przeciętnym graczem na publicznym serwerze, to pewnie niewiele ciekawiej wygląda ta rozgrywka w parach w porównaniu do gier, które tej opcji nie mają. Natomiast wyobraź sobie możliwość odradzania się koło Twojego kumpla, przeprowadzania jakiś wspólnych, małych zagrywek taktycznych (wbrew pozorom ta gra promuje zastosowanie czegoś innego niż bieganie i strzelanie - w przeciwieństwie do Call of Duty), wzajemnego wspierania się amunicją itd. itp.

Póki co grałem niecałe 2 godziny (od europejskiej premiery o północy), ale już czuję, że Black Ops 2 nawet się do niej nie zbliży, a ja będę miał czym leczyć rozczarowanie po - jak dla mnie - tragicznym Battlefieldzie 3. Aaa, no i rzecz strasznie ważna - optymalizacja jest świetna. Na moim kompie nie dało się grać w Battlefielda 3, Natomiast Medal Of Honor Warfighter uruchomiłem na... Ultra + wszystkie efekty oprócz HBOA, czy czegoś zbliżonego w nazewnictwie... :).
Niech żałują Ci, którzy nie zamówili w pre-orderze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2012 o 01:44, Ballonik napisał:

Niech żałują Ci, którzy nie zamówili w pre-orderze!

Niech cieszą się Ci którym Media Merkt od dzisiaj rzuca premierówkę za 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 01:44, Ballonik napisał:

Oj nawet nie wiem, czy słowo "rzadko" nie jest zbyt łaskawe dla mnie... :)
Dzięki, poszło.

Jeżeli grasz z przeciętnym graczem na publicznym serwerze, to pewnie niewiele ciekawiej
wygląda ta rozgrywka w parach w porównaniu do gier, które tej opcji nie mają. Natomiast
wyobraź sobie możliwość odradzania się koło Twojego kumpla, przeprowadzania jakiś wspólnych,
małych zagrywek taktycznych (wbrew pozorom ta gra promuje zastosowanie czegoś innego
niż bieganie i strzelanie - w przeciwieństwie do Call of Duty), wzajemnego wspierania
się amunicją itd. itp.

To mi się naprawdę podoba. :)

Dnia 25.10.2012 o 01:44, Ballonik napisał:

Póki co grałem niecałe 2 godziny (od europejskiej premiery o północy), ale już czuję,
że Black Ops 2 nawet się do niej nie zbliży, a ja będę miał czym leczyć rozczarowanie
po - jak dla mnie - tragicznym Battlefieldzie 3. Aaa, no i rzecz strasznie ważna -
optymalizacja jest świetna
. Na moim kompie nie dało się grać w Battlefielda 3, Natomiast
Medal Of Honor Warfighter uruchomiłem na... Ultra + wszystkie efekty oprócz HBOA, czy
czegoś zbliżonego w nazewnictwie... :).
Niech żałują Ci, którzy nie zamówili w pre-orderze!

A wracając do optymalizacji. Jaką masz konfigurację kompa? I w jakiej grasz rozdziałce? Uważasz, że na dobrym laptopie gra powinna pójść w 1680x1050 lub 1600x900 albo 1400x1050? :) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 02:03, Darkstar181 napisał:

> Niech żałują Ci, którzy nie zamówili w pre-orderze!
Niech cieszą się Ci którym Media Merkt od dzisiaj rzuca premierówkę za 60 zł.

A jakie miasto masz na myśli? Założę się, że na pewno nie stolicę, Kraków czy Poznań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2012 o 02:08, Janek_Izdebski napisał:

A wracając do optymalizacji. Jaką masz konfigurację kompa? I w jakiej grasz rozdziałce?
Uważasz, że na dobrym laptopie gra powinna pójść w 1680x1050 lub 1600x900 albo 1400x1050?
:) Dzięki.


Gram w 1680x1050 na dwurdzeniowym staruszku E4400 i GTX260, a wszystko to wspierane 4GB pamięci :). Patrząc na to, jak przyjemnie i płynnie mi się gra, to nie powinno być problemów, żeby ruszyła na jakimś przyzwoitym laptopie.

@Darkstar181
Oj tam, od razu, że Media Markt... Poważnie tak tanio?
A ja zapłaciłem 120 zł i mam dostęp do bety BFa 4 (już pędzę, żeby grać...), ale co ważniejsze, to pakiet map :D. No nic - świadomie kupiłem pre-order, to co mam się wkurzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na PS3 więc zapraszam potencjalnych partnerów którzy potrafią współdziałać w parach i nie są mięsem armatnim. PSN: Golic_84

Jak wrażenia? U mnie jak na razie pozytywne z pewnymi niuansami które niestety potrafią być męczące.

Zacznę od minusów:

1. Lekka padaka techniczna. Gra potrafi zamulić przy większej ilości graczy (15 FPS na oko) na terenie gdzie dużo widac i dużo się dzieje. Jest również pare baboli jak niepokazujące się przeładowanie broni, zanikające dźwięki przeładowania i ogólnie dźwięków otoczenia. Raz czy dwa razy zdarzyło się iz po zakończeniu meczu był przestój jakieś 3 minuty i nie miałem pojęcia czy gra się zwiesiła czy też nie. Raz gra przyblokowała mój team w naszych spawn pointach i do końca meczu byliśmy uwięzieni w jednym miejscu. Te rzeczy MUSZĄ być poprawione i wg. mnie nie są babolami nierozwiązalnymi.

2. Spawn pointy i ich przygwożdżenie. Niestety tutaj jest biednie i nieciekawie. GRFS pięknie pokazał jak ładnie można rozwiązać kwestie cwaniaków którzy czają się na Nas przy naszej stronie bazy - alternatywny punkt wejścia. Niestety w MoH tego nie ma - więc jeśli trafisz na mendy które czerpią fun z dojeżdżania Cię w Twoim punkcie odrodzeniowym - możesz sobie darować mecz bo tak zostanie do samiutkiego końca.

3. Gra troche cierpi przy podziale sił w przypadku atakujących broniących. Szczególnie na tej mapie z bety zauważyłem że dużo łatwiej jest bronić od tej strony gdzie można najzwyczajniej sterczeć w tych betonowych rurach i po prostu łoić atakujących z góry. Ale to chyba domena wszystkich gier gdzie jedni MUSZĄ atakować a drudzy MUSZĄ bronić.

To chyba tyle. Plusów jest już więcej, przede wszystkim fantastycznie się strzela, to ten sam MoH w którym jest odrzut broni, gdzie nie wjeżdżasz jak psychodzieciak ADHD z marathonem i fast reloadem i młócisz cały team bo dzięki perkom praktycznie nie istnieje czas między przeładowaniami.

Killstreaki (te początkowe, bo na razie dobiłem do drugiej grupy) nie są przepakowane, zwykły atak moździeżowy to bardziej odwrócenie uwagi nieprzyjaciela niż rzeczywisty atak. Więc chyba nie będzie sytuacji gdzie jeden dzieciak z dobrze ustawionymi killstreakami będzie masakrował cały team przy stanie 49-3

Mapy - ciekawe i przede wszystkim (z jednym, dwoma wyjątkami) otwarte miejscówki gdzie można dobre akcje ustawiać. Flankowanie bardzo wskazane.

Mi osobiście po fantastycznym multi GRFS ta gra również przypadła. Może nie ma tak wysokiej współpracy między graczami jak tam i nie ma tak pozycyjnej gry ale na pewno nie jest to tak szybka i dynamiczna gra jak Call of Duty. Tutaj bardziej liczy się rozpoznanie, umiejętne operowanie mapą a nie fast reload i marathon i podejście spray & pray gdzie można wybić całą drużynę tylko dlatego że przeładowanie broni trwa 0.7 sekundy.

Singiel - no niestety tutaj bieda ale nie dziwi mnie to. Wojenne shootery to padaka fabularna pod tym względem i mam wrażenie że twórcy nawet nie starają się tego zmienić... Chyba tylko Black Ops był jako takim wyjątkiem gdzie rzeczywiście coś się działo fabularnie poza zmienianiem miejscówek (żeby nie było monotonnie) i prucie do kolejnych zastępów muzłumanów/terrorystów.

Na pewno udźwiękowienie i grafikę zaliczyć należy na plus bo jest na czym oko i ucho zawiesić. Czuć też większą dozę autentyczności niż w innych.

Tak więc ja osobiście polecam - multi naprawde daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 09:13, Lucas01 napisał:

Witam. Spotkał się ktoś z takim problemem ??
http://imgur.com/wyOCv

Moja grafika to ati 6850 najnowsze sterowniki

Ciekawe... Rozwiązałeś już problem i pobrałeś "day 1 patch" z Origina? A jakie masz stery? Pażdziernikowe? Czy listopadowe w wersji Beta? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, właśnie skończyłem singla i moje wrażenia są takie:

- Tradycyjnie, jest krótko - gra na góra 4-5h
- Masa skryptów, bezwzględna liniowość.
- Kulejące AI - zarówno u wrogów jak i towarzyszy broni.
- Dość sztampowa fabuła, przesiąknięta typowo amerykańskim patosem - pod koniec jest nawet ckliwie.
- Niestabilność (gra w losowych momentach, bez żadnych ostrzeżeń, potrafi wywalić na pulpit. Apogeum następowało w przedostatniej misji singla - wywalenie średnio co 10 minut. Z tego, co czytałem nie jestem odosobniony z tym problemem w tej akurat misji. A także sporo technicznych bugów (przykładowo przenikanie przez towarzyszy, czy wrogowie robiący się na moment niewidzialni (serio).
- Skopana detekcja trafień, o ile sama balistyka skopiowana jest z BF3 i jest ok, tak często zdarzało się, że celując oponentowi prosto w turban, ołów pakował się w sterczący obok nas pręt zbrojeniowy wystający z betonu, jakieś parę cm od kropki celownika. Takoż czasem, gdy już ową banię zaliczymy, wroga potrafi rzucić jak wystrzelonego z procy na przykład w bok, co czasem wyglądało komicznie.

Na plus można zaliczyć całą oprawę audio-video, (imo lepszą niż w BF3), oraz optymalizację.
podobał mi się także feeling strzelania. No i jest efekciarsko - zdecydowanie całość jest bardziej filmowa, niż w odsłonie A.D 2010. Ładnie wyglądają też przerywniki filmowe. Mamy też strawny polski dubbing (a btw. jesteśmy na niego skazani)

I żeby nie było, mimo powyższych, w SP grało mi się naprawdę dosyć przyjemnie, a napewno lepiej, niż w MoH''a 2010.

W multi na razie pograłem z 10 minut, nabiłem 3 fragi, po czym... zostałem wywalony na pulpit. No to czekamy na wielkie patchowanie.

Grze dałbym jakieś 7, w porywach 7+/10 (wedle normalnej, "dawnej" skali). Moim zdaniem gra naprawdę nie zasługuje na tak jadowity hejt i wdzięczne przydomki pokroju "Medal of Honor: Warfail", które spotkałem na paru zagranicznych forach, acz jest zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to badziewie crashuje się co kilka minut. Niech szlag EA trafi za wydawanie bety na płycie. Najlepiej zgarnąć 150 zł i nabijać ludzi w butelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 17:14, rammi napisał:

A mnie to badziewie crashuje się co kilka minut. Niech szlag EA trafi za wydawanie
bety na płycie. Najlepiej zgarnąć 150 zł i nabijać ludzi w butelkę.

Nie było jeszcze nowszego patcha poza tym pierwszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 17:15, Janek_Izdebski napisał:

Nie było jeszcze nowszego patcha poza tym pierwszym?


Niestety. Dopóki tego nie załatają jak należy to jajko z grania. A mogłem przeznaczyć kasę na inny tytuł, ech.
Poza tym patch w dniu premiery, który waży ponad 900 MB i nie poprawia tego co należy to jest paranoja po wsze czasy. Do starutkiego już MOH Airborne patch ważył około 2,5 GB więc nic mnie już chyba u EA nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować