Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Street Fighter X Tekken - recenzja

20 postów w tym temacie

Jak oglądałem gameplay''e to jakoś wydało mi się, że Kazuya jest jakiś zbyt potężny... nie wiem dlaczego. Ale samo połączenie SF i Tekken''a w jednej grze jest po prostu takim moim małym marzeniem. Może dlatego, że chciałem zawsze zobaczyć jakby wyglądało opieranie się kolejnym Hadoukenom Hwoarangiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać:
(-) na płycie z grą znajduje sie 12 postaci niedostępnych od razu do gry, Capcom już szykuje kieszenie na dolary za ten "Downloadable" Content.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna recenzja.

Gemy nie popsują balansu, mają stosunkowo mały wpływ na przebieg walki, dają możliwość dobrania ich pod swój play style. I tak na końcu liczą się umiejętności gracza. Nad glitchem z dźwiękiem i ogólnie nad online już pracują nad poprawką.

Ps. Zaraz się zacznie - minus za DLC na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

Plusy:
- eee...
- ...dwa popularne światy w jednej grze?

Minusy:
- balans dla systemu gemów potrzebny od zaraz
- "aż" 11 poziomów wątpliwej jakości
- to całe Disk Locked Content o absurdalnie dużej zawartości to czeka na owacje, czy co?
- grając w grę nie można się oprzeć wrażeniu, że to powinno być dodane jako dodatek do SSFIVAE, a nie jako pełna "nowa" gra za ~250 zł

Ogólnie jest to pierwsza bijatyka w historii, która mnie zawiodła.

Ocena: 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawdę czymś nowym w gatunku mordobić. Mnóstwo combosów, jiggli itp. Jako fan Tekkena VF i MK jestem mile zaskoczony SF vs T. Złośliwy mówią że seria SF dostała naroście interesujące postacie za sprawą crossoveru.
BTW. Cała zawartość DLC na płycie została juz skutecznie odblokowana przez podirytowanych graczy. Zawiera cała masę nowych gemów (ponad 600), 12 nowych postaci, combo edytor. stroje dla postac + dodatkowe koloryi itp.

Screen pokazujący dodatkowe postacie.
http://i.imgur.com/TdMefh.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 22:51, Cygi napisał:

- balans dla systemu gemów potrzebny od zaraz

Nie wiem, nie mam na tyle doświadczenia, żeby ocenić - na turniejach i tak będą default only albo w ogóle ban na gemy

Dnia 10.03.2012 o 22:51, Cygi napisał:

- "aż" 11 poziomów wątpliwej jakości

Masz tu na myśli 11 jednych z najlepiej zrobionych aren w historii bijatyk 2D?

Dnia 10.03.2012 o 22:51, Cygi napisał:

- to całe Disk Locked Content o absurdalnie dużej zawartości to czeka na owacje, czy co?

Każdy kto ma chociaż minimalne pojęcie o tym jak działają bijatyki w trybie online powinien wiedzieć, że to rozwiązanie musiało zostać wprowadzone, żeby gra online była w ogóle możliwa. Poza tym roster jest wystarczająco obfity, żeby zadowolić każdego fana bijatyk i w zupełności uzasadnia traktowanie gry jako pełnego wydania. Więc skończmy z chciwym "bo mi się należy" - gra ma wystarczająco contentu żeby uzasadnić swoją cenę.

Dnia 10.03.2012 o 22:51, Cygi napisał:

- grając w grę nie można się oprzeć wrażeniu, że to powinno być dodane jako dodatek do
SSFIVAE, a nie jako pełna "nowa" gra za ~250 zł

A niby dlaczego? Podstawowa walka w zupełnie nowym trybie, pół rostera zupełnie nowe dla uniwersum SF (absolutnie niespotykane - zazwyczaj kolejne iteracje w bijatykach dostają grubo poniżej 10 nowych postaci), nowy silnik - czego chcieć więcej od pełnoprawnej nowej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 11:24, akodo_ryu napisał:

Masz tu na myśli 11 jednych z najlepiej zrobionych aren w historii bijatyk 2D?


Uważasz, że są najlepiej zrobione, ja uważam, że takie już widziałem w SF IV/MvC 3.

Dnia 11.03.2012 o 11:24, akodo_ryu napisał:

(o DLC na płycie)


Twórcy nowego MK podczas wypuszczania nowych zawodników potrafili dawać darmowe patche, które pozwalały na granie online z graczami, którzy używali nowych fighterów.

Przypomnę, że po shitstormie na forum firmy, Capcom najpierw się tłumaczyło "kosztami przechowywania DLC na serwerach Sony/MS". Gdy ten argument został obalony, zaczęli nagle mówić o tym balansie online.

Patrząc ponownie na twórców MK - uważam, że dałeś się omamić słówkami Capcomu.

Dnia 11.03.2012 o 11:24, akodo_ryu napisał:

(ciach)


Gdyby to było możliwe, chciałbym mieć zawartość z SSFIVAE, UMvC 3 i SFxT w jednej grze. I zawartości każdej kolejnej, która będzie używać tego silnika. Niestety nie żyjemy w tak perfekcyjnym świecie, tu będą żyłować jeden silnik.

Więc czego chcieć więcej? Ceny o co najmniej 100 zł niższą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 11:24, akodo_ryu napisał:

> - to całe Disk Locked Content o absurdalnie dużej zawartości to czeka na owacje,
czy co?
Każdy kto ma chociaż minimalne pojęcie o tym jak działają bijatyki w trybie online powinien
wiedzieć, że to rozwiązanie musiało zostać wprowadzone, żeby gra online była w ogóle
możliwa. Poza tym roster jest wystarczająco obfity, żeby zadowolić każdego fana bijatyk
i w zupełności uzasadnia traktowanie gry jako pełnego wydania. Więc skończmy z chciwym
"bo mi się należy" - gra ma wystarczająco contentu żeby uzasadnić swoją cenę.
> - grając w grę nie można się oprzeć wrażeniu, że to powinno być dodane jako dodatek
do
> SSFIVAE, a nie jako pełna "nowa" gra za ~250 zł
A niby dlaczego? Podstawowa walka w zupełnie nowym trybie, pół rostera zupełnie nowe
dla uniwersum SF (absolutnie niespotykane - zazwyczaj kolejne iteracje w bijatykach dostają
grubo poniżej 10 nowych postaci), nowy silnik - czego chcieć więcej od pełnoprawnej nowej
gry?


+1

A MK który wskazałeś to właśnie owe Compatibility packs wprowadziły błędy z compatibility. O tym już się nie wspomina, bo i po co.

Chciałbyś mieć zawartość wszystkich gier, które RÓŻNIĄ SIĘ systemem walki. Cool story.

Może jeszcze wszystkie gry na Infinity Engine (P:ST,BG,IWD) - przecież to ten sam silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem o błędach, bo o nich nie miałem pojęcia. (ogólnie granie online jest dla mnie pomyłką, więc...)

Poza tym Capcom mógłby więc nie popełnić błędu konkurencji i dawać patche bez bugów.
Przecież to nie są nowicjusze w branży, co nie?

Jak udało im się dać w pudełku SSFIVAE, w którym była opcja zmiany stylu (duża czy mała zmiana, ale jednak), to dlaczego nie iść po całości?
Powtórzę też fragment, który nie doczytałeś - "Niestety nie żyjemy w tak perfekcyjnym świecie"

Wiele serii gier powinny być wydawane jako jedna pozycja:
- Mass Effect 1-3
- Call of Duty MW1 wzwyż
- NFS U1 do Carbon
- TOCA Race Driver 1-3
- Colin 3-4-2005
- DiRT 1-3
- Fallout 1-2/3-NV
- Serious Sam FE-SE

Można tak długo.

Ale to się nie stanie w tym wcieleniu, zbyt pazerni wydawcy/producenci itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 18:44, Cygi napisał:

Ale to się nie stanie w tym wcieleniu, zbyt pazerni wydawcy/producenci itp.

No, THQ na przykład jest tak pazerne, że jest na skraju bankructwa. Rynek wygląda jak wygląda, bo na ~80% gier praktycznie nie da się zarobić. Ludzie kupują 4 miliony Mass Effectów, 20 milionów CoDów, 5 milionów Gears of War i na więcej nie ma mocy nabywczej. Syndicate - bardzo kompetentny shooter ze świetnym co-opem, grubo poniżej 100k kopii sprzedanych? Toż to śmieszne. Więc nie ma co się dziwić, że te marki, które się sprzedają w ogóle, są, jak to się teraz ujmuje, "dojone". W idealnym świecie by tak nie było, ale w normalnym ludzie muszą jeść.

Ale nie wdaję się już dalej w dyskusję, bo po komentarzu "wszystkie te gry powinny być wydane jako jedna pozycja" dziękuję i wychodzę, bo widzę że nie masz pojęcia o czym mówisz, a snujesz tylko sny wariata, jak to byś chciał, żeby było. Proponuję zaznajomić się z fundamentami, na początek jak w ogóle przebiega proces tworzenia gry, czy oprogramowania w ogóle. Książki są - wikipedia może skierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, kto już ma i gra dużo z SF IV i UMVC 3 znajdzie w tej grze coś ciekawego? Nie chciałbym kupować kolejnej bijatyki bliźniaczo podobnej do dwóch pozostałych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 20:43, napierniczak napisał:

Czy ktoś, kto już ma i gra dużo z SF IV i UMVC 3 znajdzie w tej grze coś ciekawego? Nie
chciałbym kupować kolejnej bijatyki bliźniaczo podobnej do dwóch pozostałych...


Śmiało dokonaj zakupu, system został rozbudowany - więc będziesz miał co ogarniać. Chłopaki na backdash''u (forum o bitkach) chwalą tytuł. No i większość graczy przejdzie z SyFa AE na SFxT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 20:57, Oxva napisał:

> Czy ktoś, kto już ma i gra dużo z SF IV i UMVC 3 znajdzie w tej grze coś ciekawego?
Nie
> chciałbym kupować kolejnej bijatyki bliźniaczo podobnej do dwóch pozostałych...


Śmiało dokonaj zakupu, system został rozbudowany - więc będziesz miał co ogarniać. Chłopaki
na backdash''u (forum o bitkach) chwalą tytuł. No i większość graczy przejdzie z SyFa
AE na SFxT.

Zastanawiam się właśnie czy nie lepiej poczekać na jakieś zbiorcze wydanie. Gra mnie jakoś specjalnie nie kręci, mogę poczekać i w międzyczasie maksować mortala. No chyba, ze to faktycznie nowa jakość? Szkoda, że nie ma dema, wtedy mógłbym sobie wszysyko sam sprawdzić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm stosunkowo szybko zbiorcze wydanie nie wyjdzie, biorąc pod uwagę że dodatkowe postaci są na płycie z grą.
Możesz skillować MK, który swoją drogą jest zbugowany, jednak większą bazę graczy będziesz miał w SFxT.
Na Capcom Fight Club była okazja przetestowania gry. Teraz to chyba jedynie Bursa we Włocławku.

Ogólnie jeśli kręcą Cię bitki odwiedź forum Backdash''a, całkiem spora szansa że trafi się gracz z okolicy i będziesz miał okazję obadać nowy twór Capcom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko zakupilem street fighter 4 i czegos nie rozummiem

jak mam ukonczyc tryb arcade zeby odblokowac np inne postacie jak co chwile dolacza sie jakis zawodnik i nawet jednej walki nie moge ukonczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować