Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Graczom nie podoba się zakończenie Mass Effect 3. Chcą, by BioWare stworzyło nowe

247 postów w tym temacie

Nie wiem jakie jest zakończenie i jeszcze się długo nie dowiem, ale wg mnie jakie by nie było zmieniać tego nie powinni. Dziwny wymysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 20:55, Garett napisał:

Tak, pod warunkiem, ze bedziesz grzebal w odpowiednim pliku, inaczej to co twierdzisz
jest zwyklym klamstwem.

W jakim pliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 12:23, kotlecik5 napisał:

Wait... What? Gracze sami błagają twórców o DLC? 21.12.12 coraz bliżej...

Za darmo. Poprawki niech opłacają sami, w końcu nikt nie każe graczom płacić za poprawienie tekstur. Chyba, że BW zacznie wydawać płatne patche.

Dnia 11.03.2012 o 12:23, kotlecik5 napisał:

Skończyłem dziś nad ranem i zakończenie wgniotło mnie w fotel. Nie wiem, gdzie ludzie
widzą tam nieścisłości - wg mnie wszystko się zgadza. Jest za to dużo niedopowiedzeń,
to prawda, ale wydaje mi się to dużo lepsze, niż streszczenie następnych 50-100 lat historii
w kilka minut (ten i ten mieli tyle dzieci, tacy a tacy rozpoczeli nową wojnę itd.) Trzeba
użyć wyobraźni.
Dawno nie byłem tak zadowolony z żadnej gry.

W DA jakoś powiedzieli co było dalej i wszyscy byli zadowoleni.

Dnia 11.03.2012 o 12:23, kotlecik5 napisał:

Akcja zatacza coraz szersze kręgi. Płoną osady. Tłuszcza chwyta za widły i pochodnie.

Tylko kiedyś na tłuszczę można było nasłać strażników i spacyfikować wioskę. BW jest od klientów uzależnione i musi spełniać ich oczekiwania.

Dnia 11.03.2012 o 12:23, kotlecik5 napisał:

Czy nie byłoby to trochę... sztuczne? Przecież już znają "prawdziwe" zakończenie.

Nie ma prawdziwego. Świat fikcyjny jest zmyślony. Arthur Conan Doyle zabił Holmesa, ale naciskano na niego by pisał o nim dalej to napisał historię, w której żywy Holmes mówi Watsonowi jak się uratował i git. Ciała wcześniej nie znaleziono to można było odkręcić. W sumie można by było nawet napisać 50 niekanonicznych opowiadań z alternatywnego świata.

Dnia 11.03.2012 o 12:23, kotlecik5 napisał:

Jak mi nie podobało się zakończenie w ulubionym filmie, książce to też pisałem do autorów,
żeby to zmienili :P

Rozumiem wieszanie psów na autorach. Bluzgi pod ich adresem jeśli ktoś rzeczywiście
czuje się zawiedziony zakończeniem, ale prosić o inne? To niepoważne...

Tak jak w Holmesie, tylko tam nie zmieniono zakończenia.

Spoiler

Dopisano wyjaśnienie, gdzie Holmes pokonuje Moriartiego przy użyciu ówczesnej sztuki walki i uskakuje, czy zaczepia się laską, w każdym razie nie spada. To ok., bo w książce nie ma nic o ciele, po prostu jest, że się stoczył i nie było dalej go widać (w filmie spada do wody i używa inhalatora jako apartu tlenowego)

.Tylko w Holmesie zakończenie było ok.
Spoiler

ludziom nie podobał się fakt, że Holmes w ogóle zmarł.

Mi też się nie podobało zakończenie Batmana: AC, jeśli chodzi o wydarzenia, ale nie robiłem afery, bo takie pasowało i było dobrze zrobione.
Spoiler

Z tego co czytałem na forum bioware.social to ludziom nie podobało się nie tyle kto przeżył, a kto nie, tylko to, że zakończenia były zrobione z równym kunsztem co wypracowanie na polaka do szkoły. jak stwierdził jeden z forumowiczów: zakończenie 1: Żniwiarze wybuchają i przekaźniki rozwalają się na pomarańczowo co trwa 11 minut, zakończenie 12: Żniwiarzze odlatują (ciekawe gdzie i co z nimi dalej?) i przekaźniki wybuchają na niebiesko. Jak to czytałem to pomyślałem, że powinni zrobić wszystkie kolor tęczy, byłoby 7 różnych zakończeń ekstra

Dnia 11.03.2012 o 12:23, kotlecik5 napisał:

A propos ME3 i DLC - ciekawy artykuł w Forbes na temat etyki wycinania contentu z gry.
Dedykuję wszystkim którzy krzyczą, by grę oceniać jako KOMPLETNY PRODUKT!!!!1111oneoneeleven
;-)

http://www.forbes.com/sites/erikkain/2012/03/10/the-problem-with-biowares-mass-effect-3-day-one-dlc-from-ashes/

Dopisz jeszcze o tym, ze gracze na forach piszą o problemach z tym DLC i o kłopotach ze ściągnięciemdodatkowej zawartości w Originie.

Niby nie powinienem pisać o grze, bo znam ją tylko z opisów, ale cóż gram już trochę, przeczytałem kartony książek i oglądnąłem trochę filmów. Wiem co nieco o fabule. Wiem też trochę o tym co różni dobrą grę od złej gry. Albo od dobrej gry, którą ktoś niemalże celowo zepsuł. Bo tak naprawdę ME z założenia jest w porządku i gdyby ktoś wykupił prawa do marki, po czym zrobił porządną reedycję, bez cyrków, dziesiątek DLC i poprawił niedociągnięcia fabularne to pewnie bym kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 19:08, Reddi napisał:

> Może nie do końca była grą o wyborach, ale jako taka była reklamowana. Jak ogarnąłeś

> porządnie grę to w dwójce można było pozbyć się dokładnie tych towarzyszy jakich
chciałeś

Ta, jasne. Choćbym nie wiem jak kombinował nie dałem rady pozbyć się takiego zestawu
jakiego chciałem - szczególnie w sekwencji gdzie biotyk chroni przed swarmami Zbieraczy,
zawsze giną te same postacie niezależnie od tego w jakiej kolejności je dodasz do drużyny
:P

Spoiler

Szyby - lojalny inżynier, 2. drużyna w obu wypadkach Garrus lub Miranda, albo chyba też Jacob, czy Zaeed może być (lojalni rzecz jasna), ochrona i ewakuacja odbitych cywilów - ktokolwiek lojalny poza Mordinem, biotyk od osłony lojalne Samara lub Jack, drużyna Shepa na koncu - 2 lojalnych. Cokolwiek zmienisz to zginą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 22:24, NemoTheEight napisał:

Spoiler

Szyby - lojalny inżynier, 2. drużyna w obu wypadkach Garrus lub Miranda, albo chyba
też Jacob, czy Zaeed może być (lojalni rzecz jasna), ochrona i ewakuacja odbitych cywilów
- ktokolwiek lojalny poza Mordinem, biotyk od osłony lojalne Samara lub Jack, drużyna
Shepa na koncu - 2 lojalnych. Cokolwiek zmienisz to zginą.



Ekhm...

Spoiler

Szyb - Tali, Legion, Kasumi
Dowódca - Jacob, Miranda, Garrus
Biotyk - Samara, Jack
Eskorta - ktokolwiek lojalny
Dowódca - Jacob, Miranda, Garrus
Ostatnia walka - ktokolwiek lojalny, ale warto zostawić tanków przy drzwiach (Garrus, Zaeed, Grunt)



Oczywiście wszyscy lojalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 21:05, Garett napisał:

aby dostac niby najlepsze

Spoiler

(czyli z mozliwoscia wyboru i przezyciem
Szepa)

ta wartosc musi wynosic min. 5tys punktow).


Znaczy, że niby bez odpowiedniej ilości punkcików nie można wybrać co robimy na koniec?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop.
To już ostatni mass effect, a nie pokazali twarzy tali choć zdejmowala maske, to chyba świadczy o tym, że bioware nas olało bo nawet głupiej tekstury twarzy nie chciło się im zrobić, a tyle radochy by było z zobaczenia tajemniczej twarzy quarianki. Jedyne co te oszołomy potrafią robić to niedopowiedziane sytuacje, tego w me nie brakowało od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 22:32, Bambusek napisał:

Znaczy, że niby bez odpowiedniej ilości punkcików nie można wybrać co robimy na koniec?


Tak twierdzi poradnik na IGN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 22:34, crosserXY napisał:

Taki mały offtop.
To już ostatni mass effect, a nie pokazali twarzy tali choć zdejmowala maske, to chyba
świadczy o tym, że bioware nas olało bo nawet głupiej tekstury twarzy nie chciło się
im zrobić, a tyle radochy by było z zobaczenia tajemniczej twarzy quarianki. Jedyne co
te oszołomy potrafią robić to niedopowiedziane sytuacje, tego w me nie brakowało od początku.


Spoiler

Tali podarowuje nam ramkę ze swoim zdjęciem które można znaleźć w kajucie na szafce przy łóżku Sheparda, jeśli wcześniej z nią romansowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 14:55, TobiAlex napisał:

Haha! A mi się nie podoba zakończenie Władcy Pierścieni (zresztą nie tylko mi). Szkoda,
że Tolkien nie żyje, bo pewnie byśmy go zarzucili pocztą o zmianę zakończenia. Naprawdę
niektórym graczom to już się na maksa w głowach poprzewracało, ale z drugiej strony co
się dziwić, skoro większość non-stop siedzi przed kompem, gołą dziewczynę to widział
tylko w necie, na dwór wychodzi tylko z psem, bo w innym przypadku ten by mu zasikał
monitor...

Wiem, że to nie miejsce na tego typu teksty, ale ten obraz znasz ze swojego życia?
P.S. Obawiam się, że Tolkien zablokowałby po prostu maile od ciebie, bo jesteś jedyną osobą, której się ono nie podobało.

Spoiler

Wojna się skończyła, król odzyskał koronę, zło zostało zniszczone, a Frodo przeżył. I git. Żadnych nieścisłości, bezsensownego poświęcenia i zmiany ról. Sauron był zły, właściciele ludzkich pierścieni (ci prowadzeni przesz Witchkinga) byli jego posłańcami i wszystko grało.

Mi nie podobała się za to kreacja krasnoludów i elfów w świecie Tolkiena, ale nie jest zła w sumie. Po prostu nie odpowiada mojej wizji. Ale szanuję ją, bo jest porządnie i uczciwie zrobiona, a Tolkien wymyślił 2 języki dla nich i wykreował je bez żadnych nieścisłości, czy fuszerki. Nie każdy musi myśleć tak samo. Mam Sapkowskiego, gdzie elf i krasnoludy są wg. mnie takie jak mają być.

Dnia 11.03.2012 o 14:55, TobiAlex napisał:

I weź tu zrozum ludzi, którzy sami nie wiedzą, czego chcą.

Gry nie ukończyłem, ale po tym całym płaczu i dziecięcy whine już wiem -

Spoiler

Shepard ginie,
nie wiem jak, ale widocznie musi

. Po pierwsze dzięki za spoiler dzieciaczki, widzę,
że lubicie psuć innym zabawę, byleby własne brzuchy nakarmić. Po drugie: happy end -
źle, bo znów wszystko dobrze, bo to nudne, bad end - też źle. Czyli jak ma być?

Spoiler

Wcale nie musi ginąć.

A jak ktoś kupuje grę, to chyba jego zabawa (ew. innych graczy) jest najważniejsza w danym momencie. A własne brzuchy to tu karmi tylko BW.

Dnia 11.03.2012 o 14:55, TobiAlex napisał:

Spoiler

ME1: "Life is a genetic mutation. An accident."
ME3: Żniwiarze istnieją by chronić egzystencje biologiczne życie.

Spoiler

Nie no, to co? Oni mieli CHRONIĆ życie? Może zrobią ME 4, gdzie zaczną pracować w wolontariacie i przeprowadzać staruszki. Żniwiarze jakich znam nienawidzą materii organicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 22:44, luzac napisał:

Yeah, sure.

Przecież zapowiedzieli dawno, że być może będą robić kolejne gry oparte na tym samym uniwersum. No cóż. Ich prawo. Tylko jeśli mają być robione tak jak seria o Shepardzie, to ja zostanę przy innych firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 22:41, Caridin napisał:

Spoiler

Tali podarowuje nam ramkę ze swoim zdjęciem które można znaleźć w kajucie na szafce
przy łóżku Sheparda, jeśli wcześniej z nią romansowaliśmy.



Spoiler

Dodajmy, że zdjęcie jest wzięte z shutterstock a postać na nim niczym się nie różni od ludzkiej kobiety. Tak, BioWare nie chciało się nawet zrobić specjalnego artworku/cgi.

A może będzie w DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest możliwe zabicie wszystkich poza Shepardem. Ale nie udało mi się zabić kilku konkretnych postaci. Chociaż grałem w to już dość dawno i nawet nie pamiętam, jakich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może będzie, a może BioWare ma swoich zafajdanych graczy już w tak głębokim poważaniu że nie będzie DLC.
A może podrzuciłbyś linka do tego zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypominam, że BioWare jakiś czas temu zapowiadało, że zakończenie w ME3 nie przypadnie cześci graczy do gustu! A kto grał w ME1 i w ME2, to mógł już się domyśleć, że w ME3, Shepard

Spoiler

zginie!

Więc wszyscy powinni się z tym pogodzić! Jeśli uniwersum ME ma mieć kontynuację to wiadomo,że nie może w niej być już
Spoiler

Sheparda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować