Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Graczom nie podoba się zakończenie Mass Effect 3. Chcą, by BioWare stworzyło nowe

247 postów w tym temacie

Jedno zakończenie w stylu obecnych mogłoby być. Ale po kiego robią 16, czy ile tam niby tego jest, skoro wszystkie są właściwie takie same? I po cóż te wszystkie wybory przez 3 gry, iluzja jakiegokolwiek wpływu na wydarzenia, skoro całość rozstrzyga się w ostatnie 5 minut?

I nawet to pewnie dałoby się przełknąć, gdyby nie fakt, że końcówka wygląda jak wzięta z innej bajki.

Spoiler

Całą grę zbieramy sojuszników do walki ze Żniwiarzami, dochodzi do ostatecznej konfrontacji, i co mamy? "Filozoficzne" rozważania od dzieciaka-AI, który daje nam ultimatum ignorujące wszystko co zrobiliśmy do tej pory. Gdyby trzymać się ducha serii, powiniśmy mieć opcje Renegade dania mu w mordę, lub Paragońską idealistyczną gadkę o wybraniu własnej ścieżki... cokolwiek. Ale nie, stajemy przed Wielkim Wyborem, który w sumie i tak kończy się tym samym, tylko w innym kolorze.

99% gry robili faktycznie ludzie od ME, a za końcówkę wzięli się fani Deus Ex? A może Gainaxa?

Już sam fakt, że jest aż tak wielki negatywny odzew o czymś świadczy. W wielu grach zakończenia bywały różne, ale nie przypominam sobie aż takiego niezadowolenia.

Ale spoko, lepiej być fajnym na forum i stwierdzić, że niezadowoleni ludzie to dzieciaki, które płaczą, bo Shepard ginie. I oczywiście zignorować resztę argumentów, będąc przekonanym o swojej wyższości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja do tej petycji o zmiane zakonczenia... dorzucil zmiane fotki TALI bez maski... bo to przegiegli pale... zdjecie z neta sciagneli normalnej dziewyczny i photoshopem beznadziejnie przerobili (odciecie 2palcy u reki bylo masakryczne XD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak renomowaną firmę mogli się postarać bardziej także... podpisuje się pod tym.
Poza tym ta fotka Tali to tylko mała kropla wody w morzu błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krążą słuchy, a raczej domysły że:

Spoiler

Shepard mógł mieć tylko sen, podczas tego szaleńczego biegu do promienia, kiedy to jeden ze Źniwiarzy strzelał z lasera i wszystkich zabijał i Shepard ostatecznie wtedy pada. Użytkownicy doszli do wniosku że może to tylko sen Sheparda to zakończenie, gdyż jest taki filmik w sieci w najlepszym zakończeniu że Shepard leży pośród sterty gruzu i nagle zaczyna oddychać. http://www.youtube.com/watch?v=RW_8qLPQrIc możliwe że cały czas leżał przed promieniem, a zakończenie to jego halucynacja. To by fajny motyw był, a zakończenie BioWare mogło by dorobić w DLC i tam wszystko wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 23:19, KaPe napisał:

Jedno zakończenie w stylu obecnych mogłoby być. Ale po kiego robią 16, czy ile tam niby
tego jest,


Teoretycznie 16 (zalezą od ilości punktów Gotowości i

Spoiler

losu bazy Zbieraczy z ME 2

, w praktyce najgorsze , najlepsze i neutralne jest takie samo, a w pozostałych jedyna różnica to ilość punktów potrzebnych do odblokowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeśli to wizja Shepa to pokazali by chyba tylko co tylko on powinien zobaczyć a nie lecąca załogę.
Fakt ukazania Normandii świadczy o tym, że to nie tylko u Shepa w głowie.
Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 22:36, Garett napisał:

Tak twierdzi poradnik na IGN.


Poszukałem w necie, wynika, że wybór jest zawsze, punkty wpływają tylko na to

Spoiler

czy Ziemia zostanie zniszczona, czy w ogóle będzie opcja neutralna zakończenia, znaczy stworzenie organiczno-syntetycznego DNA i czy dostaniemy na koniec scenkę sugerującą, ze Shep przeżył

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ponieważ dostajesz to tylko w opcji Zniszcz syntetycznych, która wymaga wysadzenia Crucible to najpewniej te gruzy to to, co zostało z samej broni i/lub Cytadeli.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 00:27, Bambusek napisał:

Teoretycznie 16 (zalezą od ilości punktów Gotowości i

Spoiler

losu bazy Zbieraczy z ME 2

,
w praktyce najgorsze , najlepsze i neutralne jest takie samo, a w pozostałych jedyna
różnica to ilość punktów potrzebnych do odblokowania.

A tak łatwo dałoby tą liczbę podbić do 256... a może 16mln? Przecież na tyle różnych kolorów można było zrobić te końcowe fajerwerki - i oczywiście każda wersja to byłoby "nowe" zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dochodząc do zakończenia faktycznie trochę się rozwaliłem. Może to zabrzmi cholernie głupio, ale po cichu miałem nadzieję, że Shep odłoży pancerz na kołek i pójdzie napić się piwa z Garrusem.

Zasadniczo zakończenie nie jest złe. Co prawda mogłoby być bardziej różnorodne, ale co tam...

Chciałem jeszcze raz przejść całą trylogię, żeby trochę pokombinować z możliwościami i postaciami, ale znając zakończenie, jakoś mi się odechciało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę czytać spoilerów, ale jeżeli lud mówi, że zakończenie jest ździebko kiepskie to może coś oni zmienią w tym... choć zdaje mi się to mało prawdopodobne, może wezmą i za 2$ sprzedadzą nowe zakończenie do ME3 dla każdego, komu się stare nie podoba... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 08:27, Muradin_07 napisał:

i za 2$ sprzedadzą

Chcesz żeby z torbami poszli ?! 10$ to minimum! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi którzy uważają że zakońćzenie ME2 jest dobre nigdy nie byli fanami serii i nie wiedzą co ono dla uniwersum znaczy.

Prosiłbym żeby ludzie nie mający pojęcia o serii i tym bardziej o zakończeniu gry nie pisali komentarzy w stylu. "haha no tak fani ME:) Jak można chcieć zmiany zakońćzenia"

Ciekaw jestem co by zrobili fani Tolkiena gdyby w filmie po wrzuceniu pierścienia do ognia nastąpił wielki wybuch Boromir jest jedynym którego widzimy na końcu bo przeżył ten wybuch(Tak on nie żył ale teraz żyje) a zaraz po nim napisy końcowe?

Zakończenie ME3 jest zbugowane i pełno w nim głupot w stylu (martwe postacie nagle sie pojawiają) więc wszystkich którzy albo owych błędów nie zauważyli ani nie maja pojęcia jak wygląda uniwersum ME prosze o nie wypowiadanie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi którzy uważają że zakońćzenie ME2 jest dobre nigdy nie byli fanami serii i nie wiedzą co ono dla uniwersum znaczy.

Prosiłbym żeby ludzie nie mający pojęcia o serii i tym bardziej o zakończeniu gry nie pisali komentarzy w stylu. "haha no tak fani ME:) Jak można chcieć zmiany zakońćzenia"

Ciekaw jestem co by zrobili fani Tolkiena gdyby w filmie po wrzuceniu pierścienia do ognia nastąpił wielki wybuch Boromir jest jedynym którego widzimy na końcu bo przeżył ten wybuch(Tak on nie żył ale teraz żyje) a zaraz po nim napisy końcowe?

Zakończenie ME3 jest zbugowane i pełno w nim głupot w stylu (martwe postacie nagle sie pojawiają) więc wszystkich którzy albo owych błędów nie zauważyli ani nie maja pojęcia jak wygląda uniwersum ME prosze o nie wypowiadanie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi którzy uważają że zakońćzenie ME2 jest dobre nigdy nie byli fanami serii i nie wiedzą co ono dla uniwersum znaczy.

Prosiłbym żeby ludzie nie mający pojęcia o serii i tym bardziej o zakończeniu gry nie pisali komentarzy w stylu. "haha no tak fani ME:) Jak można chcieć zmiany zakońćzenia"

Ciekaw jestem co by zrobili fani Tolkiena gdyby w filmie po wrzuceniu pierścienia do ognia nastąpił wielki wybuch Boromir jest jedynym którego widzimy na końcu bo przeżył ten wybuch(Tak on nie żył ale teraz żyje) a zaraz po nim napisy końcowe?

Zakończenie ME3 jest zbugowane i pełno w nim głupot w stylu (martwe postacie nagle sie pojawiają) więc wszystkich którzy albo owych błędów nie zauważyli ani nie maja pojęcia jak wygląda uniwersum ME prosze o nie wypowiadanie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mi wytlumaczy dlaczego w złym zakończeniu tygiel rozwala Ziemie? Maiał zniszczyć syntetyki a nie życie na Ziemi. Ja piernicze kto robił to zakończenie, ono całkowicie niema sensu, nawet ten katalizator-chłopiec nie wyjaśnia wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować