Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 3 rządzi w Wielkiej Brytanii. Gra sprzedała się lepiej niż pierwsza i druga część razem wzięte!

29 postów w tym temacie

Adam Berlik

Mowa oczywiście o tygodniu, w którym na rynku debiutowały poszczególne odsłony Mass Effecta. Świetny start zaliczył także nowy Street Fighter x Tekken, który jest na ostatnim stopniu podium.

Przeczytaj cały tekst "Mass Effect 3 rządzi w Wielkiej Brytanii. Gra sprzedała się lepiej niż pierwsza i druga część razem wzięte!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega grał i podsumował grę dość szybko. Stwierdził że wbrew zapowiedziom gra jest bardzo uproszczona i schematyczna.

1. Na ogół 2 linie dialogowe. U góry ta "poprawna" a na dole ta "ostra"
2. Robili ją chyba ludzie od Dragon Age 2 but schemat walk jest ten sam. Wchodzisz do pomieszczenia i z za rogu, sufitu itp wylatują na Ciebie fale potworów
3. Gra jest bardzo liniowa.
4. Zakończenia to tak na prawdę zakończenie. Nawet końcowego filmiku im się podobno nie chciało zbytnio zmieniać.
5. Wszystkie "wybory" były uniwersalne więc cokolwiek byś zrobił skończy się i tak w ten sam sposób.

Ale za to:
1. To uproszczenie sprawiło że fani strzelanek zapewne chętniej się do gry zabiorą z uwagi na to że teraz nawet małpa może w to grać (zresztą ME nigdy nie był zbyt rozbudowany) jeżeli zignorują kompletnie skopany system krycia który często sprawia więcej problemów niż daje korzyści (1 przycisk od wszystkiego więc żeby przeskoczyć przez przeszkodę i się za nią schować naklepacie się w spacje jak porypani a jak chcecie wziąć medgel który leży na przeszkodzie w trakcie walki to cóż - powodzenia mówił).
2. Fabuła trzyma lepiej niż w ME 1 i ME 2 dzięki liniowości
3. Macie całkiem miłe podsumowanie serii
4. Podobno brakuje "idealnego zakończenia" więc będą ciekawe momenty.
5. Sama końcówka gry wraca Cie przed jeden z decydujących momentów (po ukończeniu) mówiąc żebyś "teraz zrobił wszystkie DLC i powtórzył" co sugeruje że DLC będzie sporo...

W skrócie. Jak będzie kosztować 20zł w EA classic to kupię. Reklamy i PR talk od Bioware jednak się nie sprawdził. Dostaliśmy podrasowane Dragon Age 2 z sensowniejszym zakończeniem. Przekonam się za pół roku albo rok czy to prawda.
Ale jeżeli ktoś gra dla fabuły to powiem że pewnie pewnie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, ME3 na pierwszym był oczywisty. Mnie ciekawi i cieszy SSX wysoko na liście, bodaj 2 tydzień z rzędu. Miejmy nadzieję, że będzie to triumfalny powrót!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 12:46, dariuszp napisał:

W skrócie. Jak będzie kosztować 20zł w EA classic to kupię.


To sobie poczekasz, bo gry w serii Classics kosztują ok. 50 zł.

Dnia 12.03.2012 o 12:46, dariuszp napisał:

Dostaliśmy podrasowane Dragon Age 2 z sensowniejszym zakończeniem.
Przekonam się za pół roku albo rok czy to prawda.


Tylko niech za ten rok Twoją opinią podzieli się z nami Twój kolega - tak dla równowagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 13:08, Pan_Herbatka napisał:

Ciekawe ilu się teraz pojawi "hejterów" bioware z recenzjami od kolegów? ;)


Wejdź sobie na forum BioWare Social Network - tam to się ciekawe rzeczy dzieją. Tłuszcza chwyciła za widły i pochodnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 12:52, TobiAlex napisał:

dariuszp szkoda mi Ciebie chłopie, naprawdę.


Nie zrozum mnie mały źle. Dla historii podobno warto chociaż zakończenie skopali deczko (chociaż jak mi znajomy powiedział że nie ma tego "idealnego" to raczej daje to na +). Ot cała reszta uproszczona strasznie. Najbardziej mnie dobiło jak usłyszałem że "fale ninja" wróciły w ME 3. A myślałem że Bioware coś się nauczyło po DA II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 13:06, sirufok napisał:

> W skrócie. Jak będzie kosztować 20zł w EA classic to kupię.

To sobie poczekasz, bo gry w serii Classics kosztują ok. 50 zł.

> Dostaliśmy podrasowane Dragon Age 2 z sensowniejszym zakończeniem.
> Przekonam się za pół roku albo rok czy to prawda.

Tylko niech za ten rok Twoją opinią podzieli się z nami Twój kolega - tak dla równowagi.


Będą święta albo coś to i po 20zł kupisz :P Tak dorwałem Arkham Asylum. Nie byłem przekonany do kolejnej gry z Batmanem ale jak mi się nudziło a była na steam za 5 euro to kupiłem i nie żałuję. Ja tylko powtarzam co usłyszałem. Psuć sobie ewentualnej zabawy nie chcę ale na Bioware zawiodłem się ostatnio tyle razy że przestałem zamawiać ich gry wraz z premierą.
Ostatni tytuł to był właśnie Dragon Age którego nie żałuję (miał wady ale nie był zły). DA II skopali. ME II skopali. SWTOR skopali. ME 3 - sam nie wiem. Trzymająca w jakimś napięciu historia mnie ciągnie ale uproszczenia i debilizm całej reszty już nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nic mówić aby nie dostać kolejnego warna (nie wytrzymałem jednak), ale zobaczcie kto się wypowiada o grze źle. Że skopane zakończenie. Zazwyczaj ludzie urodzeni w późnych latach 90. Ludzie urodzeni w latach 80 i 70 nic takiego nie mówią. Owszem są pewne nieścisłości w zakończeniu, ale ja tam cieszę się że nie kończy

Spoiler

się happy-endem.

Bo wtedy z Mass Effect-a zrobili by papkę dla młodych hamburgerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 13:42, sylwasss napisał:

Nie chciałem nic mówić aby nie dostać kolejnego warna (nie wytrzymałem jednak), ale zobaczcie
kto się wypowiada o grze źle. Że skopane zakończenie. Zazwyczaj ludzie urodzeni w późnych
latach 90. Ludzie urodzeni w latach 80 i 70 nic takiego nie mówią. Owszem są pewne nieścisłości
w zakończeniu, ale ja tam cieszę się że nie kończy

Spoiler

się happy-endem.

Bo wtedy z
Mass Effect-a zrobili by papkę dla młodych hamburgerów.


Znam ludzi z rocznika 86, którzy nie lubią zakończenia, więc twój argument jest inwalidą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sylwasss
Pewne niescislosci? jest ich mnostwo.. a najwiekszym minusem jest czysty ripoff gry w postaci dlc wszak wg mnie proteanin wnosi bardzo duzo do lore gry..i szczerze to zaluje ze wydalem kase na ME3.. nadal podtrzymuje moje 5/10 dla tej gry miedzy innymi za co-op(po godzinie jest nudny wszak robi sie non stop to samo) i za skopane importy save''ow.aaa i odnosnie tych "epickich scen" to widzialem tylko 1(tuchanka) a moj czas gry to niewiele ponad 27 h i wszystko odkrylem + 100% gotowosci i 6500+ punktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 13:40, dariuszp napisał:

Ja tylko powtarzam co usłyszałem.


Otóż to. Zagraj samemu i dopiero podziel się wrażeniami itp. Masz nawet demo do wypróbowania (za darmo!! omg111one), no ale po co samemu sprawdzić jak można powtarzać po kimś...
Ja też mogę powiedzieć koledze, że seria Halo to gry dla małych dzieci i nie ma w nich nic ciekawego. On to powtórzy na forum i zaraz będzie wojna.
Tak więc nie oceniaj dopóki sam nie wypróbujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro to powiedzieć, ale patrząc po demie, różnych walkthrough oraz opisach (np. wiki ME) według mnie ME3 jest najgorszą częścią serii. Co do ceny to za 25zł będzie można ja spokojnie kupić. Ja ostatnio w promocji za podobną sumę kupiłem DA2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra kopie epickimi momentami Mass Effecta 2 i grywalnością jedynkę.
Jest uproszczona, fakt, ale nie znaczy, że jest zła.


IMO,

Spoiler

niektórych przerosła śmierć komandora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować