Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: Żaden exclusive nie może się równać z Halo

15 postów w tym temacie

Koleś którego gęby nie pokazano ani razu, który jest płytkim amerykańskim patriotycznym wojakiem to akurat nie jest największa ikona gier. A jeśli jest to tylko pokazuje jak płytkie i jednowymiarowe postaci królują wirtualnie i w jak ograniczonym towarzystwie my gracze się obracamy.

Nie ujmuję nic tej serii ale uważam że akurat Halo to nie Master Chief. To paradoksalnie wszystko tylko nie on.

Nie będe sypać porównaniami, bo to nie na miejscu (inna sprawa że dużo by ich nie było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO HALO to bardziej produkt znakomitego marketingu MS, niż geniuszu Bungie, więc od tej strony raczej o sukces 4ki bym się nie martwił.

A dlaczego gra jest popularna i postrzegana jako jedna z najlepszych marek?
1. Solidny singleplayer,
2. Najlepszy multiplayer na konsolach (pojazdy, local i online multi, balans, gameplay, nie jest to twitch shooter i do tego zaawansowany edytor poziomów!)
3. Pierwsze HALO rzeczywiście było rewolucyjne.
4. Gra jest kierowana zarówno do ludzi, którzy mają konsolę i 2-4 gry na niej (HALO, CoD, Madden, GoW czy inne bro-games) - czyli lwiej większości rynku, jak i do bardziej hardkorowego gracza co zapewnia wysoką sprzedaż.
5. Bo MS tak nam powiedział - genialny marketing wyciągnął bardzo dobrą grę do miana legendarnej.

Jedno czego nie mogę MS odebrać, to że pozwalają na bardzo wiele i dają bardzo bardzo dużo chyba w każdej ze swoich flagowych marek. Ilość contentu w GoW3 czy Halo: Reach może zawstydzić każdą inną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No te przykładowo wymienione tytuły i jeszcze kilka innych napewno nie mogą się równać z halo...
W końcu halo nie dorasta im nawet do pięt ,więc jak można tu wstawiać znak równości ? :P

@Pepsi
Spoko ja też nie rozumiem skąd taki zachwyt nad tym tytułem :P
Niestety to nie jedyny przypadek xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Halo nie trawię i myślę, że jest wokół niego po prostu ogromny hype... Jedyne dwa dobre exclusive''y na X''a to imho Gears of War 2 i 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo ma GENIALNY multiplayer i dla niego warto halo kupować. Ale najdziwniejsze jest to, że ludzie podniecają się singlem, który jest denny i kiczowaty. Marketing & mentalność USA ftw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 12:45, golic napisał:

Koleś którego gęby nie pokazano ani razu, który jest płytkim amerykańskim patriotycznym
wojakiem to akurat nie jest największa ikona gier


Fakt, bo największą ikoną gier jest koleś, którego gęby nie pokazano ani razu, nie wypowiedział nigdy jednego słowa, a wszystko co onim wiadomo to to, że lubi mieć łom w łapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 14:33, Zb4wiciel napisał:

Dla mnie chociażby seria The Legend of Zelda to lepszy exclusive ;)


Przecież on mówił tylko o sprzedaży. W końcu takie czasy: gra jest wielka za to, jak się sprzeda a nie za to, jaka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźcie ludzie przestańcie się w końcu wypowiadać o serii z którą nigdy nie mieliście styczności. Tyle lat minęło a cały czas to samo można czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 15:53, MaZZeo napisał:

Weźcie ludzie przestańcie się w końcu wypowiadać o serii z którą nigdy nie mieliście
styczności. Tyle lat minęło a cały czas to samo można czytać.

E, chwila, jeszcze nie widziałem tu typowych argumentów o kolorkach, dziwnych kosmitach, etc. Jeśli zaczynasz widzieć takie posty, to znaczy że zaczynasz być fanbojem Halo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 15:53, MaZZeo napisał:

Weźcie ludzie przestańcie się w końcu wypowiadać o serii z którą nigdy nie mieliście
styczności. Tyle lat minęło a cały czas to samo można czytać.

To ty wiesz, że ci którym Halo się średnio podoba i tu o tym piszą to ludzie którzy w grę nie grali?? To ja poproszę sześć cyfr na najbliższe losowanie Dużego Lotka.

Co do serii to fakt, multi jest spoko ale fenomenu tej gry nie rozumiem. Ale taksamo nie pojmuję co ludzie widzą w Minecraft i innych pierdółkowatych grach tego pokroju. Cóż, są gusta i guściki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować