Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: The Settlers Online - rzut okiem

12 postów w tym temacie

Rafał Dziduch

Osadnikom było tak ciasno we wszystkich dotychczas wydanych tytułach, że w końcu zawitali do internetu. Czy uda im się podbić świat również w tej wersji? Sprawdźcie w naszym rzucie okiem na przeglądarkową grę The Settlers Online.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: The Settlers Online - rzut okiem" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie gra na kilka krótkich sesyjek podczas spokojnego dnia.

Nie zgadzam się, gram w to od początku bety polskiego serwera. Nie ma cie parę godzin i żadna produkcja nie działa. Brak wody zboża kopalnie się sypią. Totalny pochłaniacz czasu przy którym trzeba siedzieć cały czas. A jak jeszcze przygody dochodzą to już masakra. Jak dla mnie to gra w własnie dla nolif`ow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie zgadzam. Nie dosyć, że trzeba pilnować, by źródła surowcow nam nie wyschły, to jeszcze powyżej 30 poziomu gra sprowadza się wyłącznie do odbudowywania wyczerpanych kopalni, pól itp i okazjonalnego atakowania jakiegoś obozu bandytów. Dlatego ani ja ani żaden z moich znajomych już w to nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 14:20, BaxiK napisał:

To będzie gra na kilka krótkich sesyjek podczas spokojnego dnia.

Nie zgadzam się, gram w to od początku bety polskiego serwera. Nie ma cie parę godzin
i żadna produkcja nie działa. Brak wody zboża kopalnie się sypią. Totalny pochłaniacz
czasu przy którym trzeba siedzieć cały czas. A jak jeszcze przygody dochodzą to już masakra.
Jak dla mnie to gra w własnie dla nolif`ow.


Czyli to taki prawie, że Ogame?? Uff dobrze, że tego nawet nie włączyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 15:50, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Autor ani razu nie wspomniał, że jest to wersja beta, a PvP tak jak zmienianie animacji
i wyglądu budynków są w planach twórców, o czym między innymi wśród wielu innych planów
mówi "Pamiętnik dewelopera"...

http://forum.thesettlersonline.pl/threads/14816-Pamiętnik-dewelopera

Właśnie chciałem również te dwie rzeczy zauważyć.
A odnośnie bety to ten artykuł jest w dziale betatesty. Jednak wspomnienie o tym w samym tekście byłoby na miejscu.

A odnośnie samej gry, w przeciwieństwie do tego co powiedział BaxiK, wcale nie trzeba cały czas siedzieć. Mam wrażenie, że pisałeś to kończąc grę na kilkunastym poziomie, gdzie produkcja nie jest specjalnie rozwinięta, a budynki są na takim poziomie, że trzeba poświęcić trochę czasu aby zarządzać efektywnie.
W tej chwili jestem na 25 poziomie i w moim wypadku gra ogranicza się do zalogowania co najwyżej dwa razy dziennie i odnowieniu, np. złóż surowca do wydobycia czy studni.
Im lepiej ktoś ułoży sobie linię produkcyjną (a to jest dla mnie główne skupienie każdej częsci Settlersów) tym mniej trzeba włożyć czasu w jej ustabilizowanie.

Prawdą jest, że od pewnego poziomu gra staje się powtarzalna, ale małe urozmaicenia typu Adventures czy czat (gdzie toczone są dysuksje wszelakie) wystarczają wg mnie by usprawiedliwić poświęcenie niewielkiej ilości czasu na prowadzenie rozgrywki.

Nie pamiętam dokładnie, ale zacytuję krótką wypowiedź: "So I''m at work and got nothing to do so I just joined in and talk here lol" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 14:20, BaxiK napisał:

To będzie gra na kilka krótkich sesyjek podczas spokojnego dnia.

Nie zgadzam się, gram w to od początku bety polskiego serwera. Nie ma cie parę godzin
i żadna produkcja nie działa. Brak wody zboża kopalnie się sypią. Totalny pochłaniacz
czasu przy którym trzeba siedzieć cały czas. A jak jeszcze przygody dochodzą to już masakra.
Jak dla mnie to gra w własnie dla nolif`ow.


"kilka" oznacza dla mnie właśnie "kilka". Tak mniej więcej od 1-9, bo wyżej robi się już "kilkanaście". Zakładam, że mówimy o 12 godzinnym trybie dnia, a nie o całej dobie. Zupełnie wystarczy. Oczywiście można sie od niej nie odklejać, ale spokojne parę wejść na dzień przy dobrym planowaniu wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować