Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: nadchodzi kolejne DLC do Mass Effect 3

21 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2012 o 10:49, leukocyt_model napisał:

A może by tak najpierw jakiś patch do singla? Gra ma chyba więcej błędów niż Skyrim.

Jakieś przykłady? Może to ja miałem szczęście, ale ME3 ani razu nie wywaliło mnie do pulpitu, ani razu nie zniknęły tektury, nie miałem też problemów z wykonaniem żadnego questa.

No chyba że zakończenie uznać za jednego wielkiego buga. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 10:53, Kadaj napisał:

> A może by tak najpierw jakiś patch do singla? Gra ma chyba więcej błędów niż Skyrim.

Jakieś przykłady? Może to ja miałem szczęście, ale ME3 ani razu nie wywaliło mnie do
pulpitu, ani razu nie zniknęły tektury, nie miałem też problemów z wykonaniem żadnego
questa.

No chyba że zakończenie uznać za jednego wielkiego buga. xD


Nie wiem jak wersja na PC, bo gram na Xboxie, ale ja miałem problemy z questami (nie dało się przejść przez błędy), dwa razy zawiesiła mi się konsola (kolega też grający na 360 też tego uświadczył), do tego znikające postacie podczas dialogów, przenikające się obiekty, blokowanie się postaci na elementach terenu i inne pomniejsze pierdółki.

Nie należy też zapominać o problemach z importem postaci z poprzednich części oraz błędami "interfejsu". Interface w ME3 w ogóle jest jednym z najgorszych z jakimi się spotkałem w grach. Nawet w RPG z lat 90-tych to było lepiej rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy faktycznie EA i BW będą teraz wypuszczać DLC niczym karabin maszynowy.
Ja jeszcze nie przeszedłem singla więc multi mnie raczej nie interesuje (przynajmniej na razie).
I muszę przyznać, że gra jakoś nie porywa. Zobaczę, może dalej się rozwinie i polepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 11:03, leukocyt_model napisał:

Nie wiem jak wersja na PC, bo gram na Xboxie, ale ja miałem problemy z questami (nie
dało się przejść przez błędy), dwa razy zawiesiła mi się konsola (kolega też grający
na 360 też tego uświadczył), do tego znikające postacie podczas dialogów, przenikające
się obiekty, blokowanie się postaci na elementach terenu i inne pomniejsze pierdółki.


Nie należy też zapominać o problemach z importem postaci z poprzednich części oraz błędami
"interfejsu". Interface w ME3 w ogóle jest jednym z najgorszych z jakimi się spotkałem
w grach. Nawet w RPG z lat 90-tych to było lepiej rozwiązane.


BioWare to oleje bo "w ich grach liczy się fabuła" a stado fanbojów utwierdza ich w przekonaniu, że mają najlepsze fabuły od czasów co najmniej Eposu o Gilgameszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: oczywiście wiele osób to kupi tylko dlatego, że jest to bajer, który "może daje przewagę na polu bitwy". Ale jeżeli to jest plotka to jakoś mnie to nie przejmuje zbytnio tym bardziej, że nie kupuję DLC w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 10:53, Kadaj napisał:

> A może by tak najpierw jakiś patch do singla? Gra ma chyba więcej błędów niż Skyrim.

Jakieś przykłady? Może to ja miałem szczęście, ale ME3 ani razu nie wywaliło mnie do
pulpitu, ani razu nie zniknęły tektury, nie miałem też problemów z wykonaniem żadnego
questa.

No chyba że zakończenie uznać za jednego wielkiego buga. xD


Ależ proszę bardzo, nawet kilka:
- znikające tekstury w DLC "From Ashes", wygląda to tak samo problem z teksturami z ME1 na Therum (jeśli ktoś miał takowy)
- to samo DLC - gra wiesza się po odpaleniu kluczowych dla misji obiektów, uniemożliwiając ukończenie (był do tego patch, ale nie u wszystkich działa)
- ponownie DLC - Shepard potrafi utknąć na ostatniej drabinie w lokacji
- to ostatnie nie tyczy się tylko DLC, zdarzyło mi się parę razy utknąć na pokładzie Normandii oraz w dokach Cytadeli
- niewyświetlające się tekstury niektórych ze strojów naszych towarzyszy
- wpadanie w tekstury i niekończące się spadanie, ponownie Cytadela
- postacie źle reagujące w trakcie rozmów: głowa obrócona w jedną stronę, oczy w drugą
- losowy brak rozmówców, ot znikają sobie i Shepard gada do powietrza
- problemy z importem postaci - niektóre z twarzy nie wczytywały się, albo były kompletnie różne od tych z ME2, gdzie nie były to różnice pokroju przestawienia krzywego nosa o milimetr, tylko np. cyrki ze zmianą koloru skóry

To są przykłady tak na szybko, podejrzewam, że może być więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc większość mojego szczęścia polega na nieposiadaniu dlc, oraz na tym, że nie potrafiłbym grać innym Shepardem niż domyślnym. ;p

Ale utknąć/wpaść pod tekstury mi się zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 11:42, Kresegoth napisał:

To są przykłady tak na szybko, podejrzewam, że może być więcej.


Dodam do tego bugi z questami, gdzie często nie odpalał skrypt, przez co quest nie mógł być ukończony (mówię tu o questach na Cytadeli, w głównych na szczęście tego nie ma) i ''pułapkę'' w kabinie Jokera, gdzie może się zdarzyć, że Shep będzie stał na wieki wieków. Albo śmieszny motyw z

Spoiler

Kelly

, która mimo, że przeżyła ME2, to jeśli ją nie zbajerowałeś, to nie znajdziesz w ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pakiet DLC, From Ashes, można było kupować jeszcze na miesiąc przed premierą gry, a później okazywało się, że postaci dostępne "tylko" w dodatku były w podstawce od zawsze, a blokowała je jedna linijka w plikach konfiguracyjnych gry. Czy i tym razem może być podobnie?
Mam oryginala jak usune linijke w tym pliku to mi odblokuje postacie?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 11:42, Kresegoth napisał:

ciach

Heh widzę, że większość jak u mnie, a z tą drabiną na końcu DLC to mnie rozwaliłeś, chyba tylko raz właśnie w tej misji miałem problem z drabiną - widzę, że to bug nieomijający nikogo ;P dodam, że często to już podczas misji nie tylko w DLC przeskakując jakomś przeszkode Shepard przeskakiwał powietrze i nadal zostawał w miejcu przed przeszkodą, co było bardzo irytujące gdy musiałem uciekać przed jakimś wrogiem, który zaszedł mnie od tyłu, a nieudana próba kończyła się tym, że musiałem wgrywać save. Faktycznie mogli by zabrać się za łatanie gry, a nie wypuszczanie zbugowanych DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 12:28, patryk6996 napisał:

Pierwszy pakiet DLC, From Ashes, można było kupować jeszcze na miesiąc przed premierą
gry, a później okazywało się, że postaci dostępne "tylko" w dodatku były w podstawce
od zawsze, a blokowała je jedna linijka w plikach konfiguracyjnych gry. Czy i tym razem
może być podobnie?
Mam oryginala jak usune linijke w tym pliku to mi odblokuje postacie?:>


Podobno to From Ashes nie istnieje na płycie z grom. Mówi się, że postać jest dostępna w pudełkowej wersji, ale bez własnie tej misji. Samą postać można odblokować grzebiąc w pliku. Co się okazało w tym samym pliku można odblokować dodatki z pre-ordera i cały staff z wersji deluxe czyli profity N7 bronie + opancerzenie. Śmiech na sali.

Co do newsa, to strasznie z tym DLC. Bo teraz się zacznie tak jak było za czasów DA: Początek. Dodatki w postaci broni, pancerzy czy prezentów dla npców ? : ) Tak będzie. I kto jest myśli, że ME3 wyjdzie z twarzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co wymieniles jako bugi nie sa game brakeing i gre mozna przejsc ale zgadzam sie o ich istnieniu chociaz nigdy nie spadlem w cytadeli. Moje napotkane bugi to:

1. Zjazd po drabinie w niektorych miejsach - postac i tak pozniej zeskakuje co tracisz maly ulamek tarczy.
2. Przechodzenie przez tekstury to mi sie przytrafilo tylko na Normandii na 5 pietrze na malym pudelku gdzie model statku jest schowany obok Vegi.
3. Obracanie glowy - tylko raz podczas rozmowy z Liarą
4. Zez rozbierzny - malo zauwazalny i tak naprawde czy wnosi on cos tragicznego do rozgrywki ?
5. Znikające postacie - raz mi sie przytrafilo na planecie glownej Asari Wkurzajace ale czy naprawde niszczy rozgrywke?
6. Import postaci zostal omowiony na glownym forum bioware - wiec ktokolwiek na to marudzi niech sie schowa bo problem zostal rozwiazany do czasu patcha. Ale oczywiscie wiekszosc ludzi to smierdzace lenie i zrobic pare dodatkowych klikniec jest oczywiscie ponad ich mozliwosci.
7. Tylko podczas spotkania z Jokerem postac nagle sie zaklinowala (save i load nie pomaga) jedynie moze cie odblokowac rozmowa w ktorej sa wybory w rozmowie.

Czyli podsumowując - gra posiada 0 bledow uniemozliwiajacych rozgrywke. Natomiast w Skyrim pojawialy sie CTD w pierwszych wersjach - latajace smoi do tylu i wiele innych dziwactw - juz nie mowiac o latajacych koniach lub nagle caly pokoj rzucal w ciebie wszystkim co posiada - vel mogla cie zabic patelnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale fabuła to najsłabsza część Mass Effect 3 i na tej płaszczyźnie najbardziej mnie gra zawodzi. Strasznie dużo nieścisłości, podobnie jak w ostatnio wydanej powieści. Widać panowie z BW się pogubili. Nic im nie pozostaje jak dodawać nowych broni i innych śmieciowych DLC. Bo gra po jednym przejściu nie nadaje się już do grania, a tryb multi potrzebny jest tylko do podbicia gotowości galaktycznej, bo sam w sobie jest nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 14:11, Silencer_pl napisał:

To co wymieniles jako bugi nie sa game brakeing i gre mozna przejsc ale zgadzam sie o
ich istnieniu chociaz nigdy nie spadlem w cytadeli. Moje napotkane bugi to:

1. Zjazd po drabinie w niektorych miejsach - postac i tak pozniej zeskakuje co tracisz
maly ulamek tarczy.
2. Przechodzenie przez tekstury to mi sie przytrafilo tylko na Normandii na 5 pietrze
na malym pudelku gdzie model statku jest schowany obok Vegi.
3. Obracanie glowy - tylko raz podczas rozmowy z Liarą
4. Zez rozbierzny - malo zauwazalny i tak naprawde czy wnosi on cos tragicznego do rozgrywki
?
5. Znikające postacie - raz mi sie przytrafilo na planecie glownej Asari Wkurzajace ale
czy naprawde niszczy rozgrywke?
6. Import postaci zostal omowiony na glownym forum bioware - wiec ktokolwiek na to marudzi
niech sie schowa bo problem zostal rozwiazany do czasu patcha. Ale oczywiscie wiekszosc
ludzi to smierdzace lenie i zrobic pare dodatkowych klikniec jest oczywiscie ponad ich
mozliwosci.
7. Tylko podczas spotkania z Jokerem postac nagle sie zaklinowala (save i load nie pomaga)
jedynie moze cie odblokowac rozmowa w ktorej sa wybory w rozmowie.

Czyli podsumowując - gra posiada 0 bledow uniemozliwiajacych rozgrywke. Natomiast w Skyrim
pojawialy sie CTD w pierwszych wersjach - latajace smoi do tylu i wiele innych dziwactw
- juz nie mowiac o latajacych koniach lub nagle caly pokoj rzucal w ciebie wszystkim
co posiada - vel mogla cie zabic patelnia.



Po pierwsze jeśli chodzi o import postaci, to obejście jest dostępne tylko w wersji PC.
Po drugie to nie jest zestaw "mały chemik", tylko gra i nie może być tak, że trzeba się nakombinować jak poprawnie odpalić funkcję, która od początku powinna działać bez zarzutu.
Po trzecie może dla Ciebie wystarczy, że kupujesz grę "prawie skończoną", ale fakt, czy błędy uniemożliwiają jej ukończenie czy nie jest kompletnie nieistotny, bo po prostu nie powinno ich być. Poza tym jeśli przez jakiś błąd nie mogę ukończyć jakiegoś questa, to jest to błąd uniemożliwiający rozgrywkę.

Nie da się ukryć, że w ME3 błędów jest sporo, do tego sporo wynikających z nienależytego przetestowania gry, czy zwykłego partactwa, bo nie wierzę, że problemy z importem postaci, pojawiający się przecież na wszystkich platformach - mimo, że wersja na PS3 przecież nie może mieć problemów z zaimportowaniem postaci z ME1 - nie wyszły w testach.

Ja wiem, że nie łatwo jest wychwycić wszystkie błędy w grze, szczególnie w RPG gdzie jest mnóstwo zmiennych, ale są pewne granice, a ludzie z Bioware powinni dostać z liścia w potylicę.

A osoby odpowiedzialne za interface powinny dodatkowo mieć wychłostane tyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Plotka: nadchodzi kolejne DLC do Mass Effect 3" Normalnie zdziwiłem się jakby mi ktoś powiedział, że Św. Mikołaj tak naprawdę nie pochodził z Laponii. Obojętnie czy to prawda, czy nie, to i tak pewnie będzie jeszcze duuuużżoooooo płatnych DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 12:28, patryk6996 napisał:

Pierwszy pakiet DLC, From Ashes, można było kupować jeszcze na miesiąc przed premierą
gry, a później okazywało się, że postaci dostępne "tylko" w dodatku były w podstawce
od zawsze, a blokowała je jedna linijka w plikach konfiguracyjnych gry. Czy i tym razem
może być podobnie?
Mam oryginala jak usune linijke w tym pliku to mi odblokuje postacie?:>

Pewnie tak. I parę rzeczy, których jeszcze oficjalnie nie wypuszczono (Kasumi do ME 2 pojawiła się dość późno, a była wycięta, a przynajmniej planowana). Co najlepsze to chyba legalne (CHYBA!), bo wg. umowy licencyjnej nabywasz prawa do korzystania z całego programu, a nie części, jaką zechcą udostępnić twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować