Zaloguj się, aby obserwować  
logray

Wasteland 2

321 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2014 o 10:59, Szymon666 napisał:

W dowodzenie też dałem 2 punkty i niestety dla mnie punkty zmarnowane. Bez wysokiej Charyzmy
(obszar działania) nie watro w to inwestować. Zastanawiam się, czy szansa buntu u dodatkowych
towarzyszy spadnie gdy któremuś z nich wrzucę kilka punktów w dowodzenie. Do sprawdzenia
:D


A ja nie narzekam. Dowódca ma 6 CHAR, dowodzenie na 3 lvl. Obecnie tylko mutantka mi się często buntuje, Angel i Rose sporadycznie. Drużyna zawsze działa w zasięgu dowodzenia, 3 lvl daje 3% do celności wiec patrząc na cechy to mają tak jakby o 3 KOORD więcej. Zawsze to trzy pkt zainwestowane w inną cechę. :P Jedna postać trochę osłabiona, ale pozostałe na tym korzystają, więc jak dla mnie to się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Angela ma tylko 10 % szansy na bunt a buntuje się w co drugiej walce :)
3 LVL daje tylko 3 % bonus !? Widząc jak ta gra traktuje procentowe szanse 3 % nie jest moim zdaniem warte tylu punktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 12:03, wolverine napisał:

A u mnie Angela ma tylko 10 % szansy na bunt a buntuje się w co drugiej walce :)
3 LVL daje tylko 3 % bonus !? Widząc jak ta gra traktuje procentowe szanse 3 % nie jest
moim zdaniem warte tylu punktów :)


Sorry, nie jeden tylko 2% do celności i 5% do zmniejszenia szansy buntu. Pomyliło mi się z Koordynacją bo to tam jeden pkt daje 1%. Więc ten bonus wychodzi jeszcze lepiej niż koordynacja, bo mając 3 pkt w dowodzeniu drużyna ma tak jakby o 6 KOOR więcej, a przy wysokiej inteligencji to moim zdaniem nie jest problem inwestowanie w tą umiejętność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem. Nie wiem czy to jest zasada ale jedna z moich postaci dostała kontuzje na 250 sek. Po wejściu na główna mapę czas się zatrzymał, czas zaczął się ponownie odliczać gdy wszedłem do lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 18:08, leartist napisał:

Kiedys na trailerze widziałem jak elementy HUDa mozna było przemieszczac w dowolne miejsce.
Jak to zrobic?

musisz kliknąć taką małą kłódkę w prawym górnym rogu ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czysto techniczne: co robicie w przypadku, gdy w plecaku pełno stuffu a w pobliżu brak sklepu? Mapa świata i wracacie tam gdzie sklep jest czy wyrzucacie część rzeczy żeby nie marnować czasu?

I jeszcze jedno: Who the hell is The Provost?! Koleś sie za mną już połowę gry włóczy i gada tylko po łacicnie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 10:33, HumanGhost napisał:

Pytanie czysto techniczne: co robicie w przypadku, gdy w plecaku pełno stuffu a w pobliżu
brak sklepu? Mapa świata i wracacie tam gdzie sklep jest czy wyrzucacie część rzeczy
żeby nie marnować czasu?


Idę do najblizszego kupca.

Dnia 04.10.2014 o 10:33, HumanGhost napisał:

I jeszcze jedno: Who the hell is The Provost?! Koleś sie za mną już połowę gry włóczy
i gada tylko po łacicnie. ;-)


Za mną też łaził ale po wyjściu z tej lokacji gdzie się do drużyny przyczepił zgubił sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mam, ciekawe natomiast kiedy bede mogl sie pozbyt tych roslin zagradzjaących wejscie.

Spoiler


Kurde, przy rozmowie Sue trzeba mieć 1 poziom lizusa albo 4 poziom cwaniaka aby wypytac o nasiona w walizce. ;/ I nie da się wrócic i spróbowac ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 13:46, Kajdorf napisał:

Prawie kazde wieksza osada ma swojego kupca.


Niestety nie zawsze dysponują oni wystarczającą ilością gotówki żeby wykupić wszystkie zbędne "skarby". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 17:05, HumanGhost napisał:

> Prawie kazde wieksza osada ma swojego kupca.

Niestety nie zawsze dysponują oni wystarczającą ilością gotówki żeby wykupić wszystkie
zbędne "skarby". ;-)


To racja, ale jak ktoś nie wie jak znaleźć kupców to taka informacja wg. mnie była mu zbędna. :P Dlatego nie wnikam czy ta osoba ma oryginał bo wystarczy zajrzeć do instrukcji. Pierwsza podstawowa lokacja, gdzie zaczynamy grę ma przecież kupca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 21:20, leartist napisał:

No akurat mam oryginał i czuje się oburzony Twoimi zbyt łatwo wysnutymi wnioskami.


Już się tłumacze :p Nie znam zabezpieczeń i nie wiem czy są jakiekolwiek. Jeśli się spytałeś o kupca to wybacz, jakie można było wysnuć wnioski oprócz tych że grasz nieuważnie i nie zwracasz uwagę na to co się w niej dzieje? Kupca mijasz na samym początku, po rozmowie z generałem. Stoi obok mostku który jest przy bramie do twierdzy, ma do tego charakterystyczną ikonę nad głową. Więc który wolisz wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie miało głębsze dno, a z lenistwa nie napisałem całości mojego przemyslenia. Liczyłem ze mi ktos powie o jakims zajebistym handlarzu i przy okazji powie co u niego mozna nabyc. Bo przez brak czasu, grma 1-2h dziennie i jestme dopiero w pierwszej, po poczatkowej lokacji (agrocentrum wybrałem). W sumie przypomniało mi sie, ze Matt tam równiez sprzedaje, ale jego asortyment jest kiepski. Poza tym, asortyment tej kobieciny przy twierdzy strazników równiez był kiepski. Totez pytam o kupców z prawdziwego zdarzenia. :) U kogo mozna nabyc amunicje np? Mozna craftowac ammo?

Co do uwaznosci gry.. troche za duzo jest walk i zdązyłem już nawet zapomniec po co jestem w tym agrocentrum. ;) Ale dziennik przypomnial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem oryginał Wasteland 2 przez miłośc do Planescape i ogolnie b popieram cały ruch wskrzeszania klasycnzych cRPG. Na Tormenta dałem 90 dolców, a od tego jak wasteland 2 sie sprawdzi, moze dam wiecej. A moze i tak dam wiecej. :P Niby juz zakoncyzli zbiorki, ale no nie wiadomo. Licze tez, ze zyski z wasteland 2 pojdą na tormenta. :) Torment mi jednak bardziej siedzi jako gra nastawiona stricte na fabułe i dialogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować