Zaloguj się, aby obserwować  
logray

Wasteland 2

321 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2014 o 19:13, Kajdorf napisał:

Sorry za złośliwość. :P


Pytanie tylko po jaką cholerę ta złośliwość była? Lepiej się poczułeś? Wypowiedź imo lekko żenująca, bo w ogóle nie związana z tematyką pytań. Co się ma lokalizacja kupców ze źródłem pochodzenia gry? Nic się nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 02:17, leartist napisał:

Moje pytanie miało głębsze dno, a z lenistwa nie napisałem całości mojego przemyslenia.
Liczyłem ze mi ktos powie o jakims zajebistym handlarzu i przy okazji powie co u niego
mozna nabyc. Bo przez brak czasu, grma 1-2h dziennie i jestme dopiero w pierwszej, po
poczatkowej lokacji (agrocentrum wybrałem). W sumie przypomniało mi sie, ze Matt tam
równiez sprzedaje, ale jego asortyment jest kiepski. Poza tym, asortyment tej kobieciny
przy twierdzy strazników równiez był kiepski. Totez pytam o kupców z prawdziwego zdarzenia.
:) U kogo mozna nabyc amunicje np? Mozna craftowac ammo?

Co do uwaznosci gry.. troche za duzo jest walk i zdązyłem już nawet zapomniec po co jestem
w tym agrocentrum. ;) Ale dziennik przypomnial.


No to teraz co innego. :P Widzisz, gdybyś napisał dokładnie o co Ci chodzi to nie byłoby problemu. I HumanGhost nie dostałby przez to białej gorączki :P

Daleko nie jestem w fabule, dopiero robię Kanion Tytana gdyż czasowo gram tak samo jak Ty. Jedyny większy kupiec to jest w samej Twierdzy Strażników, dostaniesz do niej dostęp dopiero po zakończeniu zadania z pierwszą anteną (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Towar jest przypisany do lokacji a nie do poziomu postaci jak to jest np w TES-ach, więc asortyment im się nie zmienia. W mieścinach są tacy sami kupcy jak ten przy twierdzy. Każdy kupiec ma ograniczoną liczbę złomu, nie zauważyłem aby pozbywał się sprzedanego towaru, jedynie uzupełnia ten sprzęt co od niego wykupiłeś. Matt specjalizuje się w medykamentach, ma ograniczony dostęp do broni. W samej twierdzy jest 3 kupców: medyk, materiały wybuchowe i zaopatrzeniowiec. Na mapie możesz spotkać losowych kupców ale nie zauważyłem u nich czegoś specjalnego. Jest 2-3 kupców którzy mogą dać Ci zniżki na zakup sprzętu u nich, ale oni są nawet gorsi od Matta, traktuje ich jako tanie uzupełnienie amunicji. Amunicje możesz kupić prawie u każdego kupca, może nie każdy rodzaj ale jakaś jest. Crafting polega tylko na wyciąganiu podzespołów do ulepszania broni jak luneta, magazynki itp. Co wyciągasz zależy od tego jakie ulepszenie stosuje dana bron, czyli np z karabinu nie wyciągniesz czopa do strzelby. Rusznikarstwo zwiększa Ci szanse na rozłożenie broni na części i jakość tych części. Mając 2-3 rusznikarstwa masz np. tylko małe lunety, po awansie na 5-6 masz już duże. Amunicji nie można produkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 09:05, HumanGhost napisał:

> Sorry za złośliwość. :P

Pytanie tylko po jaką cholerę ta złośliwość była? Lepiej się poczułeś? Wypowiedź imo
lekko żenująca, bo w ogóle nie związana z tematyką pytań. Co się ma lokalizacja kupców
ze źródłem pochodzenia gry? Nic się nie ma.


Hm. No patrz czepiasz się mojej złośliwości a jak nazwać twoje zachowanie? Bo w tym momencie zalatuje mi hipokryzją. Czytałeś mój następny komentarz czy po prostu go olałeś i tylko się czepiasz dla zasady. A skoro jesteś takim obrońcą to dlaczego nie odpisałeś na konkretne pytania jakie powstały w trakcie naszej wymiany zdań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie w

Spoiler

Highpool, które planowałem ratować. Po wybiciu przeciwników i wjechaniu na górę jakimś żurawiem poprowadziłem dialog i chciałem ostatecznie rozprawić się z napastnikami. Nie wiedzieć jednak czemu nagle Miejscowi przypuścili na mnie zmasowany atak?

Czy przyczyną mogło być rozkopywanie grobów na pobliskim cmentarzu czy trafił mi się jakiś bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 13:10, Marcin08 napisał:

Jestem aktualnie w Highpool (ciach reszte spoilera.)


Ja akurat najpierw ratowałem Agrocentrum, wydaje mi się że to wina rozkopywania grobów. Nie ma tutaj jako takiej kary za grabież przedmiotów z szafek nawet gdy jest domownik, ale może groby inaczej są traktowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie trudności gracie? Ja na bodajże weteranie (jest to drugi od najłatwiejszych z 4 możliwych). Na początku wydawało się w sam raz, ale teraz zacyznam miec obawy, że będzie jak w gorky 17. Na medykamenty w ogóle nie musze narzekać, obawiałem się o brak amunicji, ale już i tej mam wystarczająco dużo .. może z pozoru, ale zapas amunicji na 10 walk do przodu to chyba komfortowa sytuacja. Jak zaczne używac cięzkiego karabinu i pistoletów maszynowych to się może zrobić krucho z 5.56mm. Lecz sniperskich mam ze 40-50, a 0.38cal z 60szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 15:53, leartist napisał:

Na jakim poziomie trudności gracie? Ja na bodajże weteranie (jest to drugi od najłatwiejszych
z 4 możliwych). Na początku wydawało się w sam raz, ale teraz zacyznam miec obawy, że
będzie jak w gorky 17. Na medykamenty w ogóle nie musze narzekać, obawiałem się o brak
amunicji, ale już i tej mam wystarczająco dużo .. może z pozoru, ale zapas amunicji na
10 walk do przodu to chyba komfortowa sytuacja. Jak zaczne używac cięzkiego karabinu
i pistoletów maszynowych to się może zrobić krucho z 5.56mm. Lecz sniperskich mam ze
40-50, a 0.38cal z 60szt.


Gram na takim samym poziomie, próbowałem grac na najwyższym ale denerwowało mnie oszukiwanie silnika czyli: zwiększony zasięg strzału, zwiększona celność, przy takiej samej broni przeciwnik zadawał 2-3 razy większe obrażenia. Ta durna żaba na pierwszej misji kładła mi drużynę jednym hitem. Obecnie jestem w Kanionie Tytana, trochę tam namieszałem i patrząc na to jaki zasięg ruchu i wzroku ma przeciwnik dalej będę na silnik walki narzekał. Stworzyłem sobie postacie pod najwyższy poziom gdyż inaczej cechy początkowe rozdałem. Zrezygnowałem z charyzmy, szczęścia, koordynacja max 3 lvl., siła wszyscy na 4. Priorytet to szybkość i czujność plus jeden dowódca z wysoką Char i dowodzeniem. Nie wiem jeszcze ile dam w INT bo zastanawiam się nad 4 lub 8, niby to tylko jeden pkt umiejętności więcej przy awansie ale szkoda mi tych 4 pkt. Od kiedy włączyłem sobie siatkę bitewna gra mi się o wiele przyjemniej ale dzięki temu widać braki w opracowaniu map. Mam wrażenie że mapy były zrobione przed siatką, bo teraz widać które miejsca nie przylegają do kwadratów, które są pod kątem i tam nie można kucnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem jak dostac sie do reda,brama przy wiezyczkach jest zamknieta i jak ja otworzyc? a proba otworzenia bramy przy jaskini zakonczyla sie krytyczna porazka i nie wiem co ja mam teraz zrobic.

P.s sorki ze glowe zawracam ale moze ktos pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 16:53, Hedrik napisał:

Witam,nie wiem jak dostac sie do reda,brama przy wiezyczkach jest zamknieta i jak ja
otworzyc? a proba otworzenia bramy przy jaskini zakonczyla sie krytyczna porazka i nie
wiem co ja mam teraz zrobic.

P.s sorki ze glowe zawracam ale moze ktos pomoze


Jeśli masz mechanika to możesz bramę naprawić, ale tylko raz. Za każdym razem jak coś zepsujesz masz jeszcze szanse naprawy. Jest także drugie wejście. Obok tej kobiety co mówi przez radio, jest brama a za nią wejście do jaskini. Zrób sobie na wszelki wypadek save przed próbą otwarcia bramy.
PS. Hed na golu to Twoje konto? Bo tam już Ci odpisałem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 11:54, Kajdorf napisał:

Hm. No patrz czepiasz się mojej złośliwości a jak nazwać twoje zachowanie? Bo w tym momencie zalatuje mi hipokryzją. /ciach/


Hipokryzją? Polecam słownik języka polskiego.
Odpowiadam na twój post do mnie a nie na całą twoją dyskusję z innymi forumowiczami. Po co do odpowiedzi na mój post o kupcach wstawiasz denne teksty o legalności posiadanej kopii gry? Zastanów się co robisz i lepiej adresuj swoje wypowiedzi.

Żeby nie było zupełnego offtopu. Czy postaci przyłączone do drużyny mogą odejść tak same z siebie? Np. nie spodoba sie komuś postępowanie gracza i powiedzą veto. Jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 13:10, Marcin08 napisał:

Czy przyczyną mogło być rozkopywanie grobów na pobliskim cmentarzu czy trafił mi się jakiś bug?


Tak. Część z tych grobów możesz spokojnie rozkopać. Ale chyba dwa są szczególnie ważne dla miejscowych. Polecam strategie prób i błędów, czyli save/load. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie "dziwaczne" pytanie. Ostatnio wyszedł patch, a ja również ostatnio przeprowadziłem sie i nie mam (jeszcze?) połączenia z siecią. Czy jesli pociągnę z pewnego miejsca patch, to ominę w jakiś sposób aktualizaję w Steam?

PS. Jesli ktoś ma wątpliwości, czy nie kręcę może rzucić okiem na mój profil Steam (Satruss), gra tam jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 17:35, HumanGhost napisał:

Hipokryzją? Polecam słownik języka polskiego.
Odpowiadam na twój post do mnie a nie na całą twoją dyskusję z innymi forumowiczami.
Po co do odpowiedzi na mój post o kupcach wstawiasz denne teksty o legalności posiadanej
kopii gry? Zastanów się co robisz i lepiej adresuj swoje wypowiedzi.


A ja polecam czytanie ze zrozumieniem, skoro była rozmowa o kupcach i obydwaj odnosiliśmy się do pytania poprzednika to gdzie widzisz że to jest skierowane do Ciebie? Ciekawe, że leartist jakoś potrafił to wychwycić a do Ciebie nie dotarło. Dwa, nie zrobiłem cytatu nawet do Ciebie więc nie wiem na podstawie czego takie wnioski wyciągnąłeś. Czyżbyś czuł się ważniejszy na tym forum ze wszystko do siebie odbierasz? Jeśli tak to hm, .. twój problem nie mój. Bo to nie pierwszy raz mam z tobą starcie że wszystko odnosisz do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 17:35, HumanGhost napisał:

Żeby nie było zupełnego offtopu. Czy postaci przyłączone do drużyny mogą odejść tak same
z siebie? Np. nie spodoba sie komuś postępowanie gracza i powiedzą veto. Jest taka możliwość?


Np. Rose: jeśli zabijesz zbyt dużo cywilów to może odejść.
Angel odchodzi w związku z fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda:
wymagania: 6 rusznikarz
ulepszony czok: -5% kąt rażenia, +2 zasięg strzału (strzelba)
szybki magazynek:-3% szansy zacięcia, - 1PA przy przeładowaniu (karabin, PM)
7 rusznikarz
tłumik: +5% szansy na trafienie krytyczne,-90% modyfikator poziomu dźwięku ( a co to za zwierze? a coś takiego jest w tej grze, bo nie zauważyłem) (karabin, PM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie Ci darmowi pomocnicy, którzy dołączają do nas na czas wykonania ich misji. Mają mało życia a pchają się na pierwszy ogień. Nie mówiąc o zwierzakach które chodzą z drużyna i są na strzała. Jak dla mnie ten skill jest całkowicie bezużyteczny. Szczur od Kolejarzy daje bonusa do INT, ale gdy go dałem Indianinowi to od dalej miał 2 pkt umiejętności przy awansie chociaż miał już 4 . A wole ubić zwierzaki i dać expa całej drużynie niż żeby na tym skorzystała jedna postać, tym bardziej ze szkoda mi tych pkt na tego skilla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 20:13, HumanGhost napisał:

Ile punktów realnie warto wpakować w Leadership?


U mnie w drużynie największą szansę buntu ma mutantka, bo ma aż 30%. Ten zakres osiągnę gdy rozwinę dowodzenie na 6 lvl. Wiec wg. mnie to zależy od NPC jacy chodzą z drużyną. Mój dowódca ma 6 CHAR, karabin, dowodzenie, trapera i saperstwo. Najniżej mam rozwinięte traperstwo bo w to inwestowałem u Angel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować