Zaloguj się, aby obserwować  
logray

Wasteland 2

321 postów w tym temacie

Miejscowość: Playa Del Ray - komunikat radiowy o pomoc

Spoiler

Do tej lokacji wybierają się także Kulturalni, po wejściu okazuje się że się spóźniliśmy i ktoś pozabijał wszystkich. Spotykamy oddział Kultury, i zaczyna się dyskusja że to my jesteśmy temu winni. Zanim podejdziemy do oddziału warto przeszukać teren. Na ścianach są wymalowane symbole Strażników, ale możemy znaleźć ślady działania syntków: pod wrakiem samochodu jest urwana sztuczna ręka, a miedzy kontenerami jest ukryty GPS; trzeba go najpierw zhakować a potem naprawić, hacker 9 lvl - 92% szansy, mechanik 6 lvl - 0%. Wiec końcowego działania GPS nie znam. Pomimo tego że Kulturalni używają broni energetycznej to po ich zabiciu dostajemy tylko karabiny szturmowe. Na mapie jest żwir dla kotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promień Śmierci - snajperka energetyczna, można potraktować jako spoiler.

Spoiler

obrażenia 50-70 (po tym łatwo rozpoznać który przeciwnik tym się posługuje). Pomimo tego że to snajperka, nie posiada opcji strzału w głowę. Jeden strzał to 6AP; przebicie pancerza 6. Znalazłem tylko jeden egzemplarz tej broni, w Los Alamitos. Moja mutantka (10lvl broni energetycznych) zadaje nią obrażenia w wysokości 140-170 pkt osobom z pancerzem 7. Strzelcy Mathiasa, walą po 200-240 pkt, a że większość drużyny ma już pancerz powyżej 7 to polecam ich w pierwszej kolejności unieszkodliwiać.



Testowałem ostatnio kilka rzeczy, miedzy innymi to że wielkość drużyny nie ma wpływu na expa po walce. Drużyna 4 i 7 osobowa. I jestem prawie pewien na 90% ze Charyzma tak samo. Przy drużynie 7 osobowej prawie wszyscy dostawali tyle samo expa. a oni mają od 1 do 6, jedynie jedna postać ma dziwne wahania ale nie wiem z jakiego powodu. Nie ma także wpływu to, kto ile zabije ostatnim strzałem przeciwników. Moja mutantka, zabiła w jednej walce 5 przeciwników, dostała tyle samo expa co pozostali którzy ją tylko leczyli lub oddali po jednym strzale początkowym. Najskuteczniejszą broń okazał się karabin szturmowy, jedna seria potrafił zabrać nawet 240HP nie ważne od jakości pancerza u przeciwnika. Broń energetyczna jest skuteczna tylko przy tych pancerzach które sa blisko jej przebijalności, przy armorze 3-4 to było ok 20-30 obrażeń. a przy 6-7 nawet 170. Snajper zadawał strzałem w głowę 90-140. Nie używam broni ciężkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasteland 2 ma jakieś problemy ze współpracą ze steam cloud?
Nie mogę kontynuować gry na innym kompie z zainstalowanym steamem i grą bez fizycznego przekopiowania plików z sejwami i ręcznego po tym włączenia synchronizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 16:07, leartist napisał:

Można jakoś sprawdzić zakres ruchu worgów albo poziom ich pancerza lub inne informacje?


Po najechaniu na przeciwnika wskaźnikiem masz: obrażenia, pancerz, jego szanse uniku. Zasięgu ruchu nie ma, gdyż tutaj system często oszukuje. Większość przeciwników zachowuje się tak jakby miała wszystkie cechy na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2014 o 08:57, HumanGhost napisał:

Czy Wasteland 2 ma jakieś problemy ze współpracą ze steam cloud?
Nie mogę kontynuować gry na innym kompie z zainstalowanym steamem i grą bez fizycznego
przekopiowania plików z sejwami i ręcznego po tym włączenia synchronizacji.


Ja grałem tylko na jednym kompie, ale problemów nie miałem. Może steam na tym kompie nie ma aktywnego clouda, albo nie zgadza się autoryzacja komputera. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Niedawno robiłem reinstal systemu i wszystkie savy z pozostałych gier mam, ale musiałem potwierdzić że to mój komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2014 o 21:55, leartist napisał:

Szczurka mi zabili, bo się rwał do ataku. :( można mu jakoś ustawić taktyke aby był defence?


Nie ma czegoś takiego, dlatego ja zrezygnowałem z tej umiejętności. Zwierzaki albo same się pchają do walki albo są traktowane jako cele przez wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł koniec gry. Łączny czas to 159 godz. było sporo kombinowania na początku z tworzeniem postaci, często się bawiłem save to jakieś 30 godz mogę odliczyć. Postacie ukończyły grę z 45-47 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 18:49, HumanGhost napisał:

Na jakim poziomie grałeś?


Na weteranie. Próbowałem na draniu (czyli najwyższym) ale po 10 godz, zniechęcił mnie silnik walki. Po włączeniu siatki bitewnej grało mi się o wiele przyjemniej, ale już nie chciało mi się po raz n-ty grę od nowa zaczynać. Więc stworzyłem sobie tylko postacie na ten poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 04:09, leartist napisał:

Czxy aby natrafić na ukrytą jaskinie trzeba wybrac ścieżke ratowania highpool?


Całkiem możliwe, ja akurat wybrałem inna ścieżkę i nie kojarzę tej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 14:45, leartist napisał:

http://i.imgur.com/SegYxpV.jpg
czy te itemy sie do czegos przydają?


Przedmioty które wyciagasz z tosterów możesz dać komuś innemu, ale ta lista jest tak zagmatwana że dałem sobie z tym spokój.

Dnia 21.10.2014 o 14:45, leartist napisał:

btw, jest level cap w tej grze?


Ja ukończyłem z 47 lvl. Gdzieś czytałem że max to 50, ale nie daje za to głowy. Pod koniec już nie chciało mi się expić, bo walki w pewnym momencie zrobiły się nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 23:08, AgayKhan napisał:

Jak w Rodii wyciągnąc trupa ze studni?


Spoiler

Przynieś mikroskop dla lekarza, on da ci hak. Potem użyj go na studni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry chciał bym zapytać się czy ktoś miał problem w damotna po pokonaniu robotów nie mogę zamontowac wzmacniaka do wieży. (wcześniej wysadziłem bramę do anteny radiowej, przypisanie wzmacniaka do przycisku nic nie daje nie pokazuje się nic jak naciskam) Z góry dziękuje za pomoc. Może zniszczyłem wieże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 14:45, leartist napisał:

czy te itemy sie do czegos przydają?


Spoiler

Utopię możesz oddać u Strażników, tej całej Mackerrigan czy jak ona tam ma. Dostajesz za to kartkę na broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować