Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapomnijcie o wakacyjnych wyjazdach - Baldur’s Gate: Enhanced Edition zapowiedziane na lato!

119 postów w tym temacie

Wy się pytacie "jak można było nie grac w Baldursa"? To ja sie pytam "jak nie można było skończyć (tu wstaw swoją ulubioną grę)". Ja tu bym wstawił Arcanum. Suma summarum bardziej przystępna niż BG.
Jak widzicie - można było. Sam zagrałem jakieś 4 lata temu w pierwszą część, niedawno skończyłem Tron Bhaala. Choć fajna to i tak nie wrócę.
Ze zbioru podobnych gier brakuje mi jeszcze jednego tytułu do ukończenia - Świątynia Pierwotnego Zła. Przelazłbym też NWN2 gdyby CDP nie zassał jeśli chodzi o ilość egzemplarzy wydania zbiorczego czy dodatków (wydał chyba tylko 1k egzemplarzy bo nie wierzę, że więcej).

dostosowana do współczesnych standardów? czyli integracja z pejsbókiem i twitterem?

Spoiler

Żartuje, taki remake HD MDK2 jest fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:59, leszeq napisał:

I ogłoszenie nowego zakończenia do ME3... Wtedy świat się definitywnie skończy :D


Fajnie jakbyś podał źródło, bo jeśli mówisz o rzekomym DLC The Truth no to jest to tylko plota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno świetna gra a teraz wychodzi w HD :) Szkoda, że nie zagram ponieważ nie lubię zasad D&D. Jednakże to dzisiaj wyjątkowo dobry dzień dla nas wszystkich. Więc cieszę się z tymi co się cieszą, że wychodzi taki kąsek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:50, Marekku napisał:

Jak tak patrzę na "tego gościa w zbroi" wydaje mi się, że to jakaś nie PCtowa wersja.
Gość wygląda jakby ściągneli go z jakiejś konsolki starej XD


Jak mówisz o tym w czarnej zbroi i hełmie z kłami to przecież Sarevok, główny przeciwnik z pierwszej części gry i on zawsze tak wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry flejm na wieczor nie jest zly ;)

A tak na powaznie - naprawde nie rzucilo Ci sie to w oczy? Jak obcieto mozliwosc odtwarzania gier z PS2 na PS3 i zaczely sie pojawiac rimejki to JAKI byl ''rejdz'' i flejm w tej sprawie? A w grach konsolowych trudniej po prostu wlaczyc wieksza rozdzialke w grze.

Teraz wychodzi BG (gre, ktora darze ogromna sympatia, bo byla moim pierwszym oryginalem jak wyszla w premierowej edycji) i 90% komentarzy jest pozytywnych - choc sprzet ten sam, pelno wersji cyfrowych (np. na GOG i ZADNYCH problemow z ich odpaleniem na nowych kompach). A gdzies tam z przeciekow wychodzi chyba nawet, ze bedzie jedynka+dodatek oraz dwojka+dodatek OSOBNO. Wiec ja sie pytam co sprawia, ze jeden rimejk jest OK, a drugi jest skokiem na kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam taka zagwozdke. Jak zaczely wychodzic remake''i HD na konsole, to byl TAAAAKI shitstorm,

Dnia 15.03.2012 o 21:18, Piotrek_K napisał:

ze jak producenci tak moga?! ze kaza sobie placic DWA razy za to samo! Ze to skandal!
I ogolnie, wypisz wymaluj, wspomniany shitstorm.



^^ W takich sytuacjach zwykło się mówić - "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" ;-) Hehe - ja tam generalnie lubię "rimejki", a to dlatego, że nie ma przymusu, żeby je kupować ;-) Przyznaję, że czasem jednak kupuję, nawet te które są zwykłym skokiem na kasę (czyli podbita rozdziałka i... tyle), o ile w dany tytuł wcześniej nie grałem.

Oczywiście chętniej przeznaczam (albo planuję przeznaczyć) kasę na takie "rimejki" przy, ktorych dewsi się napracowali (vide Halo Anniversary czy Monkey Island 1&2).

Ten odświeżony "Baldur" wygląda mi na zwykły skok na kasę. Atari cienko przędzie, więc się nie dziwię, że żeruja nawet na sentymentach. Toż to ma hulać na Infinity Engine - czyli odgrzebanie dawno zgnitych zwłok i reanimacja ;-) Do tego jeszcze (jak podają na golu) odświeżają wyjatkowo przeciętną "jedynkę", zamiast dorzucić do pakietu o wiele fajniejszą i lepszą pod każdym względem dwójkę... Meh, mojej kasy więc nie zobaczą.

Ale i tak jestem za - przymusu kupna nie ma, a jak ktoś w 1998 ten tytuł przegapił, to teraz ma szanse nadrobić zaległości na wersji, która powinna bezproblemowo współpracować z najnowszymi systemami operacyjnymi. W końcu niektórzy w latach 90-tych byli dziećmi, a innych jeszcze na świecie nie było - nie bardzo więc mogli mieć styczność z tym tytułem...

ps. Chryste Panie, kiedy w końcu naprawicie to forum ? To są jaja, żebym każdego posta musiał pisać w Wordzie, bo 90% się normalnie nie dodaje... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 21:35, Tenebrael napisał:

Byleby tylko CDP się wzięło za tą grę i wydało z oldschoolowym dubbingiem, to będzie
pełnia szczęścia.

Ale chyba nie masz na myśli przeniesienia oryginalnego dubbingu PL z pierwszego BG? W końcu o ile teksty były poprawnie przetłumaczone (z tego, co pamiętam), to akurat głosy postaci były fatalne. Ten "zaśpiew", czy jak go nazwać, jaki wydawała Imoen ("Hej, to ja, Imoen!"), facet podkładający głos Minscowi najwyraźniej był speszony tym, że każą mu wydawać jakieś śmieszne okrzyki bojowe ("Po oczach go Boo, po oczach, wrrr!"), czy Jaheira sztywna, jakby kij połknęła ( to beznamiętne "Za poległych!") to nie jest coś, co marzy mi się w nowej wersji. Jak dla mnie, to niestety widać (a raczej słychać), że CDP zdobywał wtedy pierwsze szlify w robieniu profesjonalnego dubbingu.
Gdyby użyli aktorów i reżysera dźwięku z BG2 to owszem, tam było o niebo lepiej, ale teraz to by już chyba było nieopłacalne. Bez dubbingu z BG1 jednak można przeżyć, IMHO.

Aha, oczywiście nie twierdzę, że CAŁY dubbing był do bani, bo w końcu Kobuszewski jako narrator snów czy Fronczewski (ten to już chyba jest ikoną polskiego dubbingu serii BG, a "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" każdy ma chyba wypalone w pamięci :)) pokazali klasę, ale większość głosów była bardzo sztuczna, a czasami brzmiała jak wręcz stremowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo z tej nienawiści do PC-towców zagotuje Ci się pod czaszką xD

A mówiąc serio - jeśli chodzi o sens ponownego wypuszczania BG, to jestem za. Tyle, że rozpatruję każdy taki przypadek oddzielnie i nie bawię się w jakieś durne generalizowanie podszyte frustracją i kompleksami. Przez jakiś czas miałem jednocześnie PC-ta i X360 i mogę powiedzieć tyle, że... to tylko sprzęt. Wrogość wobec posiadaczy innego sprzętu ma tyle samo wspólnego z prawdziwym zamiłowaniem do gier, co ustawki pseudokibiców z miłością do piłki nożnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to działa na tej zasadzie, że te głosy, co w angielskiej wersji brzmią słabo w przypadku wersji PL brzmiały lepiej. I vice versa.
Jan Jansen lepiej wypadał w polskiej wersji o no ale z jego warsztatem. Równy poziom był jeśli chodzi o Irenicusa choć zdziwiłem się, że głosu mu nie użyczał Alan Rickman.
Dak''kon w Pl brzmiał znacznie lepiej, Bezimienny w obu wersjach brzmiał dobrze choc odrobinę lepiej w ENG.

Niby narzeka się na polskie głosy ale powiedzmy sobie szczerze - te angielskie też nie są szczególnie dobre momentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łomatko... no lata 90 wróciły na dobre. THPS, Jet Set Radio, teraz jeszcze Baldur i Wasteland (który de facto był zrobiony pod koniec lat 80, ale tak naprawdę będzie (jak podejrzewam) bliższy Falloutom. W muzyce to samo. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 22:09, SpecShadow napisał:

Według mnie to działa na tej zasadzie, że te głosy, co w angielskiej wersji brzmią słabo
w przypadku wersji PL brzmiały lepiej. I vice versa.
Jan Jansen lepiej wypadał w polskiej wersji o no ale z jego warsztatem. Równy poziom
był jeśli chodzi o Irenicusa choć zdziwiłem się, że głosu mu nie użyczał Alan Rickman.
Dak''kon w Pl brzmiał znacznie lepiej, Bezimienny w obu wersjach brzmiał dobrze choc
odrobinę lepiej w ENG.

Niby narzeka się na polskie głosy ale powiedzmy sobie szczerze - te angielskie też nie
są szczególnie dobre momentami.


OK, ale ja mówię o części pierwszej, a nie drugiej ;) Akurat w BG2 dubbing był już na zdecydowanie wyższym poziomie (powiem szczerze, że do głosu Aerie z polskiej wersji mam sentyment do dzisiaj, nieważne, jak infantylne teksty wygłaszał) niż w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łomatko... no lata 90 wróciły na dobre. THPS, Jet Set Radio, teraz jeszcze Baldur i Wasteland (który de facto był zrobiony pod koniec lat 80, ale tak naprawdę będzie (jak podejrzewam) bliższy Falloutom. W muzyce to samo. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 22:12, SpecShadow napisał:

Pomysły się kończą, ot co. Widocznie FPSy inne niż z duetu CoD/BF nie sprzedają się tak
dobrze. Bywa.

FPSy? Baldur''s Gate FPSem? Czy jaki niby miał być cel takiego porównania?

Poza tym twórcy wydają nową grę - gracze źli, bo nie taka jak "ta idealna stara". Twórcy wydają "idealną starą grę" w nowej szacie graficznej - gracze źli, bo jest stara. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.Ten "zaśpiew", czy jak go nazwać, jaki wydawała Imoen ("Hej, to ja, Imoen!")

Daj spokój w wersji ENG ten tekst jest nie do zniesienia IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować