Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapomnijcie o wakacyjnych wyjazdach - Baldur’s Gate: Enhanced Edition zapowiedziane na lato!

119 postów w tym temacie

o_O Od czasu jak ostatni raz grałem w THrone of Bhaal chyba ze dwa razy chciałem powrócić do tej serii. Zdaje się, że trafia się niezła okazja!
Enhanced Edition: mam nadzieję, że jedynie poprawią grafikę - najlepiej jakby zrobili to w stylu Starcrafta 2, a nie Neverwinter Nights. Jakieś małe dodatki wybaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 22:18, Oxva napisał:

>.Ten "zaśpiew", czy jak go nazwać, jaki wydawała Imoen ("Hej, to ja, Imoen!")

Daj spokój w wersji ENG ten tekst jest nie do zniesienia IMO.

Znaczy, że nasz dubbing był zgodny z duchem oryginału? O fuj :) Przyznaję, wersji ENG nie słyszałem, ale z tego by wynikało, że nie ma dobrego rozwiązania, jeśli wykluczyć nagrywanie głosów od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dubbingu w Baldurach, to osobiście uważam, że był mocno nierówny. Niektóre wypowiadane kwestie bardzo mi się podobały, ale zdarzały się też takie, od których uszy więdły ;) Do dziś pamiętam, jak Jaheira ryknęła "Khalid, nieeeeeee!" Jakby kto prosiaka zarzynał. Albo całe to stękanie i jęki w trakcie walk. No i niektóre odzywki po wybraniu postaci też zbyt mądre nie były. Na szczęście można je było wyłączyć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 22:21, Dermi napisał:

> >.Ten "zaśpiew", czy jak go nazwać, jaki wydawała Imoen ("Hej, to ja, Imoen!")

>
> Daj spokój w wersji ENG ten tekst jest nie do zniesienia IMO.
Znaczy, że nasz dubbing był zgodny z duchem oryginału? O fuj :) Przyznaję, wersji ENG
nie słyszałem, ale z tego by wynikało, że nie ma dobrego rozwiązania, jeśli wykluczyć
nagrywanie głosów od nowa.


http://www.youtube.com/watch?v=ImunFOi-Vbw -> Do usług.

Ps. Nie musisz dziękować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko wciśnięcie F5 z wyostrzeniem tekstur, to szkoda. Miałem nadzieję, że się bardziej postarają.
No ale czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 22:02, Dermi napisał:

Ten "zaśpiew", czy jak go nazwać, jaki wydawała Imoen ("Hej, to
ja, Imoen!"), facet podkładający głos Minscowi najwyraźniej był speszony tym, że każą
mu wydawać jakieś śmieszne okrzyki bojowe ("Po oczach go Boo, po oczach, wrrr!"), czy
Jaheira sztywna, jakby kij połknęła ( to beznamiętne "Za poległych!") to nie jest coś,
co marzy mi się w nowej wersji.

Imoen ogólnie była jak dla mnie dosyć irytująca, a Jaheira sztywna, ale może masz rację. Jednak co do Minsca nie mogę się zgodzić- moim zdaniem aktor całkiem dobrze się wcielił w jego rolę, a tekst "Nabij mi się na miecz..." do tej pory jest moim ulubionym.

Nie wyobrażam sobie braku Fronczewskiego w tej produkcji. Nikt inny nie zmusi mnie do zebrania drużyny, będę wyruszał w drogę w częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 22:53, Madoc napisał:

"Nabij mi się na miecz..." do tej pory jest moim ulubionym.


... Nikczemniku :P

Przeniesienie dubbingu (a raczej skopiowanie), nie powinno sprawić im jakiegokolwiek problemu, pozostaje kwestia czy polski wydawca ma ją w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, moje odczucia są mieszane.
Jeśli chodzi o spojrzenie z tej jaśniejszej strony, to trzeba przyznać, że coś się dzieje - oficjalnie. Scena była dość skutecznie potrzymywana przy pomocy wysiłków społeczności, m. in. modów, ale info od ludzi, którzy mają w ręku licencje, ogarnięty zespół i jakieś zaplecze kapitału to jak dopompowanie świeżej krwi. Chyba cieszy mnie też fakt, iż nie chodzi o zupełnie nowy produkt czyli część trzecią. Gdyby tak było srałbym w gacie z podniety tak samo mocno jak z paniki. A tu w razie czego po prostu po raz 20-któryś wrócę do do wersji z przełomu wieków.
Póki co mamy bardzo mało konkretów, co ma być ''enhanced'', ile klimatu i grywalności pozostanie po unowocześnieniu, czy D&D4? Mocno liczę na komunikację z fanami. Stronka stoi, aktywne uploadowanie contentu sprawi, że ogień będzie się tlił, a jednocześnie sukcesywnie poznamy odpowiedzi na całą stertę pytań. Dobrze by też było, gdyby premiera miała miejsce na początku lata, mało prawdopodobne, ale dla graczy uczących się to kluczowa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 22:53, Madoc napisał:

Imoen ogólnie była jak dla mnie dosyć irytująca, a Jaheira sztywna, ale może masz rację.
Jednak co do Minsca nie mogę się zgodzić- moim zdaniem aktor całkiem dobrze się wcielił
w jego rolę, a tekst "Nabij mi się na miecz..." do tej pory jest moim ulubionym.


Ale teraz uściślijmy - po wypowiedzi Oxvego (dobrze odmieniłem?) mam wrażenie, że mówicie i Minscu z BG2, który faktycznie był dobry, może tylko darł ryja nieco zbyt głośno w stosunku do innych głosów ;) Ja ciągle mówię o Minscu z pierwszej części, który był grany ze zdecydowanie większą rezerwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili odebrałem to jako żart.

W sumie, kwestia sprowadza się do tego, na ile "enhanced" nie będzie niczym więcej ponad lekki remake, głównie elementów czysto technicznych, a nie merytotycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogłem sobie odpuścić przechodzenie Baldura, gdybym wiedział, że takowy remake powstaje. No cóż - z checią wrócę do tego samego, ale upiększonego, diamentu jeszcze raz jakim jest Baldur''s Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 23:18, Dermi napisał:

Ale teraz uściślijmy - po wypowiedzi Oxvego (dobrze odmieniłem?) mam wrażenie, że mówicie
i Minscu z BG2, który faktycznie był dobry, może tylko darł ryja nieco zbyt głośno w
stosunku do innych głosów ;) Ja ciągle mówię o Minscu z pierwszej części, który był grany
ze zdecydowanie większą rezerwą.


Ox''a/Oxvy jak wygodniej ;)

Nie pamiętam zbytnio jego głosu z pierwszej części.
Ale Minsc, tu nie ma co się okłamywać to głupek, stąd jego teksty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:56, Manveru napisał:

> Super! Nie grałem jeszcze w Baldury i to propozycja idealnie dla mnie :D
Jak można było nie grać w Baldury?

Jak można było nie grać w [tu wstaw tytuł dowolnej gry]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno, czy teraz ekipa robiąca moda Baldur''s Gate do Neverwinter Nights 2 będzie mogła i chciała kontynuować pracę ? Wcześniej był to jedynie mod mający przybliżyć nowym graczom klasykę gatunku, teraz może zostać portaktowany jako nieuczciwa (bo raz że bez licencji, a dwa że za darmo). konkurencja. Szkoda wielka by była, gdyby cała praca włożona przez nich w lokacje i skrypty poszła na marne.

Ciekawi mnie poza tym, czy ta enhanced edition będzie oferowała coś więcej niż BGTrilogy/TuTu z npc modem. Jeżeli będzie to podniesiony do wyższej rozdzielczości oryginał z jakimiś dodatkowymi pierdołami, przewiduję srogiego faila. Baldury były rewolucją w swoim czasie, ale nie zestarzały się tak dobrze jak dwójka i bez przeniesienia gry na nowszą wersję systemu i zwiększenia interakcji z drużyną takowy remake ludzi raczej rozczaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy pozostaną wierni oryginałowi i gra będzie miała D&D edycję 2.0 czy może ulepszą i to. Po cichu liczę, że będzie 3.X --> więcej ras do wyboru na starcie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować