Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapomnijcie o wakacyjnych wyjazdach - Baldur’s Gate: Enhanced Edition zapowiedziane na lato!

119 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2012 o 21:59, Piotrek_K napisał:

A tak na powaznie - naprawde nie rzucilo Ci sie to w oczy? Jak obcieto mozliwosc odtwarzania
gier z PS2 na PS3 i zaczely sie pojawiac rimejki to JAKI byl ''rejdz'' i flejm w tej
sprawie? A w grach konsolowych trudniej po prostu wlaczyc wieksza rozdzialke w grze.


Bo są skokiem na kasę, trudno to inaczej nazwać. Zauważ, że nie zaczęły się pojawiać na PS3 niedługo po stracie platformy. Nie, zaczęły całkiem niedawno, jak już PS2 można spokojnie nazwać martwą konsolą (to, że EA rzuca tam kolejne FIFY jak ochłapy nic nie zmienia). Dopóki PS2 się sprzedawało to Sony ani myślało cokolwiek robić. Jak przestało to wpadli na "genialny" pomysł: weźmy klasyki z tamtej konsoli, podrasujmy nieco rozdzielczość i sprzedajmy raz jeszcze.

Dnia 15.03.2012 o 21:59, Piotrek_K napisał:

Teraz wychodzi BG (gre, ktora darze ogromna sympatia, bo byla moim pierwszym oryginalem
jak wyszla w premierowej edycji) i 90% komentarzy jest pozytywnych - choc sprzet ten
sam, pelno wersji cyfrowych (np. na GOG i ZADNYCH problemow z ich odpaleniem na nowych
kompach). A gdzies tam z przeciekow wychodzi chyba nawet, ze bedzie jedynka+dodatek oraz
dwojka+dodatek OSOBNO.


No i dlatego ja się specjalnie ne razie nie cieszę z tego newsa, bo mam Sagę BG z modami i to w zupełności wystarczy. Panowie od remake''u będą musieli się mocno postarać, ciekawe czy w ogóle sobie z tego zdają sprawę.

Dnia 15.03.2012 o 21:59, Piotrek_K napisał:

Wiec ja sie pytam co sprawia, ze jeden rimejk jest OK, a drugi
jest skokiem na kase?


Wiesz, ja mógłbym się zapytać, dlaczego 30 klatek na konsoli obecnie jest ok i wystarczające, ale w ubiegłej generacji jak tak miał pecet to było nic i bez 60 klatek nie podchodź (wtedy gry konsolowe standardowo tyle miały). Albo dlaczego patche na PC przez lata były jego olbrzymią wadą, a teraz na konsolach na nikim nie robią wrażenie :) Hipokryzja jest po obu stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 23:18, Dermi napisał:

Ale teraz uściślijmy - po wypowiedzi Oxvego (dobrze odmieniłem?) mam wrażenie, że mówicie
i Minscu z BG2, który faktycznie był dobry, może tylko darł ryja nieco zbyt głośno w
stosunku do innych głosów ;) Ja ciągle mówię o Minscu z pierwszej części, który był grany
ze zdecydowanie większą rezerwą.

Rozumiem. Ja od pierwszego BG się odbiłem po przeraźliwie nudnym wstępie, samouczku, czy co to tam było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, trochę nie na czasie widzę jesteście z informacjami :P Na gamebanshee jest skrót wszystkich informacji, które do tej pory się ukazały: http://www.gamebanshee.com/news/107296-baldurs-gate-enhanced-edition-announced.html

Twitter osoby odpowiedzialnej za Edycję Rozszerzoną: https://twitter.com/#!/TrentOster


Szybkie tłumaczenie:

[quote]
 Overhaul Games (jeden z zespołów developerskich Beamdog ) będzie pracowała nad tym projektem ze wsparcie z zarówno Atari jak i Wizards of the Coast

 Nowy newsletter Beamdog zapowiada, że data premiery to Lato 2012, przynajmniej jeśli chodzi o Baldur''s Gate: Enhanced Edition (wciąż nie ma daty premiery Baldur''s Gate II: Enhanced Edition).

 Tales of the Sword Coast będą zawierać się w Baldur''s Gate: Enhanced Edition a Throne of Bhaal w Baldur''s Gate II: Enhanced Edition.

 Będą " zupełnie nowe treści (kontent) w grze którą kochacie, stworzone przez ludzi z oryginalnego zespołu odpowiadającego za grę".

 Zespół robi co może aby zapewnić wsparcie dla modów, zarówno nowych jak i starych.

 Baldur''s Gate: Enhanced Edition będzie dostępny wyłącznie na platformie Beamdog (na PC), inne platformy zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu o tej samej porze co ogłoszenie na stronie internetowej. Wtedy pojawią się też pierwsze screenshoty.

 The BG:EE będzie korzystał z zasad 2nd Edition D&D, tak jak oryginał. Beamdog/Overhaul Games'' motto: "Nie rujnujcie przyjemności z gry."

 Silnik "Infinity Enhanced" będzie zarówno w Baldur''s Gate: Enhanced Edition jak i Baldur''s Gate II: Enhanced Edition. Będzie "bazował na najnowszym kodzie Throne of Bhaal". To z kolei może oznaczać, że klasowe warianty oraz dziki mag będą dostępne w oryginalnym Baldur''s Gate!

 Zespół stawia sobie za cel zapewnienie wsparcia dla jak największej ilości języków.

 Żadnej nowej, udziwnionej grafiki 3D. Gra będzie "w całości w izometrycznym 2D", czyli tak jak lubimy.

 Zespół będzie się trzymał zasady ograniczonej ilości głosów dla dialogów argumentując, że pozwala to na "dużo głębszy i wyższy poziom pisania". Doskonała uwaga moim zdaniem.

 Na chwilę obecną, nasze stare zapisy stanu gry z BG1 i BG2 będą działać w Rozszerzonej Edycji. Zespół nie ma potrzeby zmiany formatu zapisywania gry... na razie przynajmniej.

 Podczas gry spotkamy zupełnie nowe postacie i bohaterów do przyłączenia się. Głos zapewnią im również zupełnie nowi aktorzy.

 Chociaż nowi bohaterowie będą mieli nowe głosy, w tej chwili nie ma żadnych planów aby stare postacie dostały nowe powiedzonka.

 Edycja Rozszerzona zostanie prawdopodobnie rozprowadzana internetowo, więc wasze stare pudełka po Baldurs Gate nadal będą mogły zajmować należne im miejsce na półce.

 Interfejs będzie poddany pewnej re-ewaluacji, z naciskiem na to, aby zwiększyć czcionkę (i miejmy nadzieję postacie) w wysokiej rozdzielczości. Co więcej, Trent stwierdza że mają oryginalny kod i próbują przekonstruować UI i rendering.

 Po zakończeniu Baldur''s Gate: Enhanced Edition będziesz mógł importować swoją postać do Baldur''s Gate II: Enhanced Edition, tak jak w oryginalnych grach.

 Zespół "szuka nowych sposobów" na połączenie Baldur''s Gate + Tales of the Sword Coast i Baldur''s Gate II + Throne of Bhaal w jeden spójny tytuł. I tak, można to tylko skomentować: Odjazd!

 Przestarzały interfejs sieciowy DirectPlay, z którego korzysta Baldur''s Gate i Baldur''s Gate II został "wycięty maczetą" aby zrobić miejsce na coś "lepszego". Miejmy nadzieję, że co-op multiplayer zostanie znacznie ulepszony!

 Beamdog zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy lubi ich klienta do ściągania. "Bierzemy to pod uwagę w naszych dyskusjach".

 Nowe treście dodane przez Beamdog/Overhaul Games mogą zostać zignorowane jeśli wolelibyście grać tylko w to w co przez lata tak pokochaliście.

 Ostateczny cel? Nowa Edycja Rozszerzona są "częścią planu ogólnego" w kierunku prawdopodobnego stworzenia Baldur''s Gate III.
[/quote]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy ciekawy news:

[quote=Trent Oster] We''re interesting in the concept of including some of the great mods out there into BG "canon".[/quote]

Czyli zastanawiają się czy aby nie dodać parę wspaniałych modów do kanonu BG. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 09:29, Qumi napisał:

Nowy ciekawy news:

[quote=Trent Oster] We''re interesting in the concept of including some of the great
mods out there into BG "canon".[/quote]

Czyli zastanawiają się czy aby nie dodać parę wspaniałych modów do kanonu BG. :)

No nie wiem. Mody to mody. Średnio mi się taka koncepcja podoba, ale może obawy są zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 13:21, HiroshiTakubo napisał:

No nie wiem. Mody to mody. Średnio mi się taka koncepcja podoba, ale może obawy są zbędne.


Mody jak np. BG1Project( który niedawno doczekał się spolszczenia), BG1 Unfinished Business , oraz Mur''Neth NPC, Indira NPC, Gavin NPC - bardzo ładnie współgrają z Baldur''s Gate.

No i nie należy zapominać chociażby o Tajemnicach z Wybrzeży Mieczy -> Polskim modzie który dodaje nowe lokacje questy oraz NPC-ów, całość jest wykonana w świetnej jakości i genialnie wplata się w świat gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rozsądnej cenie kupię polską wersję pudełkową, bo normalnego Baldura mam... nie przypadł mi do gustu, bo pomimo super historii to grafika gryzie się z moim sprzętem i wielką rozdzielczością monitora. Czy ten patch HD, jaki będzie w tej Enhanced Edition to będzie coś lepszego niż oddalanie po prostu ekranu? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już latem 2012 ma być to mają za mało czasu by grę zbyt mocno zmienić. Zapewne skończy się na dopasowaniu gry pod wysokie rozdzielczości i forma 16:9. Może jakieś usprawnienia interfejsu, poprawienie jakichś bugów, które nigdy nie zostały poprawione (o ile takie były). Pozostaje kwestia ceny i jak to zostanie wydane (czy będzie wersja pudełkowa czy może tylko dystrybucja cyfrowa), ogólnie taka reedycja nie powinna być zbyt droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 12:21, Angry_Chief napisał:

Ciekawe czy stworzą wsparcie dla modów. Nie mogę się już doczekać :P.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=74902&pid=104


Cytując tłumaczenie:
Zespół robi co może aby zapewnić wsparcie dla modów, zarówno nowych jak i starych.


Oryginał:
The team is doing their best to provide support for mods, old and new.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 03:36, Arcling napisał:

Jak już latem 2012 ma być to mają za mało czasu by grę zbyt mocno zmienić.

Podobno pracują nad tym od dłuższego czasu. Nie jest tak że wraz z ogłoszeniem projektu dla graczy dopiero zaczęli pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 22:38, Adamantium napisał:

Będzie może tego polska wersja językowa?


Miejmy nadzieje, w sumie materiały ma CDP zostaje kwestia zlokalizowania na język polski zawartości dodanej oraz dogadania się między CDP a firma która się zajęła tym projektem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 22:44, Isildur napisał:

> Będzie może tego polska wersja językowa?

Miejmy nadzieje, w sumie materiały ma CDP zostaje kwestia zlokalizowania na język polski
zawartości dodanej oraz dogadania się między CDP a firma która się zajęła tym projektem
:)

Prawda, nawet dialogi można użyć z poprzednich części. :)
Oby już na wakacje była ta gra dostępna, chętnie ją kupią i pobiorę z tego serwisu, z którego będzie sprzedawana o ile będzie akceptowany PayPal i będzie polska wersja językowa.
To chciałem... Baldura w odświeżonym stylu, z lepszym wyglądem, rozdzielczościami większymi (bez oddalania widoku), z lepszą czcionką no i z byciem kompatybilnym z nowoczesnymi kartami graficznymi i rozdzielczościami monitorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Matura za miesiąc i nie będę się mógł skupić na niczym innym, niż na BG :( Kuźwa :D Trza kasę kisić ^^ Ale będzie wakacyjne łojenie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować