Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapomnijcie o wakacyjnych wyjazdach - Baldur’s Gate: Enhanced Edition zapowiedziane na lato!

119 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

To wielki dzień dla pecetowej braci. Ledwie otarliśmy łzy radości po ogłoszeniu oficjalnej daty premiery Diablo 3, a teraz dowiadujemy się, że wielkimi krokami zbliża się czas, w którym zaprezentowana nam zostanie rozszerzona edycja jednego z najlepszych cRPG wszech czasów.

Przeczytaj cały tekst "Zapomnijcie o wakacyjnych wyjazdach - Baldur’s Gate: Enhanced Edition zapowiedziane na lato!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że rzeczywiście będzie to dzieło na PC. Liczyłem na coś nowego w tym uniwersum, ale dobra reedycja to też "coś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:44, Laid_back napisał:

Super! Nie grałem jeszcze w Baldury i to propozycja idealnie dla mnie :D


Shame on you! Jak można było nie grać w ŻADNEGO Baldura? xD

Swoją drogą ciekawe, co zamierzają zrobić z grafiką... Jakieś 3D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I czemu właściwie mamy o czymkolwiek zapominać, skoro nie wiadomo bliżej na czym ten "enhancement" miałby polegać? Zrobienie wersji HD też jakoś dupy nie urywa jak ktoś grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:48, Rzepik napisał:

Dobrze jest. Szósta kopia BG jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Czekam na detale.


U mnie to dopiero czwarta będzie. Czuje się gorszy ;( A samo Enchanced Ed to świetna wiadomość - choć mam nadzieję że CDP stanie na wysokości zadania i wyda to w pełnej polskiej u nas bo BG bez Fronczewskiego to po prostu nie jest BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Wszystko zależy od tego, jak bardzo "enhanced" będzie ta edycja. Jeśli zmiany w grafice i zawartości będą nieznaczne, to nie przekonają się ani znający starego Baldura, ani nieznający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat się kończy czy co? Najpierw ogłoszenie premiery D3, teraz to. A dzień jeszcze się nie skończył. Zatem czekam na ogłoszenie... remake FF VII ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:44, Laid_back napisał:

Super! Nie grałem jeszcze w Baldury i to propozycja idealnie dla mnie :D

Jak można było nie grać w Baldury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:44, Laid_back napisał:

Super! Nie grałem jeszcze w Baldury i to propozycja idealnie dla mnie :D


Kurczę to nawet ja grałem za młodu. Ale, ale! Nie grałem za to w Planescape :( Wgniećcie mnie w ziemię bo sam nie wiem czemu :P

Jak ktoś słusznie ujął: teraz czekamy na Planescape Torment Enchanced Edition :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie info z twittera:

- Baldur''s Gate Enhanced Edition will include the Tales of the Sword Coast Expansion

- Baldur''s Gate Enhanced Edition is going to have new content for the game you love, made by some of the original team members, but some shiny new bits too.

Info ze strony która padła:

Announcing Baldur’s Gate: Enhanced Edition™ March 15, 2012
Atari, Wizards of the Coast, and Overhaul Games are pleased to announce work has begun on the Enhanced Edition of Baldur’s Gate and Baldur’s Gate II.

Since its initial release in 1998, Baldur’s Gate has entertained millions of fans around the globe, and has received countless awards.
This classic saga of mystery, intrigue, and adventure has set the standard for Dungeons & Dragons? computer roleplaying games ever since. Re-forged by Overhaul Games
Overhaul Games has assembled a talented team of artists, programmers and designers to enhance this timeless classic.
To remain true to the spirit of the game, the team includes original Baldur’s Gate developers. Relive the most epic story ever told

Baldur’s Gate: Enhanced Edition™ and Baldur’s Gate II: Enhanced Edition™ will feature a re-forged version of the Infinity Engine with a variety of modern improvements. The greatest roleplaying game of all time, enhanced

For all information regarding Baldur’s Gate: Enhanced Edition™ visit www.baldursgate.com, for press inquiries contact baldursgate@beamdog.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:55, GanD napisał:

Świat się kończy czy co? Najpierw ogłoszenie premiery D3, teraz to. A dzień jeszcze się
nie skończył. Zatem czekam na ogłoszenie... remake FF VII ;)


I ogłoszenie nowego zakończenia do ME3... Wtedy świat się definitywnie skończy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:44, Laid_back napisał:

Super! Nie grałem jeszcze w Baldury i to propozycja idealnie dla mnie :D

To zupełnie tak samo jak ja ;)... Troszkę poexperemyntować będzie można z tą grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę, że to nie Baldur''s Gate 3, ale za to zapowiada się porządny remake. Czekam z niecierpliwością na jakieś dokładniejsze info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG...naprawdę są tu ludzie którzy nie grali w ŻADNĄ część sagi? Nawet na konsole?
.
.
.
Czuję się stary...ja grałem we wszystkie tuż po premierze...instrukcje nosiłem ze sobą wszędzie i czytałem kilkakrotnie, aby wczuwać się lepiej w świat gry...heh...

Mam nadzieję że to co tam pichcą będzie warte tego całego zamieszania, bo mam aktualnie ochotę sięgnąć do pudełka po moich 5 + 1 płyt z pierwszej części i znowu zmierzyć się z żołnierzami, goblinami, olbrzymami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować