Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobaczcie, jak wyglądają killcamy w The Elder Scrolls: Skyrim. Patch 1.5 w wersji beta już dostępny

23 postów w tym temacie

Kacper Matuszewski

Bethesda udostępniła testową wersję łatki, która zaktualizuje Skyrima do wersji 1.5. Jedną z nowości wprowadzonych przez patch są efektowne ujęcia kamery wyświetlane przy zabójstwach. Zobaczcie, jak się prezentują.

Przeczytaj cały tekst "Zobaczcie, jak wyglądają killcamy w The Elder Scrolls: Skyrim. Patch 1.5 w wersji beta już dostępny" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 13:39, Miszkaa napisał:

Pierwszy raz widzę, żeby dopieszczona gra była jeszcze bardziej dopieszczana... to jest
niesamowite!

Gra w którą nie mogłem grać przez dobre 2 miesiące z powodu crashy i znikających tekstur jest dopieszczona Twoim zdaniem? Gdyby dokładnie taka sama gra była tworem Obsidian, dostałaby recenzje w granicach 7/10 a whine graczy nie ustałby i rok po premierze i masie poprawek. A dziś wystarczy zaledwie 1 punkt na Metacritic, żeby wystawić twórców gry lepszej od swojej porzedniczki na wiatr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 14:20, bonescraper napisał:

> Pierwszy raz widzę, żeby dopieszczona gra była jeszcze bardziej dopieszczana...
to jest
> niesamowite!
Gra w którą nie mogłem grać przez dobre 2 miesiące z powodu crashy i znikających tekstur
jest dopieszczona Twoim zdaniem? /ciach/


Mysle, ze kazdy ma indywidualne odczucia w tym temacie i wiadomym jest, ze nie jest latwo sprawic by gra dzialala bez problemowo na kazdej konfiguracji pc. Na moim PC gra dzialala juz od premiery bez problemowo i w sumie tylko malych bledow mogla bym sie czepiac (typu niedzialajace zadanie itp). Rozumiem jednak twoja frustracje tez bym sie wkurzyla gdyby nie dalo sie grac "po ludzku" w nowo zakupiona gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zależne od konfiguracji sprzętowej. Przy Skyrim spędziłem jakieś 40 godzin i to nawet daleko wtedy nie zaszedłem. Gdzie planuję do gry powrócić. I błędów przez te 40 godzin takich które bym zauważył nie uśwaidczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, pierwszy raz ta firma cały czas wydaje łatki do swojej gry (bo Obliviona i tą dużą modyfikacje gdzie biegaliśmy po Waszyngtonie ze spluwami naprawili gracze), ale z drugiej strony, od łatki 1.2 Skyrim jest u mnie nie grywalny. Za często wywala mnie do pulpitu i aż nie chce się grać. Już Obsidian mniej błędów narobił w New Vegas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 14:20, bonescraper napisał:

A dziś wystarczy zaledwie 1 punkt na Metacritic, żeby wystawić twórców gry
lepszej od swojej porzedniczki na wiatr...

E? Fallout 3 jest lepszy od NV według wspomnianego Metacritic, moim zdaniem też.

A co do patcha - gdzieś czytałem, że będzie można wziąć ślub z Lydią. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 13:39, Miszkaa napisał:

Pierwszy raz widzę, żeby dopieszczona gra była jeszcze bardziej dopieszczana... to jest
niesamowite!


Chyba ci zapłacili, żebyś to napisał/a...

Nie wiem co jest w tym efektownego, zwykły killcam dodany do łuku i zaklęć, mnie on zawsze tylko wkurzał i przeszkadzał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bonescraper ciekawe, bo ja od dnia premiery nie miałem najmniejszych problemów z grą. I co teraz? Może czas wymienić archaiczny sprzęt z 1-2 rdzeniowym prockiem, może czas wymienić grafę, może czas zainstalować najnowszy sterownik do grafiki (kpiną jest płacz jednego z graczy na 6 stron, gdy na koniec się okazało, że on ma stery 186.xx). Tak czy siak, nawet jak były jakieś pomniejsze błędy (raczej dodane w kolejnych patchach) to i tak są one niczym w porównaniu z grami Bugsidiana, o którym to wspomniałeś. Mało tego, żadna ich gra nie jest tak obszerna jak Skyrim więc w ogóle co to za dziwne porównanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisała Eilene - każdy ma w tym względzie indywidualne odczucia ;-) U mnie , na razie po 15 godzinach problemów jest równe zero. W trakcie grania dwa razy musiałem pobrać patche (około 4 MB każdy) i tyle. Rozumiem jednak, że gra na starcie nie była tak idealna jak to stara się przedstawić Tobi - na PC część graczy miała niezłą kaszanę, na iksie po opcjonalnej instalacji tekstury były lipne (ten problem mnie ominął, grałem od patcha 1.3), a wersja PS3 przed patchem była niegrywalna (poteżne spadki framerate). Prawda, więc jak zwykle leży gdzieś po środku. Nie warto więc sobie skakac do gardeł IMO.

Co do gry - skrótowo: "podoba mnie się" :) Największy plus za skandynawską stylistykę i zimowe widoczki... aż ciężko uwierzyć, że to produkcja made in USA robiona przez teksaskie studio ;)

Nie wiem też czy ktokolwiek zauważył zmianę polityki Beth na lepsze ? Premiera była w listopadzie, a jak do tej pory nie zapowiedziano żadnego pierdołowatego DLC. Najpierw łatki, później wyciskanie kasy - takie coś to rozumiem ;-)

ps. Co stanu technicznego gier Obsiadianu mam swoję zdanie i jest ono skrajnie złe. Nie pamiętam żadnej gry Obsidianu, ktora by nie sprawiała mi problemów. Gry Beth też nie sa pozbawione błędów, ale IMO do żenady jaką prezentuje Obsidian (pod względem technikaliów) im daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 15:06, TobiAlex napisał:

Tak czy
siak, nawet jak były jakieś pomniejsze błędy (raczej dodane w kolejnych patchach) to
i tak są one niczym w porównaniu z grami Bugsidiana, o którym to wspomniałeś.

Yhy, bo taki mały skrypt związany z rozmieszczeniem książek na półkach w Skyrimie powodujący, że gra była na PS3 totalnie niegrywalna to maleńki bug. Ta, jasne.

Dnia 16.03.2012 o 15:06, TobiAlex napisał:

Mało tego,
żadna ich gra nie jest tak obszerna jak Skyrim więc w ogóle co to za dziwne porównanie?

Typowy argument fanboja Bethesdy.
Fallout New Vegas to niby co było? Już pomijam fakt, że obszerność gry nie ma znaczenia wtedy, gdy najbardziej podstawowe skrypty się nie odpalają, smoki latają do tyłu czy gra zaczyna chodzić w 2FPS. Pomijam też jaja z instalacją gry na X360. Jak myślisz, że Skyrim nie sprawia problemu to wejdź na Google i przestać pierniczyć głupoty.

Gry Bethesdy są grywalne tylko z modami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 15:31, Lordpilot napisał:

ps. Co stanu technicznego gier Obsiadianu mam swoję zdanie i jest ono skrajnie złe. Nie
pamiętam żadnej gry Obsidianu, ktora by nie sprawiała mi problemów. Gry Beth też nie
sa pozbawione błędów, ale IMO do żenady jaką prezentuje Obsidian (pod względem technikaliów)
im daleko.

Oj, właśnie nie. Można pisać, że ich gry są niedokończone pod względem zawartości, ale aż tak wielkich bugów jednak nie mają. A jak mają, to starają się to poprawić (NWN2). Bethesda tymczasem wspiera grę przez maksymalnie rok, zostawiając masakryczne ilości błędów za sobą (popatrz chociażby na Obliviona i ile bugów naprawił fanowski patch - gry Obsidianu przy tym to jest pikuś).
Podobnie zresztą jest z Bioware, które jest nie wiedzieć czemu uznawane za studio dopieszczające swoje gry. Tymczasem w ME3 NPCe mi znikają w trakcie rozmów, urywa dźwięk, wywala do pulpitu na jednej rozmowie (pomogło naprawienie plików gry z poziomu Origin), dwa razy nie odpaliły skrypty, które były ważne do ukończenia misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że w ogóle nie czytasz co do Ciebie moderatorzy piszą.
Za recydywę otrzymujesz Degrad -1 co w Twoim wypadku jest równoznaczne z banem, jeśli nie wiesz dlaczego spotkała Cię ta kara poświęć chwilę na sprawdzenie za co otrzymałeś 3 poprzednie degrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że cały czas Bethesda dodaje coś do Skyrima i stara się poprawić błędy. Ja ze Skyrimem nie miałem większych problemów - kilka razy mnie wywaliło do pulpitu, czasami znikały jakieś pojedyncze elementy otoczenia, a jednej misji nie mogłem skończyć (rozwiązanie okazało się dość proste i wymagało jedynie odwiedzenia ponownie lokacji, co zajęło mi 10 minut). Z Oblivionem również nie miałem żadnych problemów (choć grałem dopiero 2 lata po premierze, to może być tego powód), Morrowind mnie jedynie dość często wywalał do pulpitu i to w edycji premierowej (było to chyba spowodowane tym, że mój komp sprzed 10 lat był trochę za słaby do tej gry). Fallout 3 także chodził u mnie znakomicie i przez te 100 godzin gry żadnych błędów nie zauważyłem (a związku z Oblivionem jakoś w tej grze nie zauważyłem, może poza podobną oprawą graficzną). Nic więc do zarzucenia Bethesdzie nie mam - jak dla mnie wywiązują się ze swoich obowiązków znakomicie i nigdy nie żałuję kasy wydanej na ich gry. Niedługo zamierzam zagrać w Fallouta New Vegas i sprawdzić jak to jest z dopracowaniem tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 15:06, TobiAlex napisał:

bonescraper ciekawe, bo ja od dnia premiery nie miałem najmniejszych problemów z grą.
I co teraz? Może czas wymienić archaiczny sprzęt z 1-2 rdzeniowym prockiem, może czas
wymienić grafę, może czas zainstalować najnowszy sterownik do grafiki (kpiną jest płacz
jednego z graczy na 6 stron, gdy na koniec się okazało, że on ma stery 186.xx). Tak czy
siak, nawet jak były jakieś pomniejsze błędy (raczej dodane w kolejnych patchach) to
i tak są one niczym w porównaniu z grami Bugsidiana, o którym to wspomniałeś. Mało tego,
żadna ich gra nie jest tak obszerna jak Skyrim więc w ogóle co to za dziwne porównanie?


Widzisz, ja mam praktycznie nowy sprzęt i od dnia premiery mam jakieś problemy z grą
co prawda, mam sporo modów graficznych ale mimo to, bugów jest sporo - od niemożności ukończenia głównych questów po ciągłe zawieszanie się gry i wywałki do pulpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować