Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur’s Gate: Enhanced Edition - informacje zebrane

47 postów w tym temacie

Hmm aż dziw że druga edycja D&D. Mogliby zrobić upgrade do najswiezszej.

Gdyby tylko jeszcze ktoś przekonał CDProjekt aby uzgodnił z ludkami od BGEE żeby odrazu dali polską starą ekipę. Chociaż hmm tylko niestety pani Gabriela Kownacka już nie użyczyłaby głosu Viconii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 16:05, Silencer_pl napisał:

Hmm aż dziw że druga edycja D&D. Mogliby zrobić upgrade do najswiezszej.


biorąc pod uwagę to, jak beznadziejna jest najświeższa edycja, można się tylko cieszyć, że zostają przy drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż trzecia edycja, bo dwójka już trochę przestarzała jest :) a na trójce były oparte naprawdę fantastyczne produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 16:05, Silencer_pl napisał:

Hmm aż dziw że druga edycja D&D. Mogliby zrobić upgrade do najswiezszej.

i jaki były sens zmieniać wszystko w mechanice gry która była przystosowywana do D&D2?, jak dla mnie żaden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trójeczka D&D to byłoby coś... ale ważne że to stary, dobry Baldur, który nie będzie aż tak różnił się od pierwowzoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 16:27, kindziukxxx napisał:

> Hmm aż dziw że druga edycja D&D. Mogliby zrobić upgrade do najswiezszej.
i jaki były sens zmieniać wszystko w mechanice gry która była przystosowywana do D&D2?,
jak dla mnie żaden


Ale nowe edycje to również bardziej przemyślane klasy oraz zmiany wprowadzone ponieważ gracze ich chcieli. :)
Myślę, że BG był by jeszcze lepszą grą z (dużo logiczniejszą) mechaniką z IWD II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 16:56, Boguslav4 napisał:

Ale nowe edycje to również bardziej przemyślane klasy oraz zmiany wprowadzone ponieważ
gracze ich chcieli. :)
Myślę, że BG był by jeszcze lepszą grą z (dużo logiczniejszą) mechaniką z IWD II.

Popieram. Nawet nie to, żeby IWD2 był jakimś ideałem pod tym względem, ale byłaby to jakaś konkretna nowość w rozgrywce. Póki co, o nowościach wiadomo tylko że "jakieś będą". Odświeżenie grafiki, ui to niby fajne rzeczy, ale tylko drobiazgi. Update całej mechaniki za to byłbym sporym krokiem naprzód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy nie grali w bg jeszcze (są tacy ?:p) lub bez modów- prawdziwa gratka. Sam sobie nie wyobrażam gry bez sword coast stratgems, banter pack czy widescreen mod''a. Grę pewnie i tak kupię żeby dołożyć swoją cegiełkę do budowy kolejnych old-schoolowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 16:27, kindziukxxx napisał:

> Hmm aż dziw że druga edycja D&D. Mogliby zrobić upgrade do najswiezszej.
i jaki były sens zmieniać wszystko w mechanice gry która była przystosowywana do D&D2?,
jak dla mnie żaden


Ale jaka mechanika - AD&D dawało dość dużo restrykcji na klasy - mechanika byla caly czas ta sama. No poza przejsciem z thac0 na dosc logiczne podejscie. Już nie mówiąc wspominane - więcej klas dodatkowe atuty etc. Pozatym jak juz wspominalem - byl fanowski mod który pozwalal grac BG2 bazowanym na ID2 - tylko ze to nigdy nie wyszlo z fazy beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie potrafią wymyśleć czegoś bardziej orginalnego chociby nowej wersji już w 3D a nie dalej stać w miejscu z tą kultową serią .Widać tu brak konkretnego pomysłu a tylko liczą na zysk tanim kosztem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie potrafią wymyśleć czegoś bardziej orginalnego chociby nowej wersji już w 3D a nie dalej stać w miejscu z tą kultową serią .Widać tu brak konkretnego pomysłu a tylko liczą na zysk tanim kosztem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudownie. Ja to już teraz z chęcią bym pograł. Dlaczego nie ma żadnej edycji w sklepie gram pl, albo chociaż Icewind Dale?! Szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 16:05, Silencer_pl napisał:

Hmm aż dziw że druga edycja D&D. Mogliby zrobić upgrade do najswiezszej.

Nie miało by to najmniejszego sensu. D&D 4.0 został wprowadzony do Forgotten Realms z bardzo dużym hukiem, dosłownie. Słowo klucz "Spellplague" - spowodowało to ogromne przetasowanie w panteonie uniwersum jak i w zasadach na jakich funkcjonuje magia.
Nie wspominając o tym, że dla FR w D&D 4.0 rokiem bieżącym jest 1479 DR czyli ponad 100 lat po pierwszym BG.

Dnia 16.03.2012 o 16:05, Silencer_pl napisał:

Gdyby tylko jeszcze ktoś przekonał CDProjekt aby uzgodnił z ludkami od BGEE żeby odrazu
dali polską starą ekipę. Chociaż hmm tylko niestety pani Gabriela Kownacka już nie użyczyłaby
głosu Viconii :(

Niestety, mi też ciężko sobie wyobrazić Viconię bez pani Kownackiej. Na marginesie, ta postać w wersji PL była o niebo lepiej zagrana niż oryginał.

PS D&D 4.0 okazało się taką wtopą (m.in. finansową), że trwają już prace na następną odsłoną systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie zupełnie nowi NPC. Trochę już się przyzwyczaiłem gdzie mogę zwerbować Korgana, gdzie znajduję się Edwin itp. Taka w tym sztuka, aby nowe zaskoczyło i wciągnęło tak, że nie będzie płaczu za starym.
Poza tym możliwość zagrania np. mnichem w BG1, perspektywa ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować