Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard podniesie limit rozwoju w darmowym World of Warcraft?

51 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

W obliczu odpływu subskrybentów World of Warcraft Blizzard zastanawia się, co można zrobić, by zwiększyć ich liczbę. Studio wyjaśnia także przyczyny bessy swojej wciąż rekordowo popularnej masówki.

Przeczytaj cały tekst "Blizzard podniesie limit rozwoju w darmowym World of Warcraft?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość już tego WoW-a, skusiłem się na darmowe granie, ale to nie dla mnie, szybko mi się znudziło. Poza tym w tym roku mają wyjść dwie gry Blizzarda - Diablo III i pewnie Mists of Pandaria. Czyli nie będzie miejsca dla Heart of the Swarm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:30, TobiAlex napisał:

W zasadzie mogliby dać za darmo podstawkę a chcąc korzystać z dodatków trzeba by jest
zakupić i dopiero wtedy płacić abonament.


Przecież utrzymanie serwerów nic nie kosztuje :)

Dnia 20.03.2012 o 19:30, TobiAlex napisał:

Czyżby powolne przejście na f2p?


Przy 10mln subskrybentów raczej nikt nie myśli o f2p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:43, SkocznyMroczny napisał:

oho, Guild Wars 2 nadciąga, widać że panika powoli w szeregach Blizza i próbują to zwalić
na SWTOR, który wcale nie jest zagrożeniem dla WoWa


Przecież każdy przy 10mln subskrybentów by panikował. A tak po za tym wytłumacz mi swój tok rozumowania, bo ja nie mogę pojąć jak Guild Wars 2 będący grą bez abonamentu która na dodatek nie wyszła pomoże wpłynąć na liczbę subskrybentów wowa bardziej niż SWTOR który już wyszedł i jest grą z abonamentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:43, SkocznyMroczny napisał:

oho, Guild Wars 2 nadciąga, widać że panika powoli w szeregach Blizza i próbują to zwalić
na SWTOR, który wcale nie jest zagrożeniem dla WoWa


Nie jest zagrożeniem, ale mały % stracili przez Star Wars. Przecież oni nic nie panikują, nadal mają 10 mln subskrybentów i nieźle sobie liczą za abonament, większość MMO może tylko marzyć o takiej liczbie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:51, ZubenPL napisał:

Przecież każdy przy 10mln subskrybentów by panikował. A tak po za tym wytłumacz mi swój
tok rozumowania, bo ja nie mogę pojąć jak Guild Wars 2 będący grą bez abonamentu która
na dodatek nie wyszła pomoże wpłynąć na liczbę subskrybentów wowa bardziej niż SWTOR
który już wyszedł i jest grą z abonamentem?

Może dlatego, że jest za free i ludzie dostaną lepszy produkt, a w dodatku nie będą płacić co miesiąc. W kwesti SWTOR: Czy naprawdę ludzie nie widzą jak niedopracowana jest ta gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:58, Imeilic napisał:

Może dlatego, że jest za free i ludzie dostaną lepszy produkt, a w dodatku nie będą płacić
co miesiąc.

Równie dobrze można rozumować, że nie będą czuli presji, że "muszę się zalogować, bo zmarnuje się prepaid" i mogliby spokojnie grać w obie gry naraz. Natomiast płacić 2 abonamenty naraz? Nie przejdzie.
A czy będzie "lepszy produkt" to się dopiero okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imeilic jest też grą o wiele trudniejszą, co zaznacza każdy, kto miał do czynienia z betą a skoro jest trudniejszy to wcale nie oznacza, że rzuci się na niego kupa ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:58, Imeilic napisał:

Może dlatego, że jest za free i ludzie dostaną lepszy produkt, a w dodatku nie będą płacić
co miesiąc. W kwesti SWTOR: Czy naprawdę ludzie nie widzą jak niedopracowana jest ta
gra?


Tak tylko pan na którego post odpowiadałem twierdzi że obecny spadek liczby opłacających wowa jest winny ,nie wydane GW2. A czy będzie grą lepszą tego dowiemy się z bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierdu pierdu, do 20 lev. w zupełności wystarcza. Mnie przez Trial gra skłoniła do gry. Trzeba przyznać, że każdy gra w to co lubi, jednemu się spodoba drugiemu nie. Uważam, że poszerzenie horyzontów w wersji trial nic nie da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie troche graczy to skloni do startu. Swoja droga przez ostatniego scrolla bardzo wielu moich znajomych z czasow vanili i tbc wrocilo do gry i chyba zostaną na kolejne miesiace :p jak widac system jakos dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że Blizz nie podniesie darmowego poziomu doświadczenia no bo to był by cios dla osób które np. płacą od początku. Sam był bym zirytowany że musiał zapłacić za wszystko a teraz ktoś wbija sobie 60lvl za darmo. Trochę nie fair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może w końcu ktoś by poszedł po rozum do głowy i obniżył po prostu abonament. o 1/3.. wtedy ludzie by kupowali i nie grali byle by mieć możliwość wejścia jak chcą na chwilę do gry. A nie często ludzie nie płacą za kolejne miesiące bo to na nich wymusza granie, inaczej kasa stracona.

albo każdy może wejśc do gry ale nie ma możliwości rozwoju lub inne okrojone opcje. (np. nie zapłacę za miesiąc gry by wejść na moją 85lvl postać aby sobie posiedzieć w underworld ;/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że WoW-owi może zagroźić tylko kolejna masówka Blizza, a GW2, prosze was nie bądźcie śmieszni, nie zabierze im nawet 0,000001% subskrybentów. To tak jakby nowy Tetris miał zaszkodzić np BF3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 19:32, ZubenPL napisał:

Przecież utrzymanie serwerów nic nie kosztuje :)


Utrzymanie takiego serwera to są groszowe sprawy. Kiedyś bym się zgodził że są to spore koszty. W 2004 kiedy wyszedł WoW Blizz mówił że utrzymanie takiego serwera to koszt porównywalny do utrzymania całego Battle.net-u dla Europy (tego pierwszego, nie mylić z Battle-net 2.0). Przy tym jak taka technologia się rozwija to serwer którego potrzebuje WoW może być stosunkowo słaby w porównaniu do dzisiejszych serwerów z wyższej półki a co za tym idzie sporo tańszy niż było to kiedyś. Dodatkowo Blizzard nie posiada serwerów WoW korzysta jedynie z outsourcingu. Tzn. wynajmuję serwery od firm zewnętrznych i płaci im jedynie za korzystanie z nich. Dodatkowo wystarczy wspomnieć chociażby o Guild Wars 2 który nie będzie mieć abonamentu a zapewne będzie potrzebował sporo mocniejszych serwerów (przede wszystkim z powodu obliczeń związanych z dynamicznymi zdarzeniami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować