Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2005 o 11:49, Milteen napisał:

Wiec najlepsza zabawka do grania jest konsolka a do pracy/neta komp... no chyba ze kogos stac
by co 2miechy sobie kompa Upgredowal by mu lazilo ... :)


Aż chce siedodać: "ale konsola i tak nie radzi sobie z absolutnie wszystkimi grami, bo w strategiach i hardcore''owych symulatoprach lezy i kwiczy". No i upgrade co 2 miesiace? Jasne, wierzymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się przez długi czas przymierzam do kupna konsoli. Bliżej mówiąc Sony PSP. Podstawową zaletą jest duża mobilność oraz w miarę niska cena sprzętu (konsola z dodatkami nie przekroczy 2 tys. zł, a dobry komputer kosztuje ponad 4 tys. zł). Jednak nie wiem czy warto. Na konsoli nie ma tak fajnych gier jak AoE III, F.E.A.R. lub CoD 2, a te co wyszły nie są takie super jak zapowiadano (omijając GTA: LCS i kilka innych produkcji). Może doradzicie co lepiej wybrać: Sony PSP (2 tys. zł + duża mobilność), czy komputer (4 tys. zł + duża liczba gier)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 13:51, Bambusek napisał:

> Wiec najlepsza zabawka do grania jest konsolka a do pracy/neta komp... no chyba ze kogos
stac
> by co 2miechy sobie kompa Upgredowal by mu lazilo ... :)

Aż chce siedodać: "ale konsola i tak nie radzi sobie z absolutnie wszystkimi grami, bo w strategiach
i hardcore''owych symulatoprach lezy i kwiczy". No i upgrade co 2 miesiace? Jasne, wierzymy...


Wiesz możesz odpalić np. F.E.A.R, CoD 2 na kompie który jest lepszy niż minimalny i jakoś będzie grać ale co to za przyjemność z gry skoro grafika wygląda biednie. Jeśli ktoś kupił monitor z rozdziałką 1280x1024 to granie na 800x600 mija się z celem. Poza tym producenci nie do końca wykorzystują moc drzemiącą w np. kartach graficznych, weźmy na ten przykład MGS2-spróbuj go odpalić na komputerze zbliżonym specyfikacją do PS2, nie uruchomisz bo to niemożliwe, nawet na najniższej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 16:59, f5k napisał:

Wiesz możesz odpalić np. F.E.A.R, CoD 2 na kompie który jest lepszy niż minimalny i jakoś będzie
grać ale co to za przyjemność z gry skoro grafika wygląda biednie. Jeśli ktoś kupił monitor
z rozdziałką 1280x1024 to granie na 800x600 mija się z celem. Poza tym producenci nie do końca
wykorzystują moc drzemiącą w np. kartach graficznych, weźmy na ten przykład MGS2-spróbuj go
odpalić na komputerze zbliżonym specyfikacją do PS2, nie uruchomisz bo to niemożliwe, nawet
na najniższej jakości.


I tu widać podstawową rzecz, o której zapominają konsolowcy - procesory z PC i konsol to zupełnie inna sprawa. Nie można ich porównywać. 233 PS2 i 233 PC to nie jest ten sam procesor i nie pracuje tak samo. (gdyby pracowały to programowanie na PC i PS2 byłoby identyczne, a nie jest). Dlatego niezmiennie śmieszy mnie argument "a odpal MGS/grę xxx na takiej konfiguracji jaką ma PS2". Odpalę - tylko najpierw dajcie mi na PC 128 bitowy procesorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze nie, jesli kogos stac to sobie moze pozwolic na upgrade co 2 miechy np bo praktycznie co pare miechow wychodza nowe karty graficzne i taki bogacz sobie pomysli ze co on musi miec najlepsza ... :)
No fakt nie wszystko lazi na konsolce, ale nie zaprzeczysz ze komp jest droga zabawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uważałem że tylko i wyłącznie komputer. Teraz się zastanawiam nad konsolą ale nie wyobrażam sobie życia bez komputera :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec mowi ze komputer nigdy nie wyprze konsol.One są wprawdzie tylko do grania ale firmy konsolowe robią postepy wiec trudno nedzie wybrac za klka lat.Niedawno uswiadomilem sobie ze rzeczywiscie komputer jest o niebo lepszy oczywiscie dla mnie,bo w przyszlosci mam zamiar robic z komputerem duzo rzeczy (bez skojarzen prosze :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 17:54, Milteen napisał:

No fakt nie wszystko lazi na konsolce, ale nie zaprzeczysz ze komp jest droga zabawka :)


Zależy. Jak ktoś nie moze spać jeśli nei ma najnowszego procesora i najnowszej karty graficznej to jest drogi. Jak ktoś przed upgreadem nieco pomyśli to juzwychodzi znacznei taniej (juz coś takiego, że ceny zaporowe sątylko u nas, w USA ceny potrafią być i 50% niższe to pominę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2005 o 17:33, Bambusek napisał:

I tu widać podstawową rzecz, o której zapominają konsolowcy - procesory z PC i konsol to zupełnie
inna sprawa. Nie można ich porównywać. 233 PS2 i 233 PC to nie jest ten sam procesor i nie
pracuje tak samo. (gdyby pracowały to programowanie na PC i PS2 byłoby identyczne, a nie jest).
Dlatego niezmiennie śmieszy mnie argument "a odpal MGS/grę xxx na takiej konfiguracji jaką
ma PS2". Odpalę - tylko najpierw dajcie mi na PC 128 bitowy procesorek.

Co nie zmienia faktu że producenci gier na PC nie do końca wykorzystują moc kart i procesorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to i to :D
tylko tyle, że mój komputer ma juz chyba za 3 lata i nic w nim niebyło zmieniane;]
a co leprze hmmm...jak wolisz TYLKO grać to konsola, a jak nietylko (internet itp.) to oczywiści PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 20:59, mariusz123 napisał:

moim zdaniem pc ale np:konsola niema wymagań sprzętowych



Zależy jaka konsola, bo niektóre gry na PS2 wymagają lepszej karty pamięci niż np. sie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować