Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Konsola czy PieC ?
To oczywiste, że komp. Może i dużo tytułów omija PCty łukiem, ale taki F.E.A.R. to już nie :) Zresztą na kompie tak jak już tu było napisane wcześniej - wypracowanie i inne prezentacje. Poza tym fora, czaty, lepsze niż na konsolach multi. Konsole są łatwiejsze z tego co wiem ( grałem u qmpla na PS2 ), ale większość kontrolerów się do kompa podłączy. Tak jak napisał Latniak: Ogólnie rzecz biorąc najlepiej mieć oba urządzenia. Ja i tak zostaję narazie przy PieCu. Kolega kupuje NFS:Most Wanted na Play`a, ale ja pada też mogę podłączyć. Niby teraz niektóre gry mają lepszą grafe na konsolach ( NFS:MW dla przykładu ), ale PCtowcy mają tak w większości przpadków. Kolejna rzecz - wymiana części - tak, kompy trzeba modernizować naprawdę często, ale za to gry mamy tańsze. Narazie to koniec mojej wypowiedzi o tym "konflikcie"
Pozdro dla komputerowców i konsolowców !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PC i konsola to dwa zupełnie różne sprzęta.. ale Wzajemnie się uzupełniające, a nie jak w wersji niektórych "ortodoxów" wykluczające... Każda z tych platform ma swoją specyfikę gier.. nie powiem które są bardziej miodne - bo nie wiem. OOba są na swój sposób wyjątkowe.. i oba "praktykuje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powinno się mieć i to i to. :-) Niestety daleko nam do zamożności pspołeczeństwa, tak więc trzeba wybierać. Osobiście preferuję komputer, choć jestem nieobiektywny, bo jedyną "konsolą" która miałem był Pegasus. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie dyskusja nad wyższością jednego na d drugim równa się dyskusji Świąt Wilekanocnych nad Bożym Narodzenie.

Ja osobiście preferuje zwykłego PC. Z kilku powodów. Gry które preferuje są w wiekszości wydawane na PC jedynie. Są tańsze to 2. Po trzecie, nie tylko gram na komputerze - bardziej przydatne narzędzie jak dla mnie.

PS2 też w tej chwili posiadam ale z racji znikomych zapsów gier rzadko gram. naprawdę miłą chęcią pograłbym w Tekkena 5 ale..... zobaczcie ile kosztuje:( Może Pro Evo 5 też bym zagrał ale.... CENA.

A teraz troszkę z innej strony. Niech przyznają się, z ręką na sercu, ci wszyscy z obrońców konsoli czy mają rzeczywiście tylko orginalne gry i nierozkodowane konsole. Znam sporo ludzi którzy w obronie konsoli prawie na noże są skłonni się bić. A gdy zajże w ich biblioteczke gier to na 30-40 tytułów 2 są orginalne (otrzymane przy zakupie:))
Paradoksalnie rynek konsol w polsce ratuje piractwo - niestety. Bo gdyby jedynie można używać orginalnych produktów, to w polsce na posiadanie konsoli było by stać jakieś 20-30 % aktualnych posiadaczy tegoż dobra:)
Taka jest niestety smutna prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam PeCeta, mam konsolę (kieszonkowca GBA SP) i bardzo chętnie zakupiłbym sobie PS2 (xbox do mnie nie przemawia...), ale funduszy brak (na razie). Otóż PC nadaje się do grania i pracy, kieszonkowca można "wykorzystać" w pracy :] (jako konsolkę lub "czytacz" e-książek) lub w łóżku :), a na PS2 podobają mi się niektóre gry - niestety niedostępne na PC - jak i to, że można sobie toto na szybko odpalić i zrelaksować się przed większym (w moim przypadku tak by było) ekranem telewizora.
Cały czas mam też nadzieję na obniżkę cen PS2 po wejściu na rynek nowych next-genów :D

Jak więc widzicie (po mojej niezwykle krótkiej wypowiedzi) nie faworyzuję ani PeCeta, ani konsoli - prawdziwy gracz powinien mieć i jedno, i drugie. O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 15:00, Andreal napisał:

Cały
czas mam też nadzieję na obniżkę cen PS2 po wejściu na rynek nowych next-genów :D


no to szykuj fundusze bo juz niedlugo cena ps2 ma spasc do 100usd. a jak sie okazuje ceny ps2 o dziwo sa u nas bardzo zblizone do tych na swiecie, wiec jest szansa ze i u nas cena spadnie. moze nie do bajecznej kwoty niecalych 400zl :( ale pwenie bedzie blizej 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage tylko gry, to sprawa tez chyba nigdy nie bedzie rozstrzygnieta... :P Wyscigi, bijatyki, survival horrory/akcja - przygoda (np. PoP)/RPG w stylu KOTOR''a/platformowki sa lepsze na konsole, bo maja pada, an ktorym sa wygodnie rozmieszczone przyciski. Granie na klawiaturze w Marvle vs. Capcom skonczylo by sie bardzo zle dla naszej klawiatury. ;P Ale za to tradycyjne RPG/strategie/fps/tps i cala raszta sa zdecydowanie bardziej wygodne na komputerze poprzez *myszke*. tak, wiem, do konsol tez sa myszki. Ale kto je posiada? Nie znam nikogo. Pozaa tym gry na pc sa tansze. Czy widzial ktos kiedys BG: Dark Aliance (czy jakos tak)? :D Zalosne po prostu... PC jak dla mnie wygrywa z wielka pzrewaga.
PS. Konsola jednak sprawdza sie duzo lepiej, kiedy ammy grac z kims. Ja nie mamn. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę przy kompie i odpuszczę sobie konsole głównie dlatego że lubię erpegi i strategie i dzięki że z powrotem przekonaliście mnie do kompa a i żeby nikogo nie urazić to nic przeciw konsolom nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 16:36, graczomaniak napisał:

Na konsole niema połowy gier strategicznych :D:D:D:D i to jest jej minus... :D


punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :)
wielbiciele gier zrecznosciowych i typu fina fantasy moga powiedziec dokladnie to samo o pc.
kryterium wyboru nie powinno byc to co uwazaja inni, ale to co sie samemu lubi i chce. nonsensem jest pozbywac sie pc po to by w jego miejsce wstawic konsole. tak samo jak idiotyzmem jest mowienie ze konsola jest bez sensu. to sa dwa totalnie rozne urzadzenia. fakt pozostaje faktem, kosole maja coraz szersze zastosowanie i funkcjonalnosc, czy sie to tym wszystkim fanatycznym wielbicielom pecetow podoba czy nie. za jakis czas nie bedzie dla was mialo znaczenia czy piszecie na tym wykozystujac do tego celu pc czy konsole, bo cos takiego jak przegladarka bedzie dla obu czyms normalnym.

ps.
nie rozumiem tej zazartej postawy "konsola to gowno - pc jest lepszy - do wsztkiego" - bez wzgledu na argumenty, osoba cos takiego piszaca sie myli i najczesciej nie miala nigdy nic wspolnego ze wspolczesna konsola. jest to jak najbardziej poparte faktami i tego nie zmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytanie jest postawione kategoryczie, jak w tym przypadku ,, Komputer czy konsola?'''' to każdy ma własny gust, własne upodobania to wybór pomiedzy tym czy kupić konsolę czy PC zależy od tego jaki gatunek gier dana osoba lubi najbardziej, jeżeli wolisz gry pokroju Jack and Daxter, Devil May Cry od CS:S (lub na odwrót) wybór staje się prosty.
Konsola ma pewna ważną ceche- nie można jej upgrade''owac , o ile przez pierwsze kilka lat jest to ogromna zaleta, o tyle w okresie kiedy na horyzoncie pojawiaja sie next-geny -sytuacja ta potrafi dobic (na konsole wydane zostaja gry, za ktorymi sprzet ledwo co wyrabia- taka sytuacja ma teraz miejsce w przypadku dema Soul Calibur III - okropnie rwie, i nic na to nie mozna poradzic:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 16:36, graczomaniak napisał:

Na konsole niema połowy gier strategicznych :D:D:D:D i to jest jej minus... :D


Polowy? Co prawda nie mam konsoli, nie interesuje sie nimi, ale i tak nie przychodzi mi zaden tytul gry strategicznej na konsole... Juz nei mowiac o polowie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 17:13, shinian napisał:

Konsola ma pewna ważną ceche- nie można jej upgrade''owac , o ile przez pierwsze kilka lat jest to ogromna zaleta, o tyle w okresie kiedy
na horyzoncie pojawiaja sie next-geny -sytuacja ta potrafi dobic


z całym szacuneczkiem, ale jeśli zostawisz PCta bez upgrade na 6-7 lat to uwierz mi, nie ulepszysz go - ani procesor, ani pamięć ani kartan nie będzie pasować :D. Taniej będzie zresztą kupić wtedy nowego niż przerabiać każdą moźliwą część z zasilaczem włącznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 17:45, D2T napisał:

> Konsola ma pewna ważną ceche- nie można jej upgrade''owac , o ile przez pierwsze kilka lat jest to ogromna zaleta,
o tyle w okresie kiedy
> na horyzoncie pojawiaja sie next-geny -sytuacja ta potrafi dobic

z całym szacuneczkiem, ale
jeśli zostawisz PCta bez upgrade na 6-7 lat to uwierz mi, nie ulepszysz go - ani procesor, ani pamięć ani kartan nie będzie
pasować :D. Taniej będzie zresztą kupić wtedy nowego niż przerabiać każdą moźliwą część z zasilaczem włącznie :D


Musialeś mnie źle zrozumieć, ewentualnie ja nie napisałem do końca jasno. Całkowicie się z Tobaą zgadzam. Chodziło mi o to, że przez pierwsze kilka lat, póki producenci nie wycisną ostatnich soków z konsoli wszystko jest piękne- z kwartału na kwartał widać poprawe grafiki w grach( wtedy wszystko jest ładnie pięknie- nie trzeba modyfikować sprzętu aby móc pograć w nowości) natomiast po kilku latach, kiedy producenci osiągną tą bariere możliwości sprzętowch- wtedy zaczynają sie schodki- gry cudowne, ale zaczynają szarpać i nic na to nie można poradzic. W skrócie o to mi chodzilo- żeby grać w nowe gry PC trzeba upgraedować, natomiast konsoli nie, początkowo to stanowi ogromną zaletę, poźniej zaś bariere nie do przeskoczenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer czy konsola? = jakie gry lubisz. Sam posiadam kompa, ps2 i GBA sp i od jakiegoś czasu siedzę tylko przy pc (GW ^^). Szczerze mówiąc ps2 kupiłem tylko dla trzech gierek: MGS3, Gran Turismo 4 i Final Fantasy X,
a gameboy to już była czysta zachcianka (trafiłem tanio na allegro). Posumowując nie liczy się platforma tylko gry w jakie chcesz popykac. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zastanowić nad ulubionymi grami, z jedną poprawką; jeżeli nikt nigdy nie grał wcześniej w gry konsolowe to koniecznie musi zrobić dokładne rozeznanie bo wielu gatunków zwyczajnie się na PC nie uświadczy. Kto wie co może się spodobać. Wielu ludzi w Polsce nie ma pojęcia o Zeldzie, Metroidzie, Baten Kaitos, God of War, DMC, Ninja Gaiden, Halo, Burnoucie, Gran Turismo i setkach (!!!) innych wspaniałych gier, w które możemy zagrać tylko na konsolach.

Ja osobiście nawet nie spoglądam na PC, gram głównie na Gacku, czasem na PS2 i GBA. Złota era gier na PC przeminęła wraz z Baldur`s Gate 2. Od czasu do czasu pojawi się jeszcze coś fajnego ale w porównaniu z ilością wybitnych gier na konsole PeCet wypada blado. W zasadzie strategia pogania strategię, sporo strzelanek a poza tym bieda. Dlatego mój komp ma 5 lat i bez dokładania chćby złotówki, pociągnie drugie tyle. Do pracy i netu wystarczy a do zabawy mam i bedę miał konole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 18:54, Patryk R napisał:

Co o tym sądzicie


Obecnie wolałbym zainwestować w komputer. A to ze względów ekonomicznych - konsola służy tylko do gier... a teraz jedna wchodzi za drugą... już okazuje się że czas PS2 zaczyna powoli wybijać dni końca, XBox też nie będzie wieczny... a gry na nie odejdą jak kartidże razem z pamiętnymi grami TV Segi czy Nintendo. A komputer? Mogę na nim uruchamiać i te stare i te nowe. Mam większy wybór - a i dodatkowo prócz oferty kina domowego czy HiFi oferuje mi możliwość pracy - czego jak narazie w tak zaawansowany sposób nie dostarczają mi Konsole.
Drugim czynnikiem są ceny - gra na konsole kosztuje czasami 2 - 3 krotną wartość gry na PC a o walorach graficznych możnaby tu polemizować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale warto zauwazyc ze omputer trzeba upgradowac a konsole masz wszystko na full detalach przez 3-4 lata (hehe pomijajac wpadke ps2 two)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować