Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Nie odpowiem, sam mam PS3, PSP i kompa. Wszystko zależy do czego ma służyć maszyna i na co cię stać, konsole są super i mają coraz więcej możliwości, ale są droższe w utrzymaniu (cena gier) i nadal mogą mniej od komputerów PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 20:47, Kirabax napisał:

A moje argumenty sa takie:
-Przez piratow, wiele tytulow tylko na konsole wychodzi. Patrz taki Assasin''s Creed
i Gta IV- Assassins wyszedl wpierw na konsole, pol roku pozniej na PC. Wszyscy sie podniecali.
GTA IV to samo tylko moze nie wyjsc. A napewno nie za pol roku. A jak wyjdzie, to R*
pewnie wpierw wypusci kolekcjonerke za 300 zl.


No fakt AC PC ukazał się pół roku później, ale za to wersja PC jest znacznie lepsza. A co do GTA IV, prawdopodobnie ukaże się na jesień (czyli za pół roku). Oto parę dowodów (co prawda nie niezbitych, ale zawsze coś):
http://www.gram.pl/news_6gzgJ,5_GTA_IV_na_PeCetach_tuz_przed_swietami.html
h ttp://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=41035

Dnia 22.05.2008 o 20:47, Kirabax napisał:

-sprzetu w konsoli nie zmieniasz, w PC, zeby najnowsze gierki dzialaly musisz kompa zmieniac.
Ja na szczescie tak dobrze dobralem komponenty, ze kompa zmieniac i przez 2 lata nei
bede (albo i dluzej).


Niby tak, ale gry na konsole kosztują jakieś 250zł, a na PC 100zł, więc ta różnica szybko się wyrównuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 21:01, mglu napisał:

Niby tak, ale gry na konsole kosztują jakieś 250zł, a na PC 100zł, więc ta różnica szybko
się wyrównuje...


Błędna teoria wszystkich PeCetowców ;D

Heh, gry na konsole naprawdę tyle nie kosztują. Owszem, w popularnych sieciach takich jak Empik jest taka cena, ale w internecie, normalnych sklepach, gra w dzień premiery kosztuje 180-200 zł. Sam niedługo zamawiam Metal Gear Solid 4, za którego zapłacę 169 zł. Nówkę, w dzień premiery. Poza tym gry tanieją, na przykład GT5 Prologue na PS3 kosztuje 95 zł, a Uncharted 99 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 21:05, master matrox napisał:

Poza tym gry tanieją, na przykład GT5 Prologue na PS3 kosztuje
95 zł, a Uncharted 99 zł.

Gry na PC-ta też tanieją i po jakimś czasie kosztują 49,99 zł albo 24,99 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2008 o 21:01, mglu napisał:


No fakt AC PC ukazał się pół roku później, ale za to wersja PC jest znacznie lepsza.

Znacznie Lepsza?! tylko 3 rodzaje sledztw dodali! a to gry nie wydluza przeciez!

Dnia 22.05.2008 o 21:01, mglu napisał:

Niby tak, ale gry na konsole kosztują jakieś 250zł, a na PC 100zł, więc ta różnica szybko
się wyrównuje...

No tak, ale mozesz jeszcze sciagac materialy dodatkowe z xBoxa Live! czyli demowy, itd. za friko.(nie biorac pod uwage abonamentu)
Mozej i gry kosztuja po 250 zl, ale zmieniajac pieca - 2500k, piractwo(gry nie wychodza na PC przez to...) a w konsoli nic nie zmieniasz, gry sa wczesniej, a dla GTA IV bylbym w stanie zaplacic te 219 zl. Wiec kasiorka sie jako tako wyrownuje a nawet wychodzi mniej. Pomysl - kupisz Halo 3 to i przez rok dzieki multi nie bedziesz gry kupywal (kupilem TF2, i BF2 - od tamtej pory nie kupilem zadnej gry, bo tylko w nie gram, i ET)GTA IV jest tak rozbudowane, ze po przejsciu do niego wrocisz a i multi pozwala na jako takie granie po sieci, a Assassins Creed byl robiony pod konsole, i wyszedl wczesniej.

Nie ma o czym dyskutowac - i PC, i konsole maja wady i zalety, ktore sie uzupelniaja. Jednak jak sami producenci mowia - konsole sa przyszloscia grania. Jednak ja wole PC, lepiej mi sie na nim gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa mówią że komputery rządzą bo nie grali na konsoli przez dłuższy czas, ja swe zdanie zmieniłem gdy zagrałem Blacka na PS2 gra pozamiatała 3/4 ówczesnych shooterów na PC... AA i jeszcze coś jeśli ktoś mówi że PC jest lepszy bo do wszystkiego się nadaję (g*** prawda) to na pewno mają go za 3000 tysiące złotych i kozaczą i chcą pokazać swą wielkość..

Ceny gier na konsole są duże w Polsce, bo wszytko jest skrojone na rynek angielski, oi polecam allegro i wyszukiwarki cen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku chcę zauważyć, że nie jestem konsolowcem czy pecetowcem, gram na czy się da. Ale muszę stwierdzić, że mówisz pół prawdy, owszem można kupić gry na konsolę za 160-180, ale nowe gry na PC kosztują 80-100. W innym wątku podawałem przykład Assasin Creeda, spróbuj go kupić na konsole kilka m-cy po premierze za 79pln... a tyle kosztował w dniu premiery na PC, widziałem go ostatnio w katowickim Saturnie za 69pln, a obok leżała wersja na PS3 za... 229pln. Przykłady GT5 i Uncharted też są chybione, pierwsza gra jest tak naprawdę zapowiedzią właściwego GT, a druga jest tania bo była dodawana jako gratis do konsoli. Ceny gier konsolowych to niestety najsłabsza strona tych maszyn. Ja kupuję na PS3 używane gierki na giełdzie, ale i tak najniższą cenę jaką tam znalazłem to 120pln... to o 50% wiecej niż za nowe gry na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jest krótko na rynku, minęło kilkanaście dni od premiery. Poza tym pewne tytuły będą "trzymały" swoją cenę i tak z pewnością jest z GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś mówi że PC jest lepszy bo do wszystkiego się nadaję (g***

Dnia 22.05.2008 o 21:28, Bratek196 napisał:

prawda) to na pewno mają go za 3000 tysiące złotych i kozaczą i chcą pokazać swą wielkość..


Może i g**** prawda, ale jednak... PRAWDA, możliwości komputera PC są większe od konsoli. Inna sprawa, że konsole są tak naprawdę komputerami. Uprzedzam, że nie krytykuję konsol, sam mam dwie, ale z faktami trudno dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest różnie. Z jednej strony większość gier z next-genów wychodzi na PC, ze starszymi konsolami jest już inaczej. Na konsoli kupujesz, wkładasz płytkę/kasetkę/co tam jeszcze jest i cieszysz się grą na max detalach, a na PCtku kupujesz, musisz instalować, lecz najgorsze są updety sprzętu. Gry na konsole są droższe, a na PC tańsze. Lecz ja to widzę pod innym względem - może SAME gry są tańsze, a jakiego sprzętu wymagają np. Crysis? Premiera gry, cena ok. 139 zł PLN, a wymagania ogromne. Taki sprzęt by się cieszyć grafą jak na konsolkach sporo kosztuje. I tak będzie zawsze. Co nowsza gra będzie coś nowego w nosiła, trzeba dołożyć kilkaset zł albo nawet około 2 patyki na nie tylko kartę graficzną, ale na procesor, pamięć RAM lub nawet lepszy dysk. Co się z tym wiąże, nowa karta główna. Co kila lat PCtowiec będzie dla gier tyle wydawał, co np. 4 PSP, 5 PS2, 2 XBOXy360. A konsole? NIC. Cała prawda o "tanich PCtowych grach". A płatne gry MMO? 50 zł co miesiąc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 15:31, Rumcajs52 napisał:

>
Może jakieś argumenty? ;]


hmm... no nie mam żadnych konkretnych argumentów ale od dziecka lubiłem PC a konsole jakoś mnie nie pociągały po prostu lubię PC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podchodzicie do tego ze zlej strony.

Najpierw sie patrzy w co dana osoba lubi grac , a potem wybiera sprzet na ktorym jest tego najwiecej.

Do bijatyk, wyscigow , arcadow czy jRPG najlepsze sa konsole.
Do FPSow, RPGow , RTSow czy MMO pecet.

I nie ma to zadnego zwiazku z mozliwosciami sprzetu , tylko z dostepnoscia gier danego typu. Bo mocny PCet moglby pociagnac dowolna konsolowa gre bedac podlaczonym do TV i dajac graczowi dostep do padow/kierownic z PS3 czy X360 i zrobic to 1080p.

Nie musi to nawet byc jakis hiper wypas ot taki za 2k z odrobina podkrecania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2008 o 16:21, Michaelius napisał:

Do bijatyk, wyscigow , arcadow czy jRPG najlepsze sa konsole.


Bo mają pada? Przecież do PC tez go kupisz, a wtedy on bedzie gurował xD

Dnia 12.06.2008 o 16:21, Michaelius napisał:

Do FPSow, RPGow , RTSow czy MMO pecet.


PeCet nadaje sie do wszystkich gatunkow gier. Moim zdaniem xD Jestem wiary pc. Więc nie wmawiajcie mi nawet konsoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 10:29, burczynski napisał:


> Do bijatyk, wyscigow , arcadow czy jRPG najlepsze sa konsole.

Bo mają pada? Przecież do PC tez go kupisz, a wtedy on bedzie gurował xD

Tak tylko zapomniałeś że na PC nie znajdziesz żadnych bijatyk Arcade czy dobrych wyścigów(takich jak Gran Turismo czy Forza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę PC-ta. Można na nim robić o wiele więcej rzeczy niż na konsoli. Ale jeśli chodzi o gry to chyba bym wybrał konsolę, zależy też jaka np. X-360, bo na moim kompie i tak wiele gier nie uciągnie a na konsoli wiadomo że każda.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam z tym problemu mam kompa ktory uciagnie mi wszystko i X360 na ktorym tez jest wiele tytulów w ktore nigdy nie zagram na komputerze. Do pelni szczescia brakuje mi jakiegos 40" LCD TV noi moze PS3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 10:34, pawciooo23 napisał:

Tak tylko zapomniałeś że na PC nie znajdziesz żadnych bijatyk Arcade czy dobrych wyścigów(takich
jak Gran Turismo czy Forza).


Ale na konsoli nie pograsz w swietna gre rpg typu gothic czy oblivion. A to jest minus, bo to niewątpliwie moj ulubiony gatunek gier bez ktorego granie nie byloby dla mnie urozmaicone. ;) Co do scigalek zgadzam się, choć TDU czy NFS na kompach wymiatają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować