Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Moim zdaniem jest po równo potrzebujesz i kompa i xbox 360 czy innej konsoli do szczęścia

ps:szkoda że nie zrobili konsoli w której możesz przeglądać internet itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 11:15, burczynski napisał:

Ale na konsoli nie pograsz w swietna gre rpg typu gothic czy oblivion. A to jest minus,
bo to niewątpliwie moj ulubiony gatunek gier bez ktorego granie nie byloby dla mnie urozmaicone.
;) Co do scigalek zgadzam się, choć TDU czy NFS na kompach wymiatają :)

Zgadzam się ale teraz coś ponoć było sychać że na konsolach gothic się pojawi a oblivion już jest.Jednak RPG Rtsy to nadal domena komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 11:23, pawciooo23 napisał:

Zgadzam się ale teraz coś ponoć było sychać że na konsolach gothic się pojawi a oblivion
już jest.Jednak RPG Rtsy to nadal domena komputerów.


Oblivion jest ale nie ma tego "komputerowego klimatu". Gothic 4, Gothic Tale czy jak tam zwał, będzie również na konsole ale nawet nie będzie miał szans dorównać części pierwszej i drugiej. Jedyne gry konsolowe, które uważam za w miarę ciekawa to seria Metal Gear Solid, Resident Evil, Tekken (w tym wypadku tylko i wyłącznie granie z drugim graczem ;), Zelda i Final Fantasy (zaliczyłbym tu też Mario i Contra). Reszta gier to tzw. "odmóżdżaki" - gry, które jedynie odprężają i nie sprawiają mi żadnej satysfakcji z grania (vide seria GTA i Halo). Poza tym nie ma to jak usiąść przy kompie i rozegrać pojedynek z kumplem w HoM&M V w trybie hot-seat czy pograć jakiegoś DOBREGO cRPG''a ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2008 o 11:15, burczynski napisał:

Ale na konsoli nie pograsz w swietna gre rpg typu gothic czy oblivion. A to jest minus,
bo to niewątpliwie moj ulubiony gatunek gier bez ktorego granie nie byloby dla mnie urozmaicone.


Hm, czy ja wiem?
Na konsolach jest stosunkowo dość dużo RPGów, a konkretniej to jRPGów. Takie serie jak Final Fantasy, Vargant Story mówią same za siebie. Poza tym w drodze jest naprawdę sporo jRPGów i to zarówno na X360, jak i na PS3.

Dnia 14.06.2008 o 11:15, burczynski napisał:

;) Co do scigalek zgadzam się, choć TDU czy NFS na kompach wymiatają :)


Heh, według mnie w ten gatunek lepiej gra się na konsoli, ale to oczywiście kwestia gustu. Sam muszę w wakacje kupić Gran Turismo 5: Prologue :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cóż - mogę powiedzieć tak. Komputer nadaje się do grania tak samo jak konsola, a twierdzenie komp = praca, konsola = rozrywka, jest co najmniej idiotyczne. Tam i tu są gry denne i perełki. Nie piszę tego posta jako fanboj PeCetów ani konsol, a jako człowiek żądający sensownej rozrywki z dobrą fabułą. Tego natomiast większość konsolowych gier nie oferuje (za wyjątkiem serii Metal Gear Solid, God of War i Final Fantasy). Na PeCetach możemy pograć w prawdziwe cRPG''i, FPS''y i RTS''y - bo gdzież indziej uruchomimy boskiego Planescape: Torment, diabelskiego Diablo, cudownego Half-Life czy genialnego WarCraft''a lub Dawn of War? Mam też doświadczenie konsolowe - w gry, które wymieniłem po prostu nie da się grać (lub jeśli chcecie kaleczyć pady...). Nie machajcie mi kiczowatym Halo czy przecenianym Gears of War! Teraźniejsi twórcy gier mydlą Wam oczy wspaniałą oprawą graficzną (co przyciąga casuali - eh nie lubię tego słowa) i tworzą "dzieła" na maksimum 10 godzin intensywnej rozgrywki za kosmiczną cenę 200 zł. Czy minęły czasy dobrych gier? Czy grozi nam age of casuality?

P.S. PeCetowcy - czy czekacie na zapowiedź Diablo III? ;) Blizzard codziennie ujawnia rąbek tajemnicy... Kto wie, czy nie zafundują nam kolejnej podróży po świecie Sanktuarium ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp zdecydowanie bo są mmo gry (wiecej niż na konsoli ) można popracować też na nim i zrobisz wszystko a konsola jest tylko pod multimedia. Jedynym plusem Konsol jest a raczej są bijatyki i jedna z najlepszych z nich soul calibur ( czekam na 4 :P). A no i na kompa są fajne rpg a przynajmniej lepiej się w nie gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Komp - aktualnie nie widzę problemów aby podłączyć teraz kompa po HDMI (przejściówka jest np.w zestawie z kartą ATI) do HDTV :)) Poza grami dodatkowo zabawa programami graficznymi / muzycznymi, tworzenie muzy, pisanie dokumentów - generalnie nic nowego :)

Ps. jeśli by patrzeć tylko z perspektywy giercowania....to nie wybrałbym kompa/konsoli tylko przyjaciół,kolegów i rozłożył jakąś wypasaną planszówkę :)) To się nazywa multiplayer przy piwie :D Praktykuje to od wielu lat - zabawa nie ma sobie równych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zdecydowanie wolę komputer - primo, kocham RTSy, a i FPSami też nie pogardzę, a w obydwa gatunki gra się na PC, hmmm, lepiej? ;]
Secondo, gry są tańsze - gdybym miał kupować gry po 200 zł, rodzice by mi po prostu na to nie pozwolili - a tak, to kupuję sobie więcej gier, w dodatku często w postaci EK, za jakieś psie pieniądze, bo co to jest 130 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 11:35, Laska-z-Polski napisał:

FPSami też nie pogardzę,
a w obydwa gatunki gra się na PC, hmmm, lepiej? ;]

Spierał bym się...

Dnia 26.07.2008 o 11:35, Laska-z-Polski napisał:

Secondo, gry są tańsze

Nom, na PC są tańsze, ale z

Dnia 26.07.2008 o 11:35, Laska-z-Polski napisał:

200zł

to już przesadziłeś :D Trzeba wiedzieć gdzie kupować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 11:48, Rumcajs52 napisał:

> FPSami też nie pogardzę,
> a w obydwa gatunki gra się na PC, hmmm, lepiej? ;]
Spierał bym się...

Aj tam, gadanie. Chcesz mi powiedzieć, że w strategie gra się lepiej nerwowo machając gałkami i wciskając kilka przycisków, niż spokojnie kontrolując sytuację klawiaturą i myszką? ;P

Dnia 26.07.2008 o 11:48, Rumcajs52 napisał:

> Secondo, gry są tańsze
Nom, na PC są tańsze, ale z
> 200zł
to już przesadziłeś :D Trzeba wiedzieć gdzie kupować ;]

To gdzie ty, przepraszam bardzo, kupujesz? Na Stadionie Dziesięciolecia? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 12:03, Laska-z-Polski napisał:

To gdzie ty, przepraszam bardzo, kupujesz? Na Stadionie Dziesięciolecia? :D


Nie ma już obecnie kłopotu, by kupić grę na konsole obecnej generacji w granicach 100 zł. Jest już sporo w takiej kwocie, a te lepsze tytuły możemy kupić nawet po 120 zł. Takie GTA IV idzie już dostać za około 150 zł, więc jest to niezła cena!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w każdym razie, nie jest to nadal pecetowe np. 59,90 :) Ale na konsole wkrótce może i się zdecyduję - skoro, powiadacie, gry tanieją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 14:03, Laska-z-Polski napisał:

Cóż, w każdym razie, nie jest to nadal pecetowe np. 59,90 :) Ale na konsole wkrótce może
i się zdecyduję - skoro, powiadacie, gry tanieją...


Wiesz, jeżeli chodzi na przykład o którąś z konsol poprzedniej generacji - dajmy na to Playstation 2, które nadal ma się dobrze, nie ma kłopotu dostać nowej gry za 50 zł. A w przypadku konsol obecnej generacji gry dość szybko schodzą z ceny, rewelacyjne Uncharted można już bez kłopotu dostać za 99 zł, co jest naprawę niezłą ceną, tym bardziej jak na taką grę. Sam kupuje jedną grę na dwa miesiące i nie czuje się z tym dobrze, no ale cóż - nie mam innego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsze są konsole od komputerów ;) gdyż na konsoli masz pewność, że gra Ci się nie zatnie, że wszystko będzie chodzić na full detalach i nie będzie z tym problemu... Komputer ma zupełnie na odwrót... nigdy nie wiadomo czy wersja PC będzie dobrze chodzić na kompie zwłaszcza jak się ma starego kompa bądź, żle skonfigurowanego. Za piecem jednak przemawiają ceny... gry nawet na już leciwego PS2, którego ostatnio sobie sprawiłem... :D są znacznie droższe... przykład? PoP: Piaski czasu PC---> 25 zl, PoP:Piaski Czasu PS2 69 zł? xD
Ma sa kra ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 12:03, Laska-z-Polski napisał:

Aj tam, gadanie. Chcesz mi powiedzieć, że w strategie gra się lepiej nerwowo machając
gałkami i wciskając kilka przycisków, niż spokojnie kontrolując sytuację klawiaturą i
myszką? ;P

Chodziło mi o FPSy

Dnia 26.07.2008 o 12:03, Laska-z-Polski napisał:

To gdzie ty, przepraszam bardzo, kupujesz? Na Stadionie Dziesięciolecia? :D

Allegro.pl, psx extreme, wirtus.pl :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:03, Łeber napisał:

Ba, w RTSy też można grać, jak podłączysz myszkę, to nawet całkiem fajnie się śmiga.
;)

No można podłączyć myszkę fakt , ale sądze że w tego typu gry lepiej grać na komputerze . Uważam także że najszybsze obecnie komputery potrafią pokazać lepszą grafikę niż konsole nowej generacji , tak przynajmniej ja sądze . A jak jest w końcu : czy na Pc można ustawić rozdzielczość 1920x1080 w jakieś grze ? Z tego co pamiętam to w najnowszych grach , przy odpowiednim sprzęcie można takową rozdzielczość ustawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować