Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Zalezy ile masz kasy, ile planujesz wydawac na gry i w jakie gry lubisz grac. W samochodowki, gry sportowe, zrecznosciowki mozna grac wygodnie na konsoli, w inne moze byc trudniej jesli dotychczas byles PeCetowcem.
Zerknij na biblioteke gier na PeCety i konsole, ktore gry wolisz? Jesli RTS, RPG, FPS, to bym bral kompa :P
Czy interesuje Cie multi? Jesli tak, to wybieralbym miedzy PS3, a PC, bo na X360 Live jest platny (dla niektorych np. mnie takie dodatkowe koszta maja znaczenie).
Jezeli potrzebujesz platformy takze do pracy, z ktora Twoj obecny komp moze sobie nie radzic (np. grafika 3D), to odpowiedz jest jednoznaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić sobie PS3 i mam kilka pytań:

1-Czy konsola ma wbudowane głośniki?
2-co trzeba dokupić aby grać w multi? router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 05:59, Kakax napisał:

zamierzam kupić sobie PS3 i mam kilka pytań:

1-Czy konsola ma wbudowane głośniki?

Nic mi o tym nie wiadomo. Zwykle podłaączamy konsole do TV, więc po co to?

Dnia 19.08.2010 o 05:59, Kakax napisał:

2-co trzeba dokupić aby grać w multi? router?

Możesz też po prostu przepinać kabel sieciowy od kompa, gdy chcesz pograć w sieci. 10m - koszt ok 20zł. Oczywiscie multi jest darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem piękny komentarz na YouTubie :

"OMFG
PC players think everythink is a hack
Playstation players are just noobs and Tubers
Xbos players are are just a bunch of xbox fanboys"

Jak się nie zgodzić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włączyć takie Uncharted 2, by stwierdzić, że konsola w zupełności wystarczy ;P

Na marginesie, mam obie platformy, polecam słabszy komputer w pokoju( słabszy niż ja mam, do mniej wymagających gier, zwłaszcza, jeżeli kasa stanowi kłopot) i konsolę do grania w salonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja gram w gry :>

Ale preferuje lepiej dopracowane tytulu (nie tylko pod wzgledem graficznym!!), ktore jednak czesciej ukazuja sie na PeCetach, choc niestety i tu powoli dochodzi konsolowe "upraszczanie" gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 21:23, The_Nemezis napisał:

To co jest na konsolach w zupełności wystarcza.


Zapomniałeś dodać, że Tobie to wystarcza, nie znaczy, że wszystkim ;)

@ 1096

Zależy do czego tam naprawdę potrzebujesz sprzętu. Jeśli Twoim głównym celem, jak gra, gra, gra i od czasu do czasu odpalenie jakiegoś filmu to polecam PS3 - X360 również jest świetny, obsługuje jednak mniej, wyznacznikiem w wyborze konsoli są gry - przejrzy exclusivy na jedną i drugą platformę i zdecyduj co Ci się bardziej podoba.

Jeśli natomiast potrzebujesz mocnego sprzętu który będzie Ci służył nie tylko do gier, ale również do pracy to jedynym słusznym wyborem jest PC - kupno takiego jest jednak nieco bardziej złożone niż zakup konsoli.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, który prędzej czy później zaatakuje każdego posiadacza PC''ta lub konsoli :(

Otóż, od niedawna zacząłem się zastanawiać nad sprzedażą mojego PSa. Rzadko gram(konsola uruchamiana raz na tydzień), gier mam na nią 10, z czego 3 mają coś dzięki czemu można grać po ukończeniu kampanii i się nie nudzić(czyt. multiplayer, split-screen). Ciągle nic nie kusi mnie do kupna nowych tytułów, bo żyję ze świadomością, że z tych siedmiu gier, które planuję zakupić w tym roku... pięć uruchomię na PCcie. Nie chodzi o pieniądze, ale raczej o świadomość tego, że nikt z moich znajomych nie ma PS3. Tym samym nie mam z kim grać, a gra samemu również jest bez sensu. Przykładem może być chociażby nadchodzące Borderlands 2 - kupując grę na blaszaka będę miał z kim grać, a dodatkowo zapłacę prawie połowę ceny wersji konsolowej.
Ostatnio zauważyłem, że na PieCa mam ponad 30 gier, ale nie jestem w stanie żadnej z nich sprzedać. Po prostu lubię do nich wracać - na konsoli mi tego brakuje. Nie wiem, może to kwestia lenistwa? W końcu trzeba wstać z fotela, uruchomić telewizor, konsolę, załadować płytę :P
Chciałbym jak najszybciej podjąć decyzję, aby nie doszło do tego, że kupię coś teraz na konsole, a za pół roku już jej nie będzie. Proszę o Wasze rady, co byście zrobili na moim miejscu? Sprzedajemy PS3 i trzymamy pieniądze na upgrade komputera(nastąpiłby latem) czy zostawiamy wszystko na swoim miejscu? Tak, wiem, ostateczna decyzja należy do mnie ;)

P.S.
Mam Xbox''owego pada do PC więc może dlatego wolę się go trzymać od niedawna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie zamienił bym nigdy komputera na konsoli. Taki dylemat miałem ponad rok temu, ładować w kompa czy kupić duży telewizor i konsole.T to przemyślałem:
- Pierwszy aspekt to ceny gier na PC o wiele tańsze niż na konsole
- ze znajomych tylko jedna osoba która ma konsole, nie miał bym z kim grać. A jaka frajda siedzieć przy konsoli, patrzeć na duży telewizor i grać samemu?
- zawsze na PC multi, nie gram ze znajomymi, grac można z kim popadnie
Zal jest taki ze niektóre fajne gry nie wychodzą na kompa, ale jest tego tyle na rynku ze można pograć w coś innego. Oczywiście są gry na kompa a na konsoli takiej nie znajdziesz, raczej robi się to rzadkością.Mam chyba nawet za mało czasu żeby grac na konsoli w tygodniu pogram ponad 10 godzin to jest dobrze, potem nadrabiam w weekend.
To moje zdanie, nie wiem czy pomogę Ci pomóc, bo musisz podjąć decyzje samemu.

Niby ze w kompa trzeba ładować dużo kasy, jakoś miałem wcześniej maszynę i dopiero po 3 latach ja wymieniłem, teraz mam ponad roczna i gram we wszystkie gry jakie wychodzą, może nie na maksymalnych w niektórych przypadkach ale gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie patrząc na bibliotekę gier wygrywa zdecydowanie PC. Moimi ulubionymi gatunkami są RPGi i gry akcji. O ile tych drugich nie brakuje na PS3, tak pierwsze są bardziej nastawione na walkę(Dragon Age?), a ja jestem fanem eksploringu, rozwijania postaci i poznawania świata(chociażby wymieniona wcześniej seria TES). Póki co jestem na etapie nauki angielskiego(potrafię się porozumieć, treść w L.A. Noire zrozumiałem) więc gry takie jak Skyrim w wersji konsolowej(tj. nieprzetłumaczonej) odpadają. Owszem, może i zdarzają się perełki typu Uncharted lub Heavy Rain, ale... płacisz ponad stówę za co co zajmie Ci kilka godzin i... puf, nie ma co robić :(
Przemyślałem sprawę i, póki co, jestem za sprzedażą konsoli. Aczkolwiek poczekam jeszcze z kilka dni z decyzją więc piszcie co o tym myślicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem stać się "konsolowcem" i skończyło się na sprzedaniu konsoli wraz z grami. Co mnie najbardziej zdziwiło i zniesmaczyło to fakt, że większe gry na konsolach po prostu klatkują. I tak naprawdę gadanie, że "konsola jest lepsza od PC, bo wszystko działa płynnie" to jakieś kompletne bzdury. Płynnie to działają mniej wymagające gry pokroju Raymana, który jest w 2D -.- Druga kwestia to ceny gier. Chcąc grać w przynajmniej dwie nowe gry na miesiąc, musiałby wydawać około 500zł. Co więcej - gry, które miały swoją premierę w czasopismach (np. Painkiller HD) i kosztowały 15zł, tutaj kosztują ponad 100. I nie zapominajmy, że na PC gry nie mające spolszczenia, otrzymują często spolszczenia fanowskie (choćby GTA IV, GTA:TBOGT, GTA:TLOD). W takich przypadkach na konsolach jesteśmy skazani na grę bez polskich napisów już do końca i nic z tym nie zrobimy. Dodatkowo xbox 360 jak i XBO/PS4 wymagają płacenia za grę w sieci. Kwoty niby nie są jakieś super wielkie, ale sam fakt, że kupując grę za ponad 200zł musimy jeszcze płacić za zagranie w multi, budzi we mnie frustrację. Kolejna rzecz to pad. Mówcie co chcecie, ale prawda jest taka, że granie na nim w gry FPS do wygód nie należy. Celowanie jest po prostu niedokładne. Koncentrujemy się na tym, żeby w ogóle trafić przeciwnika, bo trafienie tam, gdzie chcemy (w rękę, nogę, głowę) jest mega wyzwaniem.

Ja niestety po 2 miesięcznej przygodzie z konsolą byłem zmuszony powrócić do pc-ta, bo to, co oferuje konsola mi po prostu nie odpowiada. Nie tak to sobie wyobrażałem. Oczywiście są pewne plusy jak chociażby słynne "wkładasz płytkę i grasz", ewentualnie instalujesz na dysk, żeby nie słyszeć hałasu. Albo brak znienawidzonych przeze mnie programów - steam, origin etc. Jednak kasa, jaką musiałbym płacić za kupowanie oryginalnych gier w dniu premiery + abonament multi, jest zbyt duża, bo znacznie przekracza sumę, jaką wydałem 3 lata temu na mojego PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować