Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2007 o 22:03, Ronx napisał:

Ta a jak ci się czytnik zepsi to kalapita. Zanim naprawisz itp. etc. to tyle czasu minie, że
szok. Zwłaszcza, że zapewne jest na gwarancji.

tak się dzieję, jak masz Xboxa, który jak wiadomo jest awaryjny co dyskwalifikuję tą maszynę jako konsolę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kompy są nie do przebicia.Konsole maja dysk,ale mały.Niektóre gierki (chyba, nie sprawdzałem) są droższe.
Nie ma konsoli laptopów więc według mnie jak sie zastanawiacie xczy kupic kompa czy konsole radzil bym wam kupic komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie dosyć konkretne... konfiguracja moje kompa to:

CPU: AMD Athlon 64 3200+
Grafika: Gainward GeForce 6800LE 128 MB
1 GB RAMu z Kingstone''a
HDD: Seagate Barracuda 180 GB

jak widać, komp już pierwszej świeżości nie jest i przydałby się upgrade i to porządny i stąd moje pytanie... lepszy upgrade czy zakup XBOX''a 360 ? Poważnie się nad takim rozwiązaniem zastanawiam. Gdybyście mogli przedstawić wszystkie za i przeciw to byłbym bardzo wdzięczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przydałoby się, jakbyś podał swoją płytę główną.
A co do XBOX''a - Czy komputer używasz tylko do grania, oglądania filmów? Jak tak, to proponowałbym ci zakup XBOX''a (od niedawna mam PS2, ale co nieco słyszałem o XBOX''ie, a konsolki świetne są do grania:) )chociaż na dzień dzisiejszy gry są drogie (jak dla mnie). Jeżeli chcesz używać kompa do robienia jakichś prac pisemnych czy coś, a w gry grasz nie za dużo, ale chcesz zapoznać się z nowymi tytulami, to warto zainwestować w upgrade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pokaźną kolekcję gier na PC => zdjęcia w odpowiednim temacie, i wszystkie poza Oblivionem hulają bez problemu, a wszystkie nowości na jakie czekam wyjdą też na X''a więc nie wiem... a w up''a na pewno włożę więcej niż w zakup X''a...

na kompie gram i piszę do szkoły, no i ofc net... ale teraz w klasie maturalnej nie będę miał na to zbyt dużo czasu... coraz bardziej przekonuję się do XPudełka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór... Z jednej strony na konsole jest całe mnóstwo wspaniałych gier, które na PC nigdy nie zagoszczą. Obecne konsolki dają możliwość nie tylko grania, ale i słuchania muzyki, oglądania filmów, itd. Konsola nie potrzebuje ciągłego upgrade, instalowania nowych sterowników, nie boi się wirusów, nie zawiesi się w niej system operacyjny :-) Byłam posiadaczką PSX''a przez jakieś 4 lata, jednak zamieniłam ją na PC, dlaczego?
PC to nie tylko gry -to skarbnica możliwości, która jeśli umie się z niej dobrze korzystać dostarczy nam więcej rozrywki niż wszystkie konsole razem wzięte. Do zmian sprzętu, zwiech systemu czy innych atrakcji można przywyknąć, a z czasem nawet nauczyć się ich unikać^^
Krótko mówiąc (a właściwie pisząc) -lepiej zainwestować w PC, kompy zawsze zwyciężą z konsolami, bo w końcu konsola to tylko "zabawka do grania". Chociaż najlepiej byłoby mieć jedno i drugie... Mi marzy się teraz zmiana kompa na lepszy i PS3. Taki zestaw to ja rozumiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mówię - kupcie PS2 - tania, wytrzymała i gier na niej jest od groma. I wszystkie chodzą płynnie :)

Wiele osób waha się nad kupnem tejże konsoli. I muszę stwierdzić, że mają nad czym myśleć.

PS2, to najtańsza dostępna na rynku konsola. Gry, które na nią wyszły, mają ładną grafikę i sporo z nich jest godne uwagi, głównie przez to, że są one dostępne jedynie na PS2.

O jakich grach mowa? Np. Gran Turismo 4. Najlepsza samochodówka, jaka ujrzała światło dzienne. Realizm jazdy jest niezwykły i nawet pecetowa ToCA przy GT4 jest grą co najwyżej przeciętną. Wrto dodać, że w jednym odcinku Top Gear Jeremy Clarkson ćwiczył na PS2 i Gran Turismo 4, aby potem pojechać na tym samym torze i tym samym autem co w grze - w rzeczywistości...

Poza tym - cena PlayStation 2 jest tak niska, że prawie każdy może sobie pozwolić na jej kupno. Jedyne 500zł, to cena niska, zważywszy na to, że np. XBox 360 kosztuje 1400zł.





Plusy:



+ Niska cena



+ Ogromy wybór gier



+ Wiele gier, które nie mają swojej wersji na PC



+ Niskie ceny gier



+ Gran Turismo 4!!



Minusy:



- Wiek konsoli - coraz mniej gier ma swoją premierę na PS2



- Nie pogramy w większość najnowszych tytułów, np. Colin McRae Dirt



- Lekko uboga grafika w grach, brak fajerwerków



Werdykt:



PS2, to nadal doskonała konsola. Skierowana jest szczególnie dla tych, któzy nie dysponują większą gotówką na zakup konsol nowej generacji lub tych którzy chcieliby pograć (i nadrobić tym samym zaległości) w świetne gry typu Tekken, Gran Turismo 4 czy też GTA LCS lub VCS.

Jeśli nie przeszkadza Tobie brak najnowszych efektów w grach, oraz to, że coraz mniej gier wychodzi właśnie na PS2, to z pewnością zakup tej konsoli będzie dla ciebie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem nad czym sie tu zastanawiac...komputer i koniec kropka... na konsoli nie masz takiej swobody jak na komputerze. Przemyslmy:
- Czy na konsoli pogadasz na GG...
- Czy na konsole jest wiecej gier niz na komputer
- Czy na konsoli pograsz sobie lepiej niz na kompie w Bitwe o Srodziemie (mowie o Xboxie)
- Teraz nawet komputery zaczynaja bic na leb na szyje HD z Xboxa czy PS3
- Konsoli nie domodernizujesz, np. w nowe glosniki...
- Do komputera tez mozesz podlaczyc pada wiec nie widze problemu do gry w zrecznosciówki, w które najlepiej gra sie na konsolach...

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

Nawet nie wiem nad czym sie tu zastanawiac...komputer i koniec kropka... na konsoli nie masz
takiej swobody jak na komputerze. Przemyslmy:
- Czy na konsoli pogadasz na GG...
- Czy na konsole jest wiecej gier niz na komputer
- Czy na konsoli pograsz sobie lepiej niz na kompie w Bitwe o Srodziemie (mowie o Xboxie)
- Teraz nawet komputery zaczynaja bic na leb na szyje HD z Xboxa czy PS3
- Konsoli nie domodernizujesz, np. w nowe glosniki...
- Do komputera tez mozesz podlaczyc pada wiec nie widze problemu do gry w zrecznosciówki, w
które najlepiej gra sie na konsolach...

Pozdrawiam ;)

zgodzę się z tobą... ale mam pytanie czy jest gg na linuxa?? bo jak jest to znaczy że na ps3 też jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

Nawet nie wiem nad czym sie tu zastanawiac...komputer i koniec kropka... na konsoli nie masz
takiej swobody jak na komputerze. Przemyslmy:
- Czy na konsoli pogadasz na GG...

Konsola, jak sama nazwa wskazuje, jest do gier. Całkowicie bezsensowne i bezpodstawne jest argumentowanie, że komputer w grach jest lepszy tym, że można pogadać na gg... Trzymajmy się tematu.

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Czy na konsole jest wiecej gier niz na komputer

Byś się zdziwił...

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Czy na konsoli pograsz sobie lepiej niz na kompie w Bitwe o Srodziemie (mowie o Xboxie)

Interfejs zrobiono porządnie, nie jest tak wygodnie jak na PC, ale przejdzie.

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Teraz nawet komputery zaczynaja bic na leb na szyje HD z Xboxa czy PS3

Tak, ale ile kosztują? ;-)

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Konsoli nie domodernizujesz, np. w nowe glosniki...

Ja gram na monitorze i głośnikach - mogę sobie ''domodernizować''. Co do wymiany podzespołów w PC - za jeden Twój upgrade PC mogę kupić 3 nowe konsole.

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Do komputera tez mozesz podlaczyc pada wiec nie widze problemu do gry w zrecznosciówki, w

Ale gry na PC są dostosowane do klawiatury i myszki, więc zazwyczaj na padzie gra się gorzej (Devil May Cry na PC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

Nawet nie wiem nad czym sie tu zastanawiac...komputer i koniec kropka... na konsoli nie masz
takiej swobody jak na komputerze. Przemyslmy:
- Czy na konsoli pogadasz na GG...
- Czy na konsole jest wiecej gier niz na komputer
- Czy na konsoli pograsz sobie lepiej niz na kompie w Bitwe o Srodziemie (mowie o Xboxie)
- Teraz nawet komputery zaczynaja bic na leb na szyje HD z Xboxa czy PS3
- Konsoli nie domodernizujesz, np. w nowe glosniki...
- Do komputera tez mozesz podlaczyc pada wiec nie widze problemu do gry w zrecznosciówki, w
które najlepiej gra sie na konsolach...

Pozdrawiam ;)

zgadzam się z tobą w 100% nie ma nic lepszego od kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasy dla konsol minęły :-( To nie to, co jakieś choćby 5 lat temu kiedy pół osiedla zbierało się w jednym mieszkaniu i "cięło" jakiegoś Kensei (u mnie też bywały takie zloty) ;)
To było coś- nie ma to jak grupa przyjaciół przy jednej konsoli i paru niezłych gierkach, ehhh... Stare, dobre czasy. Teraz to tylko się gra po sieci, a szkoda :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Czy na konsoli pogadasz na GG...


Te nowe konsole oferują możliwość rozmowy ze znajomymi, ale żeby to zrobić, należy mieć włączoną grę z taką opcją, np. Lost Planet. Opcja raczej nie dla ludzi, którzy chą po prostu pogadać przez siec. I do tego trzeba zzapłacić za nie najtańszą grę.

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Czy na konsole jest wiecej gier niz na komputer


Pewnie nie, chociaż te na konsole są kreatywniejsze pod względem rozrywki. Cóż, w końcu zrobić grę na kompa jest łatwiej niż na konsole.

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Czy na konsoli pograsz sobie lepiej niz na kompie w Bitwe o Srodziemie (mowie o Xboxie)


Wszelkiego rodzaju RTS-y, RPG czy strategie to nadal domena komputerów. I to one są dla mnie najlepsze spośród gier. Oczywiście, można zrobić udaną konwersję dobrej gry z konsoli na blaszaka, pod warunkiem, że będzie ona wykonana szybko i przez doświadczony z takimi rzeczami team.

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Teraz nawet komputery zaczynaja bic na leb na szyje HD z Xboxa czy PS3


No cóż, komputery rozwijają się cały czas i nie są uzależnione od takich producentów jak Microsoft czy Sony. A liczba modeli podzespołów komputerowych potrafi naprawdę przerazić (to jednak konfiguracja "smoka" nie jest taka trudna. Od tego są niezliczone fora).

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

- Konsoli nie domodernizujesz, np. w nowe glosniki...


Kiedyś słyszałem o dodatkowych częściach do konsol (takich jak nowe kości RAM-u), ale albo to nie była prawda, albo nie zdobyły popularności, bo fani overclockingu już dawno są przy kompach.

Dnia 25.08.2007 o 12:57, ReWelot napisał:

Pozdrawiam ;)


Co mi pozostało: też pozdrawiam :-].

============> WorldWar3PL
>Tak, ale ile kosztują? ;-)

Oj, nie tak dużo. Mam sprzęt za 3500 zł (w tym monitor za 800zł) jeszcze z grudnia 2004 roku i chyba dopiero Crysis go rozłoży na łopatki. Nawet Gothic 3 chodzi dobrze i się nie przycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta. Jeżeli chcemy być na forum, rozmawiać przez różne komunikatory, pisać jakieś prace to komputer, a gdy chcemy grać to konsola. Przyjemność grania na PC w porównaniu chociażby do PS2 jest baaardzo malutka. Nie ma to jak ułożyć sie w łóżeczku, wygodnie i przytulnie, uruchomić swoją ulubioną grę i zacinać przez całą noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować