Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Ciekawe czy mysz działa na x360 tylko z adapterem, bo chce kupic x360 no i ba uwielbiam strategie, a ten adapter kosztuje prawie 300 zeta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jedną rzecz, czy taki StarCraft 2 na maksymalnych detalach w obydwu wersjach, będzie się różnił grafiką, będzie ona lepsza na kompie, mimo tego, że developer zasądził, że mają być identyczne na każdą platformnę? Raczej nie. Tak więc nie rozumiem tego argumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:14, Łeber napisał:

A powiedz mi jedną rzecz, czy taki StarCraft 2 na maksymalnych detalach w obydwu wersjach,
będzie się różnił grafiką, będzie ona lepsza na kompie, mimo tego, że developer zasądził,
że mają być identyczne na każdą platformnę? Raczej nie. Tak więc nie rozumiem tego argumentu.

No akurat dałeś przykład gry która grafika jest taka sama na obydwu urządzeniach ( chyba ci o to chodziło ) ale sądze że Pc potrafi ciut więcej od nowych konsoli , zapewne jesteś zwolennikiem konsol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem konsol, nie zaprzeczam, sam mam PS3. :P Osobiście uważam, że aktualnie wszystkie gry i te z PC i te z konsol stoją na mniej równym poziomie. Może i nowe komputery potrafią ciut więcej od konsol, mają większą moc, ale gry nadal są robione pod wszystkie PC, nie tylko pod super nowoczesny sprzęt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:29, Łeber napisał:

Jestem zwolennikiem konsol, nie zaprzeczam, sam mam PS3. :P Osobiście uważam, że aktualnie
wszystkie gry i te z PC i te z konsol stoją na mniej równym poziomie. Może i nowe komputery
potrafią ciut więcej od konsol, mają większą moc, ale gry nadal są robione pod wszystkie
PC, nie tylko pod super nowoczesny sprzęt. ;)


Jedna jest tylko rzecz na PC - gry mają co raz większe rozdzielczości.

W przypadku konsol wszystko stanie na Full HD, czyli 1920x1080. Myślę, że to i tak jest nieźle, tym bardziej że każda gra będzie u nas płynnie chodzić. W przypadku komputerów na pewno u wielu osób taki Crysis nie odpaliłby na wysokich detalach w tej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:31, master matrox napisał:

> Jestem zwolennikiem konsol, nie zaprzeczam, sam mam PS3. :P Osobiście uważam, że
aktualnie
> wszystkie gry i te z PC i te z konsol stoją na mniej równym poziomie. Może i nowe
komputery
> potrafią ciut więcej od konsol, mają większą moc, ale gry nadal są robione pod wszystkie

> PC, nie tylko pod super nowoczesny sprzęt. ;)

Jedna jest tylko rzecz na PC - gry mają co raz większe rozdzielczości.

W przypadku konsol wszystko stanie na Full HD, czyli 1920x1080. Myślę, że to i tak jest
nieźle, tym bardziej że każda gra będzie u nas płynnie chodzić. W przypadku komputerów
na pewno u wielu osób taki Crysis nie odpaliłby na wysokich detalach w tej rozdzielczości.

No tak tu racja , konsola ma jedną wielką przewagę : BRAK WYMAGAŃ . Gra nie będzie się w ogóle cięła ( chyba że zarysowana płyta ) a żeby pograć na wysokich detalach na Pc trzeba mieć naprawdę bardzo szybki komputer . Szkoda że gry na konsole są dość drogie ( mówię to o grach które wchodzą do sklepów ) . To jest chyba jedyny minus konsol nowej generacji , gdyby nie PC raczej nie miałoby szans z konsolami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:35, heaton 1992 bdg napisał:

( mówię to o grach które wchodzą do sklepów ) . To jest chyba jedyny minus konsol nowej
generacji , gdyby nie PC raczej nie miałoby szans z konsolami .


No niestety, ceny gier to spory minus.

Owszem, nie ma kłopotu żeby dostać jakiś tytuł za 100 zł, ale te gry z reguły mają już kilka miesięcy na karku. W sumie to za granicą gry na PC mają zbliżone ceny do konsol, dlatego tam tak mało osób gra na PC. Co prawda nie jest to jedyny powód, ale cóż. Tam rynek konsolowy jest o wiele bardziej posunięty do przodu - kiedy do tego dojdzie w Polsce, nie mam pojęcia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mojego posta konsoowil fanboje moga nie zrozumieć ale napiszę kilka słów bolesnej prawdy.

Nie wiem czy wiecie ale konsole na początku sprzedaje się poniżej kosztów produkci - tak jest od czasu SNES, kolejno przez PSX, Dreamcast, xboxy, itd. Oznacza to, że płacąc 600$ za konsole w rzeczywistości dostajecie sprzęt który jest warty 800-1000$, dopiero później postęp technologiczny pozwala zmniejszyć cenę urządzenia i zarabiać również na nim. Właśnie dlatego gry na konsole w porównaniu z pecetowymi są takie drogie, po prostu producent zakłada, że odbije sobie cenę + zarobi na samych grach. I to się sprawdzało do czasów PS2, dlaczego do czasów o tym poniżej

SONY projektując PS3, stanęło na skraju bankructwa - poważnie. Zaprojektowanie konsoli znacznie przekroczyło zakładany budżet. Zaprojektowanie tak chołubionego przez jabu i kilku innych procesora cell kosztowało ponad 1,5 MILIARDA ZIELONYCH (1 500 000 000 $) Co po dodaniu całych kosztów projektu + kampania reklamowa + sprzedaż samych konsol poniżej kosztów produkcji dało sony ponad 2 Miliardy dolarów straty. - Do dzisiaj mimo, ze konsola ma 3 lata - pozostał miliard dolarów straty.

Co innego XBOX 360 - Microsoft potrafi liczyć - wziął sobie gotowe rozwiązanie graficzne od ATI, procka od IBM (po co wydawać kasę na badania, kiedy zrobili to już inni) i trzepie kaskę.

Jak myślicie kiedy ujrzymy PS4, kiedy PS3 może się nigdy nie zwrócić?

Dlatego konsolowcy następne generacje konsol będą przypominały coraz bardziej bebechy peceta, bo INACZEJ SIĘ PO PROSTU NIE OPŁACA, dlatego, że koncerny powiązane z PC są gigantami rynku - co takie SONY znaczy w porównaniu z INTELEM, albo IBM? - NIC.

WSZELKIE DANE FINANSOWE SĄ ŁATWE DO ZNALEZIENIA NA NECIE.


Pozdrawiam trzeźwo myślących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak:
- komputer, czy konsola?
- komputer bo bez niego nie można by nawet prowadzić tej dyskusji ;P .

A tak na serio: najpierw PC, a jak ktoś może sobie pozwolić to potem jeszcze konsola jako urządzenie czysto rozrywkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest tak naprawdę do wszystkiego , konsola to przede wszystkim gry , muzyka czy też filmy , po prostu rozrywka . Tak więc najlepiej dysponować dobrym komputerem , ale jeśli się chce to dodatkowo można kupić konsolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kocha FPS, RTS, MMO, RPG itp. to tylko komputer. Jednakże konsola ma ten klimat swój chociaż mi PS2 się znudziło. Gdyby gry były tańsze na PS3, to bym wolał konsolę. Bo X360 wg. mnie jest gorszy od konsoli Sony. Ma mniejszy potencjał, gorsze funkcje, na PS3 można zainstalować Linuxa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już gdzieś pisałem konsola jest do gier (choć nie tylko), a PC... no właśnie to już zupełnie co innego. Bez blaszaków świat nie był by takim jakim jest. Powstanie pierwszego komputera było rewolucją, przecież wszystko się teraz na nich opiera.

Podsumowując - PC do pracy i gier MMORPG (konsole tego nie mają... jak na razie), a konsole dla rozrywki. Nie ma to jak wspólnie pograć na Wii bądź PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 20:54, Grinczar napisał:

Ktoś kocha FPS, RTS, MMO, RPG itp. to tylko komputer. Jednakże konsola ma ten klimat
swój chociaż mi PS2 się znudziło. Gdyby gry były tańsze na PS3, to bym wolał konsolę.
Bo X360 wg. mnie jest gorszy od konsoli Sony. Ma mniejszy potencjał, gorsze funkcje,
na PS3 można zainstalować Linuxa...


Tak x360 marnie wypada przy ps3 chociaż też pokazuje pazurki. PS3 na razie wykorzystało tylko ok. 50% swojego potencjału, a x360 już prawie 100% .
Mam zamiar kupić sobie tą konsole po bierzmowaniu (kiedyś jakaś większą kasę dostane:>). Jeszcze w te wakacje chcę sobie złożyć nowy komputer, co jak myślę nie jest złym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 12:32, Tyron napisał:

Wprawdzie mojego posta konsoowil fanboje moga nie zrozumieć ale napiszę kilka słów bolesnej
prawdy.

Nie wiem czy wiecie ale konsole na początku sprzedaje się poniżej kosztów produkci -
tak jest od czasu SNES, kolejno przez PSX, Dreamcast, xboxy, itd. Oznacza to, że płacąc
600$ za konsole w rzeczywistości dostajecie sprzęt który jest warty 800-1000$, dopiero
później postęp technologiczny pozwala zmniejszyć cenę urządzenia i zarabiać również na
nim. Właśnie dlatego gry na konsole w porównaniu z pecetowymi są takie drogie, po prostu
producent zakłada, że odbije sobie cenę + zarobi na samych grach. I to się sprawdzało
do czasów PS2, dlaczego do czasów o tym poniżej

SONY projektując PS3, stanęło na skraju bankructwa - poważnie. Zaprojektowanie konsoli
znacznie przekroczyło zakładany budżet. Zaprojektowanie tak chołubionego przez jabu i
kilku innych procesora cell kosztowało ponad 1,5 MILIARDA ZIELONYCH (1 500 000 000 $)
Co po dodaniu całych kosztów projektu + kampania reklamowa + sprzedaż samych konsol poniżej
kosztów produkcji dało sony ponad 2 Miliardy dolarów straty. - Do dzisiaj mimo, ze konsola
ma 3 lata - pozostał miliard dolarów straty.

Co innego XBOX 360 - Microsoft potrafi liczyć - wziął sobie gotowe rozwiązanie graficzne
od ATI, procka od IBM (po co wydawać kasę na badania, kiedy zrobili to już inni) i trzepie
kaskę.

Jak myślicie kiedy ujrzymy PS4, kiedy PS3 może się nigdy nie zwrócić?

Dlatego konsolowcy następne generacje konsol będą przypominały coraz bardziej bebechy
peceta, bo INACZEJ SIĘ PO PROSTU NIE OPŁACA, dlatego, że koncerny powiązane z PC są gigantami
rynku - co takie SONY znaczy w porównaniu z INTELEM, albo IBM? - NIC.

WSZELKIE DANE FINANSOWE SĄ ŁATWE DO ZNALEZIENIA NA NECIE.


Pozdrawiam trzeźwo myślących.

Witam :D W zwiazku z powyższym tekstem zarzuciłem kilka zmyslnych kontrargumentów obalajacych niektore z Twoich tez, ale jak zwyklw wystąpił jakis obesrany błąd i poł godziny pisania i podawania przykładów poszlo sie dymać. Serwisantom forum z góry dziękuję. Jeśli wyrażasz ochote na małą polemikę w kwestiach wyzej wymienionych, to sprobuje to jakos odtworzyc. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 11:18, Rumcajs52 napisał:

>
Ja wyrażam zgodę :D
Jestem ciewawy co napisałeś.

Wiesz juz o co chodzi wiec pominę rankingi firm i zawilosci zwiazane z procesem produkcyjnym urzadzen o stopniu zaawansowania konsoli do gier nowej generacji. O jego hardware''owej odrebnosci od maszyn pc i X-Boxa tez, bo jak sie okazalo podobieństwo sprzetowe maszynki Billa i pc nie wyszlo w rezultacie na dobre tej pierwszej (w pewnym sensie oczywiscie). Niektore argumenty zostawie sobie na potem :) Napisze o tym, ze sporo rzeczy mających zwiazek z gwaltownymi zmianami na rynku konsolowo-pecetowym to wina najslabszego ogniwa tej machiny- Graczy.
A ściślej mowiac PIRACTWA. Ze ceny gier sa takie wysokie, bo sprzet sie nie sprzedaje??- co ma piernik do wiatraka? Jak mozna winic producentow hardware za ceny software? Zreszta nie wazne ile mozna zarobic na sprzedarzy konsol - wazne czy sa powody, zeby je kupowac. Sony pozostalo ostatnie na placu boju w wojnie z piractwem, wielki "myślący i trzepiący kasę" Microsoft dal ciala. To zla wiadomosc dla developerow. Eskalacja tego problemu ma wymiar znacznie istotniejszy niż dywagowanie na temat polityki sprzetowej. Bo ktos w koncu moze wstac i powiedziec- PIEPRZYC TO. I beda to producenci gier. Bo to ONI najwiecej dokladaja do interesu (np. Crytek, ktory wpierw dopingowany i wychwalany zostal pozniej olany i pchal swoj pierwszoklasowy wyrob jako dodatek do lepszych kart nvidii, bo umowa developer-gracz nie dala rezultatow, a umowa z nvidia sytuacje nieco poprawila- szczegoly na serwisie IGN). To ze ten caly rynek jest taki niezrozumialy dla nas to suma wielu czynnikow na ktore nie zwracamy uwagi. A do analityków inwestycyjnych Sony daleko nam jak z tad do Chin i to przez Londyn. Gdyby bylo inaczej, to nas by sie pytali jak zajac sie produkcja/sprzedaza, co wrzucic do srodka, po co i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:35, Kalejdoskop86 napisał:

Zdecydowanie komputer! Jak przyjdzie niedługo mój nowy PC to będę w siódmym niebie! ^^


Czemu zdecydowanie PC? Jakieś argumenty? Bo tylko do grania znacznie lepsza jest konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować