Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Masz racje komputer zawsze będzie lepszy od konsoli. Konsola służy praktycznie tylko do grania, cała reszta to dodatki. Ceny gier są drogie, a na PC-a o wiele tańsze, jeśli chodzi o sterowanie, zawsze można dokupić gamepad-a, lub joystick do urozmaicenia gry.
P.S. Na Ps3 bodajże można sprawdzić poczte. :P ale nie chyba na X360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moim zdaniem konsole są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przygode z grami, ponieważ nie trzeba dokupywać, żadnego sprzętu itp. Jedyną moim zdaniem wadą są ceny gier. Wystarczy porównać np. GTA IV z PS3 na PC i widać gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 12:52, kacper78 napisał:

Masz racje komputer zawsze będzie lepszy od konsoli. Konsola służy praktycznie tylko
do grania, cała reszta to dodatki. Ceny gier są drogie, a na PC-a o wiele tańsze, jeśli
chodzi o sterowanie, zawsze można dokupić gamepad-a, lub joystick do urozmaicenia gry.
P.S. Na Ps3 bodajże można sprawdzić poczte. :P ale nie chyba na X360


to jak porównanie auta arodzinnego z autem sportowym-masz żonke i dwójke dzieci-musisz kupić rodzinne. To jest piec.Ale jak masz jeszcze trochę grosza na zbyciu-kupujesz sportowiznę dla zabawy-to jest konsola. Ale czy każde auto rodzinne jest lepsze od każdego auta sportowego,albo na odwrót? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 11:55, Pernia napisał:

wtf.
Tak, dla mnie X360 i PS3 to bardziej zabawka do gier. Worda tutaj nie ma, ani nic podobnego.
Gry są drogie, ale na PC konwersje prawie zawsze wychodzą. Jak przestaną - wtedy się
zastanowie nad konsolą.
Kodi24
Nie wiem czy chodziło ci o mnie, ale ja nie twierdze ze na PS3 czy Xboxie nie ma neta
;). Gry na PS3 są poprostu... SŁABE, Xbox ma bardzo dużo dobrych gier, a PS3... nie.
Jak już konsola to Xbox, bo ceny gier są takie same, a X'' jest 2 razy tanszy, na PS3
TRZEBA instalować gry, a najtansza wersja z małym dyskiem kosztuje tyle ile kosztuje,
a mi się nie usmiecha codziennie spedzac po 4h instalując gry, bo chce zagrac w cos innego
niz w to, co mam na HDD ;)



jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 12:55, kacper78 napisał:

Ogólnie moim zdaniem konsole są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przygode z grami,
ponieważ nie trzeba dokupywać, żadnego sprzętu itp. Jedyną moim zdaniem wadą są ceny
gier. Wystarczy porównać np. GTA IV z PS3 na PC i widać gołym okiem.


No właśnie w tym rzecz, że coś tej drastycznej różnicy nie widać...

Z ciekawości odpaliłem Allegro, przeszukałem kategorię na PC - średnia cena GTA IV na PeCeta to około 130 zł. Zdarzają się wyjątki, na przykład po 110 zł, ale aż tak dużo ich nie ma. A wersja na PS3? Nie ma ich dużo w tej chwili (większość zainteresowanych dawno kupiła), ale ceny oscylują w okolicach 140 zł. Można upolować za 130 zł, można za 150 zł - ale średnio wychodzi tyle ile podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 11:55, Pernia napisał:

ciach

Ale ślepak, o koleś xD. Normalnie aż nie mogę powstrzymać śmiechu i wyjść z podziwu Twojej ogromnej wiedzy, którą pewnie posiadłeś siedząc na kibelku i czytając Super Express. Podziel się z nami kolejnymi faktami autentycznymi, a może trafią one na pierwszą stronę JoeMonster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba instalować gry? Nie wiem gdzieś to wyczytał... A pozatym... czy MGS4, Little Big PLanet, Ressistance, Killzone 2, Motorstorm itd. to słabe gry? A wymieniłem gry TYLKO na PS3... I nie to, że bronie "chlebaka"... Sam mam Xboxa360, ale poczytaj troszkę zanim napiszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buhahahaha spadłem z fotela, ja się nie znasz na czymś to nie pisz takich głupot oszczędzisz sobie kompromiatacji.

PC nadaje się do gier, tylko do rozbudowanych RTS-ów RPG-ów i FPS-ów (OFP, no dobra symulatorów) i tylko do nich niestety ludzie wolą proste nawalanki i potencjał PC się marnuje.

PS3 ma dużo świetnych gier, ale kolega kodi24 już je wymienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:06, master matrox napisał:

> Ogólnie moim zdaniem konsole są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przygode
z grami,
> ponieważ nie trzeba dokupywać, żadnego sprzętu itp. Jedyną moim zdaniem wadą są
ceny
> gier. Wystarczy porównać np. GTA IV z PS3 na PC i widać gołym okiem.

No właśnie w tym rzecz, że coś tej drastycznej różnicy nie widać...

Z ciekawości odpaliłem Allegro, przeszukałem kategorię na PC - średnia cena GTA IV na
PeCeta to około 130 zł. Zdarzają się wyjątki, na przykład po 110 zł, ale aż tak dużo
ich nie ma. A wersja na PS3? Nie ma ich dużo w tej chwili (większość zainteresowanych
dawno kupiła), ale ceny oscylują w okolicach 140 zł. Można upolować za 130 zł, można
za 150 zł - ale średnio wychodzi tyle ile podałem.

Co prawda to prawda, tylko że na konsole gra wyszła prawie rok temu, a na PC niedawno. To cena i tak wysoka. Ale to jest nie ważne. Wystarczy poszukać inne tytuły na Allegro i można trafić nowe gierki za 100 zł albo nawet mniej! Przykładowo Mirror''s Edge to świeży tytuł - w sklepie kosztuje 100 zł na PS3! Na PC wychodzi drożej. Cóż... Wkurza mnie tylko jedno. Dostałem niedawno BiA: Hell''s Highway, wkładam płytkę i wyskakuje mi, że nie mam miejsca na dysku. Masakra! Przecież mam zaledwie 4 demka! Patrze, wchodzę w Game Data czy jak to sie tam nazywa i widzę po kolei: plik instalacyjny GTA: 3 GB, Skate: około 3 GB, Home: tak samo, Heavenly Sword: Tak samo! Do tego BiA kolejne 3! Trochę gruba przesada moim zdaniem. Ale cóż zrobić. Przynajmniej gry się szybciej wczytują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:11, Bratek196 napisał:

PC nadaje się do gier, tylko do rozbudowanych RTS-ów RPG-ów i FPS-ów (OFP, no dobra symulatorów) i tylko do nich niestety ludzie wolą proste nawalanki i potencjał PC się marnuje.


Błąd. Pecety nadają się do wszystkich gier, problemem jest tylko ich dostępność. Na konsoli nie pograsz komfortowo w rtsa, na pc spokojnie możesz popykać w bijatykę - tylko znajdź porządną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:20, DJ Szlafrok napisał:

> PC nadaje się do gier, tylko do rozbudowanych RTS-ów RPG-ów i FPS-ów (OFP, no dobra
symulatorów) i tylko do nich niestety ludzie wolą proste nawalanki i potencjał PC się
marnuje.

Błąd. Pecety nadają się do wszystkich gier, problemem jest tylko ich dostępność. Na konsoli
nie pograsz komfortowo w rtsa, na pc spokojnie możesz popykać w bijatykę - tylko znajdź
porządną...

A dokładniej to cena... graczy już znudziło ciągłe wymienianie podzespołów, żeby pograć bez większych problemów, z ładniejszą grafiką itp. A w strategie całkiem dobrze gra się na konsoli. Przykładowo bardzo dobrze rozwiązali to twórcy EndWar''a - potrzebny jest tylko headset. Wszystko za jego pomocą można zrobić :) I działa to bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:20, DJ Szlafrok napisał:

/.../


O, na tezę RTSów na konsolach, możemy dać doskonały przykład tego, że ten gatunek ostro poszedł do przodu na konsolach. Niedawno mieliśmy w nim spory przełom - a to za sprawą EndWar od Ubisoftu. Jedna z najbardziej innowacyjnych gier tego typu ostatnich lat - sterowanie głosem wedle recenzji, sprawdza się bardzo dobrze. Sam zamierzam kupić tą grę, ale na razie do szczęścia brakuje mi headsetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:20, DJ Szlafrok napisał:

> PC nadaje się do gier, tylko do rozbudowanych RTS-ów RPG-ów i FPS-ów (OFP, no dobra
symulatorów) i tylko do nich niestety ludzie wolą proste nawalanki i potencjał PC się
marnuje.

Błąd. Pecety nadają się do wszystkich gier, problemem jest tylko ich dostępność. Na konsoli
nie pograsz komfortowo w rtsa, na pc spokojnie możesz popykać w bijatykę - tylko znajdź
porządną...

konsole również nadają się do wszystkich gier :) onieśmiela Cię joypad?- w ps3 np. możesz dokupić mychę i łupać w RTS-y zgodnie ze starymi przyzwyczajeniami :) Chociaż jestem już tak przyzwyczajony do pada,że nawet nie zamierzam w przyszłości zakupić tegoż ustrojstwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:35, DJ Szlafrok napisał:

Endwar to Endwar, po prostu nowy gatunek! :- P


A jeszcze nie tak dawno temu jeden kolo wpierał mi,że konsole lagują na innowacjach :D
Ot dobrze,że mi przypomniałeś ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... to na PS3 nie trzeba instalowac? To przepraszam bardzo, koledzy którzy mają mowili mi ze trzeba. nie mówie ze na PS3 nie ma wogole gier, ale na Xboxa są lepsze. ja swojego podejscia nie zmienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:39, kodi24 napisał:

A jeszcze nie tak dawno temu jeden kolo wpierał mi,że konsole lagują na innowacjach :D


A pewnie, że tak jest. To pecety są innowacyjne - ach, te kreatywne porty z konsol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować