Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

No nieźle, nieźle. A odpalałeś może GTA IV na tym PC?? Nie chce być złośliwy czy coś ale ta gra ma problemy nawet na super kompach.

Co do tematu. Ja kupiłem PS3 i nie żałuję. Kupuję gry która mnie interesują i zagrywam w nie tygodniami i się nie nudzą. Już ponad rok temu sprawuje się nieźle no i grafa w grach jest niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i tak ale jak konsola to i dobry TV.
Komputer ma wiecej możliwości , a gry nie muszą być zawsze na max detalach...
PS. ja mozę i na konsolę bym sie skusił (kompa zostawił w obecnej konfiguracji) ale ceny gier mnie przerażają. na kompa mam ich mało bo szkoda wydać 100zł, tyle kasy to 5 wyjść do kina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad PS3 ale pomyślałem, że do niego trzeba mieć też dobre TV [którego nie posiadam] dlatego wybrałem PC.

GTA IV jeszcze na moim PC nie odpalałem, ale w najbliższym czasie myślę, że się skuszę ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalety komputerów, są takie, iż wychodzą na nie praktycznie wszystkie gry. Wadą natomiast jest, iż co jakiś czas trzeba go ulepszać, dokupywać RAM itp.
Na konsolach gry, są droższe niż te co wychodzą na komputer i na dodatek mamy uproszczone sterowanie za pomocą gemapada( lecz co kto lubie :P ). Jesli chodzi o konsole PS3 czy X360 to najlepiej jest jeszcze kupić sobie jakiś dobry telewizor, by grafika nas powaliła z nóg. Komputer jak wiadomo nie pobiła jeszcze rzadna konsole, lecz konsole depczą mu po piętach (mam na myśli te standardowe do gier itp.). Jeśli miałbym wybierać pomiędzy komputerem a konsolą to wybrałbym konsolę, jeśli chodzi o granie. Natomiast, jeśli byłbym średnim graczem i miałbym jakieś prace mieć do zrobienia w domu to wybrałbym komputer.
Wszystko jest kwestią gustu i upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 13:49, castlerock napisał:

> > >
> >
> /ciach/

Sam mam jeszcze drugi komputer również z GF9600GT z 2-rdzeniowym prockiem od Intela i 2GB ramu i ten nie pozwala mi na wysokie detale. Przy Crysisie musiałem ustwaić medium w 1650x1050 (na innych ustawieniach grało się nieprzyjemnie), przy GTA4 miewałem lagi nawet na najniższych detalach. Wszystkie tytuły (serie) jakie podałeś, zawsze charakteryzowały się świetną optymalizacją, więc nie ma co się dziwić, że śmiagają na maksymalnych (prawie) ustawieniach. Spróbuj nowych gier, jakie ostatnio wyszły na rynek.

>co ty do swojego napchałeś ze az 5500 kosztował?!
Co ? Zajżyj na gs''a, to zobaczysz (swoją drogą ciekawa reklama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 20:29, MadoY napisał:

Myślałem nad PS3 ale pomyślałem, że do niego trzeba mieć też dobre TV [którego nie posiadam]
dlatego wybrałem PC.

GTA IV jeszcze na moim PC nie odpalałem, ale w najbliższym czasie myślę, że się skuszę
; )


No to może i dobrze zrobiłeś. Bo fakt jak konsola to i tv full hd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 21:18, Qbasmok napisał:

> > > >
> > >
> >> ustawieniach. Spróbuj nowych gier, jakie ostatnio wyszły na rynek.



A konkretnie które nowe nie pójdą na wysokich? Bo mnie jakoś żadna oprócz wczesniej wymienionych do głowy nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA IV będę za niedługo testował na moim PC więc napisze czy gra chodzi przez przycinek . ; ]

Crysis Warhead , Gothic Zmierzch Bogów - to są ostatnie gry jakie wyszły na rynek i w które grałem na najwyższych detalach na high bez najmniejszych przycinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 22:03, bezimienny45 napisał:

No to może i dobrze zrobiłeś. Bo fakt jak konsola to i tv full hd

A po co aż full hd? Ja mam X360 i TV Sony 26" HD Ready i zestaw sie super sprawuje. A wcześniej grałem na 21" Panasonicu kineskopowym i tez było dobrze. Swoja drogą odkąd zakupiłem konsolę praktycznie przestałem grać na PC.

Co do samego tematu, jednak jestem za konsolami. Dużo niższa cena, brak konieczności upgrade'u to są dla mnie główne zalety. Poza tym gry raczej nie przycinają na konsolach, a na PC nawet na najlepszym się zdarzaja ścinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 12:30, MadoY napisał:

Crysis Warhead , Gothic Zmierzch Bogów - to są ostatnie gry jakie wyszły na rynek i w
które grałem na najwyższych detalach na high bez najmniejszych przycinek.


Mówisz, że w/w gry chodzą Ci bez ścinki na maksymalnych ustawieniach ? G3 ZB - okej, silnik jest tak samo zrąbany jak w podstawce, więc do płynnej gry trzeba mieć po prostu tylko i wyłącznie szczęście.
Natomiast jeżeli chodzi o Crysisa Warhead to chyba mamy 2 różne definicje słowa "full ustawienia" i "bez najmniejszych przycinek". Dla mnie full ustawienia to możliwe największa rozdzielczość, wszystkie detale na hight i AAx16, AFx16. "Bez najmniejszych przycinek'' - gra zazwyczaj trzyma około 40-60fps''ów i bardzo, na prawdę bardzo rzadko zwalnia. Masz GF GTS250, czyli karta kroju GF9800GTX+, więc dla mnie jest rzeczą niemalże niemożliwą, aby na niej grać w najwyższych detalach. Gadasz głupoty ... Sam mam GTX260, Core i7 920 i 3GB ramu 1333 i jeżeli włączę wszystkie możliwe detale na najwyższe, to czuje niezbyt małe klatkowanie.
Był na forum taki jeden, co nawet na Radeonie 4870X2, czyli najpotężniejszej aktualnie karcie na rynku, nie mógł sobie pozwolić na totalnie najwyższe ustawienia.

Dnia 19.06.2009 o 12:30, MadoY napisał:

GTA IV będę za niedługo testował na moim PC więc napisze czy gra chodzi ''bez'' przycinek
. ; ]


Powiem szczerze, że zatkała mnie twoja wypowiedz. Mam nadzieję, że mówisz tutaj o detalach średnich bez przycinki : ) Ponieważ gra miażdży wymaganiami po blaszanych skrzynkach kolosalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady w GTA4 na c2d 8400 , radeon 4870 512 MB , 3gb RAMu to nawet ja w medium mam bez przycinki w 1280/1024 i gra wyglada duzo lepiej niz na konsolach . Na high tez moglbym grac bez problemu ale denerwuja mnie pojawiajace sie w odali popupy przy szybkim obrocie kamera . Nie demonizujmy tak tej gry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 14:11, Miniu napisał:

Bez przesady w GTA4 na c2d 8400 , radeon 4870 512 MB , 3gb RAMu to nawet ja w medium
mam bez przycinki w 1280/1024 i gra wyglada duzo lepiej niz na konsolach .


Jasnee lepiej niż na konsolach w medium. Chyba nie widziałeś GTA IV na konsoli na porządnym tv. A co do ciebie Knopfer masz rację ale na full hd można poczuć że tak powiem "pełnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 14:11, Miniu napisał:

Bez przesady w GTA4 na c2d 8400 , radeon 4870 512 MB , 3gb RAMu to nawet ja w medium
mam bez przycinki (...)

Nawet Ty ? Nie rozumiem, Twój radeon jest zdecydowanie lepszy od GTS250 od nvidi, więc nie ma co się dziwić, że gra spokojnie działa Ci na medium/hight : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 16:16, bezimienny45 napisał:

> Bez przesady w GTA4 na c2d 8400 , radeon 4870 512 MB , 3gb RAMu to nawet ja w medium

> mam bez przycinki w 1280/1024 i gra wyglada duzo lepiej niz na konsolach .

Jasnee lepiej niż na konsolach w medium. Chyba nie widziałeś GTA IV na konsoli na porządnym
tv. A co do ciebie Knopfer masz rację ale na full hd można poczuć że tak powiem "pełnie".

Tak lepiej i nie ma w tym nic dziwnego , znane sa ustawienia w jakich dziala GTA4 na konsolach .

edit Qbasmok a to nie wiedzialem . Myslalem ze jego karta jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak lepiej i nie ma w tym nic dziwnego , znane sa ustawienia w jakich dziala GTA4 na

Dnia 19.06.2009 o 16:58, Miniu napisał:

konsolach . >


Jasne - są znane (ruch w wersji konsolowej ustawiony bodajże na 33%, wyzsze rozdziałki i takie tam duperele). Tyle że tych różnic "w praniu" praktycznie nie widać, natomiast schrzanioną optymalizację na PC widać od razu. Taktownie (miło z Twojej strony) pominąłeś to, że znane są również wypowiedzi chłopaków z Rockstar że wersja Pc będzie świetnie zooptymalizowana.

Na koniec jeszcze kwestia rozdzielczości - na PC jest wyższa i to głównie to najbardziej rzuca się w oczy. Na filmikach porównawczych widać to wyraźnie - wszelkie napisy, reklamy, itp. w wersji blaszakowej są bardziej "ostre" i przez to wcześniej mozliwe do odczytania. Cała reszta jest w zasadzie taka sama albo po prostu różnic nie widać gołym okiem (no na konsoli jest ładniejszy blur i cienie - te w wersji blaszakowej są z niewiadomych względów paskudne). Jeszcze kwestia rozdzielczości - w wersji klockowej 720p, w wersji PS bodajże 630p. Wiadomo - Rockstar to nie mistrzowie kodu, więc o natywnym "FULL HD" można zapomnieć (tych dobrodziejstw doznają tylko posiadacze mocnych kompów), za to bardzo ładnie działa "upscaling" do 1080p. (co podkreślali recenzenci) - owszem tania sztuczka, ale ma niewątpliwą zaletę: jak ktoś ma TV full hd, to moze pograć w "oszukanym" 1080p. - przy czym klatki nie spadają, bo w żadnym wypadku nie obciąża to konsoli, a obraz jest wóczas ładniejszy niż w natywnym 720 p. Ograniczenie jest takie, że obraz nie wygląda tak dobrze jak w natywnym 1080 p. i nigdy tak wygladał nie będzie, nie ma się co oszukiwać - ale poprawa jest znaczna.

Podsumowanie tych wywodów jest takie - przy posiadaniu mocnego blaszaka grafika jest trochę lepsza. Akurat gdyby porownywac do Twojego sprzętu - wnioskuję że masz monitor o przekatnej 4:3, więc to co widzisz jest jednak brzydsze od wersji konsolowej ;-). Co do całej reszty - nie znam żadnego posiadacza konsoli i PC, który wybralby wersję blaszakową - gdyż ta była/jest i jeszcze długo będzie optymalizacyjnym kałem. Do tego jeszcze dochodzi tryb multi niegrywalny ze względu na cheaterów (być może jednak Rockstar coś z tym zrobi, w końcu wciąż łataja ten bubel). Jeśli ktoś ma tylko PC - to sprawa jest jasna: fan serii i tak kupi, bo to wciąż świetna gra i warto ją mieć w swojej kolekcji, nawet jeśli technicznie niedomaga (Gothica 3 i tak nic nie przebije w kwestii badziewia technicznego).

ps. I tak jak Ci radził forumowicz - jeśli będziesz mial okazję zobaczyć u kogoś wersję konsolową na porządnym TV, to zobacz - powinieneś wówczas zrozumieć dlaczego konsolowcy "nie podniecają się" wyższymi rozdzielczościami na blaszaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co bede pisal o schrzanionej optymalizacji jesli pisze o tym jak gra wyglada u mnie? Nawet jesli dyskusja na poczatku nie dotyczyla tego czy kupowac wersje PC/konsola tylko jak dziala na danym PC? Nie popadajmy w paranoje . Dlatego tez nie pisalem nic o multiplayerze .

Gram na medium z praktycznie wszystkim innym ustawionym powyzej high i z suwakami na prawo (powzej 50%)i tak wyglada moim zdaniem duzo lepiej. Tak gdzie na konsoli jest sciana wazeliny ja mam jeszcze ostry obraz . (Wystarczy juz ustawic na 45% zasieg widzenia by widoczne budynki posiadaly wszystkie szczegoly a nie doczytywaly przy zblizeniu . Wiecej przydaje sie tylko przy lotach helikopterami .). Gralbym na high gdyby nie to ze przy szybkich ruchac kamery myszka pojawiaja sie popupy (jak mam podlaczonego pada to ich w takim stopniu nie widac wiec gra pewnie zwyczajnie nie nadaza ).
Niektorym to moze nie przeszkadzac ale ja nielubie symulatorow krotkowidzow (mam taki juz w prawdziwym zyciu :) ). No i jakos tak sie magicznie sklada ze wogole nie mam spadkow animacji .Jak widac wiele osob nie moze tego przelknac . Zaden telewizor tego nie zmienni tak po prostu Rockstar zrobil ta gre .
Skalowanie na konsolowej wersji GTA4 dziala moim zdaniem tak dobrze wlasnie dzieki temu ze nie sa tak wyrazne szczegoly i wszystko jest podlane odpowiednia dawka blura . Mialem glownie stycznosc z wersja PS3 i tam po prostu wycieka z ekranu. Jednak jak napisales juz sam nijak sie to ma do prawdziwego FullHD.
By uniknac bezsensownych klotni nie na temat to od razu napisze ze rzeczywiscie jak ktos nie ma bardzo dobrego kompa to jak kupi gre na konsoli wyjdzie na tym pewnie lepiej . Tak samo jesli nastawia sie glownie na gre po sieci .

Co do Gothica 3 to dopiero teraz moge powiedziec ze da sie grac komfortowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem obiecaną kasę na upgrade kompa, ale teraz zastanawiam się nad konsolą( najprawdopodobniej X360). Dlaczego? Myślę, ze potrzebuje odmiany. Ale też nie wiem, czy solidny komputer nie przyda mi się przez 4 lata w technikum( informatyka). Mój komp to C2D 2,2Ghz, 2gb Ramu i GF 9500GT 512mb, mam 16 lat - czy przez te cztery lata będę mógł "bawić" się konsolą bezpieczny o pracę w szkole i bez obawy, że z konsoli zaraz "wyrosnę"?

Aha i przy średniej cenie 1000zł za X360 premium - za ile mógłbym sprzedać, gdyby mi się nie spodobało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z konsoli wyrosnąć się nie da. Starzy wyjadacze grają jeszcze na PSX, Super nintendo, Gamecub, amidze. Więc konsola może ci służyć całe życie - nikt nie zwraca uwagi na grafikę w PSX, PS2 - z PS3, xO tak samo będzie - zawsze będą miał fanów i ogromną bibliotekę gier. Kupuj konsole i nie martw się. A co do kompa to zostaw go sobie a jak dojdziesz do 18+ bierz laptopa i będzie spokój - laptop nauka, konsoal granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - którą konsolę? ;P PS3 czy X360? Ta druga za rok może mieć już swój nowszy model, ale do Natala i tak mi nie śpieszno ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować