Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2009 o 15:51, Zodiac napisał:

teraz powinno grac się na konsolach...


Większej bzdury już dawno nie czytałem. Zacznijmy od tego, że jeżeli kogoś stać na konsole czy to X360 czy PS3 to równie dobrze stać go na modernizacje PCta tak aby najnowsze produkcję chodziły przyzwoicie. Wcale nie trzeba mieć karty graficznej o wartości oscylującej w okolicach ~1000-1500zł aby móc pograć na najwyższych ustawieniach. To pierwszy argument. A drugi to taki, że część gier po prostu wypada beznadziejnie na konsolach, może inaczej: ich rodowód jest ściśle związany z PCtem, a konwersje doprowadzają do tego, że z gry dobrej robi się kicha. Oczywiście nie zawsze, ale często się tak zdarza. Mowa tutaj w głównej mierze o gatunku RPG, z kolei slashery, ściagałki znacznie lepiej wypadają na konsolach. Prawda jest jedna i niezaprzeczalna. Szczęśliwi Ci co posiadają i konsole i PCta. Sam posiadam X360 i PCta i stwierdzam, że aby wyrobić sobie opinię na ten temat trzeba trochę pograć na obu maszynach. Jeżeli chodzi o lepszą grafikę na konsolach to tutaj się nie zgadzam, PCty cały czas wiodą na czele pod względem technicznym. Niestety parametry X360 (nie wiem dokładnie ma się sprawa z PS3) nie pozwalają na to aby odtworzyć grafikę dla przykładu z Crysisa, przynajmniej nie w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 16:23, 4ny4 napisał:

> teraz powinno grac się na konsolach...

Większej bzdury już dawno nie czytałem. Zacznijmy od tego, że jeżeli kogoś stać na konsole
czy to X360 czy PS3 to równie dobrze stać go na modernizacje PCta tak aby najnowsze produkcję
chodziły przyzwoicie. Wcale nie trzeba mieć karty graficznej o wartości oscylującej w
okolicach ~1000-1500zł aby móc pograć na najwyższych ustawieniach. To pierwszy argument.
A drugi to taki, że część gier po prostu wypada beznadziejnie na konsolach, może inaczej:
ich rodowód jest ściśle związany z PCtem, a konwersje doprowadzają do tego, że z gry
dobrej robi się kicha. Oczywiście nie zawsze, ale często się tak zdarza. Mowa tutaj w
głównej mierze o gatunku RPG, z kolei slashery, ściagałki znacznie lepiej wypadają na
konsolach. Prawda jest jedna i niezaprzeczalna. Szczęśliwi Ci co posiadają i konsole
i PCta. Sam posiadam X360 i PCta i stwierdzam, że aby wyrobić sobie opinię na ten temat
trzeba trochę pograć na obu maszynach. Jeżeli chodzi o lepszą grafikę na konsolach to
tutaj się nie zgadzam, PCty cały czas wiodą na czele pod względem technicznym. Niestety
parametry X360 (nie wiem dokładnie ma się sprawa z PS3) nie pozwalają na to aby odtworzyć
grafikę dla przykładu z Crysisa, przynajmniej nie w 100%.

mam racje po prostu nie masz konsoli i próbujesz się usprawiedliwic! jak fify wychodzą na kompa a jak na ps3!! Dragon Age tak samo! Teraz większośc gier wychodzą o klase lepsze na konsole niz na peceta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 17:30, Zodiac napisał:

mam racje po prostu nie masz konsoli i próbujesz się usprawiedliwic! jak fify wychodzą
na kompa a jak na ps3!! Dragon Age tak samo!

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Przecież ewidentnie napisał, że posiada zarówno pc jak i x360. Producenci fify po prostu już od dłuższego czasu odpuszczają sobie przykładanie się do wersji pecetowej, na rzecz fenomenalnej na konsole nowej generacji. A przykład z Dragon Agem zupełnie Ci nie wyszedł. Tak się składa, że ''Smoczy wiek'' zdecydowanie lepiej zachowuje się na PC, gdzie i wygląda lepiej i możliwość używania myszki pozwala precyzyjniej operować postacią/kamerą. Wersja zaś na ps3 chrupie od czasu do czasu i jeżeli ktoś ma możliwość wyboru, rekomenduje się nabycie wersji PC - większość recenzentów tak twierdzi, ot i ja.
>Teraz większośc gier wychodzą o klase lepsze

Dnia 24.11.2009 o 17:30, Zodiac napisał:

na konsole niz na peceta

To pozwolę sobie zostawić bez komentarza <facepalm>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze - nie bawmy się w archeologów, proszę ; ]

Dnia 21.11.2009 o 14:36, szpon21 napisał:

niedługo zakupuje PS3 ponieważ (grafa lepsza do grania konsol a PC do różnych innych
że czy )

Jak już było mówione, komputery zawsze były i zawsze będą najpotężniejszą maszyną do gier, ponieważ co chwile pojawiające się na rynku nowe podzespoły o coraz to lepszych osiągach, które dają możliwości producentom do tworzenia lepiej wyglądających (i zachowujących się!) gier.
>fakt jak wolisz RPG lub strategie to PC wygrywa ale spójrz na nowiusikie gry

Dnia 21.11.2009 o 14:36, szpon21 napisał:

np: dragon age, R.U.S.E, HALO odst, anczartet 2 gat of war 3 które ma wyjśc.

anczartet? gat of war? Nie słyszałem powiem szczerze o tych tytułach. Możesz nieco przybliżyć ich historię? Chodziło Ci zapewne o Uncharted i God of War. Wypowiadanie się o grach, których nawet nie zna się dobrze tytułu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

>połowa z

Dnia 21.11.2009 o 14:36, szpon21 napisał:

tych gier cię ominie.

Dużo gier omija wielu ludzi i jakoś nikt z tego powodu jakoś mocno nie cierpiał.

>Gry są droższe ale da wytszymac . nowy assasin scrit 2

Dnia 21.11.2009 o 14:36, szpon21 napisał:

wolał bym garc na konsoli.

Dla Ciebie da rade wytrzymać, dla innych nie. Nie każdy jest w stanie wyłożyć 200zł na nową pozycje. Kolejny tytuł, wtf is assassins scrit2?!

>Xboks jest podobny oczywiście w grach

Dnia 21.11.2009 o 14:36, szpon21 napisał:

do PC i na X''a wyjdzie RISEN

Hę? Risen już wyszedł i pokazuje jak można niewyobrażalnie spieprzyć konwersję. Fakt, wiele gier z PC prędzej czy później pojawią się na x360, czy też na odwrót, ale nie ukrywajmy, że ps3 posiada fenomenalną bibliotekę exów tj. inFamous, Killzone 2 czy chociażby Uncharted 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hell knight, wstrzymaj się jeszcze bo w maju targi E3 będą - bardzo prawdopodobne, że ogłoszą na nich obniżki cen luz X360 slim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:33, Cascad napisał:

hell knight, wstrzymaj się jeszcze bo w maju targi E3 będą - bardzo prawdopodobne, że
ogłoszą na nich obniżki cen luz X360 slim.


Zaryzykuję i spytam się w tym temacie: czym różnia się te wersje? (normalna i slim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 18:21, Hell_Knight napisał:

> hell knight, wstrzymaj się jeszcze bo w maju targi E3 będą - bardzo prawdopodobne,
że
> ogłoszą na nich obniżki cen luz X360 slim.

Zaryzykuję i spytam się w tym temacie: czym różnia się te wersje? (normalna i slim)


http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=17579

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95390,6967956,Bedzie_Xbox_360_Slim_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 09:10, Baluk25 napisał:

Łoł, no to rozwiałeś wszystkie wątpliwości.


A co tu więcej mówić? ;) Jeśli ktoś nie jest fanatycznie uprzedzony, to będzie zadowolony z takiego rozwiązania;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 09:08, kodi24 napisał:

Komputer i konsola-to jest idealne rozwiązanie dla gracza; Ma się wtedy dostęp do szerszej
biblioteki gier;

Prawdę mówi, polać mu piwa :-) Ja sobie właśnie ostatnio kupiłem PS2 i jestem względnie zadowolony (chociaż dopiero się rozpędzam bo mam tylko jedną czy dwie gry ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 09:08, kodi24 napisał:

Komputer i konsola-to jest idealne rozwiązanie dla gracza; Ma się wtedy dostęp do szerszej
biblioteki gier;


W pełni się zgadzam, do tego najlepiej mieć i ps3 i x360 ;) Ale jesli mialbym wybierac w tej chwili, to wzialbym taniego laptopa dla starszych tytułów do ktorych mam sentyment i używanego x360 dla nowych gier:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy zakupić sobie komputer czy konsolę + telewizor 32-40 cali...
Jeżeli konsolę to jaką PS3 czy XBOX 360 Elite
Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować