Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Witam
Założyłem ten temat poniważ konsole coraz bardziej zaczynają uopodabniać się do komputerów pod względem grania sieć do gier wieloosobowych (Xbox life), dużo gier wychodzi wcześniej na konsole. Jeśli chcemy mieć komputer do grania to ciągle musimy myśleć o częściach do niego mnie to już zaczyna denerwować komputer mam głównie do grania ale coraz częściej zaczynam się zastanawiać czy nie zmienić go na konsolę. Czy warto? a jeśli tak to na jaką? mam na oku Xboxa 360 ale może lepiej kupić inną. Co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy w co grasz...... jesli w strategie albo klasyczne rpg (takie z widokiem z góry/rzutem izomerycznym) to zapomnij o konsoli, te gatunki są na niej niereprezentowane. a nawet jesli kupisz kosnole, to komp i tak ci będzie potrzebny chocby do internetu czy napisania wypracowania do szkoły. aha i jescze jedno gry na kosnole są droższe niż pc, wiec osczędnosc tylko pozorna (bo o piractwie tu nie rozmawiamy prawda?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłbym zapomniał nie kupuj konsoli 3 generacji już teraz, poczekaj z rok, półtora to kupisz za połowe premierowej ceny albo jeszcze taniej (a najważniejszego parametru okreslającego jakośc konsoli czyli gier już troche będzie. co ci z super wydajnej konsoli skoro tylko ze 2 góra 3 gry wykorzystają jej możliwosci a u konkurencji wiekszość?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 18:54, Patryk R napisał:

Witam
Założyłem ten temat poniważ konsole coraz bardziej zaczynają uopodabniać się do komputerów pod względem grania sieć
do gier wieloosobowych (Xbox life), dużo gier wychodzi wcześniej na konsole. Jeśli chcemy mieć komputer do grania to ciągle
musimy myśleć o częściach do niego mnie to już zaczyna denerwować komputer mam głównie do grania ale coraz częściej zaczynam
się zastanawiać czy nie zmienić go na konsolę. Czy warto? a jeśli tak to na jaką? mam na oku Xboxa 360 ale może lepiej kupić
inną. Co o tym sądzicie


przede wsyzstkim NIE WARTO zamieniac PCta na konsole. Jako osoba grajaca glownie na konsolach mowie to calkowicie fair i szczerze. Konsole warto natomiast DOKUPIC do PCta. Czemu? Konsola nie nadaje sie do pracy, nie obejrzysz tam stron ani nie wejdziesz na to forum :). Polecam pozostawic kochanego PCta do pracy, przegladania stronek itp (ew wymienic na cos mniejszgo, cichszego - np Maca mini - baaaardzo polecam!) i nie ladowac w niego ani grosza wiecej. Konsoli natomiast uzywac do grania, bo w tym to urzadzenie sprawdza sie najlepiej :P

ps: polecam xboxa360. zasadniczo dlatego, ze o pozostalych nie wiadomo kompletnie nic, natomiast nowy X zapowiada sie bardzo sympatycznie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC

Gry na konsole są horrendalnie drogie... można tylko śnić o konsolowej NXK :)

Poza tym większość z nich to nawalanki albo platformówki typu Sonic :/ Jak lubisz dobre gry (strategie i rpg oczywiście), daj sobie spokój z konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 19:10, Monastor napisał:

Poza tym większość z nich to nawalanki albo platformówki typu Sonic :/ Jak lubisz dobre gry (strategie i rpg oczywiście), daj sobie spokój z konsolą.


z calym szacunkiem, ale to rownie nieprawdziwa opinia jak mowienie, ze czarnoskorzy ludzie za glupi i zacofani bo pochodza z afryki... mam wrazenie ze twoja opinia na temat konsol wywodzi sie z automatow albo gier sprzed PS One. Powiedz mi, masz jakies doswiadczenie w temacie konsol? Np masz jedna? Sam bylem PCtowcem przez dobre 8 lat, nadal gram na PC oraz mam komplet konsol bierzacej generacji - gdyby nie World of Warcraft, na PCcie w ogole bym nie gral.

Dnia 23.10.2005 o 19:10, Monastor napisał:

Gry na konsole są horrendalnie drogie... można tylko śnić o konsolowej NXK :)


nieprawda - na allegro nie raz mozna kupic nowki za 30-40 zeta, gier wydanych 3-4 miesiace temu. Na konsolach sa takze tanie serie, gdzie za 40-100 zlotych mozna kupic swietne tytuly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 19:20, Łowca Gier napisał:

Komputer, RTSy i cRPGi moje kochane...


akurat cRPGi sa domena konsol - szczegolnie PS2 :). Jest ich taka ilosc ze brak slow - fakt natomiast ze ogromna wiekszosc nie dociera do PL bo tutaj electronicy i inni wydawcy promuja te najbardziej popularne gry.

Anyway, rzecz w tym ze cRPGi konsolowe sa totalnie odmienne gry od tych na PCtach, zaden tytul jaki znam poza morrowindem sie nie powtarza na konsoli/pc. Przecietny PCtowiec nie ma pojecia (sam nie mialem kiedys pojecia) ile gierek (c)RPG mozna znalezc - sam nie mialem kiedys pojecia :D. Vice versa tez to dziala.


co do strategii, zgadzam sie z Toba w 100% - jak najbardziej na konsolach ich nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 23.10.2005 o 19:31, D2T napisał:


akurat cRPGi sa domena konsol - szczegolnie PS2 :).


Ja tam wole cRPG nieliniowe z rozbudowaną fabułą i sekretami. (Planescape Torment)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 19:35, Łowca Gier napisał:

Ja tam wole cRPG nieliniowe z rozbudowaną fabułą i sekretami. (Planescape Torment)


torment jest jedna z moich ulubionych gier, natomiast nieliniowa bym jej nie nazwal :). Suikoden, Zelda, Final Fantasy - to sa gry pelne sekretow i rozbudowanej fabuly - przy nich taki KOTOR (nota bene takze konsolowa gra :D) to gry dla 10-latkow :D

Fakt natomiast jest jeszcze inny - wiekszosc swietnych PCtowych cRPGow (wg mnie przynajmnije) to gry sprzed paru lat - pojda swietnie na starszym sprzecie. Dla mnie najcudowniejszymi RPGami na PC byl taki wlasnie Torment czy Baldur''s Gate. Dla nich wlasnie warto zostawic starego blaszaka. A w nowe, naladowane grafika gry (np. Elder Scrolls: Oblivion) grac na konsolach :). Niestety obecnie nic powalajacego cRPGowego na PC nie widzialem. Moze zle patrze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 19:44, D2T napisał:

torment jest jedna z moich ulubionych
gier, natomiast nieliniowa bym jej nie nazwal :).


No może, ale jest wiele możliwości do wybrania: jak postąpic, kogo poprzeć, gdzie dołączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dla mnie piecyk zawsze bedzie górą przeciwko konsoli. A, że przepadam głównie za RTSami i RPGami to jest wystarczający powód dla mnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 19:50, rada napisał:

Oczywiście ze komp jest lepszy pecet zawsze od konsoli bedzie pierwszy


a nieprawda bo konsola bedzie lepsza od pcta bo konsola bedzie zawsze pierwsza....

eeehhh.... czy widzisz jakikolwiek argument w takiej dyskusji? Pisanie lepsza "bo tak napisalem i juz" jest malo konstruktywne :D.

jesli uwazasz ze pc jest lepszy to napisz czemu. z pewnoscia dobrze znasz konsole, skoro uwazasz ze PC jest od nich lepszy. napisz wiec dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 19:44, D2T napisał:

Suikoden, Zelda, Final Fantasy - to sa gry pelne sekretow i rozbudowanej
fabuly


To są jRPG - podgatunek "nieco" inny niz cRPG.

Dnia 23.10.2005 o 19:44, D2T napisał:

przy nich taki KOTOR (nota bene takze konsolowa gra :D) to gry dla 10-latkow :D


KOTOR ukazłą sie na wszystkich platformach, więc nie można go uznać za tytuł czysto konsolowy.

Dnia 23.10.2005 o 19:44, D2T napisał:

A w nowe, naladowane grafika gry (np. Elder Scrolls: Oblivion) grac na konsolach :).


Moze z takimi tekstami poczekamy do premiery Obliviona? Bo jak na razie to widzę tylko ochy i achy połączone z "a na to trzeba będzie super hiper wypas sprzetu za xxx tysiecy. A ja kupię Xboxa 360 i też pogram ,a będę miał taniej", podczas gdy gry nie ma, wiec ciężko ocenić poziom optymalizaxcji kodu i prawdziwe, a nie wymyślane, wymagania sprzętowe. Ach, taki F.E.A.R jest naładowany grafiką i na konsoli nie zagrasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 20:00, D2T napisał:

> Oczywiście ze komp jest lepszy pecet zawsze od konsoli bedzie pierwszy

a nieprawda bo konsola bedzie lepsza od pcta
bo konsola bedzie zawsze pierwsza....

eeehhh.... czy widzisz jakikolwiek argument w takiej dyskusji? Pisanie lepsza "bo
tak napisalem i juz" jest malo konstruktywne :D.

jesli uwazasz ze pc jest lepszy to napisz czemu. z pewnoscia dobrze znasz
konsole, skoro uwazasz ze PC jest od nich lepszy. napisz wiec dlaczego :)


mam ps 1 gralem w ps 2 i mam psp wiec wiem duzo o konsolach ale mam tez komputer i mam porownanie co jest lepsze i latwiejsze prawdą jest to ze na padzie sie latwiej gra np. w pilke, ale przeciez mozna zakupic pada do kompa:) i ma sie ten sam efekt. I jeszcze jedno oryginaly na ps są bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z tobą zgodzić. Chociaż sam konsoli żadnej nie miałem. Nigdy też w nic nie grałem na konsoli.

Wiem jednak że cRPG''i wcale nie są domeną PC. Jeżeli chodzi o cRPG z rzutem izometrycznym to tak, to pecet króluje. Ale gdy pomyślę o takim FF to aż mi ślinka cieknie. Aż tak chciałbym w to zagrać, a nie mogę bo narazie nie mogę sobie pozwolić na kupno jakiejkolwiek konsoli. Może w przyszłości się to zmieni.
Tak samo chciałbym zagrać w Obliviona bądź Morka na konsolce.
Konsola jest stworzona do gier i to chyba oczywiste że gry na konsolę są dynamiczniejsze. Seria Devil May Cry na przykład. Też bym sobie zagrał.

Zgodzę się też z tobą w kwestii wymiany PC na konsolę. Toż to zupełnie bez sensu jest.

Ogólnie rzecz biorąc najlepiej mieć oba urządzenia. Wtedy można sobie wybrać co się chce robić. Grać czy nie grać, oto jest pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować