Zaloguj się, aby obserwować  
8bit

Sleeping Dogs - temat o grze

257 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2012 o 19:05, KrzysztofT napisał:

Muszę cię rozczarować robaczku.

Misiu, my tu o wersji konsolowej a Ty wyskakujesz z PCtową. Gratki.

Dnia 17.08.2012 o 19:05, KrzysztofT napisał:

Gra jest "podzielona" na regiony. Polska załapała się na UE i taka informacja wyświetla przy aktywacji
pudełkowej wersji gry na steamie. Są też wersje US, Azjatyckie i na Oceanię.

Czyli - uwaga - tak jak praktycznie każda gra na Steamie? Poza oczywiście grami Bethesdy, ale to materiał na inną dyskusję. Próbuj dalej.

Dnia 17.08.2012 o 19:05, KrzysztofT napisał:

I tak samo jest z werjami konsolowymi.

Piszesz o podziale PAL/NTSC, który istnieje od lat? Spoko, wszystko fajnie, ale w przypadku takiego PS3 ten podział już nie istnieje, bo blokad nie ma.

Dnia 17.08.2012 o 19:05, KrzysztofT napisał:

Więc o co masz pretensje - że Cenega postanowiła wydać SD na konsole w wersji PL a powinna olać
ten rynek i wydać grę w wersji ENG,

Pretensja jest taka, że Cenega mogła wrzucić kombo ENG/PL zamiast RU/PL. To by się klientom w Polsce przydało bardziej. Pomijam kwestię wpadki na pudełku, bo ta jest karygodna.

Dnia 17.08.2012 o 19:05, KrzysztofT napisał:

tak jak to robi Sony w Polsce?

Trollujesz, czy tylko udajesz? Wszystkie gry SONY są w Polsce lokalizowane i w dodatku jest wybór angielskiej wersji językowej (pełnej). I wiesz co jest zabawne? Wszystko działa cacy i można kupić wersję z UK i mieć wybór polskiej wersji językowej. EA robi podobnie (wszystkie multiplatformy). CDP jak wydawało coś na konsole to robiło podobnie. A Cenega? Jak zwykle sobie nie radzi.

Dnia 17.08.2012 o 19:05, KrzysztofT napisał:

Pewnie za kilka dni
dostaniecie patch do wersji konsolowej, który usunie Rosyjskie napisy.

Gdyby to było takie proste, to AC II i Brotherhood dawno zostałyby załatane. A nie są. To już nie zostanie naprawione i jestem gotów się założyć, że Cenega niedługo popełni taką samą wpadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko zakomunikować, że w pecetowej, wydanej przez Cenegę wersji właśnie zniknął język PL. To są jakies kpiny z klienta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 18:11, vegost napisał:


mają inne niż polskie konsole w Polsce

>

Koleś, czy Ty w ogóle masz jakieś pojęcie o konsolach (konkretnie Xboksie)? Jakie " inne niż polskie konsole w Polsce"?
My tu mówimy o zwykłej konsoli kupionej w Polsce, w której menu jest ustawione po angielsku (z różnych powodów np. kiedy ja kupowałem Xa, to jeszcze polskiego Live''a nie było i się przyzwyczaiłem do angielskiej wersji całego menu). Kiedy kupuję grę oznaczoną jako PL/ANG to liczę, że nie będę się musiał za każdym razem kiedy ją włączam bawić w zmianę języka w konsoli (żeby uniknąć rosyjskiej wersji gry muszę mieć w konsoli dasha po polsku), no i chcę mieć MENU i osiągnięcia po angielsku (już pieprzyć te napisy).

Dnia 17.08.2012 o 18:11, vegost napisał:

Wiesz... mieszkamy w Polsce i zwykły szary gracz nie będzie grał po angielsku skoro ma opcję zagrania w
zlokalizowanej grze.

A skąd Ty to wiesz? Masz dostęp do jakichś badań rynku, czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:23, aope napisał:

Ja chciałem tylko zakomunikować, że w pecetowej, wydanej przez Cenegę wersji właśnie
zniknął język PL
. To są jakies kpiny z klienta...



Również mam taki sam problem. Jeszcze parę godzin temu gra była po polsku, nagle po paru godzinach polskie napisy... zaginęły, tak jak i info w sklepie steam, że gra jest po polsku. Co za jaja, na forach kłócą się o brak angielskich napisów na konsolach, to na pc sytuacja jest całkowicie odwrotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:31, malcher357 napisał:

Koleś, czy Ty w ogóle masz jakieś pojęcie o konsolach (konkretnie Xboksie)? Jakie " inne
niż polskie konsole w Polsce"?
My tu mówimy o zwykłej konsoli kupionej w Polsce, w której menu jest ustawione po angielsku
(z różnych powodów np. kiedy ja kupowałem Xa, to jeszcze polskiego Live''a nie było i
się przyzwyczaiłem do angielskiej wersji całego menu). Kiedy kupuję grę oznaczoną jako
PL/ANG to liczę, że nie będę się musiał za każdym razem kiedy ją włączam bawić w zmianę
języka w konsoli, no i chcę mieć MENU i osiągnięcia po angielsku (już pieprzyć te napisy).


Ehm, kolesiem twoim nie jestem. Kolesi masz pod twoją bramą lub na podwórku. Mam pojęcie o konsoli bo sam ów takiego posiadałem więc nie musisz mnie uczyć. Zmiana języka na angielski w przypadku polskiego języka w konsoli nie była konieczna do rejestracji na Xbox live. Wystarczyło się zarejestrować pod innym europejskim państwem np UK i problem zniknął. Jak się nie wie takich prostych rzeczy to potem wychodzą tacy panowie jak ty, z takimi tekstami i problemami.

Dnia 17.08.2012 o 19:31, malcher357 napisał:

A skąd Ty to wiesz? Masz dostęp do jakichś badań rynku, czy coś?

Nie mam. Ale zwykły gracz nie patrzy, czy ów gra posiada lokalizację w języku polskim. A jak się pojawi to teoretycznie zmieni na polskie napisy, żeby mu się lepiej i komfortowo grało. Nie każdy umie angielski mózgu i nie każdy gra w puste strzelanki, gdzie angielski nie jest wcale wymagany w stopniu nawet podstawowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:37, sylwasss napisał:

Ciekawe czy to tylko taka tymczasowa sytuacja czy tak już zostanie. I co na to Cenega
?


Jak to co na to cenega? "To nie nasza wina" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:40, mtsach napisał:

Podbajerowane tekstury są w formie osobnego pliku instalacyjnego: http://store.steampowered.com/app/202181/

Wymagane 1 GB lub więcej w przypadku karty graficznej.


Tia

Bardzo nam przykro, ale obecnie nie możesz oglądać tych materiałów.

Kliknij tutaj, aby powrócić do menu głównego.


Fajnie. WTF?


EDIT : Po minucie :

#text_agegate_you_fail

#text_agegate_return_to_main

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:38, vegost napisał:

> A skąd Ty to wiesz? Masz dostęp do jakichś badań rynku, czy coś?
Nie mam. Ale zwykły gracz nie patrzy, czy ów gra posiada lokalizację w języku polskim.
A jak się pojawi to teoretycznie zmieni na polskie napisy, żeby mu się lepiej i komfortowo
grało. Nie każdy umie angielski mózgu i nie każdy gra w puste strzelanki, gdzie angielski
nie jest wcale wymagany w stopniu nawet podstawowym.


Po raz kolejny: skąd Ty to wszystko wiesz??? Co to znaczy "zwykły" gracz - jest jakaś definicja wg vegosta, która jest jedyna i prawdziwa? Czy może jeśli inni mają odmienne zdanie od Twojego, to znaczy, że już są w błędzie? Spróbuj zrozumieć, że każdy konsument powinien liczyć, że dostaje to za co płaci.

PS. Sorry za "kolesia". Nie musimy się obrzucać wyzwiskami ("mózg" też nie był miły...), po prostu wkurzyłem się bo Cenega znów robi sobie jaja. Gdyby to był pierwszy raz to bym to olał, ale dałem się nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ci, że nie mam takich informacji i ów takiego źródła nie posiadam. Domyślam się, że tak właśnie jest. Pospolity gracz, to taki, który idzie do sklepu i kupuje zainteresowaną przez niego grę. W Polsce wydawcy przyzwyczaili nas do wypuszczania gry w języku angielskim na konsole. Mało które gry wychodzą z polskimi napisami a już najrzadziej z polskim dubbingiem. Dlatego taki gracz nie patrzy czy jest lokalizacja czy nie, po prostu ją kupuje. Jeśli są napisy to zapewne jeszcze bardziej się ucieszy, mogąc zagrać w jakiegoś RPG''a po polsku, żeby jeszcze bardziej wgłębić się w fabułę i zrozumieć to co piszę na ekranie. Profesjonalny gracz, który jest obeznany w świecie gier i wie, jaki wydawca co wydaje, na pewno będzie patrzył na wszystko. Na to jaką zawartość oferuję i jak jest przygotowana na naszym rynku.

Jasne, nie obrażam się. Było minęło i mnie trochę poniosło. Jeśli już kupowałeś gry od Cenegi i to gry nie takie jakieś średnie, tylko światowe hiciory to powinieneś zdać sobie z tego sprawę, że może wyjść wpadka z jej lokalizacja w naszym kraju. Trzeba brać ich na dystans, zanim się coś kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić jak w wersji PC zmienić język na polski.Podczas instalacji wybrałem właśnie tę wersję.A wszystko mam po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 21:24, calwert napisał:

Może mi ktoś doradzić jak w wersji PC zmienić język na polski.Podczas instalacji wybrałem
właśnie tę wersję.A wszystko mam po angielsku.


Jak na razie j.polski został usunięty ze steam, trzeba czekać na wyjaśnienie tej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2012 o 21:28, sylwasss napisał:

Jak na razie j.polski został usunięty ze steam, trzeba czekać na wyjaśnienie tej sprawy.

Jaja sobie robią czy kpią?
Dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem godzinkę i gra jest super. Na kompie z sygnatury na prawie najwyższych ustawieniach + tekstury HD gra nie chodzi mi wolniej niż 28 klatek. Gameplay także bardzo fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza godzinka gry już za mną. Na chwilę obecną jest super. Soundtrack z menu jest genialny (podobnie jak ten ze stacji radiowych), zdaje się, że te kawałki co wejście są inne. Nie mam większych zarzutów jeśli chodzi o polskie tłumaczenie. Jest okej, ale czasami wydaje mi się, że angielskie wulgaryzmy lub te pomniejsze złe/obraźliwe słowa można było zdecydowanie lepiej przetłumaczyć niż pospolite "kur*a" czy "Pier**l się". Dla przykładu gość w cutscence pyta się nas angielskim głosem - "or are you crazy?" - gdzie polskie tłumaczenie to "albo jesteś pojeb**y". Dużo razy czytałem, że model jazdy porównywany jest tutaj z tym znanym z gry Just Cause 2 jako, że mamy do czynienia z modelem arcade. Według mnie to bzdura, model jazdy jest tutaj o wiele lepszy, brakuje tutaj płynności zwłaszcza przy prowadzeniu motocykli, ale według mnie jest bardzo przyzwoity i nie "nakłania" do jakiejś jatki samochodowej na drogach. Można jechać powoli, ale można też szybko. Dodam, że gram tutaj na padzie. Trudno jednak przyzwyczaić się do tego lewostronnego ruchu ulicznego, masakra. Mam nadzieję, że nie odbije mi się to w moim życiu. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... powiedz mi jak sprawuje się model zniszczeń w samochodach ? Jest tak ekstremalny jak w GTA IV ? Z tego co widziałem w filmikach, to samo wgniecenie karoserii nie jest jakieś zabójcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to model zniszczeć jest dość biedny- same rysy i małe wgniecenia. Mi ogólnie trochę nie podoba się sterowanie pojazdami, ale da się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować