Zaloguj się, aby obserwować  
8bit

Sleeping Dogs - temat o grze

257 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2012 o 11:00, Numenpl napisał:

Zacznijmy od tego że tobie nie działa dobrze AA to nie znaczy że gra jest kiepsko zoptymalizowana.
Bo ogólnie w tematyce optymalizacji to bierze się osobno detale i AA ale nie zdziwiłbym
się jakbyś miał fps limiter on albo v-sync z poziomu karty on zamiast z poziomu gry bo
gra ma w kodzie potrójne bufforowanie (nie wszystkie gry tak mają) i przez to mogą być
cyrki.


Nie chodzi o to ze AA zle chodzi, tylko o to jak zachowuje sie karta graficzna, bez powodu, bo gra wygladem nie powala, jest ladna ale bez przesady. Fps Limiter jest off, nie ruszalem tego w ogole i nie nie mam v-sync z poziomu karty. Nie zmienia to faktu ze podczas filmikow karta wydaje dzwieki jak helikopter a podczas gry zwalnia obroty, wiec nie powiesz mi ze gra jest dobrze zoptymalizowana bo nie jest.


A jak zwykle ludzie tutaj pisza inaczej a graja nawet nie w rozdzielczosci HD i na srednich detalach wiec o czym rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi gierka śmiga tak i powiem, to całe AA mam wyłączone bo najwięcej obciąża, a w full HD różnicy wielkiej nie widzę natomiast occlusion i montion blur według mnie pogarszają grafę i wole grać bez tego. Co ciekawe dodam, iż odpalając bechmarka bez v-sync i fps limiter miałem z takimi ustawieniami min fps-29. Sama gierka bez v-sync przycinała mi się czasami tak minimalnie podczas jazdy pojazdami.

20120818133717

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 13:43, Gacol08 napisał:

A mi gierka śmiga tak i powiem, to całe AA mam wyłączone bo najwięcej obciąża, a w full
HD różnicy wielkiej nie widzę natomiast occlusion i montion blur według mnie pogarszają
grafę i wole grać bez tego. Co ciekawe dodam, iż odpalając bechmarka bez v-sync i fps
limiter miałem z takimi ustawieniami min fps-29. Sama gierka bez v-sync przycinała mi
się czasami tak minimalnie podczas jazdy pojazdami.


Ja nie moge grac bez AA, wyglada to zenujaco, kiedy budynki w oddali sie mienia jak liscie na drzewie, a podczas jazdy to juz kompletna tragedia, dlatego mam AA przynajmniej na High i jest ok. Reszta jest na maksa, gra nie tnie ani troche, dziala bardzo plynnie tylko strasznie zre zasoby,martwie sie po prostu ze mi karta padnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo AA nie działa tradycyjnie w tej grze ustawienia w grze po prostu zmieniają tryb AA a nie samo ustawienie np. AAx2 - dla mnie x2 & x4 to maks przy rozdzielczości natywnej więcej to przerost formy nad treścią.
w grze ponoć jest tylko FXAA oraz extreme czyli SSAA na max ustawione. Najlepiej wymusić MSAA przez kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 17:57, Rincewind napisał:

Da ktoś znać ile zajmuje przejście całej gry? Bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info.

W wielu recenzjach piszą ok. 20h-30h. Ja po 3h gry mam 20% fabuły zrobionej, ale podejrzewam, że to nie jest wskaźnik całkowitego skończenia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam już 5h na liczniku i 26% w statystykach. Dodać do tego, że lubię sobie pojeździć czy porobić zadania poboczne. Zabawną rzecz zrobili z ciuchami w tej grze, wszystko podrobione :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 00:31, Damianuss1 napisał:

Sam mam już 5h na liczniku i 26% w statystykach. Dodać do tego, że lubię sobie pojeździć
czy porobić zadania poboczne. Zabawną rzecz zrobili z ciuchami w tej grze, wszystko podrobione
:P.

Nie wszystko :P Nie powiesz mi chyba, że łańcuch czy zegarek

Spoiler

z 24k złota

jest podrobiony ;)
Swoją drogą to fajnie, że ciuchy dają bonusy. Nic nie pobije klubów, karaoke FTW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 00:49, Damianuss1 napisał:

Dokładnie, kluby karaoke ftw. Już wiadomo co będzie sprzedawane w kolejnych dodatkach
DLC :p.

Szkoda, że to co napisałeś okaże się pewnie prawdą ;) DLC ma być wydawane przez następne 6 miesięcy i kupię jakieś tylko jeżeli będzie dodawać kilka godzin rozgrywki, a nie jakieś nowe kawałki czy ciuszki dla Wei''a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 15:52, Numenpl napisał:

Bo AA nie działa tradycyjnie w tej grze ustawienia w grze po prostu zmieniają tryb AA
a nie samo ustawienie np. AAx2 - dla mnie x2 & x4 to maks przy rozdzielczości natywnej
więcej to przerost formy nad treścią.
w grze ponoć jest tylko FXAA oraz extreme czyli SSAA na max ustawione. Najlepiej wymusić
MSAA przez kartę.



Pobawilem sie troche ustawieniami w grze. Dalem wszystko na maksa, tylko AA na High, a FPS Fillter z Off ustawilem na 30 fps. Karta nagle przestala buczec, gra wyglada ladnie i dziala plynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem co to za dziwy się dzieją, ale jak wyłączę sleeping dogs i potem włączę to mi gierka zaczyna lekko ścinać minimalny- fps zaczyna spadać. Dopiero jak uruchomię kompa na nowo to wszystko śmiga jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 01:05, Cykada85 napisał:

Pobawilem sie troche ustawieniami w grze. Dalem wszystko na maksa, tylko AA na High,
a FPS Fillter z Off ustawilem na 30 fps. Karta nagle przestala buczec, gra wyglada ladnie
i dziala plynnie.


Karta buczy? Jeśli to wentylator to przeczyścić, nasmarować i będzie ok, ale jeśli to cewki, to może być niedługo problem niestety.

Gra mam nadzieję, nie jest na 12h? bo nie wiem czy kupować. To taki GTA po azjatycku, czy bardziej podobny do Yakuzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 21:44, maniekk napisał:

Gra mam nadzieję, nie jest na 12h? bo nie wiem czy kupować. To taki GTA po azjatycku,
czy bardziej podobny do Yakuzy?

Gra na przynajmniej 20h i jeszcze więcej jeżeli chcesz zrobić wszystko. A styl to coś pomiędzy Yakuzą a GTA po azjatycku według twojego kryterium, całkiem sporo walki wręcz ale jest też dużo strzelania, różnorodne misje, mnóstwo rzeczy do znalezienia, zrobienia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2012 o 22:03, Arumantis napisał:

Gra na przynajmniej 20h i jeszcze więcej jeżeli chcesz zrobić wszystko. A styl to coś
pomiędzy Yakuzą a GTA po azjatycku według twojego kryterium, całkiem sporo walki wręcz
ale jest też dużo strzelania, różnorodne misje, mnóstwo rzeczy do znalezienia, zrobienia
itp.


Ale nie ma misji z lataniem samolotem tudzież modelami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej grze nie ma nawet samolotów, po przegraniu 10h nie spotkałem żadnego, są samochody, motory/skutery i łodzie i to tyle. Nawet na zagranicznych forach nikt nie wspomina o samolotach, więc nie, nie ma misji z lataniem samolotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 22:12, Arumantis napisał:

W tej grze nie ma nawet samolotów, po przegraniu 10h nie spotkałem żadnego, są samochody,
motory/skutery i łodzie i to tyle. Nawet na zagranicznych forach nikt nie wspomina o
samolotach, więc nie, nie ma misji z lataniem samolotem :)


To ok:) teraz tylko zastanawiam się, która wersja jest lepsza. Limited, czy zwykła. Podobno limitowana trochę ułatwia walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2012 o 22:21, maniekk napisał:

To ok:) teraz tylko zastanawiam się, która wersja jest lepsza. Limited, czy zwykła. Podobno
limitowana trochę ułatwia walkę.

Masz okazję kupić limitkę to kup, ale jeżeli jest w zawyżonej cenie to według mnie nie opłaca się limitki dla dlc kupować które ułatwia troszkę walkę która i tak jest łatwa po opanowaniu jej po kilku bijatykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować