Zaloguj się, aby obserwować  
8bit

Sleeping Dogs - temat o grze

257 postów w tym temacie

Jak ta gierka jest zoptymalizowana na PC ?
Bo mam dylemat jakie zaległości pierw nadrabiać, ostatnio kupiłem ogarnąłem AC3 i teraz mam na tapecie XCOMa i właśnie SD.
Z czego w SD grałem na konsoli u kumpla, ale nie mam pojęcia jak gierka śmiga na piecu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 17:36, Pietro87 napisał:

Jak ta gierka jest zoptymalizowana na PC ?


Na steam jest demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2013 o 17:45, aope napisał:

Na steam jest demo.



Dema demami a pełna wersja swoją drogą...
Niejedno demo zawierało okrojony kawałek gry który banglał idealnie a wychodząc dalej [zwłaszcza w sandboxach] okazywało się, ze giera klatkuje.
Dlatego pytam tu - posiadaczy pełniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 17:49, Pietro87 napisał:

Dlatego pytam tu - posiadaczy pełniaka.


Demo powie Ci więcej, niż anonimowa osobna, której sprzęt nie ma nic wspólnego z Twoim. Podaj chociaż specyfikację swojego komputera łącznie z rozdzielczością w jakiej grasz, aby był jakikolwiek punkt odniesienia. Jedno tylko jest pewne - bez pada jest o wiele mniej frajdy.

Odnośnie XCOM, chociaż to nie ten temat, tylko jedna uwaga - interfejs pod k+m jest FATALNY. Nieintuicyjny, z poczuciem laga, nie zapełnia płynności w poruszaniu się po nim. Odczułem niesamowitą ulgę, podłączając pada, od razu inna, lepsza gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam ja pytam ogólnikowo czy port jest zrobiony po ludzku czy tez jest to jakaś porażka na miarę np AC3 czy SR2.
Mam dwa kompy z czego na jednym mogę to brać w ciemno [bo jeśli nie jest partacznie zrobione to poleci nawet w stereoskopowym 3d] a na drugim muszę nieco przybastować bo to stara 4letnia maszyna.

Starszy komp : E8400 [oc 4.0] GTX260, 3.25GB Ram, Win7 Ulti SP1 [32bit]
Nowy sprzęt : i7 [oc 4.1], GTX670, 8gb Ram, Win7 Ulti SP1 [64bit]

Demo się zasysa - to zaraz obadamy w praniu jak ten stary piec sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łap kilka zrzutków z testu wydajności:

Ustawienia wykryte jako optymalne dla mojego komputera, ustawienia w grze: http://dl.dropbox.com/u/35053802/SD/2013-01-09_00001.jpg
Wynik: http://dl.dropbox.com/u/35053802/SD/2013-01-09_00002.jpg

Ustawienia maksymalne + tekstury w wysokiej rozdzielczości: http://dl.dropbox.com/u/35053802/SD/2013-01-09_00003.jpg
Ustawienia maksymalne + normalne tekstury: http://dl.dropbox.com/u/35053802/SD/2013-01-09_00004.jpg

Testowane na Phenom II X4 970 3.5 GHz, 8GB RAM, Radeon 6950 2GB

Generalnie port jest wysoce konfigurowalny jeśli chodzi o opcje graficzne (co widzisz na 1 zrzutku) i solidny. O ile grasz na padzie. Na k+m jest słabo :] Na nowym sprzęcie pograsz na maksimum, na starym pewnie w okolicach średnich ustawień. Oczywiście pozostaje kwestia rozdzielczości, to ona zdefiniuje płynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2013 o 18:09, aope napisał:

Testowane na Phenom II X4 970 3.5 GHz, 8GB RAM, Radeon 6950 2GB


To mój stary komp tez to udźwignie i nie będę zamknięty do grania tylko w jednym miejscu :)

Dnia 09.01.2013 o 18:09, aope napisał:

Generalnie port jest wysoce konfigurowalny jeśli chodzi o opcje graficzne (co widzisz
na 1 zrzutku) i solidny. O ile grasz na padzie. Na k+m jest słabo :]


No faktycznie, będzie czym mieszać w razie problemów.
A pad oczywiście jest, nie wyobrażam sobie grania w pewne gry bez pada [Batmany, Fify - mimo, że stery na klawe przeważnie są zrobione znośnie to nie ma to jak pad od xklocka] :)


O ile XCOMa byłem pewien, bo kumpela ma go i gra na sporo gorszym piecu niż mój stary komp o tyle SD było totalną zagadką, a od czasu SR2 i GTA4 nie kupuje sandboxów w ciemno, jakaś trauma mi jednak została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 18:15, Pietro87 napisał:

O ile XCOMa byłem pewien, bo kumpela ma go i gra na sporo gorszym piecu niż mój stary
komp o tyle SD było totalną zagadką, a od czasu SR2 i GTA4 nie kupuje sandboxów w ciemno,
jakaś trauma mi jednak została.


SR2 i GTA 4 nazywam wypadkami przy pracy ;) To chyba jedyne wydane ostatnimi laty sandboksy, w których coś takiego jak staranność (jakakolwiek...) w przygotowanej konwersji nie występuje :/ Generalnie w tym gatunku jakiś większych wpadek ostatnimi laty - nie licząc tych dwóch "rodzynków" - nie było :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem z grą slepping dogs tylko dodam jaka jest u mnie sytuacja:

na glownym kompie mialem windows xp i tam konto mial moj brat i instalowalismy w nim gry. Sleeping dogs wyszlo na win7 wiec ja utworzylem swoje konto na laptopie i tam tez zainstalowalem owa gre.teraz zmienilem windowsa a 7 i mamy 2 konta na jednym kompie pewnie nie bedzie mialo to znaczenia bo z walking dead nie bylo problemow a jak chce zainstalowac sleeping dogs to wyskakuje komunikat

"Wystąpił problem przy instalacji gry sleeping dogs (Brakująca konfiguracja aplikacji)"

próbowalem tez instalacjina drugim dysku i jest ten sam komunikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem jakieś 2 dni temu tą grę i mogę stwierdzić że jest fantastyczna. Fajna fabuła, super odwzorowanie Hong Kongu, miasto widać że żyję a nie poruszające się pionki jak np w GTA (choć bardzo lubie GTA i czekam na V ), jedyna wada tej gry to jej długość, była zbyt krótka, 14h na takiego sand boxa to zbyt mało, no i jeszcze jedna maluteńka wada to model jazdy pojazdami, jakby wsadzić dłuższy gameplay i euphorie z GTA to ta gra by zmiotła GTA, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam powiem wam szczerze że gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie ( gram na PS3 ), można powiedziec że to takie Azjatyckie GTA , moim zdaniem pod względem Sleeping Dogs zasługuje na jak najwyższe oceny , na ten przykład wezmy serie GTA tzn : Gta San Andreas czy Gta IV pod wzgledem walki to mogą sie schowac . Powiem wam szczerze że brakowało mi takiej gry że sie chodzi i sie bije , zamiast cały czas sie strzelac . Jestem tylko bardzo ciekawy czy w Gta 5 bedzie rozbudowany system walki taki jaki jest w Sleeping Dogs , jestem w trakcie przechodzenia tej wspaniałej gry , fabuła wciągajaca i te super efekty jak nasz główny bohater sie bije te kontry te rózne kombinacje ciosów poprostu aż sie chce grac , a tak apropo Gta san Andreas czy Gta Iv tez mi sie podobaly bardzo te gry tylko brakowalo mi w tych grach bijatyk , bo w Gta IV system walki byl bardzo mało rozbudowany , ciekawe czy Gta 5 pod wzgledem walki dorówna Sleepin Dogs , juz niemoge sie doczekac Gta 5 :-) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że po True Crime 1 i 2 też byłem sceptycznie nastawiony do tej gry ale się skusiłem i kupiłem ją, po za graniu mam mega pozytywne wrażenia i mam nadzieję że square enix zrobi kolejną część. Co do GTA V wątpię by był tak rozbudowany system walki jak w SD, GTA się skupia głównie na elementach strzelanych a nie walkach a trochę szkoda, bo dodanie takiego systemu walki jak w SD byłoby na pewno pozytywnie przyjęte przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jeśli demo chodziło mi bardzo ładnie na średnich ustawieniach, to czy w pełnej wersji natrafię na jakieś momenty, gdzie klatki mogą spaść? Nie wiem, jakiś bardziej otwarty teren, pościg samochodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam Sleeping Dogs jako że grę dostałem za darmola jako bonus dla abonentów XBL Gold.
Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne, walki są efektowne, wszelkie animacje głównego bohatera również i mimo faktu iż w wielu elementach gra kulała, potrafiła wciągnąć. Niestety im dalej w las tym więcej crap''u. Prowadzenie pojazdów jest tragiczne, misje strasznie schematyczne, walka mimo iż bywa wymagająca i bardzo efektowna, po pewnym czasie sprowadza się do jednakowych potyczek w których stosuje się 3-4 sprawdzone combo, mapa po której dane jest nam się poruszać mimo iż kolorowa i pozornie "żywa" po krótkim czasie nuży - wszędzie widzimy to samo i słyszymy to samo, te same modele i kwestie wypowiadane przez postacie niezależne przewijają się w kółko cały czas aż do obrzydzenia. Gra u mnie ze statusu "warto zagrać" spadła do "można zagrać". Może to efekt pryzmatu który rzuca mi na oczy GTA V, ale wiele rzeczy w grze sprawia wrażenie robionych na odp*****ol. Ostatecznie grę skończę, bo mordobicie jakie oferuje gra jest miłą odskocznią od zombie które zdominowały mój świąteczny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować