Zaloguj się, aby obserwować  
8bit

Sleeping Dogs - temat o grze

257 postów w tym temacie

Zakładam temat, jako że na niektórych stronach można już składać zamówienia na pre-ordery.

Co to za gra? W największym skrócie - to takie GTA w Hong Kongu, czyli gra akcji z widokiem TPP.
Jest ona tworzona przez Square-Enix i United Front Games. Główny wątek fabularny opowiada o policjancie, który pod przykrywką ma rozpracować i unieszkodliwić organizację mafijną.

Sam na razie widziałem tylko jeden filmik/trailer, który zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Gra wygląda na nim na dynamiczną, pełną akcji, ale jednocześnie opowiada dojrzałą historię.
http://www.youtube.com/watch?v=6MBFOidzHOo

Premiera przewidziana jest na sierpień 2012 na PC, PS3 i X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że po pooglądaniu trailerów i kilku gameplay-ów bardzo mi się gra spodobała i myślę że może być dobrym przerywnikiem przed oczekiwaniem na GTA V. Fabuła może stać na przyzwoitym poziomie, choć tego nie wiem po filmikach zapowiada się zacnie. Złożyłem pre-order i czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tvrgy jest fajny materiał o grze. Muszę powiedzieć, że jestem naprawdę zaskoczony i zauroczony jak ta gra wygląda. Kawałek miasta na filmiku jest naprawdę śliczny i klimatyczny, coś zupełnie innego niż "amerykańskie" GTA. Walka wręcz prezentuje się naprawdę świetnie, animacje kontr, ciosów czy unicestwiania przeciwników na różnych wyznaczonych miejscach jest świetna. Gorzej wygląda niestety wymiana ognia, przeciwnicy dziwnie wyglądają po oberwaniu kulki jakby zabrakło tutaj płynności. A szkoda, bo wystarczyłoby zrobić to lepiej niczym w GTAIV czy RDR i gra od razu miałaby u mnie oczko więcej. Ubolewam też nad "erkejdowym" modelem jazdy, czuć, że raczej nie ma co spodziewać się jakiejś wymyślnej zabawy z fizyką w grze, pojazdy trzymają się nawierzchni jakby były do niej przyklejone. Podobają mi się stacje radiowe, zarówno w serii GTA jak i widzę przy Sleeping Dogs zawsze znajdę kilka utworów, które zapewne wrzucę na swój odtwarzacz, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Podoba mi się też fakt, że gra ma polskie napisy, kolejny plus. Sądziłem, że Sleeping Dogs będzie zapychaczem przed premierą nowego GTA, ale teraz widzę, że najpewniej ten tytuł nie zasługuje na takie miano. Całe szczęście premiera już niebawem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 20:45, Damianuss1 napisał:

Na tvrgy jest fajny materiał o grze.


Ale 3 części gameplaya na Gramie są mimo wszystko trochę lepsze. No i więcej można zobaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 22:33, kesik93 napisał:

Ale 3 części gameplaya na Gramie są mimo wszystko trochę lepsze. No i więcej można zobaczyć
:)

Właśnie obejrzałem i nakręciłem się jeszcze bardziej. Śmiesznie wygląda sytuacja zmiany pasów ruchu, nikt się przyzwyczaić nie może, że tutaj po lewej :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 10:11, Damianuss1 napisał:

Premiera już za pasem, a tutaj nowy trailer. Rozwałka z pukawkami - http://www.youtube.com/watch?v=Y7xVPLdZaTo

Szczerze strasznie się na Sleeping Dogs napalam. Nawet pomimo pewnych widocznych ułomności (nie do końca dopracowany system walki imo) i bzdurek typu wybuchający po kilku strzałach w opony samochód, ta gra swoim klimatem, otwartym światem i stylistyką na azjatyckie kino, robi piorunująco dobre wrażenie.
Co zabawne, pierwszy raz od długiego czasu mam ochotę zamówić preorder, ale jeszcze się wstrzymam; możliwe, że dojdą mi jakieś inne wydatki.

Niemniej, jak dla mnie obok Disonored jest to najlepiej zapowiadająca się produkcja drugiej połowy 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam. Naprawdę miłe zaskoczenie. Liczę na bardzo dobrą grę, sam co prawda jeszcze nie zamówiłem, zastanawiam się gdzie to zrobić. Na muve jest fajna rzecz, limitka, koszulka i dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 14:33, Chlorofil napisał:

Co myślicie o Sleeping Dogs? Będzie z tego dobra gra ? Kusi mnie pre-order ale boję się
, że gra okaże się crapem.

Crapem dla nielubujących się w takim gatunku gier może być, ale jako ogół na pewno nim nie będzie. Już pierwsze noty są dość wysokie. Wiadomo jednak, że na takie oceny trzeba też przymknąć oko, ale to moje zdanie. ( http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2012/30/sleeping-dogs-namiesza-znamy-oceny-z-pierwszych-recenzji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pre-order nie ma absolutnie żadnych interesujących bonusów, nie rozumiem więc na co grę zamawiać w ciemno.
Poczekaj na pierwsze opinie czy recenzje to się dowiesz czy kit czy hit.
Gra zapowiada się bardzo dobrze, sam celuję w nią jako jeden z zapychaczy do premiery Dishonored.
Nie jest to tez jakiś super oczekiwany tytuł, więc raczej zamawianie pre-ordera w obawie przed brakiem kopii na półkach sklepowych tez mija się z celem [to nie Diablo 3 czy Starcraft 2]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby nie okazało się, że będzie nudna jak GTA 4. Choć obstawiam, że tak własnie będzie. Niech będzie chociaż ciekawy wątek fabularny to się zobaczy. Też celuję w tą grę, ale patrzę na nią z dystansu. Nie chcę się przy niej nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 17:33, Pietro87 napisał:

Pre-order nie ma absolutnie żadnych interesujących bonusów, nie rozumiem więc na co grę
zamawiać w ciemno.


Gra + preorderowe DLC + koszulka + ew. zniżka jednego z dystrybutorów w jego sklepie + bezpłatny kurier = 77 PLN za całość (ze zniżką) bądź 99 PLN (bez zniżki). Jak dla mnie wystarczający bonus i przy tej cenie mogę zaryzykować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC imho pierdółka, jedna misja, jeden skin, jeden item do kryjówki, ot taki bzdet bez którego gra nie jest jakoś skrajnie biedniejsza.
Koszulka - kwestia względna, raczej dla "zbieraczy", dla mnie osobiście jeden t-shirt w prawo czy w lewo z logiem danej gry nie robi jakieś wielkiej różnicy.
Zniżka - jeśli gra okaże się crapiszczem to i tak będą to wywalone w błoto pieniądze nawet po zniżce xD

Generalnie takie sand-boxy to jest jednak pewna loteria. Każdy chyba pamięta jak świetną gra było Saints Row 2... ale na konsolach. Bo port PC dostał tak "wspaniałą" optymalizację, że człowiek miał miejscami ochotę się pociąć kartką papieru z frustracji. Podobnie było z GTA4 czy ostatnio L.A. Noir które tez dobrym portem i stroną techniczną nie grzeszyło [bodajże jakiś tam patch to skorygował]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pre-order zamówiłem już jakiś czas temu na Gramie. Teraz oczekuję na potwierdzenie, że Gram będzie miał Edycję Limitowaną bo jeżeli nie to niestety zamówię ją gdzie indziej...
Gra podobała mi się od zawsze, a ostatnie gameplaye tylko potwierdzają mi, że gra się bardzo spodoba.
Na karaoke będę chyba chodził co chwilę :D Byle tylko dużo piosenek mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik z rozwiązaniem pewnego policyjnego zadania, zdaje się, że wcześniej nigdzie go nie było. Kto nie chce sobie psuć zabawy niech nie ogląda jednak nie ma tu jakiś większych spoilerów nie licząc tego, że będziecie wiedzieć jak przejść krótką misyjkę. Co mi się podoba to (nie jest to żadna nowość, ale plus za to, że w ogóle jest) zmienna pogoda, padający deszcz w szarych ulicach HK wygląda klimatycznie. Samochody na mokrej nawierzchni zachowują się inaczej z tego co zaobserwowałem. Podoba mi się fakt, że będą też zadania w grze niepolegające jedynie na skopaniu kilku tyłków czy robieniu dziur w głowach naszych wrogów. Praca policjanta wygląda tutaj na taką uproszczoną wersję L.A. Noire. Rozwala mnie za każdym razem moment kiedy do kogoś dzwonimy. Ja rozumiem, że to szybka gra akcji, ale bez dźwięku sygnału połączenia w telefonie wygląda to mało przekonująco.

http://www.youtube.com/watch?v=MLrivwxicMQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować