Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Premiera kart NIVIDIA GeForce GTX 680 opartych na nowej architekturze Kepler

24 postów w tym temacie

Michał Nowicki

Właśnie dziś ma miejsce debiut układu graficznego NVIDIA opartego na zupełnie nowej, 28 nm architekturze Kepler, modelu GeForce GTX 680. Znana doskonale wszystkim graczom firma chwali się, że jest to obecnie najwydajniejsza jednoprocesorowa karta graficzna na świecie.

Przeczytaj cały tekst "Premiera kart NIVIDIA GeForce GTX 680 opartych na nowej architekturze Kepler" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni do tej karty dołączać duży rabat na zakup kompaktowego agregatu prądotwórczego. ;)

Ja na razie nie muszę myśleć o modernizacji - a gdy już naprawdę będzie musiał tego typu karta będzie za nie więcej jak 700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy doczekam się wydajnej karty graficznej pobierającej w obciążeniu mniej niż 100W.

Robią te potwory dokładając tranzystory zamiast (na wzór ARM) rozwinąć architekturę żeby była wydajniejsza z mniejszym poborem mocy.

Jak grałem dużo na PC i wyłączałem tylko na noc to przyszedł mi rachunek za prąd z niedopłatą 200 zł za pół roku.
Teraz gram głównie na konsolach na średnim TV bez żadnych dodatkowych głośników i mam nadpłatę 50 zł.
Tym samym sam komputer w pół zeżarł mi na prądzie 250 zł

Wniosek taki, że już nie chce mi sie upgradować kompa żeby jeszcze wiecej łykał prądu bo teraz zasilacz 500W może być nawet za mało.

Ja się pytam w jakim to kierunku idzie? Gdzie ta miniaturyzacja i ekologia? Komputery powinny coraz mniej a nie wiecej prądu pożerać. Prąd mamy z węgla czyli bardzo drogi i będzie coraz droższy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lis_23---> Jestem w takie samej sytuacji, ledwo co wymienisz sprzęt a tu zonk wypuszczają nowy, choć szczerze na kartę za 2 tys to już by mnie nie było stać, swojego 570 kupiłem za 900zł i jestem niezmiernie zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cool :) niech dają całą serię z cenami, chętnie rzucę okiem, choć na starcie pewnie nie wydam na nie takiej kasy jaką zieloni krzyknął, ale ciekaw jestem wydajności i tych nowości w kwestii wygładzania krawędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 16:37, Sebo1020 napisał:

swojego 570 kupiłem
za 900zł i jestem niezmiernie zadowolony


O, a dawno temu? - ja w październiku zapłaciłem 1400 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 15:04, Vojtas napisał:

Powinni do tej karty dołączać duży rabat na zakup kompaktowego agregatu prądotwórczego.

>
Nowa generacja NV jest calkiem oszczedna. Do AMD troche jeszcze brakuje, ale nie jest zle. Dla platformy z i7 w spoczynku masz 100W. To neizly wynik. Pod obciazeniem kolo 350W. Tez da saie przezyc. Najgorsza jest cena, ktora po prostu jest z kosmosu, szczegolnie jak na nasze warunki. A nawet jesli kogos stac, to tak naprawde nie ma gier ktore wymagaja takiego potwora. Na karcie za 500zl da sie swietnie grac. Ja mam HD6850 i nie ma gry z ktora ta karta sobie nie radzi w 1680x1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 16:42, lis_23 napisał:

> swojego 570 kupiłem
> za 900zł i jestem niezmiernie zadowolony

O, a dawno temu? - ja w październiku zapłaciłem 1400 zł ...



Mi się trafiło, bo kupowałem rok temu na przełomie kwietnia-maja kiedy kończył się sezon growy a zaczynał "ogórkowy" szczerze to jak sprawdzałem pod koniec roku ceny wszystkich części jakie wymieniłem to z wrażenia omal nie spadłem z fotela, żeby aż tak ceny poszły w górę, swojego procka I5 2500K kupowałem za 600zł a tu zonk cena 750zł , dlatego rada jeśli ktoś zamierza wymieniać części to tylko po sezonie growym np przed wakacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Nvidia wypuściła całkiem dobrą, bardzo konkurencyjną kartę. Osobiście spodziewałem się wyższego poboru prądu, tymczasem w tym aspekcie GTX 680 często wręcz wygrywa z HD7970. Teraz nic, tylko czekać na resztę kart GTX 6xx oraz obniżki cen Radeonów. Na tym polu jak na razie nie jest ciekawie, a tu dolar znowu jakby zaczyna rosnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i luzik. Pobieżnie przejrzałem wyniki testów i odetchnąłem. Moje dwie fabrycznie podkręcone 5870 wciąż są mocniejsze. To była dobra inwestycja te ze 2 lata temu. Trochę ramu im brakuje, co odczułem gdy w BF3 musiałem tekstury zmniejszyć na high ale poza tym spoczko. Spokojnie mogę poczekać z pół roku zanim mnie pokusi wymiana na dwie 680 lub 7970 i do tego czasu sytuacja ze sterownikami się wyklaruje i będę wiedział czy inwestować tym razem w zielońców czy czerwonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować