Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard zmartwiony reakcją fanów na Mists of Pandaria

59 postów w tym temacie

Gram w WoW''a od czasów TBC i strasznie kręci mnie nowy dodatek. Ciekawe zmiany klasowe, pandy mają świetne animacje (roll all day, /sleep all night lol) a mnisi mogą wnieść do rozgrywki całkiem sporo. Czekam na dostęp do bety i wtedy zweryfikuję, ale póki co Mists of Pandaria nastraja pozytywnie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 12:31, Ekonochrist napisał:

Szmacą uniwersum Warcraft coraz bardziej z dodatku na dodatek.


To znaczy co rozumiesz przez zeszmacenie w tym nadchodzącym dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste: bo Pandareni to takie miłe, puchate stworzonka... bajkowe takie dla dzieci... ;)

Tylko zapominamy, że w WIII- TFT pojawia się jako Pandereński Miodowar, co trochę chyba do młodzieży nie jest skierowane plus Pijackie Zapasy... Fakt, że to trochę mi się kojarzy z serią o Pijanym Mistrzu (jedna z moich ulubionych, ogólnie Jackie Chan to mój ulubiony aktor azjatycki) ale na pewno nie jest szmaceniem marki WarCrafta. Oni są częścią świata- więc dlaczego ich tam nie dodać? Tak samo mogłby się pojawić Nagi czy Ogry... Po prostu Blizz wpadł na pomysł urozmaicenia świata o ten, trochę może zabawny, element ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytają informacje o Diablo III byłem bardzo sceptycznie do niego nastawiony - po zagraniu w betę wszelkie obawy się rozwiały. Do MoP również podchodzę sceptycznie czekając jednocześnie na otrzymanie dostępu do bety, aby zweryfikować swój aktualny pogląd i móc dopiero wtedy powiedzieć czy klimat został zabity czy jednak zyskał na wprowadzeniu nowej klasy oraz rasy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 12:47, Fallen-Death napisał:

Jak zjechać lore świata? Zrobić z gry mmo :D


Jak sie wyglupic na forum? Napisac taki komentarz jak ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 12:42, Muradin_07 napisał:

więc dlaczego ich tam nie dodać? Tak samo mogłby się pojawić Nagi czy Ogry... Po prostu
Blizz wpadł na pomysł urozmaicenia świata o ten, trochę może zabawny, element ^^


Ja to rozumiem, powinieneś swój wywód skierowac do osoby, której się zapytałem ;)

Denerwuje mnie to, że ludzie niby prują się o psucie Lore, a jednocześnie nie wiedzą o tym, że "pandy" są jego częścią od bardzo dawno. Przez to pokazują, że nic totalnie o nim nie wiedzą. No i śmieją się z pandy, a przepraszam bardzo - człowiek byk to dużo poważniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 13:08, Sad_Statue napisał:

Denerwuje mnie to, że ludzie niby prują się o psucie Lore, a jednocześnie nie wiedzą
o tym, że "pandy" są jego częścią od bardzo dawno. Przez to pokazują, że nic totalnie
o nim nie wiedzą. No i śmieją się z pandy, a przepraszam bardzo - człowiek byk to dużo
poważniejszy?


Jako easter egg, ba, nawet malutki fragment świata Azeroth - tak. Ale nie podoba mi się rozpieprzanie dotychczasowej wizji tego świata poprzez dorzucanie kolejnych kontynentów i elementów, które nie pasują do WarCrafta w ilości przeogromnej.

Minotaury są zakorzenione w kulturze europejskiej od dawien dawna, pand nie uświadczysz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demagol ma rację. Lore to raczej nie znają "obrońcy Pand". Easter egga nie powinno traktować się jako części uniwersum... Mały Diablo był w SC2, to znaczy, że rasa "mini-Diablo" może być częścią uniwersum SC? :P

Poza tym - ja rozumiem Blizzard. Wielu ludzi myli uproszczanie gry z uczynieniem jej bardziej wygodną i dostępną. Wiele elementów w wielu gatunkach to po prostu zbędne bajery. A kiedy twórcy się ich pozbywają, to są oskarżani o "uproszczenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 13:08, Sad_Statue napisał:

Ja to rozumiem, powinieneś swój wywód skierowac do osoby, której się zapytałem ;)

Po prostu odpowiedziałem i Tobie, i tej osobie... ;)

Dnia 23.03.2012 o 13:08, Sad_Statue napisał:

Denerwuje mnie to, że ludzie niby prują się o psucie Lore, a jednocześnie nie wiedzą
o tym, że "pandy" są jego częścią od bardzo dawno. Przez to pokazują, że nic totalnie
o nim nie wiedzą. No i śmieją się z pandy, a przepraszam bardzo - człowiek byk to dużo
poważniejszy?

Inny przykład: gobliny... też bardzo poważne stworzenia w WarCraft''cie. Po prostu to jest "złe bo złe". To będzie wydaje mi się dobry dodatek, bo doda rasę, która właśnie ni w ząb nie była poważna. Oczywiście moje gusta nadal idą w stronę Dranei, Taurenów i Blood Elf''ów... ale Pandą też zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2012 o 13:19, Demagol napisał:

które nie pasują do WarCrafta w ilości przeogromnej.

Nie pasuja wg kogo? Wg Ciebie? Ci sie nie podobaja, a mi tak, Ci nie pasuja, a mi pasuja. To kwestia gustu nie sadzisz?

Dnia 23.03.2012 o 13:19, Demagol napisał:

Minotaury są zakorzenione w kulturze europejskiej od dawien dawna, pand nie uświadczysz
;).


No i teraz pytanie: Co z tego? W kluturze europejskiej masz tez drenajow nie? Ze o masie nacji niegrywalnych takich jak Nagi, Dreadlordzi itp juz nie wsponmne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 13:25, Zdenio napisał:

Demagol ma rację. Lore to raczej nie znają "obrońcy Pand". Easter egga nie powinno traktować
się jako części uniwersum... Mały Diablo był w SC2, to znaczy, że rasa "mini-Diablo"
może być częścią uniwersum SC? :P

Poza tym - ja rozumiem Blizzard. Wielu ludzi myli uproszczanie gry z uczynieniem jej
bardziej wygodną i dostępną. Wiele elementów w wielu gatunkach to po prostu zbędne bajery.
A kiedy twórcy się ich pozbywają, to są oskarżani o "uproszczenia".


Nie ma racji, Pandy miały być grywalną rasą w W3 jako April''s Fool joke, w W3FT dostaliśmy bohatera , który musiał przybyć z jakiejś odległej krainy (o zgrozo jak to możliwe), oraz pomagał Rexxar''owii i spółce.

Żeby było śmieszniej to nowy system umiejętności daje większe możliwości personalizacji.

Po obejrzeniu stream''a jestem jak najbardziej na tak, klimat i muzyka - cudo, na pewno wrócę do WoW-a by sprawdzić wszystkie nowości jakie twórcy nam zaserwują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie czytał książek, ten o pandach nic nie wie. Poza tym skąd pewność, może pandy występują w legendach Azjatyckich? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie w europejskich, a żyjemy w Europie... *ironymode_on*

Ja nawet nie wiedzialem że WarCraft jest typowo europejską grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 13:19, Demagol napisał:

Minotaury są zakorzenione w kulturze europejskiej od dawien dawna, pand nie uświadczysz
;).

Jak już to Taureni, bo tak się nazywają w WoWie. A pandy są od wieków w kulturze azjatyckiej. Nie jesteś sam na świecie.

Dnia 23.03.2012 o 13:19, Demagol napisał:

Denerwuje mnie to, że ludzie niby prują się o psucie Lore, a jednocześnie nie wiedzą
o tym, że "pandy" są jego częścią od bardzo dawno. Przez to pokazują, że nic totalnie
o nim nie wiedzą. No i śmieją się z pandy, a przepraszam bardzo - człowiek byk to dużo
poważniejszy?

Lepiej porównać z człowiekiem. Co jest mniej"słodkie" i bardziej zabójcze? 70-kilogramowy człowiek, czy 115-kilogramowa, pazurzasta i zębiasta panda? Może to nie największy niedźwiedź, ale ciut groźniejszy od człowieka.

Dnia 23.03.2012 o 13:19, Demagol napisał:

Ja nawet nie wiedzialem że WarCraft jest typowo europejską grą.

A wiedziałeś, że duża część graczy nie jest z Europy?

Dnia 23.03.2012 o 13:19, Demagol napisał:

Nie nie czytał książek, ten o pandach nic nie wie. Poza tym skąd pewność, może pandy
występują w legendach Azjatyckich? :p

Nic o tym nie wiem, ale jest to zwierze narodowe Chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pandy częścią lore? W ogóle tych stworzonek nie pamiętam, nie spotkałem ich w żadnej części z serii, nawet nie pamiętam aby były przez kogoś wspomniane. Czytałem tylko, że pojawiły się bodajże w trzeciej części, jako easter egg - jeśli tak, to taka z nich część lore jak Tauren marine czy mały Diablo ze StarCraft''a II. Czyli żadna. Nawet jeśli ktoś mi udowodni, że odgrywały najmniejszą choćby rolę, to i tak poświęcanie im całego dodatku, czy w ogóle robienie z nich kolejnej grywalnej rasy uważam za kompletną pomyłkę, niesmaczny żart i brak sensownych pomysłów na rozwinięcie WoW. Już Cataclysm kompletnie mi nie podszedł, MoP tylko potęguje to uczucie - do WoW już na pewno nie wrócę.

"Blizzard zmartwiony reakcją fanów na Mists of Pandaria" No któż mógł to przewidzieć...

@Oxva

> Nie ma racji, Pandy miały być grywalną rasą w W3 jako April''s Fool joke

No i co tym chcesz udowodnić? Że Blizzard od początku traktował pandy jako żart? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować